Vërshëllyen himnin e Shqipërisë dhe shfaqën parullën “Kosova është Serbi” para ndeshjes – tifozët spanjollë me veprim të shëmtuar në miqësore

Duket krejt e pakuptueshme armiqësia e spanjollëve ndaj shqiptarëve dhe kosovarëve. Ditën e shtunë (dje) u zhvillua miqësorja mes Spanjës dhe Shqipërisë që përfundoi me rezultatin 2-1. Në fillim të takimit tifozët vërshëllyen himnin kombëtar shqiptar dhe nuk lejuan që…

Rafaello të njelmëta me oriz

Përbërërsit: 600 gr mish i bardhë pule i bluar dhe i zier 100 gr kikirik i bluar 300 gr djathë 5 tranguj të bluar 150 gr kaçkavall Erëza sipas shijes Kripë Vegetë Kërri Spec i kuq Kikirik indian Kaçkavall Udhëzimet…

Ëmbëlsirë me rafaello

Përbërësit: Fiq Arra Rrush i terur 5 të bardha të vezës 100 gr sheqer 5 të kuq të vezës 125 gr miell Ujë Krem çokollatë Krem vanile Kokos Rafaello me bombicë Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme: o…

Bakllava

Përbërësit: 400 gr arra 300 gr fiq 150 gr biskota të bluara 400 gr margarinë 2 kompleta petë për bakllava (12 peta 3×4) Sherbeti: 2l ujë 2kg sheqer sheqer vanilje 1 limon Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme:…

Bukë në formë lule

Përbërësit: 1 gotë vaj 2 gota jugurtë 5 gr kripë 700 gr miell 2 pako pluhur për pjekurina Djathë Fara lule dielli dhe fara të zeza Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme: o i o i o i…

Bukë Shtëpie me Shije

Përbërësit: 20 gr maja buke 1 lugë sheqer 1 lugë krip Qumësht 2 kg miell Vaj Xhem Djath me spinaq Kaçkavall me përshut Fara Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme: o i o i o i o i…

Biskota Tiramisu

Përbërësit: Biskota tiramisu Krem vanile Çokollate e zezë Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme: o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Tavë me mish viqi

Përbërësit: Copëza buke Qepë të njoma 250 gr këpurdha 2 kungulleshka Vaj ulliri 500 gr mish viqi 250 gr mish i bluar viqi Kaçkavall Kripë Vegetë Erëza 1l supë viqi Piper o i o i o i o i o…

Panakota të gatshme

Përbërësit: 500 ml qumësht 2 qese pluhur panakota të gatshme Krem karramel Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Pogaqe me djath dhe ajvar

Përbërësit: 3 vezë 30 gr kripë 50 gr sheqer 50 gr maja buke 300 gr margarin 600 gr miell 300 ml ujë Djath Kaçkavall Fara luledielli Ajvar Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme o i o i o…

Patate me mish të bluar dhe perime

Përbërësit: 1 kg patate të ziera Vaj ulliri Piper të kuq 1/2 mish të bluar 1 qepë 1l jogurt 3 vezë Perime të ziera Salcë Domatesh Kaçkavall Mëlmesa Vegetë Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme o i o…

Samun me Suxhuk

Përbërësit: 2 vezë 1/2 qumeshët 1kg miell 10 gr maja buke 1 luge e vogël sheqer 1 lugë e vogël krip 100 ml qumësht Salcë domatesh Kaçkavall Suxhuk Susam o i o i o i o i o i o…

Sallata Dietale

Përbërësit: Krip Domate Tranguj Shega Kivi Mint Vaj Ulliri Arra Kanellë Mjaltë Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Qofte me patate

Përbërësit: Patate të ziera Kaçkavall Spec i kuq i fërguar Magdanoz o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Petë me biskota

Përbërësit petë të gatshme vezë kakao 1 komplet topsa 1 komplet biskota 400 ml jogurt mjedra krem shegë Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme o i o i o i o i o i o i o i…

Kifle të nxehta me çaj

Përbërësit: 1 gotë vaj 2 gota jogurtë 5 gr kripë 700 gr miell 2 pako pluhur per pjekje Djathë Fara lule dielli o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Peshk levrek

Përbërësit: 2 thelba hudhër Majdanoz Limon 2 levrek 300 gr Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme

Makarona me pershutë

Përbërësit: 1 l ujë 1 kubëz prej mishi të pulës 500 gr makarona 1 lugë vaj 300 gr pershut mishi 200 gr spinaq 250 ml ajkë e njelmët 5 të bardha të vezës Melmesa të ndryshme Udhëzimet i gjeni në…

Lazanje me mish pule

Përbërësit: 4 fleta lazanje 1 ujë kripë vaj 150 gr mish pule Miell Veze Galet Mish pule Kaçkavall Sos domatesh Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme  

Supë me griz

Përbërësit: 1 l ujë 1 kubëz prej mishi të pulës 1 karrotë Melmesa Xhenxhefil Toptha miell misri Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme

Ftonj me krem

Përbërësit: Ftonj 100 gr sheqer Krem Fiq Arra Mjaltë Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme

Picë me peta

Përbërësit: Vaj Peta të gatshme Salcë domate Përshut Kërpudha 2 speca të grimcuar Mëlmesa Kaçkavall Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme

Sallata Franceze

Përbërësit: Perime të ziera Sallamë Pershutë 2 vezë të ziera Majonezë Vaj Kripë Piper Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme

Ëmbëlsirë me biskota

Përbërësit: Petë e gatshme krem vanile 2 kompleta biskota 2 kompleta topsa 900 ml jogurt frutash Çokollatë e zier Deokorimi siaps shijes Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme

Tortë me oreo

Përbërësit: 1 komplet keksa oreo 1 margarin 250 gr 50 gr sheqer pluhur 500 ml ajkë 250 gr maskarpone 300 gr manaferra 100 gr zhelatin Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme

Pasul

Përbërësit: 400 gr pasul mish i terur 1 qepë 1 spec i gjegëst ujë 250 ml vaj bashk me qepëne zier vaj 20 gr biber i kuq 50 gr ajvar 20 gr kripë 20 gr veget kaçkavall biber i freskët…

Makarona me Proshutë

Përbërësit: 1l ujë 1 kubëz prej mishi të pulës 500 gr makarona 1 lugë vaj 300 gr pershutë mishi 200 gr spinaq 250 ml ajkë e njelmët 5 të bardha të vezës melmesa të ndryshme Udhëzimet i gjeni në videon…

Tortë me vishnje

Përbërësit: 5 vezë 5 lugë sheqerë 5 lugë miell 1 pluhur per pjekje 5 lugë vaj kokos o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Supë me toptha

Përbërësit: 1l ujë 1 kubëz prej mishi të pulës 1 karrotë melmesa xhenxhefil toptha miell misri Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme

Rizoto me mish pule

Përbërësit: 600 ml uje me krip 300 gr oriz 300 gr fileto pule vaj tranguj spec i kuq karrote qepe e kuqe kungulleshke kripe melmesa uje salce soje Udhëzimet mund ti gjeni në videon e më poshtme

Krosana

Përbërësit: 2 vezë 1 l qumësht 2 kg miell 20 gr maja buke 1 lugë e vogël kripë 1 lugë e vogël sheqer 100 ml qumësht gjizë kaçkavall kocka mishi origano 20 gr mak reçel vishnje Udhëzimet mund ti gjeni…

Banane me çokollatë

Përbërësit: banane çokollatë e zier vanillë Udhëzimet mund ti gjeni në videon e më poshtme

Kek me çokollatë

Përbërësit: 100 ml ajkë 100 gr sheqer 300 gr çokollatë 50 gr gjalpë 4 vezë 200 gr miell 1 pluhur për pjekje Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme

Perpeq (Pite me djathë)

Përbërësit vaj 500 gr petë të gatshme 6 te bardha të vezës 1l qumësht 400 gr ajkë e njelmët e trashë 800 gr gjizë 1 lugë e mesme kripë Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme

Ëmbëlsirë Trileqe

Përbërësit 7 të bardhë të vezës 350gr sheqer 7 te kuq te vezes 350gr miell 1 pluhur për pjekje 1 vanille sheqer 100ml ajkë e ëmbël 1l qumësht 250gr krem karamel Udhëzimet mund ti gjeni në videon e më poshtme:…

Supë me kunguj

Përbërësit 1 l ujë 1 kubëz mish pule magdanoz 600 gr kungull i zier sipas dëshires melmesa UDHËZIMET MUND TI GJENI NË VIDEON E PËRGATITUR MË POSHTË   Mos harroni të abonoheni në kanalin tonë në YouTube ku çdo ditë…

Bukë me kaçkavall

Përbërësit buke mish i bardhë vaj spec i kuq qepë të njoma 2 të bardha të vesë Krip pavllak 100 ml qumësht susam vegete origano domate melemesa kaqkavall rukola UDHËZIMET I GJENI NË VIDEON E MË POSHTME

Mufinsa

Përbërësit 4 vezë 320 gr sheqer 200 ml qumësht 20 ml vaj 430 gr miell 2 pluhur për pjekje lëvore limoni me disa pika kakao

Grejpfrut me fruta

Përbërësit grejpfrutë Kivi manaferra vishnje boronica Fara chia mjalte Hapat UDHËZIMET I GJENI NË VIDEON E MË POSHTME

Toptha djathi

Përbërësit djathë vegete biber me fara susam spinaq Hapat UDHËZIMET MUND TI GJENI NË VIDEON E PËRGATITUR MË POSHTË

Biskota (Gurabija)

Përbërësit 2 vezë 100 gr sheqer 100 ml vaj 100 ml kos 300 gr miell 2 pluhur paste(pecive) 50 gr nisheste susam lajthia arra çokollatë Hapat UDHËZIMET MUND TI GJENI NË VIDEON E PËRGATITUR MË POSHTË

Tiramisu

Përbërësit 6 vezë 140 gr sheqer 750 gr mascarpone 200 ml ajkë 1l ujë 2 lugë nesskafe biskota tiramisu kakao  

Pjeshka

Përbërësit 2 vezë 150 ml vaj 240 gr sheqer 100 gr pluhur për pjekje reçel vishnje badema lëng portokalli leng vishnje