Taynën e keni pa, e keni pa, por asnjëherë kështu s’e keni pa

Senzacioni i vitit të kaluar Tayna, po vazhdon të jetë ndër personat më të komentuar në mediat rozë, shkruan “Kosovarja”. Jo më kot ka marrë këtë epitet pasi që secilën herë vjen me diçka të fuqishme duke ngreh pas vetes…

Ja pse martesat në moshë të pjekur janë më të lumtura se ato në moshë të re

Për fat të keq, ka marrëdhënie që nuk përfundojnë me një fund të lumtur. Kjo ndodh sepse presioni i shoqërisë mund të bëhet më i fortë se dëshirat reale dhe njerëzit nxitojnë të martohen dhe të krijojnë familje, sepse kanë…

Vajzat e Lutfi Hazirit po ‘palojnë’ para në banka, kjo është pasuria e tyre

Tri vajzat e Lutfi Hazirit, përveç se u bënë të njohur në publikun kosovarë për bukurin e tyre, ato tashmë kanë filluar edhe të “palojnë” pare në bankë. Vajzat e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirit kanë fiks 15…

Bënë jetë luksoze por sot Adelina ia huq me të madhe

Adelina Tahiri dikur ishte një këngëtare mjaft aktive në skenën muzikore, shkruan “Kosovarja”. Edhe pse nuk qëndroi gjatë ajo arriti të bëjë publikun për vete saqë edhe sot numëron fansa të shumtë. Jeta e saj bashkëshortore me avokatin milioner me…

Diana feston ditëlindjen, kaq vjet mbushi sot

Diana po merr urime të shumta Bukuroshja e njohur kosovare, Diana Avdiu sot feston një datë të shënuar. Diana Avdiu është lindur më 11 qershor të vitit 1993 dhe sot mbushi 26 vjet. Me rastin e ditëlindjes, Diana ka marrë…

Xhensila ka dy fjalë për projektin e ri filmik të Besit

Xhensila e ka uruar Besin për filmin e ri. Bes Kallaku përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur që së shpejti lansohet projekti i tij i ri filmik. Aktori ka marrë përkrahje nga partnerja e tij, këngëtarja Xhensila Myrtezaj, e…

Pirja që do iu bëjë të humbni peshë shpejt, e keni në shtëpi

Uthulla e mollës është një lëng, i cili mund të gjendet kudo nëpër markete, e që mjekët pohojnë se iu ndihmon njerëzve të humbin peshë lehtë, transmeton lajmi.net. Në një studim të ngjashëm të publikuar nga Biblioteka Kombëtare e Mjekësisë…

Shokon ish banorja e Big Brother Albania: Fytyra jote do të dukej më e bukur mes këmbëve të mia

Ish banorja e Big Brother Albania, Olta Sheta që pas përfundimit të Big Brother ka marrë vëmendjen me ndryshimet e shumta në pamjen e saj. Paraqitjet e saj në rrjete sociale shpesh komentohen gjatë në media, e paraqitje këto në…

Pas lindjes së djalit, në këtë gjendje ka përfunduar gruaja e ‘Kemalit’

 Aktori i njohur turk, Burak Ozçivit dhe bashkëshortja e tij, e cila po ashtu është aktore, Fahriye Evcen në muajin prill janë bërë prindër për herë të parë. Ata janë bekuar me një djalë të cilin e kanë pagëzuar me…

Vajza e Shkumbinit e Mimozës shfaqet atraktive nga plazhi

Me një karrierë të gjatë muzikore, çifti i njohur Shkumbin Kryeziu e Mimoza Mustafa i kanë sjellur publikut këngë e videoklipe të shumta. Ata kanë realizuar edhe bashkëpunime, të cilat janë vlerësuar e dëgjuar ndër vite, shkruan “Kosovarja”. Përveç sukseseve në…

U bë nënë një muaj më parë, balerina e njohur tregon portretin e të birit!

Një muaj më parë, ajo përjetoi për herë të parë ndjesinë e bukur të të bërit nënë. Balerina e njohur e Tv Klan Albana Dapi, ka ndarë sot një foto të Laos i cili tashmë është 1 muajsh. Vogëlushi erdhi…

Motra e Rita Orës do t’iu ‘shkrijë’ me linjat e saj

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora gjithmonë është komentuar për format e saj trupore. Madje, ajo është vlerësuar edhe si një nga femrat më seksi në botë, duke bërë kështu edhe ekspozimin e tyre Të jesh seksi është në…

A po mbanë zi ende Loredana?

Kohëve të fundit emri i Loredana Zefit është përmendur shumë nëpër mediat rozë. Ajo u vendos në qendër të vëmendjes për shkak të mashtrimit të një çifti zvicëran, siç u raportua në media, shkruan “Kosovarja”. Më vonë Loredana u sprovua edhe…

Zbulohen detaje pse erdhi deri te inati i kunatave Nora- Tuna

Sot, pse erdhi deri te sherri i kunatave Nora-Tuna. Debatet e shumta mes këngëtares Tuna dhe Robert Berishës kanë qenë në qendër të vëmendjes së mediave prej disa kohësh. E vetmja që nuk kishte reaguar për këtë çështje ishte Nora…

Sabri Fejzuallhu nuk përmbahet pas fitores së Kosovës, takon lojtarin e njohur

Këngëtari i njohur kosovar Sabri Fejzullahu takon Edon Zhegrovën, ka disa fjalë për të. Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Sabri Fejzullahu u takua sot me futbollistin e mirënjohur, Edon Zhegrova. Ai publikoi një fotografi me të, të cilat i shoqëroi me…

Kur Ledina Çelo ekspozon në shtrat më shumë se që duhet

Këngëtarja Ledina Çelo si çdo herë tjetër edhe tani ka tërhequr shumë vëmendjen me pozën që ka realizuar. E veshur me një fustan të shkurtër, e shtrirë në shtrat, këngëtarja nga Shqipëria është shfaqur provokuese në këtë paraqitje, duke nxjerrë…

Arbana Osmani fotografohet me të dashurin në Tiranë

Arbana Osmani gjatë ditës së sotme është shoqëruar nga Eduart Grishaj, ani pse ende nuk e kanë pranuar publikisht lidhjen, shkruan lajmi.net. Dyshja janë parë sot në qytetin e Tiranës bashkë, ndërsa lajmi.net ka siguruar disa fotografi, në të cilat…

Pse mbet pa u martuar Dibran Tahiri?

Gjithë jetën beqar. Por, si duket, kështu ka vendosur të mbetët aktori Dibran Tahiri, për publikun e gjerë i njohur si “Dini” i “Familjes Moderne”, shkruan “Kosovarja”. Dibran Tahiri gjithë jetën është marrë me artin skenik, ku ka luajtur një…

Majlinda ka dalë bashkë me djalin për SHOPING

U bë e njohur si e dashura e reperit të mirënjohur, Majk dhe tani, Majlinda Zeka është një emër shumë i përfolur në publik e media rozë. Ajo dhe Majk nga lidhja e tyre e skurtër kanë një djalë që…

Halil Kastrati pranë Milot Rashicës: Krenar me ty vëlla

Përfaqësuesja e Kosovës është ndeshur mbrëmë me Bullgarinë, ku edhe triumfoi, shkruan lajmi.net. Në këtë fitore historike, një kontribut të madh e kishte futbollisti Milot Rashica, i cili kishte realizuar një gol. Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati ka publikuar në…

Gruaja e Ermali Mamaqit tregon linjat trupore në bikini

Amarda Toska është një ndër vajzat më pëlqyera të showbiz-t shqiptar. Ajo komentohet shumë për raportin që ka me bashkëshortin, Ermal Mamaqin. Së fundmi, çifti kanë nisur pushimet dhe ndodhen prej disa ditësh në Belek të Turqisë. Mirëpo, ajo që…

Fjollës, mërzia për nënën po i shtohet çdo ditë e më shumë

Gruaja e këngëtarit të njohur, Alban Mehmetit është emër i njohur në mediat rozë. Fokusi i saj është gjithmonë tek jeta lukzose që bënë, po ashtu edhe për angazhimet në jetën e përditshme për udhëheqejen e biznesit që ka. Mirëpo,…

Fjolla publikoi një fotografi të bukur me Albanin

Çifti të lumtur pranë njëri-tjetrit Këngëtari i njohur, Alban Mehmeti është i martuar me bukuroshen, Fjolla Svirca dhe tani janë prindër të dy djemve, Lurnit dhe Troit. E edhe Fjolla falë burrit të saj arrin të gëzoj famë dhe të…

Ja kush është ‘jeta’ e Elvana Gjatës

Elvana Gjata pushimin e saj po e kalon nën shoqërinë e prindërve të saj, ajo dje ndau një fotografi me të atin, ndërsa sot më nënën e saj, shkruan lajmi.net. Nëna e këngëtares sot feston ditëlindjen,  dhe këngëtarja ka shfrytëzuar…

Katër lopë në këmbim të një nuseje

Zakonet e martesës janë të ndryshme në vende të ndryshme të botës dhe më poshtë do iu paraqesim traditat më të rralla. Në Sudan, vajza që do të lërë shtëpinë e saj për të shkuar tek ajo e burrit konsiderohet…

Nusja e Shpëtimit kështu duket e rregulluar si nuse

Arta Desku u bë e njohur në publik si gruaja e moderatorit shumë të njohur, Shpëtim Deskut. Me paraqitjet e saj plot stil arriti të bëhet tejet e përfolur dhe përherë në vëmendje të medieve rozë. Artën e gjejmë tejet…

Një ikonë si Bebe Rexha

Bebe Rexha ka ndarë foton e radhës me ndjekësit e saj në Instagram, dhe brenda pak orëve ka marrë mijëra pëlqime, shkruan lajmi.net. Ajo kishte pozuar për një nga revistat më prestigjioze ‘Voir Fashion’, dhe këngëtarja nga Dibra ka vendosur…

Çfarë po ndodh mes Remzies e kunatës së saj Xhevahires?

Dihet tanimë se cilat artiste kanë raporte të mira qofshin me familjarë, kolegë apo miqtë e tyre, shkruan “Kosovarja”. E kur flasim për Remzien e njohim si një ndër këngëtaret që njihet që ndan raporte të mrekullueshme me të gjithë,…

Rashica shënoi gol për Kosovën, shikoni reagimin e Leonora Jakupit

Leonora Jakupi është këngëtarja që për vite ishte një ndër më të pëlqyerat e publikut. Këngët e saj e sidomos ato të kohës së luftës këndohen e dëgjohen nga publiku i të gjitha brezave. Leonora është larguar tani pak nga…

Egzona kështu vallëzon gjatë orarit të punës

E zbuloi edhe talentin e saj të ri. Gruaja e këngëarit të njohur Albatrit Muqiqit, renditet në mesin e femrave më të bukura, shkruan “Kosovarja”. E, përveç bukurisë natyrale ajo ka një stil të veçantë dhe është mjaft e zonja…

Se ku pasqyrohet shpirti- tregon Yllka Kuçi

Të jesh nga Gjakova e të mos arrish synimin është e pamundur, kështu ka dëshmuar edhe vetë këngëtarja tash e sa vite. Flasim për këngëtaren bukuroshe nga Gjakova, Yllka Kuçin, shkruan “Kosovarja”.   Përveç që e cilëson muzika si një…

Kaq shumë ka ndryshuar Jehona Sopi

Kaq shumë ka ndryshuar Jehona Sopi Këngëtarja e njohur Jehona Sopi për vite me radhë i ofroj publikut shqiptar muzikë të mirëfilltë dhe hite të shumta. Ajo ka gëzuar një simpati dhe dashuri të madhe nga publiku, shkruan “Kosovarja”. Jehona përveç…

Një superlajm nga Kida dhe Ermali

Dy emra të njohur të skenës muzikore, Kida dhe Ermal Fejzullahu po sjellin një bashkëpunim. “Tela” mban titullin projekti i ri i dyshes, i cili do të publikohet së shpejti. Kjo u bë e ditur nga artistja, përmes një video…

Një teze si Elita, shikoni ҫfarë ka bërë për mbesat e saj

Gjiko dhe Elita Rudi janë një prej çifteve më të dashura nga publiku. Ata janë martuar para pak muajsh dhe tani janë prindër të një djali që e kanë quajtur Zëri. Elita pas lindjes është kthyer në formën e saj…

Vajzat ngjajne nga hallat, mbesat e të famshmeve shqiptare që e dëshmojnë!

Thonë se vajzat marrin shumë nga tiparet e hallave të tyre, qoftë fizikisht apo edhe karakterialisht. Ne të bordo.al kemi vënë re disa shembuj konkretë mes disa prej vajzave të njohura VIP, të cilat janë halla dhe mbesat e tyre…

Kaltrina del e veshur me shumë stil, ka një detaj që mori vëmendjen

Kaltrina Mikushnica është moderatorja e njohur nga Vushtrria. Me paraqitjen e saj plot stil dhe shumë elegante, Kaltrina u bë tejet e pëlqyer për një kohë shumë të shkurtë. Kaltrina nuk mungon as me postime të ndryshme në rrjete sociale…

Enca me foto live nga shtrati

Zemër t’bon keq ty dashnia”, thotë Enca nga shtrati. Duket se veshjet prej leopardi janë kthyer në trend. Këngëtarja shqiptare ka zgjedhur një veshje të tillë për të provokuar ndjekësit e saj në Instagram. Enca në foton e fundit të…

Në rininë e saj, Shyhreti befason me fustanin që kishte veshur

Këngëtarja e muzikës popullore, Shyhrete Behluli edhe pse ka vite që është aktive në skenën muzikore ajo çdo ditë e më shumë vetëm po rinohet. Ka një stil të veçantë, që paraqitet gjithmonë e kompletuar dhe mjaft e zonja, shkruan…

Biografia e Shyhrete Behluli dhe sukseset e saj

Shyhrete Behluli është këngëtare shumë e njohur. U lind në fshatin Mushtisht të Therandës, ku kreu shkollimin fillor, të mesmen e kreu në Prizren, ndërsa Fakultetin Filologjik në Prishtinë. Familja e saj ka patur një traditë muzikore, jo publike. Ajo…

Oj bjondinë me sytë e zi’ titullohet ‘remake’ i paralajmëruar nga Luana Vjollca

Luana Vjollca ka sjellur këngën më të re e cila është ‘remake’ i ‘Oj bjondinë me sytë e zi’, shkruan lajmi.net. Grupi i famshëm TNT kanë lansuar në kanalin e tyre zyrtar në Youtube bashkëpunimin me Luanën. Ky është ‘remake’…

Sërish përplasje mes deputetes së PDK-së dhe ish-kryeshefit të PTK-së

Është duke vazhduar intervistimi i ish kryeshefit ekzekutiv të PTK-së Shyqeri Haxha nga komisioni hetimor parlamentar. Sërish janë përplasur deputetja e PDK-së Blerta Kodra Deliu me ish kryeshefin e PTK-së Shyqeri Haxha, pasi ky i fundit e ka akuzuar Deliu-Kodrën…

Mijëra shqiptarë marshojnë në rrugët e New York-ut për këtë arsyje

Mijëra shqiptarë kanë qenë prezentë në marshimin në qytetin e New Yorkut, në shënim të 75 vjetorit të masakrave në Çamëri. Gazetari Marin Mema, ka publikuar pamjet, duke thënë se “nën thirrjen jo hakmarrje , por drejtësi u përkujtua 75…

Vajza e Nysretit dhe Meritës publikoi edhe një fotografi nga semimatura

Enea shkëlqeu në mbrëmjen e semimaturës Enea Muçiqi, vajza e këngëtarëve të mirënjohur të skenës, Nysret Muçiqit dhe Merita Spahiu-Muçiqit, para disa ditësh kishte semimaturën. Me disa imazhe të publikuara në rrjetet sociale, Enea rrëmbeu vëmendje. Edhe sot, Enea publikoi…

Gëzimja shkon në fshat, shikoni si shërben kafe dhe ëmbëlsira

U bë tejet e njohur si reja e këngëtares, Remzie Osmanit. Tani, Gëzime Hamzaj është një emër shumë i njohur për publikun e lajmeve rozë. Para dy muajve, ajo dhe djali i këngëtares i kanë dhënë fund beqarisë duke bërë…

Pasi e quajti idiot, moderatorja i kthehet sërish futbollistit shqiptar

Para pak ditësh ka nisur një debat mes komentatores së njohur sportive, Qëndresa Krelanit dhe futbollistit të Kosovës, Edon Zhegrovës. Historia nis me rrëfimin e Krelanit, që shprehej se një ndër gabimet e saj në komentim, ishte momenti kur kishte…

Ardit Gjebrea festoi 56 vjetorin e lindjes, kjo është dhurata speciale që i vjen nga jashtë

Ditën e djeshme moderatori i dashur për publikun shqiptar, Ardit Gjebrea festoi 56-vjetorin. Mes shumë urimesh dhe dhuratash që Gjebrea ka marrë në një ditën speciale, ka zgjedhur të veçojë njërën prej tyre. Ai ka publikuar në llogarinë e tij…

Kjo është shtëpia luksoze e Ledri Vulës

Repri i njohur dhe shumë i dashur për publikun shqiptar Ledri Vula në nëtor të 2018 bleu një vilë në zonën e Vip-ave me vlerë mbi 200 mijë euro në një nga zonat më të njohura të Kosovës, në Brezovicë.…

Aktori turk në formë të mirë fizike, ja si e thërret Almeda Abazi

Almeda Abazi është duke i kaluar disa ditë pushimi së bashku me burrin dhe birin e saj, shkruan lajmi.net. Ajo nuk ka hezituar të publikojë fotografi nga pushimet, e kësaj here ajo ka publikuar pamje të aktorit turk Tolgahan në…

Kështu duket sot njeriu që u hodh mbi makinat e NATO’së nga gëzimi, në Gjakovë

Fotografia e tij bëri xhiron e gjithë botës, kur ai me dy duart lart, me lot në sy dhe gëzim të madh hidhej xhamave të makinave të NATO-së, 16 vjet më parë në Gjakovë. Është Agim Berberi apo si njihet…

Bebe “kall” rrjetet sociale, pozon me veshje transparante

Bebe Rexha, nuk e ka pasur asnjëherë kompleks që ta tregojë trupin e saj. Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha së fundmi ka rrëmbyer vëmendjen pas paraqitjes së saj për “Voir Fashion Magazine”. Bebe ka pozuar edhe…

Publikohet balada e re nga Krenar Krasniqi (Video)

“E shkruar” mbanë titullin kënga e re nga Krenar Krasniqi . Këngëtari i njohur dhe shumë i dashur për publikun sapo ka publikuar baladën e tij më të re. Kreshnik Avdiu qëndron prapa kësaj kënge, pasi e ka bërë tekstin…

Ja cila është shoqja e ngushtë e Shkurte Fejzës

Shpesh këngëtaret tona dijnë të japin përshtypjen se vetëm muzika është primare për to dhe asgjë tjetër. Por, ka nga ato të cilat janë të përkushtuara ndaj familjes dhe shoqërisë. Pra, profesionin nuk e shohin si gjithçka kur vjen puna…

Prindërit e shitën për 26 $, sot është ndër aktorët më të njohur në botë

Pak vetë e dinë historinë e jetës së Jackie Chan. Ai ka vuajtur shumë për të arritur atë që ka sot dhe kjo ka qenë një ndër arsyet pse ka vendosur që të mos i lërë asgjë djalit nga pasuria.…

Tri femrat e familjes Fejzullahu, secila më e bukur se tjetra

Familja “Fejzullahu” është shumë e njohur për publikun shqiptarë dhe njëkohësisht ndër më të përfolurat në vend. Gjeneratë pas gjenerate, po rrjedhin talentë nga kjo familje, shkruan “Kosovarja”. Sabri e Ermal Fejzullahu janë këngëtarët e njohur të cilët e kanë bërë…

Luana Vjollca zbulon të vërtetën e fotos me fustan të bardhë

Luana Vjollca ka për të thënë diçka të re. Luana Vjollca duket se e ka ‘harruar’ moderimin, pasi kohëve të fundit maksimalisht është fokusuar në muzikë. Para një muaji ajo publikoi këngën ‘Sonte’ në të cilën erdhi në bashkëpunim me…

Ja sa është rritur djali i Leartës

Tashmë emri i saj adhurohet dhe kërkohet jo vetëm në vend por edhe në botë. Learta Jakupi u njoh falë familjes Behluli, por është duke e ruajtur këtë dozë falë aktiviteteve dhe profesionit të saj, shkruan Kosovarja. Të gjitha lajmet…

Në këtë mënyrë shfaqet Genta rrugëve të Amerikës

Genta Ismajli vazhdon të jetë njëra ndër këngëtaret më joshëse të estradës sonë. E vetëdijshme për këtë, ajo vazhdimisht ‘qeras’ fansat e saj me fotot provokuese, përcjell ORAinfo. Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale ku bën postime të ndryshme…

Nërron jetë reperi i njohur

Reperi i njohur ka ndërruar jetë. Reperi i njohur, Richard Stephen Shaw ka ndërruar jetë pasi humbi betejën me kancerin në pankreas, shkruan lajmi.net. Lajmi i hidhur është konfirmuar nga familja e reperit i cili ndërroi jetë në moshën 52…

Arbenita bëhet horë në videoklipin e ri të Feros

Reperi Fero publikoi sot këngën e tij më të re e cila është dedikim për të dashurën e tij, Arbenita Ismajlin. Në videoklip vëmendja kryesore është tek modelja e cila shfaqet duke pozuar në disa skena. Në njërën prej tyre…

Format bombastike të Kejvina Kthellës

Kejvina Kthella është prej femrave më atraktive shqiptare, e cila me format e saj po merr vëmendjen e publikut dhe mediave rozë. Modelja e bukur u bë e njohur sa ishte pjesë e emisionit ‘Xing me Ermalin’, dhe vazhdon edhe…

Meda kujton Fadil Vokrrin: Fjalët, rreshtat, për ty nuk mjaftojnë

Këngëtari Meda e ka kujtuar Fadil Vokrrin. Ka kaluar një vit nga vdekja e legjendës Fadil Vokrri dhe emra të njohur të estradës e kanë kujtuar me mall. Ndër ta edhe këngëtari Meda i cili e ka publikuar një foto…

E harron ‘Sasën’ ish-burri i aktores publikon foto me të dashurën e re

Aktorja e mirënjohur, Adriana Matoshi po bëhet çdo ditë e më shumë një ndër më të pëlqyerat e publikut. Edhe pse filloi karrierën qysh moti, është roli i ‘Sasës’ në serialin ‘O sa mirë’ që po e bën gjithnjë e…

Zjenep’ zbulon të dashurin!!

Hazal Filiz, u bë njohur me rolin e saj të Zejnepit në serilain Kara Sevda, por kohëve të fundit ka dika tjetër që mediat po i vihen pas. Aktorja e njohur turke, Hazal Filiz Küçükköse, e njohur me rolin e…

Nora tregon përgjigjen e fundit se a është ndarë nga Roberti?

Nora Istrefi dhe Robert Berisha janë ndër çiftet e estradës që kanë qenë të komentuar në media pothuajse gjithmonë, shkruan lajmi.net. Shpesh herë ka pasur lajme se dyshja i kanë dhënë fund edhe lidhjes së tyre, njësoj edhe së fundmi.…

Miss BumBum zbulon sekretet e dietës dhe palestrës pas të pasmeve fantastike që i ka

Miss BumBum Suzy Cortez është e njohur për fizikën e saj të pabesueshme. Këtu ajo zbulon dietën dhe sekretet e palestërve. Suzy Cortez – e cila ka më shumë se 1.6 milionë ndjekës në Instagram – bëri tituj në mbarë…

‘Sa të dashura kishe përpara meje?’, bashkëshorti i Mihrije Brahas habit me përgjigjen

‘Këndi i së vërtetës’ në “E Diell” në T.Ch., ka nxjerrë në pah shumë anë të panjohura mes Mihrije Braha & Naim Abazit. “A ke bërë ndonjëherë sherr me ndonjë mashkull tjetër për mua?”, i është drejtuar Mihrije bashkëshortit, ndërsa…

Moti i nxehtë përfshinë sotë vendin tonë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se gjatë këtyre pesë ditëve do të vazhdojë të mbajë mot i nxehtë. Temperaturat gjatë ditës pritet të arrijnë në 33 gradë Celsius. “Masat e ajrit me presion të rritur atmosferik të…

Mihrija dhe Naimi japin detaje nga lidhja e tyre

‘Këndi i së vërtetës’ në emisionin “E Diell” në Top Channel ka nxjerrë në pah shumë anë të panjohura mes Mihrije Brahës dhe Naim Abazit. “A ke bërë ndonjëherë sherr me ndonjë mashkull tjetër për mua?”, i është drejtuar Mihrije…

Edhe kjo ndodh ne Kosovë, Pas zënkës me stjuardesen, 300 udhëtarë mbesin në Kosovë

Shkaku i një zënke në mes të një udhëtari dhe stjuardeses, është anuluar fluturimi për në Shtutgart. Sot në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, është anuluar një fluturim për në Shtutgart. Siç mëson lajmi.net, e gjithë kjo ka ardhur si pasojë…

Zhduket nëna e dy fëmijëve nga Podujeva

Një femër është zhdukur që nga data katër e këtij muaji. Kjo gjë është bërë e ditur nga babai i saj, Rifat Maxhuni i cili ka thënë se e njëjta është zhdukur që nga e marta e kaluar dhe se…

Nëna 80-vjeçare që ia kontrollon tërë pasurinë milionerit nga Vushtrria

Këtë javë, n’Kosovë Show ka qenë mysafir biznesmeni nga Vushtrria, Naser Imeri, i cili drejton një zinxhir biznesesh. Është tejet human: deri në 300 mijë euro në vit i ndan për bamirësi. I ka punësuar mbi 500 njerëz në bizneset…

HOROSKOPI DITOR, E HËNË 10 QERSHOR 2019

Çfarë thonë yjet për ju? Dashi Dite ideale kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ju plotësohen dëshirat me te zjarrta dhe do ndiheni me fat qe keni pranë dike si partneri juaj. Beqaret…

Motrat Mustafa kanë fejuar mbesën, kështu kanë shkuar për ta uruar vajzën e motrës

Motrat Mustafa janë këngëtaret që tash e disa vite i kanë kontribuar skenës muzikore shqiptare. Tetë Motrat Mustafa së fundi kanë publikuar një këngë me nënën e tyre dhe është po kjo këngë që bëri bashkë të gjith ato në…

Ja çka ndodhi në dasmën e Shyhrete Behlulit në Podujevë

Ajo këngëtare që në rini të hershme, ndërkaq ai futbollist me emër. Të dy, të rinjë të njohur, të komentuar për suksesin në fushat e tyre, shkruan “Kosovarja”. Shyhretja nga Mushtishti dhe Luli nga Podujeva, u njohën e u dashuruan,…

Diellza vajza e Kryetarit të ish Jugosllavisë dhe femres më të bukur në Kosovë

Nga doli gjithë kjo bukuri? Jo më kot bëhet shpesh kjo pyetje kur flitet për Diellza Kolgecin, missin e modelen e famshme, shkruan “Kosovarja”. Diellza Kolgeci, u shpall “Miss Kosovarja” në kohën e para luftës, atëherë kur gjithçka dukej e…

Si u braktis Kallashi nga nëna biologjike?

Njerëzit flasin dhe nuk ndalen, flasin për gjithçka, madje edhe kur nuk kanë informancion të mirëfilltë, shkruan “Kosovarja”. Donjeta Kosumi, është një ndër emrat shumë të paragjykuar dhe të përfolur prej disa vitesh. Historia e jetës së Kallashit duket e…

Nuk do t’ju besoni syve, kaq shumë është shëndoshur Violetë Kukaj

Violetë Kukaj është këngëtarja që për shumë vite nuk i mungoi skenës muzikore shqiptare. Ajo tani më pak aktive në skenën muzikore shqiptare mirëpo, së fundi ajo ka paralajmëruar një kthim. Ajo duket se gjatë kësaj kohe sa është larguar…

Zhduket’ burri i Angela Martinit: Arsyeja tronditëse

Arsyeja e vërtetë e “zhdukjes” së bashkëshortit të saj, janë problemet që ai ka me ligjin në vendin e tij etnik, në Rumani. Ai po akuzohet për keqpërdorim në po këtë vend. Mediat rumune, por edhe ato spanjolle kanë raportuar…

Ja si po e kalon mërzinë Dua Lipa nga ndarja me të dashurin

Dua Lipa është duke kaluar në një periudhë të vështirë pas ndarjes me Isac Carew. Emri i Dua Lipës ishte shumë i pranishëm në mediat rozë pas ndarjes nga ish i dashuri Isac Carew. Javën që lam pas çifti i…

Vajza e cila e bëri lëmsh finalen e Championsit, lojtarët e Liverpoolit më dërgonin mesazhe

Padyshim që lezeti i finales së Champions League këtë vit mes Tottenhamit dhe Liverpoolit ishte futja në fushë e një tifozeje bjonde mjaft seksi. E veshur me një body ngjyrë të zezë ajo ndërpreu ndeshjen në minutën e 25-të të…

Avokatja joshëse shqiptare zbulon: Ja ofertat me shumë shifra që marr nga meshkujt

Redona Koçi është një prej vajzave shqiptare më tërheqëse në rrjetet sociale. Ajo është cilësuar si “juristja më seksi në Shqipëri” dhe ka mijëra ndjekës në Instagram. Krahas profesionit krahas profesionit të saj ajo vazhdon edhe karrierën si modele, ku…

‘Bomba’ e RTK-së ‘shokon’ me pamjen, me këtë veshje niset për punë

Brikena Beqiri është një ndër moderatoret më të njohura në ekranet televizive. Atë e shohim pothuajes çdo ditë në emisionin e mëngjesit në RTK. Brikena shpesh është temë e mediave rozë për pamjen e saj joshëse dhe për pozat provokuese.…

Irina Shayk ia rikujton Bradley Cooper çfarë ka humbur

Në media ndërkombëtare javën që po lëmë pas u përhap lajmi që dy yjet e njohur , modelja Irina Shayk dhe aktori, Bradley Cooper i dhanë fund lidhjes disa vjeçare. Sipas disa burimeve të afërta me çiftin në ndarjen e…

Rita Ora ateron, e pyet nënën: A u pjek pitja?

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka treguar shpesh herë se i adhuron ushqimet tradicionale. Kështu, Vera Ora ka ndarë sot një moment me gjithë fansat e saj, teksa tregon se Rita sapo ateron e telefonon nënën për të…

Kështu po e kalojnë të dielën Diellza Kolgeci me partnerin dhe vajzën

Bukuroshja shqiptare, Diellza Kolgeci së bashku me partnerin e saj Fisnik Rugovën dhe vajzën e tyre kanë zgjedhur që të argëtohen në ambient të hapur këtë të diel, shkruan lajmi.net. Ishte Diellza ajo e cila e ka publikuar një foto…

Emina Cunmulaj shijon ditët e nxehta në Ulqin

Emina Cunmulaj akoma ndodhet në Mal të Zi. Modelja shqiptare me famë të madhe botërore ka ardhur në vendlindje për t’i vizituar të afërmit por edhe për ta vazhduar misionin e saj për bamirësi. Me këtë rast ajo po i…

Adelina Tahiri së bashku me motrën, sa shumë ngjajnë

Këngëtarja nga Shkupi, Adelina Tahiri ka bërë një paraqitje të ëmbël me motrën e saj të vogël, me të cilën shihen shpesh së bashku. Ajo që bie në sy është ngjashmëria në mes tyre, pavarsisht nga dallimi në moshë ato…

Nora Istrefi tregon se në cilin fakultet është e diplomuar

Një nga këngëtaret më të pëlqyera flet rreth shkollimit të saj. Nora Istrefi ishte mysafirja e fundit në emisionin ‘Xing’, ku përveç privatësisë foli edhe për shkollimin e kryer. 33 vjeçarja është një nga këngëtaret më të pëlqyera nga publiku…

Kjo është pasuria e Duda Baljes

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e grupit 6+, Duda Balje ka deklaruar pasurinë e saj në Agjencinë Kundër Korrupsion. Ajo ka katër prona të paluajtshme, tri në pronësinë e bashkëshortit dhe një nën pronësinë e saj. Në deklarimin…

Flaka Krelani mohon se ka bërë operacione plastike por fotografitë e tregojnë të kundërtën

Flaka Krelani kohëve të fundit është komentuar gjatë në media për paraqitjen e saj në klipin e fundit “Slay”, ku këngëtarja nga Gjakova u pa në skena tejet provokuese. E ftuar në emisionin “Mirage” këngëtarja u shpreh se ajo di…

Nora Istrefi thyen ‘akullin’, tregon për herë të parë raportin e saj me Tunën

Prej kohësh përflitet për raporte jo të mira mes këngëtareve Nora Istrefi dhe Tuna Sejdi, të cilat njëherësh përveçse kolege janë edhe kunata të një shtëpie. E ftuar në “Xing në Ermalin”, këngëtarja Nora Istrefi ka thyer për herë të…