Big Mama ‘mbulohet’ me euro në Gostivar

Këngëtarja Big Mama po vazhdon verën e ngjeshur me plot ahengje. Në dasma, kanagjeqe, momente tjera të shënuara familjare, Bigut po i besohen ditë të rëndësishme nga qindra familje shqiptare çdo vit. E kjo mes tjerash po është goxha fitimprurëse…

Fifi së shpejti me bombën e re, por në duet me kë?

Fifi ka qenë mjaft aktive edhe në fillimin e këtij viti me projekte muzikore. Derisa është duke i shijuar sukseset, së fundi paralajmëroi se është duke sjellë këngën e re, shkruan “Kosovarja”. Së fundi, ajo zbuloi për fansat se projekti…

Kim Kardashian tregon linjat tërheqëse të trupit para pasqyrës

Kim Kardashian u dha fansave një vështrim nga modelet më të reja të koleksionit të saj “Skims Swim”. Ylli 41 vjeç, pozoi në një sërë bikini dhe kostume banje në një video të postuar në Instagram . Pavarësisht se çfarë…

Agim VeIiu: Trendet po tregojnë se Qeveria Kurti është në rënie

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, ka thënë se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizmin e vizave qysh në kohën e qeverive të kaluara. Veliu theksoi se Qeveria Kurti nuk ka ndërmarrë asnjë veprim në…

Lamtumirë Ilir Meta, Bajram Begaj betohet sot si president i 8-të i Shqipërisë

Dita e sotme shënon fundin e mandatit të Ilir Metës në krye të Shqipërisë dhe nisjen e një rrugëtimi 5-vjeçar për presidentin e ri, Bajram Begaj. Begaj do të betohet në një seancë të posaçme parlamentare, që do të zhvillohet…

Mustafa: Papërgjegjësi të thuhet se presioni i Thaçit e soIIi SpeciaIen, e përgëzoj Ramën për RezoIutën

Ish-kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, e ka vlerësuar lartë iniciativën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për hartimin dhe aprovimin e një Rezolute kundër raportit të Dick Martyt, shkruan Gazeta Express. Në një përgjigje për Gazetën Express,…

Studimi: Gratë janë shofere më të mira se burrat

Gratë për vite me radhë i janë nënshtruar vërejtjeve seksiste në lidhje me ngasjen e veturave, por hulumtimet e reja kanë vërtetuar se ato janë më të mira në drejtimin e timonit sesa burrat. Përkundër faktit se më shumë gra…

Vritet mërgimtari, zënka nisi për arsye banaIe

Besim Musliu mbeti i vrarë nga bashkëfshatari i tij, Sh.R të shtunën mbrëma. Në shkëmbimin e zjarrit që pati në Baks të Skenderajt, mbetën të pIagosur edhe dy persona. përfshirë edhe vetë të dyshuarin kryesor, që u përcoll në QKUK,…

Pamje: Fermeri hero shpëton fshatin nga zjarri me këtë veprim

Një veprim aktiv është ndërmarrë nga një fermer në Angli, për të “zbutur” flakët shkatërruese që po i afroheshin shtëpisë së tij, duke u djegur tashmë në rrugën e tyre të paktën 20 hektarë tokë në juglindje të vendit. Me…

Bizensmeni ‘varros’ veturën e tij për ta vozitur në botën tjetër

Një biznesmen brazilian kishte pranuar shumë reagime negative pas njoftimit se donte të varroste veturën e tij. Chiquinho Scarpa, 62 vjeç kishte njoftuar në Facebook se do të varroste veturën e tij Bentley e cila kushton 367,000€ që të mund…

Pozhari: Hashim Thaçi nuk ka qenë as më i mençuri në politikë as më trimi në Iuftë

Analisti Xhevdet Pozhari ka thënë se Partia Demokratike e vuan politikisht mungesën e udhëheqësve të saj. Ai tutje shton se nuk ka arritur ta kuptojë kurrë se si ish presidenti Hashim Thaçi, ka arritur të behet lider i kësaj partie,…

“Edi Rama dëshiron ta nxjerr Thaçin nga burgu për ta copëtuar Kosovën”

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e LDK-së, Adem Salihaj përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se veprimet e fundit të Edi Ramës janë të çuditshme dhe vështirë të kuptueshme pasi sipas tij gjithmonë e shohim në krah të Vuçiqit,…

Skandaloze: Serbët me shkronjën “Z” heqin flamurin e Kosovës në malin Sharr në Prizren

Disa nacionalistë serbë kanë publikuar disa video dhe foto në rrjete sociale ku shihen në malet e sharrit në Prizren të “Liqeni i Gkolit”. Në pamjet e publikuara shihet derisa e heqin flamurin e Kosovës dhe e vendosin flamurin me…

Valon Syla: “Bulliqizmi në Podujevë, spo i merrni me i çu te shpija” – parking vetëm për mërgimtarë

Analisti Valon Syla ka vazhduar të reagojë për tema që lidhen me mërgimtarët. Ai ka postuar një foto në Facebook, në të cilën duket se në Podujevë është rezervuar një parking vetëm për mërgimtarët. Madje Valon Syla ka ironizuar me…

Biznesmeni kosovar: Nga shitja e produkteve në Kosovë, Serbia vazhdimisht blen armatim

Burim Piraj, ideatori i iniciativës “Mos bli prodhime serbe”, tha se nga blerja e produkteve serbe nga qytetarët e Kosovës, fuqizohet ekonomia e Serbisë. Sipas tij, ky është një kërcënim direkt për Kosovën, pasi që nga shitja e produkteve, Serbia…

“E kam babën prokuror” – reagon Arianit Koci pas publikimit të videos: Gjoba do të jetë shumë e madhe

Avokati Arianit Koci ka reaguar pas publikimit të videos ku një vajzë thirret në babain e saj prokuror pas shkeljes që ka bërë trafik. Ai përmes një postimi në Facebook thotë se sjelljet e vajzës janë të papranueshme. Ai ka…

Mërgimtari: I kemi 10 mijë euro me vete, cent m’cent në Kosovë kam m’i lanë

Janë muajt kur mërgimtarët lënë vendet e tyre të qëndrimit dhe kthehen për pak kohë në vendlindje. Një mergimtarë ka treguar se në Kosovë ata po i shpezonjnë thuajse të gjitha paratë, shkruan rtv21.tv “I kemi njo 10 mijë euro…

Shteti vihet në lëvizje për gruan që kërcënoi e ofendoi kalimtaren

Prokuroria Themelore e Prishtinës është deklaruar për videon ku një grua në Prishtinë dëgjohet duke e sharë e kërcënuar një kalimtare, të cilën për pak e goditi me veturë. E njëjta, me pretekstin se babai i saj është porokuror e…

Kjo është vajza që u prezantua rrejshëm si e bija e prokurorit, babai i jeton në diasporë

Shteti është vënë në veprim pas pamjeve të publikuara në media ku një vajzë e shan dhe e kërcënon një kalimtare te “Tre sheshirat” në Prishtinë, duke i thënë se “e kam babën prokuror”. Por shumë shpejtë u mësua edhe…

Gastronomia në krizë për punëtorë, rreth 80 biznese janë në kërkim të punëtorëve

Sekretari në Shoqatën e Gastronomëve të Kosovës, Arian Vranica ka thënë se në bazë të një ankete brenda shoqatës, bizneset kanë nevojë për punëtorë. “Në bazë të anketës, rreth 80 biznese te gastronomisë janë në kërkim të punëtorëve. Rritja e…

Mërgimtari: 700 euro me m’ jep rrogë këtu, n’ven e la Gjermaninë

MPrej vitesh jeton në Gjermani dhe thotë se Kosovën e do shumë. Një nga mërgimtarët e intervistuar nga T7 në Merdare është shprehur i gatshëm për t’u kthyer në Kosovë, ndërkohë ka kritikuar qeverinë dhe pati një mesazh për të…

Shpërthen politikani shqiptar për çmimet: Ju ne jug, mos thoni plazhet jane bosh, po i zbrazni ju!

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka denoncuar sërish, këtë radhë ’grykësinë’ në plazhe. Braçe ka nxjerrë listën e çmimeve të frutave në një restorant në jug të vendit. Në postimin e bërë në rrjetet sociale, Braçe shkruan se për katër persona, çmimi…

Rama përplaset me opozitën për Kosovën: Ia keni ngulur thikën në gjoks Thaçit dhe UÇK-së (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka akuzuar opozitën se po përdor Kosovën sa herë po ka krizë për ata. Në seancën ku po diskutohet për projektrezolutën kundër raportit të Dick Martyt, ai iu drejtua opozitës duke i thënë se ia…

Gruaja e Zelenskyt: Djali im 9-vjeçar dëshiron të bëhet ushtar për ta Iuftuar Rusinë

Zonja e Parë e Ukrainës, Olena Zelenska, ka thënë se lufta e Rusisë në Ukrainë ka prekur familjen e saj, duke bërë që djali i saj i vogël të humbë interesimin e tij në preferencat e tij të mëhershme dhe…

Taksisti shqiptar e quan shpërblimin qesharak të Neuerit, të cilit ia gjeti dhe ia dorëzoi kuletën

Taksisti shqiptar, Hazir Stublla është bërë i famshëm së fundmi në Gjermani pasi e ka gjetur kuletën e Manuel Neuerit. Portieri gjerman e shpërbleu taksistin shqiptar për këtë veprim. Por, Stublla e ka quajtur portierin gjerman si dorështrënguar pasi nuk…

Gani Geci: NATO e ka çliru edhe UÇK-në, edhe nanat e komandantëve

Gani Geci, një ndër ushtarët e parë të UÇK-së, e ka falënderuar NATO-n që siç tha, e ka çliruar “edhe UÇK-në, edhe popullin”. Në një paraqitje të fundit televizive, Geci tha se ushtarët e UÇK-së janë munduar, por shtoi se…

VIDEO/ Eskalon situata në Serbi, përpIaset policia me protestuesit e ‘dhunshëm

Në rrugët e Novi Sadit ka shpërthyer dhuna pasi qytetarët serbë atje po protestojnë kundër miratimit të Planit të Përgjithshëm Urbanistik. Televizioni N1 ka publikuar pamje teksa shihet turma e qytetarëve duke protestuar dhe disa të tjerë që arrestohen nga…

“Çmimet janë rritur me 50%”, pushuesit braktisin edhe plazhin e Shëngjinit

Në plazhin e Shëngjinit një pjesë e çadrave kanë mbetur të mbyllura, për shkak të pakësimit të numrit të pushuesve në krahasim kjo me vitin e kaluar, ndonëse jemi në mesin e muajit korrik. Për shkak të krizës së çmimeve,…

Po ankoheni për çmimet në bregdetin shqiptar, ky është vendi në Adriatik ku një picë kushton 53 euro

Lajmi se një picë, jo në restorant, por në një furrë buke kushton 53 euro apo 400 kuna, ka bërë jehonë në të gjithë Kroacinë. Kosovarët kanë filluar të ankohen se në bregdetin shqiptar nuk janë çmimet si më parë,…

E çoi djalin për shërim në “Zhan Mitrev” e mori në arkivol, nëna nga Prishtina padit spitalin

“ Djalin e dërgova në spitalin ‘Zhan Mitrev’, në tetor të vitit të kaluar, në këmbë të veta. Aspak në gjendje kritike. Dhe, u desh ta marr në arkivol”. Kështu nis rrëfimin për Radion Evropa e Lirë Sanija Gjakova, një…

Haxhilerët kthehen pa gjynahe, “si ditën kur i lindi nëna”

Grupi i parë i haxhilerëve kosovarë, mbi 280, është kthyer sot nga Haxhi. Me të arritur në Kosovë, ata thanë se gjendjen shpirtërore tani e kanë shumë më mirë, sesa para se të niseshin. Shumica prej haxhilerëve sollën nga vendi…

Latifi me një mesele të Drenicës: Ju më keni çu në Qabe, por unë ai thiu i moçëm jam

Profesori i Filozofisë në Universitetin e Prishtinës, Blerim Latifi e ka treguar një mesele të Drenicës referuar një person që e kishte vizituar haxhin. Postimi në Facebook i Latifit vjen në një kohë kur besimtarët myslimanë po kthehen nga haxhi,…

Grabitësi i merr orën turistit zviceran, kthehet pas 5 minutash: Qenka false

>Një ngjarje si skenë filmi qështë zhvilluar në Piazza Trieste e Trento, në qendër të Napolit. Teksa dy turistë nga Zvicra pinin kafe në një tavolinë, një i ri, i veshur tërësisht me të zeza, fillimisht bën një xhiro në…

Berisha pas aktakuzës: Jam në mal, zbres kah fundi i gushtit dhe informohem për këtë top-lajm

Zafir Berisha, ish-deputet i Nismës Socialdemokrate, thotë se nuk është në dijeni se ndaj tij është ngritur aktakuzë. Berisha lidhur me akuzën se ka kanosur përmes telefonit kryetarin e Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, tha se këtë të fundit shpesh…

Shala i PSD-së: Hashim Thaçi do të mësohet në libra si Ismail Qemali

Zyrtari i PSD-së, Asdren Shala, ka dhënë lëvdata të mëdha për ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai madje nuk hezitoi ta krahasojë Thaçin me Ismail Qemailin. Në emisonin ‘Politiko’, në Kanal 10, Shala ka thënë se pas një shekulli, Hashim…

Shpëtoi një grua serbe nga zjarri, Zvicra e gjobiti të riun kosovar me 4500 franga, rrezikon të dëbohet

Në fund të muajit prill, Mexhidi, një i ri kosovar, e shpëtoi Ivanën nga zjarri në banesën e saj. Kjo histori bëri jehonë edhe për faktin se një shqiptar shpëtoi një serbe, dy popuj që nuk kanë qenë gjithmonë në…

“Ikën pa paguar në 04:00 të mëngjesit”, pronarja e shtëpisë në Sarandë denoncon familjen kosovare

Një qytetare nga Saranda që lëshon apartamente më qira për pushues, është ankuar se një familje kosovare është larguar pa paguar për apartamentin. Ajo ka treguar se familja nga Kosova ka kaluar natën në apartament por që janë larguar herët…

Rusia: Kemi vrarë në Ukrainë 61 mercenarë nga Kosova

Rusia pretendon se prej 24 shkurtit – kur ka nisur suImet në shkallë të gjerë në Ukrainë – e deri më 17 qershor, kësaj Iufte i janë bashkuar edhe 156 mercenarë nga Kosova. Ministria e Mbrojtjes e Rusisë publikoi një…

Ditari model i një mësuesi që vështirë që e gjen sot / FOTO

Ditari model i një mësuesi që vështirë që e gjen sot. Një mësues që i kushtoi deri në momentin e fundit të jetës së tij të gjithë diturinë, duke nxjerrë breza të tërë të sukseshmëm që sot jetojnë dhe punojnë…

Çmenduri: Gruaja tenton të bëj ushtrime duke u kapur për llambadari, e pëson bashkë me vajzën

Një video qesharake është bërë virale në rrjete sociale. Në të cilën shihet një grua e cila tenton të bëj ushtrime duke u kapur për llambadari, por që në fund e pëson së bashku me vajzën e saj. VIDEO KËTU

Avioni që mund të qëndrojë me muaj në ajër pa karburant

Sektori i aviacionit ka arritur suksese të mëdha gjatë historisë. Vitet e fundit, është përpjekur të ndërmarrë një sërë hapash jetikë drejt një metode më të qëndrueshme fluturimi. E gjithë kjo falë një projekti të zhvilluar në Zvicër. Inxhinierët Bertrand…

Lushtaku kërkon që spotet “Liria ka emër” të kthehen në orarin kryesor të RTK-së

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka kërkuar që videoklipet e kampanjës “Liria ka emër”, të cilat i kushtohen ish-krerëve të UÇK-së që po gjykohen në Gjykatën Speciale, të kthehen në oraret kryesore në televizionin publik. Ai këtë e kërkoi derisa…

Snajperisti i UÇK-së nga mbi një kilometër largësi e eleminoi snajperistin serb më 1998

Snajperisti i UÇK-së, nga mbi një kilometër largësi e kishte ekzekutuar snajperistin serb më 1998, por kjo vrasje nga distanca e kishte tërbuar makinerinë serbe, për çka kishte nisur hakmarrjen ndaj civilëve. Rrethimi i Sarajevës nga ushtria dhe paramilitarët serbë…

Adelina Tahiri fillon pushime të reja

Adelina Tahiri këtë verë duket se po e shijon pa fund me pushime të shpeshta. Para pak javësh ajo përfundoi pushimet me disa shoqe të saj, por ka filluar pushimet e tjera me miq të tjerë, shkruan”Kosovarja”. Këtë e ka…

Kejvina Kthella merr vëmendje derisa thekson linjat trupore në fustanin e ngushtë

Kejvina Kthella cilësohet si një nga femrat me fizikun më perfekt në estradë. Kështu, bukuroshja bionde nuk ndalon së ekspozuari linjat në veshje të ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Së fundi, mori vëmendje derisa ka pozuar veshur në fustanin e ngushtë që…

Sa ndryshe duket sot Latifa e serialit “Kloni”

“Kloni”, padyshim ishte njëra nga telenovelat më të shikuar në kohën kur është transmetuar. Ani pse kanë kaluar më shumë se 20 vite që nga transmetimi i atij seriali brazilian, aktorët që interpretojnë ende sot e kësaj dite përcillen dhe…

Rrugëve të Greqis, Rina merr vëmendjen e qytetarëve derisa pozon në të shkurtr

Rina Balaj ka disa ditë që gjendet në Greqi prej ku është mjaft aktive në rrjetet sociale. Artistja duket se po i shijon pushimet në ‘Mykonos’ derisa po poston imazhe të ndryshme për fansat Së fundi, ka shfaqur linjat fizike…

Marina Vjollca i riktheu shpejt linjat trupore pas lindjes së vajzës

Marina Vjollca është një nga moderatoret e preferuara shqiptare e cila njihet edhe si bashkëshortja e reperit Getoar Selimi. Prezantuesja e “Kaliforni”, u bë nënë për herë të parë më 24 nëntor të vitit të kaluar Muaj kaluan dhe së…

Armina Mevlani tregon një fakt të saj: Gjoksi i madh më ka bërë me skoliozë dhimbje shpine

Blogerja Armina Mevlani është një prej vajzave më të komentuara në mediat rozë për shkak të jetesës së saj luksoze dhe bashkëjetesës me Shkëlzen Berishën. Ajo është përfolur gjithnjë në media për veshjet e shtrenjta dhe sjelljen e një vajze…

Katër vite nga sherri i bujshëm, këngëtari shqiptar tregon si i kanë sot raportet me Fifin

Vijnë të dy nga qyteti i Ferizajt por një sherr i ndodhur vite më parë ka bërë që Fifi dhe Mentor Haziri të prishin raportet. Nga sherri i bujshëm kanë kaluar katër vite por dyshja vazhdojnë të kenë hatërmbetje me…

A po i bënë konkurrencë të dashurës së re të Robertit? Nora Istrefi

Nora Istrefi ka marrë gjithë vëmendjen me imazhet e reja në Instagram. Këngëtarja është shfaqur me një bluzë që i zbulonte barkun e tonifikuar dhe linjat perfektë trupore, shkruan “Kosovarja”. Artistja dukej mjaftë bukur dhe në formë të mirë derisa…

https://kuzhinashqiptare.net/luana-vjollca-nis-pushimet-ne-vlore-shfaqet-terheqese-ne-bikini/

Bukuroshja shqiptare ka disa ditë që gjendet në qytetin e Miami Si duket ajo po e shijon çdo moment duke qenë nën shoqërinë e miqve të ngushtë Kështu duke mos harruar fansat e saj, së fundi ka postuar disa imazhe…

Luana Vjollca nis pushimet në Vlorë, shfaqet tërheqëse në bikini

Moderatorja dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Luana Vjollca pas angazhimeve të shumta profesionale së fundmi ka nisur pushimet. Bukuroshja e ekraneve këto ditë ka vendosur t’i kaloj në bregdetin shqiptar, saktësisht në Vlorë. Nga atje, Luana nuk i ka lënë…

Antonela Berisha me imazhe të reja:

Ajo rrëmben vëmendjen me çdo postim që bënë Duke qenë aktive Antonela numëron afro 500 mijë ndjekës në Instagram Ish – banorja e Big Brother VIP, që bëri zë të zhurmshëm, poston imazhe të ndryshme nga përditshmëria dhe projektet derisa…

Blero, këto dy femra i veçon në jetën e tij

Blero dhe Afrona tashmë nuk janë çift sipas aludimeve dhe statuseve që kanë bërë. Dyshja i fshinë të gjitha fotografitë e përbashkëta në rrjetet sociale edhe duke mos e ndjekur më njëri tjetrin. Madje edhe në këtë “story” të fundit…

E dashura e Robertit po e mbanë barkun. Koha për urime?

Robert Berisha dhe Laureta Maqedonci, e kanë konfirmuar lidhjen e dashurisë. Në fakt, në rrethe të ndryshme, për një lidhje të dyshes është folur shumë kohë më parë Roberti dhe Laureta, janë duke bërë pushime në çift dhe tashmë kanë…

Beatrix poston momentet më të bukura nga ditëlindja e 50-të e së ëmës, Antigona Ramosajt

Antigona Ramosaj, nëna e dy artistëve Beatrix e Alban Ramosaj festoi dje ditëlindjen. Për 50 vjetorin jubilar, ishte organizuar një super festë me plot të pranishëm. Nga Amerika, rrugë mori edhe motra e saj, këngëtarja e mirënjohur, Albërie HadPamje nga…

S’ka Trust, çfarë Trusti, po e ndërprej o vëlla e po ecim prej shpie

Kryeparlamentari Glauk Konjufca, ka kritikuar deputetët që nuk po i votojnë Projektligjet që janë në rend dite, duke ua bërë me dije se ‘kështu s’ka as Trust’. “A e ndërprejm seancën krejt se nuk ka kuptim kështu, çfarë Trusti. S’ka…

Adrola Dushi nga bregdeti ndan imazhet më të bukura

Një nga modelet më të ndjekura shqiptare, që merr vëmendje në çdo paraqitje, Adrola Dushi dallohet për bukurinë e saj natyrale dhe fizikun pa ndërhyrje. Këto ditë ajo ka treguar për fansat se po i shijon pushimet në bregdet prej…

Horoskopi ditor, e mërkurë 22 Qershor 2022

Horoskopi premton një ditë të mbushur me telashe dhe shqetësime, me shumë mundësi nuk do të mund të pushoni. Sidoqoftë, mos e vononi zgjidhjen e problemeve për më vonë: përpjekjet tuaja do të shpërblehen me interes në të ardhmen shumë…

Rita Haziri me të fejuarin Fidan Gashin ‘godasin’ me paraqitjen e njëjtë aq të ëmbël

Rita Haziri është njëra nga këngëtarët më të dashurua për publikun, edhe pse është e re në tregun muzikor. Të veçantë e bënë fakti se në tregun muzikor ajo është paraqitur krah të dashurit të saj, Fidan Gashi, shkruan Kosovarja. Artistja…

Pas martesës madhështore, këngëtarja dhe partnerja e saj shijojnë muajin e mjaltit

Sam Fox dhe bashkëshortja e saj, Linda Olsen, para disa dith kurorëzuan dashurinë e tyre. Dyshja i dhanë fund beqarisëduke organizuar një dasmë madhështore mes shumë të ftuarve. Së fundi, çifti duke se po e shijojnë në maksimum muajin e…

Alvisa Qarri prezanton të dashurin e ri

Ish-konkurentja “Për’puthen”, Alvisa Qarri më në fund e bëri zemrën gur dhe e prezantoi të dashurin e ri, ani se vështirë të identifikohet se kush është ai. Ajo ka postuar foto, ku shihet se po shijon disa ditë pushime në…

Festa Qoqaj ‘përvëluese’ në foton e fundit

Blogerja e shumë komentuar, Festa Qoqaj nuk di të ndalet. Ajo vazhdon së pr.ovokuari me foto të shumta në rrejetet sociale. Së fundmi ajo paraqitet mahnitëse në bekini nga plazhi. Si gjithmone modelja vuri në pah format e tonifikuara trupore.

Afronen kurrë nuk e kemi parë më të mërzitur

Kjo nuk është hera e parë që flitet se Afrona Dika dhe Blero janë ndarë. Por, këtë herë duket se ata vërtet i kanë dhënë fund marteses, ani pse asnjëri nuk e kanë konfirmuar ndarjen. Blero dhe Afrona gjatë kësaj…

Tayna kundër Dafinës në mes të koncertit

Kanë kaluar afro dy vite nga zënka e Dafinës me Taynën pasi të dyja patën një bashkëpunim super të suksesshëm që dëgjohet edhe sot. Kënga e tyre e përbashkët quhet “Bye Bye” dhe sado vajzat i kanë thënë bye bye…

Kiara Tito nuk është në një lidhje me Mozzik por…

Ka ditë që qarkullojnë lajme se reperi Mozzik është në një lidhje dashurie për shkak të një fotoje që publikoi pak ditë më parë në rrjetet sociale. Nga fustani jeshil i vajzës mediat aluduan se ai është në një lidhje…

Noizy dhe Loredana në një lidhje dashurie? E zbulon kundërshtari i reperit

Reperi i njohur, Noizy dhe Loredana thuhet se aktualisht janë në një lidhje dashurie. Ka qenë pikërisht, kundërshtari i Rigels Rajkut, Cllevio që e ka thënë disa javë më parë. Në një video live, ai ka thënë se Noizy nuk…

Ledri Vula më në fund i krehë flokët, duket ndryshe

“Monaco” është hiti i fundit i këngëtarit Ledri Vula, këngë kjo që tashmë e ka fituar statusin e hitit. Por, rep artistii njohur kosovar nuk do ta lë me kaq, pasi rrugës janë edhe projekte të tjera, që do të…

Vajza e Cimës së ndjerë ndanë imazhin e gjyshit: Babi i babit tim, tani ata pushojnë bashkë, afër njëri – tjetrit

 Aktori i humorit, Rasim Thaçi, i njohur për publikun me nofkën, Cima, ndërroi jetë dy vite më parë pasi u prek me virusin Corona. Ndarjen e tij nga jeta e përjetuan shumë edhe publiku që janë rritur me humorin e…

Deputetja kosovare shfaqet seksi nga pushimet luksoze

Deputetja kosovare, Adriana Matoshi, ka nisur pushimet në Egjipt. Nga atje po kujdeset të publikoj imazhe atraktive si dhe mjaftë joshëse. Në Instagram ndau dy imazhe ku shfaqi këmbët joshëse dhe dukej në top formë. “Ekzistenca dëshiron që ju të…

E shau se ishte shqiptare, Beniada flet për zënkën me fqinjën në Itali

Beniada Nishani vazhdon të jetë një nga personazhet më të ndjekur dhe më të dashur që u bënë të njohur për publikun shqiptar pas “Big Brother VIP Albania”. Së fundi ajo është kthyer në Itali, për disa kohë pas zhvendosjes…

Lulja dhe Blero sjellin ‘Motër e vëlla’

>Lule Mustafa dhe Blero e kanë publikuar këngën e tyre të përbashkët. Vetëm pak ditë pas paralajmërimit fillestar, dueti është lansuar në Youtube. <img class="alignnone wp-image-341105" src="https://i0.wp.com/www.kosovarja-ks.com/wp-content/uploads/2022/06/blero-lulja.jpg?resize=822%2C469&ssl=1" sizes="(max-width: 822px) 100vw, 822px" srcset="https://i0.wp.com/www.kosovarja-ks.com/wp-content/uploads/2022/06/blero-lulja.jpg?w=1199&ssl=1 1199w, https://i0.wp.com/www.kosovarja-ks.com/wp-content/uploads/2022/06/blero-lulja.jpg?resize=300%2C171&ssl=1 300w, https://i0.wp.com/www.kosovarja-ks.com/wp-content/uploads/2022/06/blero-lulja.jpg?resize=1024%2C584&ssl=1 1024w, https://i0.wp.com/www.kosovarja-ks.com/wp-content/uploads/2022/06/blero-lulja.jpg?resize=768%2C438&ssl=1 768w, https://i0.wp.com/www.kosovarja-ks.com/wp-content/uploads/2022/06/blero-lulja.jpg?resize=750%2C428&ssl=1…

Konfirmohet edhe një tjetër këngëtar i njohur që do të performojë në “Sunny Hill”

Pas vendimit për ta rikthyer sërish Festivalin Sunny Hill në Kosovë, tashmë kanë filluar të publikohen dhe emrat e tjerë që do të përformojnë në këtë festival. Përveç artistëve të njohur si Diplo, Skepta, DJ Regard, AJ Tracey, Mahmood dhe…

Afrona Dika konfirmon ndarjen nga Blero

\ Ndonëse përfliten prej disa javësh se i kanë dhënë fund martesës së tyre tre vjeçare, Blero dhe Afrona Dika nuk kanë reaguar publikisht. Kur është pyetur për këto lajme që kanë qarkulluar në media, këngëtari është munduar që t’i…

Nëse e gjeni këtë në shtëpi, mos e prekni

Nëse gjeni një zgjua bletësh apo grerëzash në një garazh ose në ndonjë pjesë tjetër të shtëpisë, duhet të qëndroni në një distancë të sigurt Ja disa këshilla që mund t’ju ndihmojnë në situata të tilla. Mos i shqetësoni insektet…

Robert Berisha ia ndalon këtë gjë të dashurës së re

Roberti dhe Laureta janë çifti më i ri në showbizin kosovar.</strong Dyshja publmisht imazhe, duke shfaqur momente të shumta për ndjekësit që kanë,\ Në një imazh të fundit, ku e ka publikuar Laureta, tregon që Roberti e pengon në realizimin…

Andrra i thotë dua shumë fëmijë, Sinani shkurt: jo!

Çifti Sinan dhe Andra Hoxha, janë nder çiftet më të dashura. Ata janë të martuar dhe kanë dy fëmije. Sinani shpesh herë flet për martesën e tij me Andren, duke treguar se pas martesës Sinani kthehet në shtëpi në ora…

Fifi flet për Donaldin në prani të Beatrixës, reagimi i këngëtares nuk duhet humbur

>Fifi dhe Beatrix janë shoqe me njëra-tjetrën dhe kjo ka bërë që ato të takohen shpeshherë me njëra-tjetrën. Gjatë kafes së fundit, ato nuk kanë nguruar të hapin edhe ‘live’ në Instagram, edhe pyetjet nga fansat kanë qenë të shumtë, ku padyshim…

Ryva Kajtazi ‘çmend’ me foto nga plazhi

Këngëtarja dhe aktorja, Ryva Kajtazi ka kohë që është distancuar nga profesioni, meqë po i përkushtohet fëmijëve. Tashmë kur jemi në vlugin e pushimeve, ajo paraqitet së fundmi pikërisht nga plazhi. Tejet atraktive, e buzëqeshur dhe mjaft hot, Kajtazi ka…

Djali i Ramush Haradinaj shkëlqen në mbrëmje të maturës

Djali i ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj, Gjini, sonte e ka mbrëmjen e maturës. E për këtë Haradinaj ka publikuar disa fotografi familjare në Facebook. “Gëzuar mbrëmja e maturës Gjin”, ka shkruar Haradinaj. Shiko fotot:

Sa operacione plastike i ka Blero?

Në listën e meshkujve që kanë bërë ndërhyrje për ta përmirësuar pamjen e jashtme, hyn edhe Blero. Nëse kthehemi në retro dhe e shohim Blerin e dikurshëm, vërehet qartë se këngëtari është zbukuruar. Pretendohet se ai e ka ri-modeluar hundën…

Konfirmohet edhe një tjetër këngëtar i njohur që do të performojë në “Sunny Hill”

Pas vendimit për ta rikthyer sërish Festivalin Sunny Hill në Kosovë, tashmë kanë filluar të publikohen dhe emrat e tjerë që do të përformojnë në këtë festival Përveç artistëve të njohur si Diplo, Skepta, DJ Regard, AJ Tracey, Mahmood dhe…

Egzona shijon pushimet me nënën dhe Albatritin

Egzona Muqiqi shumë herë qëndron në krye të medieve rozë, duke mos u ndalur me poza të shumta për ndjekësit. Duke qenë e përkushtuar në punë, ajo tregohet e zonja dhe një femër me suksese të shumta në biznesin e…

Milionat që fitoi Dua Lipa nga koncertet për pesë muaj

Gjashtë muajt e parë të vitit 2022 kanë përmbushur pritshmërinë për industrinë globale të koncerteve, e nxitur kryesisht nga një pjesëmarrje demografike më e larmishme, më e re, e etur për të ndjekur shfaqje “live” dhe e gatshme të shpenzojë…

Sa shumë është dobësuar Teuta

Teuta mbetët një emër i dalluar në profesionin që ka Me përkushtimin e madh që ka në këtë fushë, aktorja në shumicën e kohës merr vëmendje dhe mbetët emër që komentohet për çdo veprim, shkruan “Kosovarja”. Në një imazh të…

Arta Bajrami bëhet bionde

Arta Bajrami nuk po ndalet duke ndryshuar pamjen fizike. Ajo për ndjekësit gjithmonë pozon në mënyra të shumta, duke shkëlqyer në çdo kohë, Në imazhin e fundit, ajo shfaqet me flokë më ndryshe, teksa bëhet bionde dhe këngëtarja duket si…

Sunny Hill në Prishtinë, MKRS dhe Komuna japin disa sqarime për lokacionin

Festivali “Sunny Hill” nuk do të largohet nga Prishtina. Kështu njoftuan Ministria e Kulturës dhe Komuna e Prishtinës përmes një komunikate të lëshuar të hënën. Në datat e paralajmëruara që në fillim, “Sunny Hill” do të mbahet “në shtëpinë e…

Si gjithmonë Edona befason me fustanet e bukura që vesh

Edona Llalloshi është njëra nga këngëtaret më elegante që kemi. Në secilën paraqitje ajo shfaqet e kuruar në detaje ku vëmendje merrë me veshjen. Fustanet e saj unik komentohen shpesh duke e bërë të duket zonjë. Edhe në foton e…

Seriali dhe ngjyra e preferuar e Albulena Haxhiut, ministrja u përgjigjet ndjekësve në rrjete sociale

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu i është përgjigjur në InstaStory disa pyetjeve. Përveç përgjigjeve për procesin e Vettingut, ministrja iu përgjigj edhe pyetjeve tjera si për filmin/serialin dhe ngjyrën e preferuar. Haxhiu publikoi një foto të “House of Cards”, dhe shkroi…

Donaldi do të behët pishman çfarë ka humbur, Beatrixe shfaqet e zjarrtë në imazhin e fundit

Beatrix Ramosaj, është njëra nga personazhet më të përfolura aktualisht. Ajo mori famë të madhe që kur u bë pjesë e formatit, Big Brother Albania Vip. Këngëtarja kosovare krijoi një lidhje romantike me aktorin e njohur, Donald Veshaj, me të…

Gold Ag publikon foton me të ëmbël me gruan dhe djalin

Gold Ag është një ndër personat që e shpreh më së shumti dashurinë që ka për të birin. Pasi që ka një përkushtim të madh tek publiku, nuk mungon me imazhe të shumta. Ai kohë me parë është bërë pind…

Plas sherri mes Ilir Shaqirit dhe Tan Bramës

Ilir Shaqiri dhe Tan Brama janë përplasur virtualisht pas një deklarate që ky i fundit bëri disa ditë më parë, ku theksoi se balerini e kontaktonte vetëm për interes. Ky koment solli reagimin e fituesit të “Big Brother VIP”, i cili…

Belkiz vishet shkurt në pushime, ekspozon linjat trupore

Belikz Kera, tashmë është bërë emër i njohur për publikun. Ajo bëri bujë të madhe që kur konkretizoi lidhjen e saj të dashurisë me futbollistin e njohur, Milot Rashicën. Lidhje e tyre e dashurisë u bë edhe më e madhe,…

Momenti kur Ledrit i rrëzohet torta e ditëlindjes në festën e Sarës

Gjatë ditës së djeshme, Sara Hoxha ka festuar ditëlindjen e saj. Partnerja e Ledri Vulës ka pranuar urime të shumta nga miq dhe familjarë. Sara ka organizuar një festë për ditëlindjen e saj, ku të pranishëm ishin shumë fytyra publike.…

Tatlises do të mbajë koncert në Jerusalem

Raportet në mes të Turqisë dhe Izraelit kurrë s’kanë qenë të mira. Kjo për shkak të Palestinës, cështje për të cilën Erdogan ishte përplasur ashpër me Shimon Peresin në një forum në Davos. Por pavarësisht këtyre raporteve, muzika është ajo…

Blero ‘zihet ngushtë’, komenton ndarjen nga Afrona

Prej javësh, ndarja e Bleros dhe Afronës nuk është më një sekret. Prive raportoi nga burime të sigurta pranë tashmë ish-çiftit se bëhet fjalë për një ndarje përfundimtare mes tyre. Deri tani, as njëri e as tjetri nga protagonistët, nuk…

As vjehrra e saj Remzia nuk i rezistojë kësaj pamje, Gëzimja rregullohet bukur për të shkuar në dasmë

Gëzime Hamzaj, është njëra nga personazhet më të lakuar në mediat rozë. Ndonëse, nuk është e angazhuar në ndonjë profesion të caktuar, ajo mundohet të jetë gjithmonë aktive në rrjetet sociale. Reja e Remzies, tani më shumë po përkujdeset për…

Me vallëzimin ngacmues, Era Istrefi nuk lë vend për imagjinatë

Ndërkohë që vazhdon me koncertet muzikore, Era Istrefi po merr gjithnjë e më shumë vëmendje me performancat e saja. Këngëtarja e njohur për figurën mbresëlënëse trupore ka marrë sërish vëmendjen e fansave me dukjen e saj. Në koncertin e radhës,…

E mërzitur, Shkenda Dubova e uron babin e ndjerë për “Ditën e babit”

Shkenda Dubova po e kalon një ditë mjaft me dhembje. Duke qenë se sot (19 qershor), festohet “Dita e babait”, dhe i saj është në botën tjetër pasi në vitin e kaluar ndërroi jetë. <img class="alignnone size-full wp-image-340469" src="https://i0.wp.com/www.kosovarja-ks.com/wp-content/uploads/2022/06/Screenshot-33-1.png?resize=493%2C684&ssl=1" sizes="(max-width:…