Arta Bajrami sjellë imazhin më të këndshëm me nënën

Arta Bajrami e ka ndarë një imazh krah nënës së tij. Këngëtarja e njohur shqiptare, Arta Bajrami, kohët e fundit ka filluar të bëhet tejet aktive në rrjete sociale. Ajo me ndjekësit po ndan imazhe të ndryshme e së fundmi…

Yllka publikon një moment intim me bashkëshortin

Yllka Kuqi është këngëtarja e hiteve të mëdha, e cila gjithmonë ka arritur të jetë ndër më të pëlqyerat e me të komentuarat për çdo paraqitje. Që kur u bë nënë për herë të parë ajo nuk i ka kursyer…

Kejvina Kthjella në lidhje dashurie me këngëtarin nga Kosova

Para disa ditësh bukuroshja Kejvina Kthella i la gojëhapur të gjithë ndjekësit në Instagram me një video ku shfaqej mjaft sensuale. Komentet e shumta pozitive nuk munguan dhe të gjithë e komplimentonin modelen për format e saj mjaft tërheqëse. Mirëpo…

Kjo është bebja kosovare me emrin më të çuditshëm në botë, ka habitur edhe gjermanët

Nuk është shaka: Kjo foshnjë quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur në jetë, më 16 mars”, shkruan derwesten.de.Ajo ka emrin më të çuditshëm në botë, ose, së paku në Gjermani! Foshnja me prindër nga Kosova ka…

Ermali: Ti m’i dhurove 4 yje që ma ndriçojnë jetën..

Ermali dhe Ariana Fejzullahu janë ndër çiftet më të pëlqyera e me të komentuara nga mediet rozë. Të dy janë shumë aktiv në rrjete sociale duke publikuar imazhe të ndryshme familjare brenda ambienteve të tyre luksoze, shkruan “ Sot feston…

Studimi suedez: Numri i këmbës tregon sa gjatë do të jetoni

Tanimë edhe një studim i ka konfirmuar hulumtimet e mëhershme të një studimi suedez – madhësia e këmbës e parashikon jetëgjatësinë tuaj! Anketimi i fundit që ka përfshirë mijëra meshkuj e gra, e ka konfirmuar punën e ekipit të ortopedëve…

‘Libri i Karantinës’, rekomandimi i sotëm: ‘Përtej së Mirës dhe së Keqes’

Në këto ditë karantine, kur virusi Covid-19 është përhapur anembanë botës, qëndrimi brenda shtëpisë është mundësi e mirë për t’u rikthyer te leximi. Dhe kalimi i kohës duke lexuar libra është gjithmonë zgjedhje e mirë. KultPlus-i vazhdon me rekomandimet për…

Shqiptari niset me biçikletë nga Italia, kapet në autostradë

“Dua të kthehem në Shqipëri!” Janë këto fjalët që i tha policisë mëngjesin e së premtes pasi u ndalua nga një patrullë e policisë rrugore, teksa pedalonte qetësisht me biçikletë përgjatë autostradës A27. Çiklisti rrezikonte që të përfundonte në mes…

Simptomë e re e koronavirusit shfaqet në shputa të këmbëve

Edhe pse simptomat e sëmundjes së coronavirusit ndryshojnë nga personi te personi, ekspertët spanjollë tani po i hulumtojnë lezionet në shputa të këmbëve, të cilat janë shfaqur te disa pacientë në fazën e hershme të sëmundjes Në të vërtetë, fjala…

Si po ndikon puna nga shtëpia gjatë izolimit?

Njerëzit që punojnë nga shtëpia gjatë krizës së koronavirusit po pinë më shumë alkool, hanë më pak ushqim të shëndetshëm dhe kanë probleme me gjumin, tregon studimi. Një studim i 500 punëtorëve nga Instituti i Studimeve të Punësimit zbuloi gjithashtu…

Sa bukur duket Mirsa me flokë të dredha

Mirsa Kerqeli është një këngëtare e njohur në shoëbizin kosovar. Ajo në shumicën e rasteve është e pranishme në lajmet e shoëbizit, duke u shkruar gjithmonë për pozitivitetin që ka, Duke postuar imazhe të ndryshme, Mirsa shpesh shihet që bën…

Edhe gratë heqin qimet e fytyrës: Ja cfarë duhet të dini për këtë mënyrë të pazakontë

Sado e pazakontë sa mund të tingëllojë, pushi ose qimet e fytyrës tek gratë janë çuditërisht të zakonshme. A duhet që gratë të rruajnë fytyrën? Duhet, nëse duan! Prandaj, ne ia kushtojmë këtë artikull të gjitha grave që rruajnë fytyrën…

Pse ju duhet të vendosni gotë në dorezën e derës, arsyeja është brilante e sidomos në këto ditë

A keni qëndruar ndonjëherë në një hotel, dhe keni vendosur për të fjetur, por keni përjetuar shqetësimin që ka diçka të fshehtë rreth errësirë? A keni qëndruar ndonjëherë në një hotel, dhe keni vendosur për të fjetur, por keni përjetuar…

Zgjidhni një simbol mistik dhe zbuloni diçka rreth personalitetit tuaj

Nëse doni të zbuloni diçka të thellë për personalitetin tuaj, e gjitha çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni një simbol mistik në imazhin e dhënë. Hidhni një sy në simbolet mistike të propozuara në këtë artikull dhe zgjidhni…

Zbuloni lulen e muajit tuaj të lindjes dhe lexoni mesazhin që ka për ju

Lulja e muajit tuaj të lindjes zbulon se kush je me të vërtetë! Personalitetet tona janë një sërë faktorësh të shumtë dhe kur zbulojmë më shumë për gjithçka që jemi, fitojmë më shumë njohuri se si të shfrytëzojmë pikat e…

Ata që ecin shpejt, të lexojnë këtë

Ne ecim shumë më shpejt krahasuar me brezin e prindërve apo gjyshërve tanë. Edhe pse ngjan një lajm fantastik për shëndetin dhe fizikun, ka diçka që çalon tek e ecura shpejt! Studime të kryera së fundmi, pasi analizuan rreth 32…

Grupi i të rinjve kosovar me një video emocionale tregojnë ‘arsyet’ e shfaqjes së koronavirusit

Një grup i të rinjëve kosovar kanë marrë një iniciativë mjaftë interesante. Në një video tre minutëshe është treguar më shumë për koronavirusin dhe se si është paraqitur. Po ashtu në këtë video nga këta të rinj janë dhënë disa…

Shqipëri: 80-vjeçarja fiton luftën ndaj koronavirusit

Në Shqipëri një grua e moshuar është shëruar nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në facebook. “Lajm i mirë: nënë Haxhireja nga Durrësi, plot 80 vjeç, u shërua”, shkruan Rama në Facebook.…

Këto gjëra mund t’i bëni me paratë tuaja gjatë pandemisë së coronavirusit

Edhe pse nuk mundeni të ndikoni në shumëçka për shkak të coronavirusit, ekziston diçka që mund të kontrolloni – financat tuaja Edhe pse nuk mund të kontrolloni kur të shërohet tregu apo kur të kthehemi në rutina të zakonshme, ekzistojnë…

Fituesit i Nobelit që parashikoi saktë fundin e koronavirusit në Kinë tregon kur merr fund Covid-19 në Itali

Një shkencëtar nga Universiteti Stanford, fitues i çmimit Nobel thotë se pandemia shkatërruese e koronavirusit në Itali dhe Nju Jork më në fund po ngadalësohet. Profesori Michael Levitt, i cili parashikoi saktë numrin e të infektuarve dhe të vdekurve në…

A mund t’i mbijetojë koronavirusit martesa juaj?

Edhe ata që janë më të lumturit, përsa i përket martesës, po përjetojnë disa sfida serioze me distancën sociale për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Sekreti për çdo marrëdhënie të shëndetshme është komunikimi. Michele Weiner-Davis, një terapiste martesash dhe familjesh,…

COVID-19: Disa arsye për të mos i humbur shpresat

Numri i të infektuarve dhe i të vdekurve si pasojë e COVID-19 ëshë në rritje. Duke marrë parasysh se kjo gjendje është një pandemi botërore dhe në fokus të të gjithë njerëzve, ne jemi mbushur me lajme dhe informata negative.…

Data e sotme dhe e veçanta e saj: 02.02.2020 lexohet njëjtë nga të dyja anët

Data 02.02.2020 është e veçantë jo vetëm për numrat e interesante me dysha dhe zero, por ka një karakteristikë. Kjo datë ngado të lexohet, si nga e majta në të djathtë, si nga e djathta në të majtë del njëjtë…

Testi më i veçantë i inteligjencës me vetëm tri pyetje: sa jeni të zgjuar?

Testi më i shkurtër i inteligjencës në botë përbëhet nga vetëm tre pyetje, por vetëm një në gjashtë njerëz arrijnë të japin përgjigje të sakta! Për t’iu përgjigjur këtyre pyetjeve, duhet të dini bazat e matematikës, por edhe të keni…

Nëna e 21 fëmijëve: Në 2020 mirëpresim beben 22

Nëna e familjes më të madhe në Britani tha se 2019-ta kishte qenë më i vështiri për familjen e tyre, për shkak të humbjes së dy personave të afërm në familje, si babai dhe vjehrra e saj. Por 44-vjeçarja Sju…

E jashtëzakonshme: 34 vjeçari nga Bosnja flet 56 gjuhë, ja sa kohë i duhet për të mësuar një te re

Ai është vetëm 34-vjeç, por Muhamed Meshiçi nga Tuzlla e Bosnjës dhe Hercegovinës flet plotë 56 gjuhë. Meshiç kur ishte vetëm 16-vjeç kishte ushtruar detyrën e këshilltarit komunal. I riu nga Tuzla, është me profesion avokat, studiues i mirë i…

Polici norvegjez dënon veten, pasi voziti anijen pa jelek të shpëtimit

Një polic ka dënuar veten në Norvegji, për shkak se nuk e kishte bartur jelekun e shpëtimit gjatë patrullimit me anije në det. Fotografitë e policit Arne Stavnes, janë publikuar në të përditshmen “Verdens Gang”, ku shihet duke qëndruar në…

Ka tërhequr dhe ka shtrënguar gishtin e vet të unazës 20 sekonda. Rezultati?

Kur diçka na dhemb apo kemi ndonjë dhembje, zakonisht përdorim ilaçe. Shikoni këto këshilla se si t’i largoni plotësisht ilaçet helmuese nga jeta juaj! Sipas artit të refleksologjisë së lashtë, secili gisht është i lidhur me ndonjë dhembje dhe emocion,…

E pickuan mbi 25 gjarprinjë, gjakovari vjen me gjarpër n’Kosove Show

Hysni Rexhaj nga komuna e Gjakoves është rast specifik në vendin tonë. Ai zbutë ujqërit dhe çdo kafshë tjetër si dhe zvarranik të ndyshëm. Ai tregon se është pickuar nga gjarpërinjë të ndryshëm madje as nuk ka kërkuar ndihmë mjekësore.…

Llojet e dashurisë që i përjetoni

Le të tregohemi të sinqertë, të gjithë fantazojmë që një ditë të gjejmë partnerin/partneren ideale, që do qëndrojnë pranë nesh. Jo çdo kush është me fat të gjej ‘dashurinë e vërtet’ me personin e parë që zhvillojnë ndjenja për ta.…

Vogëlushet heroina nga Kosova, që 6 vite presin flokët e tyre për një qëllim prekës

Agnesa 13 vjeç, Driola 11 dhe Ariona 8, janë tri vajzat me prejardhje nga Kosova por që jetojnë në Gjermani, të cilat tash e sa kohë dhurojnë flokët e tyre për fondacionin “Deutsche Kinder krebs Hilfe”, për fëmijët që vuajnë…

Ky frut iu ndihmon grave që të lindin djalë

Sipas një studimi, të hash banane para ngjizjes mund të rrisë shanset për të pasur një djalë. Studimi, i udhëhequr nga Fiona Mathews jep një lidhje midis dietave të larta të kaliumit dhe konceptimit të fëmijëve të gjinisë mashkull. Siç…

Disa persona hanë çfarë duan por kurrë nuk shëndoshen

Shumë prej neve e njohin dikë që hanë çfarë të dëshiroj dhe përsëri nuk shtojnë peshë fare. Shkencëtarët kanë analizuar trupat e njerëzve që hanë ushqime të ndryshme por janë mbesin të dobët. Njerëzit që janë natyralisht të hollë mund…

Ndërron jetë në grua pasi u sulmua nga gjeli

Viktima ishte duke i mbledhur vezët në kafaz. Një grua e moshuar ka ndërruar jetë pasi ajo u sulmua nga gjeli, gjërsa ishte duke mbledhur vezë nga kafazi në oborrin e shtëpisë së saj. Incidenti ndodhi në Australinë e Jugut,…

Kush do ta mendonte që do ta bënte këtë gjë Fiona pas martesës

Aktorja e njohur shqiptare Fiona Gllavica disa javë më parë i ka dhënë fund beqarisë. Ajo është martuar me Arbnor Pacollin, brenda një dasme madhështore e të ftuar të shumtë, shkruan Kosovarja. Sikurse disa dasma të caktuara të fytyrave publike,…

Martohet aktori i njohur “The Rock”

‘The Rock’ Johnson është martuar me të dashurën e tij, Lauren Hashian, në një ceremoni mahnitëse private. Dwayne Douglas Johnson, i njohur si dhe ‘The Rock’, është një aktor amerikan, producent dhe mundës profesionist. Njoftimin aktori e bëri sot (e…

Flet Syl Tahirsyla: Bëhuni gati, ja çfarë do të ndodhë nesër me temperaturat në Kosovë

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Mirëpo, si duket ditëve të nxehta në Kosovë po u vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti pritet të ftohet. Kështu paralajmëron…

Aeroporti i Prishtinës thyen rekorde, 80 mijë pasagjerë vetëm për 7 ditë

Fillimi i muajit gusht e ka ‘goditur’ aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës me një valë të madhe udhëtarësh. Gjatë javës së parë të këtij muaji është shënuar 18.7% rritje e pasagjerëve, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar. Aeroporti…

Për t’u shetitur në Itali, Kylie Jenner shpenzon mijëra euro veç për një veshje

Kylie Jenner është në Itali me të dashurin e saj, Travis Scott, vajzën, Stormi, dhe një numër të madh të familjarëve dhe miqve të saj për të festuar ditëlindjen e 22-të. Së fundmi, ajo bashkë me reperin e saj 27…

Sekretet që i ndjekin njerëzit e pasur në botë

Shumica e njerëzve i konsiderojnë milionerët si njerëz që nuk kanë nevojë të brengosen për paratë më asnjëherë. Këta janë njerëz që kanë njohuri të zgjeruara për ndërtimin e pasurisë, transmeton Telegrafi. Nëse i analizojmë njerëzit e pasur, ne e…

Pse në familjet tradicionale mungon lumturia?

Gjatë 30 viteve të fundit, vlerat familjare kanë ndryshuar shumë: njerëzit nuk janë të etur të martohen apo të kenë fëmijë, dhe ka gjithnjë e më shumë njerëz që preferojnë të jetojnë vetëm. Ka shumë faktorë që krijuan këtë ndryshim…

Mërgimtari me veturën më të çuditshme

Adhuruesit e veturave shpeshherë eksperimentojnë shumë me dizajnin e makinës që ngasin. E një mërgimtar nga Klina, ka habitur të gjithë kur ka ardhur nga Gjermania në vendlindjen e tij. Ai e ka shndërruar veturën e tij në një mënyrë…

Si të bëheni miliarder për pak vite

Sipas Forbes, në të gjithë botën janë afro 2,200 miliarderë. Shumë prej tyre duhet të punonin për vite me radhë për ta arritur pasurinë që kanë. Disa të tjerë, më fatlumët janë ata që kanë lindur në familje të pasura…

A e keni ditur se këtë lloj vaji e përmban nutella?

Të gjithë e konsumojmë por, rrallë kush ka qenë i fokusuar rreth përmbajtjes që përmban e shkruhet në ambalazh. Prodhuesit e ushqimeve të ndryshme janë të obliguar ligjërisht që në ambalazh të shkruajnë saktë për përmbajtjen e artikujve. E përmbajtja…

Pse macet tremben kaq shumë nga trangujt

Ende nuk dihet saktësisht se çfarë i bën macet të tremben kaq temrrshëm nga trangujt, forma apo ngjyra e tyre. Por një gjë e tillë ka pushtuar botën e internetit ku shfaqen qindra video të ndryshme me macet të cilat…

Mik ziliqar, 10 mënyra për të kuptuar nëse e ke edhe ti një të tillë NGA: KOSOVARJA 16 KORRIK 2019 – 14:21

A keni një mik të ziliqar? Ai është si një krimb. Kjo ndjenjë e pakëndshme që ai, personi i dashur në zemrën tënde, është në fakt një mik ziliqar. Xhelozia dhe zilia në fakt, shkojnë dorë për dore dhe kur…

Gold AG pjesë e befasisë në dasmën e Ermir Lenjanit

Çiftit të porsa martuar i kanë bërë befasi pjesë e së cilës ishte edhe Gold AG. Futbollisti i njohur shqiptar, Ermir Lenjani, i ka dhënë fund beqarisë. Ai ka kurorëzuar dashurinë e tij me martesë, me partneren, Herolinda, e çifti…

Bashkëshortja e Albanit, tregon për raportet me vjehrrën dhe kunatat

Alban Mehmeti është njëri ndër këngëtarët më të dashur dhe njëherësh më simpatik të estradës, shkruan “Kosovarja”. Sukseset e tij në muzikë janë të panumërta ,çka ka bërë që kohët e fundit të jetë edhe një këngëtar shumë i dalluar…

Shtatë gjërat që s’ndryshojnë te meshkujt

Sa kohë keni shpenzuar duke u përpjekur për ta bindur atë, por pa sukses! Thjesht, burrat janë qenie të komplikuara dhe çfarë trashëgojnë në gjenet e tyre nuk do të ndryshojnë kurrë. Përqendrohuni në virtytet që posedon, dhe mos u…

Pse meshkujt vuajnë më shumë se vajzat kur ndahen?

Fundi i një marrëdhënieje nuk është i drejtë për askënd. Meshkujt lëndohen, vajzat gjithashtu. Papritur lidhja e lumtur që kishin nuk është më. Mirëpo, edhe në rastet kur ndarja pritet nga të dyja palët, janë meshkujt ata që lëndohen më…

Shkurte Fejza pritet ta këndojë “Jo nuk ndahet Mitrovica” në koncertin e Unikkatilit

Me datën 27 korrik në qytetin e Mitrovicës saktësisht do të performojë reperi shqiptar i njohur si Unikkatil. Ai në paralajmërimin që e ka bërë ka deklaruar se : “Me rastin e ribashkimit të Mitrovicës, me 27 korrik është e…

Dera që do zgjidhni të hapni zbulon shumë rreth personalitetit tuaj

Shikoni me kujdes secilën prej këtyre dyerve dhe zgjidhni një në bazë të formës, ngjyrës dhe detajeve të vogla. Më pas lexoni detajet që nuk i dinit për personalitetin tuaj. Hapni një derë dhe zbuloni mesazhin e veçantë që universi…

Kjo është jeta luksoze e Kemalit dhe gruas së tij edhe jashtë serialit

Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen është një prej çifteve më të përfolura turke. Të dy janë aktorë shumë të njohur dhe me rolet e tyre u bënë shumë të njohur si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj.…

Sa duhet të ushtroni për të pasur një trup si Kim Kardashian – Tregon Kimi

Kim Kardashian është e bekuar me famë, pasuri, fëmijë të adhurueshëm, dhe me një fundshpinë, që shumica e vajzave duan ta kenë. Edhe pse nuk publikon shumë foto nga palestra si motra e saj Khloe, Kim i kushton shumë kohë…

Njihuni me 6 faktet që nuk i dinit për vezët

Pulat nuk janë zogjtë e vetëm që bëjnë vezë të ngrënshme Vezët mund të përgatiten në shumë mënyra dhe mund të përdoren për gjëra të ndryshme si te ushqimi, dekorimi i ëmbëlsirave dhe trajtimi i problemeve të thjeshta familjare si…

Modelja ruse që u fut në fushë gjatë Ligës së Kampionëve këtë javë vjen në Kosovë

Në finalen e Ligës së Kampionëve mes Liverpool dhe Tottenham gjithë vëmendjen e mori dicka tjetër. Bëhet fjalë për modelen ruse, Kinsey Wolanski, e cila gjysmë e zhveshur u fut në fushë, duke ndërprerë lojën për disa minuta. E Wolanski…

Ky është ‘bossi’ i Sinanit e Andrrës

Një çift i hareshëm, i ëmbël, që çdoherë reflekton pozitivitet, duke bërë që publiku ta dojë shumë. Këngëtari Sinan Hoxha dhe bashkëshortja e tij Andrra Destani veçohen si ndër çiftet më të dashura në showbizin shqiptar, shkruan “Kosovarja”. Ata vazhdimisht shfaqen…

Fansi i lutet Dafinës, këngëtarja i kthen përgjigje epike!

Dafina Zeqiri sot me anë të një fotografie ka uruar 22 qershorin, ditën e verës.Por, ajo që mori vëmendje ishte edhe një koment që një adhurues ka lënë në fotografinë e këngëtares. Fansi i është lutur që ajo të ia…

Çiljeta e përserit prap : Xheneti është nën këmbët e nënës

Këngëtarja e famshme shqiptare Çiljeta Xhilaga, së fundmi është bërë tejet spirituale. Ajo po agjëron gjatë muajit të shenjtë të myslimanëve, Ramazanit, ndërsa shpesh e kemi parë edhe të mbuluar me shami në kokë, në shenjë respekti për religjionin të…

E veshur me fustan të ngushtë, Kejvina provokon nga ballkoni i hotelit

Kejvina Kthella ka ndarë me ndjekësit disa imazhe të reja në rrjete sociale, në të cilat vjen tërhqëse si asnjëherë më parë. Modelja kishte veshur një fustan të ngushtë me ngjyrë të verdhë, në të cilin theksonte format trupore. Ajo…

Ky Mercedes ka 3.4 milionë të kaluara, pronari thotë se do ta vozisë deri në vdekje

Ndërsa prodhuesit e makinave të reja po pretendojnë se prodhimet e tyre dizel janë në gjendje të arrijnë 500000 km me mirëmbajtjen e duhur, realiteti na tregon të kundërten. Makinat e vjetra nuk mund t’ju ofrojnë komoditetin apo sigurinë e…

Meda i thotë gruas: Çka t’më thuash ti unë e bëj

Nuk është se kanë qenë gjithmonë kështu, por martesa ndër vite e ka bërë të vetën. Këngëtari i njohur Meda së bashku me gruan e tij cilësohen si një ndër çiftet më të dalluar, për përkushtimin dhe respektin që kanë…

Me fustan të shkurtë, Marina “çmend” Londrën

Ajo bëri “namin” kur bëri publike lidhjen e saj me reperin, Getti. Marina Vjollca ka vendosur që pushimet e saj t’i fillojë në kryeqytetin e Anglisë, ajo ka publikuar disa imazhe nga ky vend. Moderatorja nga Shqipëria shfaqet shumë elegante…

Meshkujt bëjnë 76 minuta në ditë thashetheme, më shumë se femrat

Thashethemet janë pjesë e përditshmërisë tonë dhe të gjithëve na ndodh të dëgjojmë të flasin për dikë teksa jemi ulur për të pirë një kafe. Nëse perëndimorët ulen në kafene dhe përfundojnë me shpejtësi kafen, tek ne ndodh krejt e…

Pacientja 106 vjeçe nga Opoja “befason” doktorin Haxhi Avdyli me ankesën e saj

Deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli, i cili me profesion është mjek, ka treguar sot për një paciente të veçantë të cilën e ka trajtuar. Avdyli, përmes faqes së tij në Facebook, ka thënë të ketë pritur në vizitë,…

10 fakte interesante për Islandën, një nga shtetet më të lumtura në botë

Islanda është një nga vendet më të bukura në botë. Në të ndodhet Dettifoss, një nga ujëvarat më të mëdha në Evropë, ai ka koloninë më të madhe të zogjve të mëdhenj dhe një nga akullnajat më të mëdha. Popullsia…

Enca ‘ngacmon’ imagjinatën e meshkujve me foto nga shtrati, shikojeni çfarë ka veshur

Enca Haxhia ka postuar edhe një fotografi provokuese në llogarinë e saj në Instagram, shkruan lajmi.net. Këngëtarja u shfaq me një fustan të shkurtër e shumë të ngushtë, në të cilin kishte vënë në plan të parë gjoksin bombastik. Për…

Ky është serbi i dashuruar pas shqiptarëve: Në dhomë mban flamurin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë

Ky është serbi që dashuron Kosovën dhe popullin shqiptar. Kjo është fjalia që në dëgjim të parë mund t’i vërë në dyshim një numër të madh të shqiptarëve, për shkak të raporteve të tensionuara me dekada në mes këtyre dy…

E dini pse qajnë gratë shtatzëna? Ja disa arsye qesharake

Dashur padashur gratë shtatzëna ledhatohen nga pak për shkak të qenies që mbajnë brenda vetes, por me të drejtë sepse çdo gjë ju falet gjatë asaj periudhe. Por hormonet bëjnë të vetën pavarësisht se ato urrejnë ta dëgjojnë këtë gjë.…

Si të bëni për vete njeriun e zemrës, bazuar në shenjën e Horoskopit

Nëse mendoni se e keni gjetur partnerin tuaj ideal dhe nuk e dini se si ta bëni për vete atë, besoni te yjet! Çdo shenjë e zodiakut ka karakteristikat e saj të sakta dhe “pikat e dobëta” të saj për…

Këto fakte të rralla për jetën nuk i keni ditur!

Në jetë njeriu ballafaqohet me shumë situata, të mira e të këqija. Secila prej tyre lë gjurmë në ju dhe secili moment mbartë kujtime të caktuara. Por, duke jetuar mes shume problemeve dhe dinamikes, ndonjëherë priremi të mendojmë drejtë dhe…

11 fakte që mund të mos i keni ditur për Ramazanin

Myslimanët në të gjithë botën të hënën, më 6 maj nisin muajin e shenjtë të Ramazanit. Nërkohë më 4 qershor festohet Fitër Bajrami Agjërimi është obligim fetar për çdo besimtar mysliman të moshës madhore të qëndrueshëm psiko-fizik mirëpo nuk është…

4 fakte interesante që fytyra thotë për personalitetin tuaj

Studimi i 1700 fotografive të fytyrave, në fakt të hundëve të tyre, u botua në Journal of Craniofacial Surgery në 2013. Studiuesit shqyrtuan 14 forma të ndryshme të hundës dhe i lidhën ato me lloje të ndryshme të personalitetit Rezulton…

5 fakte që duhet t’i dini rreth kolesterolit

Përshtati në shqip: Blertina Koka Fjalën kolesterol nuk duhet ta lidhim patjetër me fjalën sëmundje. Në nivele normale, kolesteroli luan rol jetik për shumë funksione fiziologjike si: prodhimi i hormoneve, i vitaminës​ D, formimi i membranave të qelizave etj. Por,…

Njihuni me 6 faktet që nuk i dinit për vezët

Pulat nuk janë zogjtë e vetëm që bëjnë vezë të ngrënshme Vezët mund të përgatiten në shumë mënyra dhe mund të përdoren për gjëra të ndryshme si te ushqimi, dekorimi i ëmbëlsirave dhe trajtimi i problemeve të thjeshta familjare si…

7 fakte rreth kafes, që ju bëjnë të rrëmbeni menjëherë një filxhan

Këtu janë 7 arsye të forta për të pirë kafe pa u shqetësuar shumë. Ju mjafton ti hidhni një sy: Kafeja stimulon performancën e trurit Kur bëhet fjalë për çështje të vëmendjes, vigjilencës dhe përqendrimit, mund të mbështeteni plotësisht tek…

Fakte. Pse gjaku për analiza merret nga gishti i unazës

Së pari, gishti i madh dhe gishti i vogël janë shumë të lidhur me krahun. Ndaj nëse merrni ndonjë infeksion, këto gishta e përçojnë dhe e shpërndajnë atë në krahë. Rrjedhimisht, gjaku duhet marrë në të gjithë gishtat e tjerë…

7 fakte rreth kafes, që ju bëjnë të rrëmbeni menjëherë një filxhan

Këtu janë 7 arsye të forta për të pirë kafe pa u shqetësuar shumë. Ju mjafton ti hidhni një sy: Kafeja stimulon performancën e trurit Kur bëhet fjalë për çështje të vëmendjes, vigjilencës dhe përqendrimit, mund të mbështeteni plotësisht tek…

Sezoni i gështenjave, pse i nevojiten organizmit

Gështenja është një frut tipik i stinës së vjeshtës, shumë e dashur nga të mëdhenj e të vegjël, për shijen që ajo ka. Sa e sa herë në mbrëmjet e ftohta, familjet mblidhen rreth një tavoline për të ngrënë gështenja…

10 fakte interesante që nuk i keni ditur për trupin

E dinit që njerëzit prodhojnë qeliza të reja të gjakut? Ndoshta edhe mund ta dinit. Por ka disa fakte te tjera të cilat nuk janë nën fokusin e debateve të herëpashershme mjekësore dhe këshillues të artikujve. Ka disa fakte të…

Ju kanë ftuar për darkë? 8 truke si ta nderoni veten

Eksperti i kuzhinës Marie Aline jep disa këshilla të vlefshme, ndër të cilat mësimi i ditës është: hani mes miqve. Ja cilat janë 8 rregullat: o i o i o i o i o i o i o i o…

Ushqimet që ne mendojmë se janë të shëndetshme, por në fakt gabohemi!

Është shumë e vështirë në ditët e sotmet të gjesh produkte që janë 100 % të shëndetshme, por të paktën ne do të dëshironim që të ishim të sigurtë që produkti që po hamë të ketë përfitime shëndetësore. Dhe meqë…