Problemet e “vogla” në çift, por që në të vërtetë janë probleme serioze!

Është e pamundur të futeni në botën e dashurisë dhe të mos keni probleme të vogla apo serioze Përderisa këto shenja të “vogla” nuk do të thonë që patjetër lidhjes po i vjen fundi, prapëseprapë është mirë t’ju kushtoni vëmendje…

Si të përzgjidhni syzet që ju shkojnë me formën e fytyrës?

Përzgjedhja e syzeve të duhura, duhet bërë në varësi të formës suaj të fytyrës Si ta përcaktoni saktë çfarë fytyre keni dhe si të zgjidhni syzet që ju shkojnë më shumë? Më poshtë keni me foto format tipike të fytyrave…

Pse fëmijët duhet të lejohen të bëjnë rrëmujë gjatë ngrënies

Psikologia klinike Rachel Cohen inkurajon prindërit që t’i lejojnë të vegjlit e tyre të jenë të çrregullt gjatë ngrënies Kjo është thelbësore për shkathtësitë zhvillimore. “Kërkimet tregojnë se fëmijët e prindërve që pastrojnë rrëmujën ndërsa hanë kanë më shumë gjasa…

Si t’ia bëni që flokët të shkëlqejnë gjithmonë sikur sapo i keni lyer apo keni dalë nga parukeria

Thirrje për të gjitha brune! Nëse ngjyra e flokëve tuaj është kafe e mbyllur, gështenjë, e zëzë, çokollatë apo në këto nuanca atëherë lexoni më poshtë tetë mënyra për ta mbajtur ngjyrën tuaj të “gjallë” dhe të shndritshme. Përdorni një…

Fondatinat më të mira për lëkurën e prirur ndaj puçrrave

Pothuajse të gjithë kanë problem me aknet në kohë izolimi! Por pavarësisht nëse keni të bëni me puçërrën e rastit ose me një sulm të vazhdueshëm, mund të jeni i sigurt për një gjë: Fondatina e gabuar mund t’i bëjë…

Ndikimi i fotoshopit në lumturinë e njerëzve

Pse njerëzit e përdorin fotoshopin? Redaktimi i fotove është bërë një trend. Përmirësimi i fotove para se t’i postoni në rrjete sociale është bërë një gjë e zakonshme mes të famshmëve dhe përdoruesve normalë, raporton “Bright Side”, transmeton lajmi.net. Në…

Trendet e çantave verore që na duhen pas daljes nga izolimi

Vera është pak më shumë se dy muaj larg, dhe shpresojmë se të gjithë do të jemi në gjendje të dalim jashtë deri atëherë.  Por të ruash veten dhe të tjerët duke qëndruar brenda është padyshim gjëja më e rëndësishme…

Si ju duket trendi i ri i veshjes së pantallonave?

Hymë drejt e në temë. Në daljen tuaj të radhës, mendoni që pantallonat t’i lidhni me lidhëset e këpucëve apo sandaleve. Tani mund t’ju tingëllojë çuditshëm, por blogere-et mendojnë ndryshe. Trendi i fundit është ku që shihni më poshtë! Lidhëset…

5 arsye pse studimet thotë se femrat vozitin më mirë se burrat

Disa studime konfirmojnë atë që shumë prej nesh mund të besojmë: Gratë janë më të mirat në timon! Mos u verboni djema, ne do t’ju japim 5 arsye të provuara për të përfunduar pranimin e këtij konstadimi. Vajzat duhet të…

Shenjat që tregojnë se ajo nuk është femra e duhur për ju

Ndiheni i pavlerësuar? A ju fajëson gjithmonë për problemet në lidhje? Atëherë, ajo thjesht mund të mos jetë e duhura për ju! Shumë artikuj kanë diskutuar për gjërat të cilat meshkujt e mirë nuk duhet t’i bëjnë, e gjithashtu edhe…

Fotot që tregojnë “super fuqitë” që femrat fshehin

Femrat janë krijesa të brishta dhe të ndjeshme, por ato mund të fshehin më tepër fuqi se sa ju mund të imagjinoni. Ato e marrin situatën nën kontroll dhe posedojnë aftësinë e gjetjes së këndit perfekt, për të kryer një…

5 arsye pse studimet thotë se femrat vozitin më mirë se burrat

Disa studime konfirmojnë atë që shumë prej nesh mund të besojmë: Gratë janë më të mirat në timon Mos u verboni djema, ne do t’ju japim 5 arsye të provuara për të përfunduar pranimin e këtij konstadimi Vajzat duhet të…

Femrat që e “sjellin” politikën me mend e bukuri

Të forta, të pushtetshme, të pashme. Dinë të bëjnë politikë, por edhe të prezantojnë stil. Deri më tani mund t’i keni parë, thjesht, në televizion si politikane, por ato janë më shumë se kaq. Ju njohim me prejardhjen, profesionet dhe…

Fëmija në foto sot është një nga femrat më të bukura shqiptare

Prezantuesja e njohur shqiptare, Bora Zemani ka publikuar një foto nga fëmijëria Bashkë me nënën ë saj, Bora duket se ishte një vajzë shumë e lezetshme Sot ajo është prezantuese në RTV Klan të Shqipërisë ndërsa mbetet idhull i shumë…

Mosha kur femrat fillojnë të bëhen si nënat e tyre

Me shumë gjasë keni thënë se kjo nuk do t’ju ndodh juve asnjëherë – por, për shumicën e femrave, shndërrimi në nënën e tyre është i pashmangshëm Hulumtimet e reja sugjerojnë se femrat fillojnë të bëhen si nënat e tyre…

Aktori turk i pëlqyer më së shumti nga femrat ‘Sarp’ nuk njihet më!

Çagatay Ulusoy është aktori i njohur turk, i cili për publikun shqiptar është bërë i njohur në serialin ‘I Infiltruari” ku luante rolin kryesor të ‘Sarp Çagatay Ulusoy është ndër aktorët më të dashur, i cili me rolin e tij…

Ermal Fejzullahu i rrethuar me femra në Londër

Ermal Fejzullahun e kanë rrethuar gjinia e bukur në Londër Këngëtari Ermal Fejzullahu së fundmi ka shkuar në qytetin e Londrës për të performuar dhe nga atmosfera e krijuar i ka ndarë me ndjekësit disa imazhe Në videon e postuar…

Taksistët nga Prishtina tregojnë se çfarë u bëjnë femrat në veturë

“Alo, a bon një taksi te…”. “Po, për 5 min Ky është refren i njohur për thuajse të gjithë. Sigurisht, përgjigja është më e ëmbël e sensitive për femrat dhe dukshëm më e prerë dhe e ftohtë për meshkujt që…