Deputetja kosovare nis pushimet në Egjipt

Pushimet verore kanë nisur për deputeten kosovare, Adriana Matoshi. Përmes disa postimeve në Instastory, tregoi që kësaj radhe destinacion të pushimit ka përzgjedhur Egjiptin. Me publikimin e imazheve zbuloi se shoqëruesja e saj është aktorja e mikja e afërt e…

Mihrija pozon në ‘trenerka’ duket si vajzë e re

Mihrije Braha nuk po i ndjen vitet. Para pak dite ajo u bë vjehërr dhe duket si të ishte nuse. Në foto e fundit që publikoi shihet e veshur në rroba sportive. Dhe me format trupore që ka ajo po…

Kaq e pati! Bora dhe Donaldi flasin me kode

Çifti i përfolur, Donaldi dhe Bora po marrin vëmendjen e mediave rozë me postimet e tyre në rrjetet sociale. Pas shumë lajmeve se dyshja janë bashkë, tani duket se kanë filluar të flasin me kode. Ditën e sotme Bora ka…

Tha se e përdori për interes, Ilir Shaqiri reagon pas deklaratave të Tan Bramës, zbulon mesazhet

Një tjetër miqësi nga “Big Brother VIP” është prishur së fundmi, duket se fituesit Ilir Shaqiri nuk po i ecën me marrëdhëniet jashtë dhe pas Sabianit ka “probleme” edhe me Tan Bramën. Koreografi i ftuar në emisionin “Live from Tirana”, ka rrëfyer për…

Antonela Berisha uron Trixën për ditëlindje: Urime mbretëreshë e vërtetë

Beatrix Ramosaj sot feston ditëlindjen e 28-të të saj. E pikërisht për këtë përvjetor, dhuratë fansave i’u ka dhuruar projektin e saj më të ri. “Vonë” titullohet kënga më e re e saj, e cila erdhi pas mesnate. Ajo për ditëlindjen…

Nuk do besoni sa vite mbushi Beatrix Ramosaj

Sot, feston ditëlindjen Beatrix Ramosaj. Ajo ka mbushur plot 28 vite jetë, ku me këtë rast mori urime të shumta. Nuk munguan urimet as nga fansat as nga miqtë e familjarët. Për këtë ditëlindje Beatrix ka vendosur të sjell një…

E gjithë familja në deti, Engji sjell imazhet me të bukura me të dashurit e saj

Këngëtarja Engjëllusha Salihu vazhdon të jetë shumë e njohur dhe e dashur për publikun. U bë e njohur si vajza e Shyhrete Behlulit dhe tani si një këngëtare tejet e talentuar. Engji nuk mungon me postime të ndryshme në rrjete…

Rita në fustan elegant tregon trupin si “peshk”

Rita Haziri, është njëra nga këngëtaret më të dashura shqiptare, Ani pse është e re në skenë, ajo me talentin e saj i ka bërë për vetë një numër të madh adhuruesish. Tani, që ka filluar sezoni i dasmave, ajo…

Beatrix Ramosaj mahnitë me pamjen e saj në këtë fotografi

Beatrix Ramosaj komentohet qysh nga lidhja e saj me Donald Veshaj brenda “BBV”. Trixa pas daljes nga shtëpia e “Big Brother VIP”, ka publikuar dy këngë të cilat u pritën mirë nga publiku. Ajo sot ka dhënë lajmin për një…

Aksident me fatalitet në Gjilan

Sot rreth orës 11:20 një person është aksidentuar nga një veturë në lëvizje në afërsi të Spitalit Rajonal të Gjilanit. I njëjti edhe ka ndërruar jetë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani ka konfirmuar rastin.…

Egzona ndan momentin më të mirë me nënën

Egzona Muqiqi vazhdon të jetë një person i dalluar në shumë aspekte. Ajo me pozat e shumta që publikon, në çdo kohë duket bukur dhe person që mbetët shembull për të tjerët Duke qenë e afërt me personat e familjes,…

Beatrix Ramosaj me thumba: Ti s’ke dit me m’vlerësu, vetja tepër t’ka pëlqy, tash qe s’jom mo me ty…

Artistja shqiptare, Beatrix Ramosaj vazhdon të jetë një nga personazhet më të komentuara pas pjesëmarrjes në “Big Brother VIP” . Këngëtarja Ramosaj duket se është në formë të mirë derisa nuk po i ndalon postimet me fotografi dhe video të…

Robert Berisha flet për Adelina Ismailin: Ajo nuk ka mundur të dalë nga shtëpia pa sigurim sepse ka qenë yll

Këngëtari Robert Berisha është komentuar disa herë për shoqërinë e tij me atë që shquhet si diva e estradës shqiptare, Adelina Ismaili, historia e njohjes së dyshes me njëri-tjetrin duket se i ka fillet në fëmijërinë tyre, pasi të dy…

Elvana Gjatës i ndodh e papritura, bie nga vetura në tokë

Këngëtarja shqiptare, Elvana Gjata ka marrë gjithë vëmendjen në dukjen glamuroze të veshur tek sfilata e Valdrin Sahitit. Pamjet që qarkulluan në rrjetet sociale, u komentuan mjaft shumë por një foto e publikuar së fundi nga këngëtarja u bë virale.…

Suedia dhe Finlanda gati për t’u bërë pjesë e NATO-s, vjen reagimi i ashpër i Moskës

Presidenti francez Emmanuel Macron ka deklaruar se mbështet plotësisht zgjedhjen sovrane të Finlandës për t’iu bashkuar me shpejtësi NATO-s. Këtë deklaratë Macron e bëri pas bisedimeve telefonike me presidentin finlandez Sauli Niinisto. Ndërkaq, kancelari gjerman Olaf Scholz përmes një postimi…

Daut Haradinaj e Besnik Tahiri e “kallin” atmosferën në dasmën e Haxhi Krasniqit

>Mbrëmë boksieri Haxhi Krasniqi dhe Marigona Krasniqi organizuan ceremoninë e martesës. Në mesin e të ftuarve, kishte edhe personalitete të njohura nga politika. Në një video të publikuar shihen deputetët e AAK-së, Daut Haradinaj e Besnik Tahiri teksa e “kallin” atmosferën. Kujtojmë…

Efi tregon linjat supserseksi në mini fund

>Efi, ish konkurrentja e Përputhen postoi një video të re. Ajo shihet nga lokali i saj për tatu derisa para pasqyre tregon linjat superseksi. E veshur në mini fund ajo po duket kaq atraktive. Efi fitoi zemrat e publikut duke…

Adelina Tahiri mbulohet pas Ramazanit

Me veshje të shkurtra e të hapura ajo pëlqen të ekspozon format trupore. Së fundmi ajo ka befasuar me një foto që postoi në Insta Story. Me shami të zezë mbi kokë ajo duket mjaft ndryshe.

Melinda Ademi si një barbie

Përveç zërit që veçohet, Melinda Ademi, dallohet edhe për bukurinë dhe linjat përfekte që ka. Edhe ketë herë artistja e dëshmoj se është e veçantë në stilin e saj, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja Ademi së fundi është duke gjiruar projektin e…

Ja si bëhet bakllavaja më e thjeshtë

Tani bakllavaja juaj do të ketë sukses në provën e parë Ju gjithashtu mund të lexoni se kur është koha e duhur për t’i hedhur bakllavasë sherbetin. Përbërësit: ▪ 500 g petë të gatshme ▪ 1,5 gota fëstëkë të papërpunuar…

Ç’është kjo që ke bërë?’, si reagoi gruaja e Tan Bramës kur pa kërcimin sensual me Monika Lubonjën

Një nga momentet më të përfolura nga ditëlindja e Monikës ishte kërcimi i saj sensual me koreografin dhe ish-banorin e “Big Brother VIP”, Tan Brama, dyshja performoi në një karrige dhe ky moment u bë viral kudo në rrjet. Tani…

“Lidha një kontratë me…”: Bruno zbulon të vërtetën e gjyqit me Vera Grabockën

Disa muaj më parë në media u përhap lajmi se Vera Grabocka kishte hedhur në gjyq Bruno Shemshon, konkurrentin e emisionit “Përputhen”. U tha se shkak ishte shkelja e kontratës nga ana e Brunos, i cili në momentin e fundit,…

S’ka shqiptar që nuk korruptohet po iu dha rasti

Nga Viktor Buzhala Tashmë jam i bindur që s’ka shqiptar që nuk korruptohet nëse i jepet rasti. Në cdo cep të botës po dalim të korruptuar. Mjafton të flitet për një afer korruptive në Australi, Guine të Re apo Mozambik…

Learta vishet kuq e zi edhe kur nuk është 28 Nëntori

Learta Jakupi është këngëtarja operistike, që publiku e njeh më mirë si reja e Shyhrete Behlulit. Ka kohë që nuk po flitet për të, pasi në jetën e saj nuk ka pasur zhvillime që do të ktheheshin në lajm. Së…

Sara Hoxha po kërkon ndihmë

Sara Hoxha njihet për stilin e saj të veçantë dhe mos kompleksitetin e saj që shfaqet në publik ashtu siç është. Duke qenë aktive në rrjetet sociale ajo ndanë me ndjekësit imazhe të ndryshme nga përditshmëria, po ashtu edhe projektet,…

Megi Pojani lë anash provoimet, kaq të ëmbël rrallë e shihni

Megi Pojani është mjaftë provokuses, ajo e ka pranuar shpesh nëpër intervista se i pëlqen të provokoj. Shumica e postimeve të saj në rrjetet socaile janë provokuese, të pakta janë postimet që ajo nuk provokon. Së fudndmi, ajo ka ndarë…

I dha fund takimeve me Mevlanin, Efi rrëfen reagimin e fortë të babait të saj: Më tha që ke vonuar shumë për…

Dy konkurrentët e Për’Puthen, Mevlan Shaba dhe Efi Dhedhes kanë qenë shpesh në qendër të vëmendjes në program për shkak të takimeve dhe deklaratave të tyre. Konkurrentja vendosi pak kohë më parë që të ndërpresë takimet me Mevlanin, madje gjatë…

‘Vajzë apo djalë?’, Sara Berisha shtatzënë për herë të parë?

Blogerja Sara Berisha po shijon prej muajsh historinë e dashurisë me Dj PM, të cilin e njohu gjatë rrugëtimit të saj në “Big Brother VIP”. Së fundmi, në rrjet është aluduar se dyshja do të bëhen prindër. Shkak janë bërë…

Zaimina ndan fotografi me fëmijët e saj

Këngëtarja e njohur, Zaimina Vasjari, është duke e shijuar amësinë e saj. Ajo u bë nënë për herë të dytë para katër javësh, kur solli në jetë të birin, Kamar. Që nga ajo kohë, Zaimina ka ndarë dhjetëra fotografi të…

Shkurte Fejza me frizurë si të Donika Kadajt

Artistja e këngës popullore, Shkurte Fejza është mjaft aktive në rrjetet sociale ku qëndron më afër me ndjekësit e saj me postime të ndryshme. Duke qenë se është një nga personazhet e mirënjohura shqiptare, Fejza shfaqet edhe me stil të…

Cila është Fifi, cila motra ?

Artistja e njohur Filloreta Raçi – Fifi, është mjaft aktive në rrjetet sociale ku poston foto dhe video të ndryshme nga përditshmëria. E, së fundi ndau edhe një imazh krahë të motrës, Yllka Raçi, shkruan “Kosovarja”. Me rastin e ditëlindjes…

Arbnora Ademaj e Vlorijan Halili i lënë shikuesit “pa tekst”

Në “RTV Dukagjini” ka nisur transmetimi i një programintë ri televiziv, që ka karakterin e shout dhe që titullohet “pa tekst”. Të ftuarit përballen me sfida të ndryshme dhe sfidave nuk u kanë shpëtuar as mysafirët e radhës, ish missi,…

Andrra Destani feston ditëlindjen në mënyrë të veçantë

Andrra Destani gjithmonë duket bukur me pozat që publikon Duke qenë perfekte në çdo kohë aj shkëlqen dhe merr vëmendje, shkruan “Kosovarja”. Në këtë ditëlindje, ajo u befasua në mënyrë perfekte teksa duket si zonjë e rrethuar me dhurata. Menjëherë…

14 çiftet VIP shqiptarë që kanë 10-20 vjet diferencë

Shprehja thotë “Dashuria nuk njeh moshë”, megjithatë shpeshherë diferenca në moshë bëhet debat kur bëhet fjalë për personazh publik Serjoza Markov është 51 vjeç ndërsa Adelina Tahiri, 27. Pra çifti kanë 24 vite diferencë megjithatë kjo nuk ka ndikuar aspak…

Rita Ora shpërthen në lot derisa flet për betejën e të ëmës me kancerin

Rita Ora ka shpërthyer në lot teksa ka folur për betejën e nënës së saj me kancerin e gjirit në episodin e së mërkurës në “The Voice Australia”. Ylli 31-vjeçar i muzikës pop u emocionua nga historia e konkurrentes Aleisha…

Donaldi ia thotë publikisht Romes dallimin që ka me të

Donald dhe Romeo Veshaj, janë padyshim binjakët më të famshmit shqiptar Dyshja janë nga personazhet më të komentuar në median rozë dhe kjo më së shumti për shkak të polemikave rreth jetës private, shkruan “Kosovarja”. Dyshja nganjëherë vështir se njihen…

Pesë gabimet që i bëjmë në muajt e pranverës e që mund të shkaktojnë dëmtimin e lëkurës

Me ardhjen e pranverës, shumica e njerëzve janë të ekspozuar ndaj rrezeve të diellit dhe ekspozimi i tepërt ndaj rrezeve të diellit mund të shkaktojë dëmtim të lëkurës suaj Dr Ross Perry nga një zinxhir klinikash për lëkurën ka zbuluar…

”Operäcioni në hundë më shkatërroi jetën dhe karrierën”/ E tregon pas shumë vitesh aktorja që e adhuronin meshkujt

Jennifer Grey, aktorja e “Dirty Dancing” po përgatitet të publikojë në maj librin e sja të kujtimeve, të titulluar “Out of the Corner”. Por, disa detaje të librit janë mësuar që tani. Një nga gjërat kryesore ku fokusohet aktorja është…

Nora dhe Roberti po shihen bashkë në Paris. Kush i bashkoi?

Nora dhe Roberti vazhdojnë të jenë në krye të medieve rozë, ku çdo lëvizje e tyre përcillet nga të gjithë. Edhe pse të divorcuar, dyshja shkaku i vajzës Rene vazhdojnë të jenë në kontakt, aty këtu edhe shihen së bashku…

Kjo është receta për të bërë petullat e fshira si gjyshet shqiptare, duhet vetëm që të…

Përbërësit: 500 ml qumësht 4 vezë 300 g miell 2 hudhra 100 g gjalpë 200 g djathë Kripë Pak ujë. Në tas rrahim vezët dhe më pas shtojmë qumështin, e rra him përsëri dhe më pas shtojmë miellin. Formojmë brumin…

Pas 23 vitesh takon gruan amerikane e cila i dërgoi asaj një kartolinë dhe një lodër gjatë kohës së Iuftës në Kosovë

Pranvera Hyseni ishte vetëm 4 vjeç gjatë kohës së Iuftës në Kosovë, kur në shtëpinë e saj erdhi një pako nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Brenda asaj pakoje ishte një lodër dhe një kartolinë e dërguar nga një grua…

“Po shkunden plakat”, profesori Blerim Latifi shpjegon domethënien

“Po shkunden plakat”. Kjo është një prej shprehjeve që e dëgjojmë sa herë që bie borë edhe në ditët e para të pranverës. Por cila është domethënia e një fraze të tillë dhe nga e ka origjinën kjo shprehje. Profesori…

Alban Skënderaj feston datëlindjen, Miriami Cani: Burri i ëndrrave të mia dhe dashurisë së jetës sime gëzua

Alban Skenderaj feston sot ditëlindjen. Bashkëshortja e tij Miriam Cani ka uruar këngëtarin në një postim në Instagram. “Gëzuar ditëlindjen burrit të ëndrrave të mia dhe dashurisë së jetës sime ❤️ Ti je bota për mua”, shkruan Miriami, teksa poston…

Pati skena me pullë të kuqe me Ceken, flet aktorja: Më thoshin ajo k*çka

Aktorja e njohur shqiptare e telekomedive në vitet 2000, Eriselda Shllaku e ftuar në emisionin ‘Expuls”bëri një rrëfim ndryshe për karrierën e saj artistike. E pyetur nga moderatori për skenat e nxehta me Ceken e Beratit, aktorja tha se është…

Fundi i Perandorisë Ruse? Në Ukrainë po luhet më shumë se sa fati i Putinit

Nga Walter Russell Mead “Wall Street Journal” Ndërsa Rusia dhe Ukraina po përgatiten për atë që mund të jetë beteja më e madhe e tankeve në Evropë që nga Iufta e Dytë Botërore, e ardhmja e Iuftës së nisur nga…

Lajm i mirë: Në Kosovë hapet fabrika e kërpudhave, më e madhja në Evropë (PAMJE)

Një investim prej rreth 8.5 milionë euro, i bërë nga kompania Mabetex, i ka punësuar rreth 60 veta, e deri në fund të vitit pritet të punësohen edhe 100 të tjera. Derisa në nivele të larta politike dhe shoqërore vazhdojnë…

Sinani ndanë imazhe të reja bashkë me Beniadën se si e ndezin ndenjën

Këngëtari Sinan Hoxha, është një nga artistët  e preferuar dhe me një karrierë shumë vjeçare. Siq dihet në kohën kur modelja shqiptare, Beniada Nishani – Jakic, ishte banore e “Big Brother VIP”, e bëri hit këngën e artistit me titull…

Kosovari gjen kuletën e aktores së famshme Meryl Streep me 2,000 dollarë brenda, gazetari i CNN tregon ngjarjen

Gazetari i CNN, Bill Weir ka treguar për një ngjarje ku përfshihet një i ri nga Kosova, i cili sipas përshkrimit nga ai, jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ka thënë se kosovari kishte gjetur një kuletë me…

Enca vazhdon pushimet në Dubai

Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, vazhdon të jetë një ndër femrat më të ndjekura në rrjetet sociale, ajo shpesh ndan me ndjekësit e saj fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e saj, e së fundmi kishte publikuar disa…

A janë ndarë Adriana dhe Keith? Zbulohet e vërteta

Para disa ditësh është aluduar se marrëdhënia romantike e aktores Adriana Matoshi me Keith Groeneveld është shkëputur Çifti, të cilët janë bashkë afro dy vitesh, u raportua se kanë ndarë rrugët me njëri-tjetrin. Por, shpejt u kuptua se si qëndron…

Ukraina publikon statistikat: Kemi shkatërruar mbi 480 tanke ruse, eliminuam mbi 14 mijë ushtarë të armikut

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka publikuar pretendimet e radhës mbi humbjet e shkaktuara ndaj ushtrisë ruse. Kjo ministri thotë se numri i ushtarëve rusë të vrarë deri tash ka shkuar në 14 mijë e 400. Po ashtu, ministria thotë…

Ja çfarë i bën fytyrës Elita

Elita Rudi në çdo kohë është e përkushtuar ndaj vetës, duke u përkujdesur për paraqitjen fizike. Ajo me pozat e shumta që publikon, gjithmonë merr vëmendje të madhe tek ndjekësit dhe kalon në lajm. Në këtë fotografi të fundit, moderatorja…

Cili janë më xheloz, Rita apo Fidani?

Rita e Fidani janë shndërruar në një prej duo-ve më të njohura e të dëgjuara së fundi, por nuk ka mbetur jashtë vëmendjes as jeta e tyre private. Këngëtarët e rinjë, të cilët kanë bërë karrierë të bujshme vitet e…

Njësia e specializuar e dronëve ukrainas godasin forcat pushtuese ruse ndërsa ata flenë

Një njësi elitare e dronëve ukrainas ka shkatërruar dhjetëra “objektiva prioritare” duke sulmuar forcat ruse ndërsa ata flenë, ka mundur të zbulojë The Times. Aerorozvidka, një njësi e specializuar e zbulimit ajror brenda ushtrisë, ka marrë tanke, kamionë komandues dhe automjete…

Beniada e “BBV” bën realitet ëndrrën e saj

Ish-banoret e kësaj sezone të “BBV” vazhdojnë që të mbetën shumë të komentuar edhe pas përfundimit të spektaklit, edhe Beniada Nishani ishte njëra nga banoret e këtij sezoni Pas shumë vitesh në Itali, pas një karriere të suksesshme si modele…

Orola Marashi shkëlqen në të brendshmet e kuqe

Oriola Marashi është ndër modelet më të komentuara për paraqitjet e saj. Ajo është mjaftë aktive në realizimin e fotosesineve me të cilat bënë edhe bujë mediatike, shkruan”Kosovarja”. Së fundmi, në llogarinë e saj në Instagram ka shpërndarë disa fotografi…

Arbana Osmani merr rrugë përsëri, për ku është arratisur?

Arbana Osmani është njëra ndër moderatoret më të dashura e të komentuara në vend. Çdo postim i saj në rrjete sociale, padyshim se merr vëmendje të madhe, e kjo ka ndodhur edhe së fundmi. Arbana shihet se i do shumë…

Putin jep sinjale për paqe, telefonoi Erdoganin këtë pasdite – këshilltari që e dëgjoi tregon telefonatën

Turqia është pozicionuar me kujdes të lartë mes Rusisë dhe Ukrainës dhe kjo gjë duket se po shpaguhet. Pasditen e së enjtes, presidenti rus Vladimir Putin ka telefonuar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe i ka thënë se kërkesat specifike…

Çka ndodhë kur trupat ruse takohen me parashutistët ukrainas? Shihni pamjet

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, ka publikuar pamje të reja nga betejat kundër ushtrisë ruse. Video e publikuar sot në Facebook, shfaqin automjete ushtarake të Vladimir Putinit, të djegura e të shkatërruara nga parashutistët ukrainas. Pamjet…

Rizgjimi i gjigantit të Europës, fakte dhe shifra: Çfarë na pret tani

Pacifizmi i Gjermanisë pas luftës ishte dikur ngushëllues për fqinjët e saj dhe për vetë gjermanët. Megjithatë, me kalimin e brezave, qëndrimet kanë ndryshuar. Evropianët e ndjeshëm prej kohësh nuk e shohin Gjermaninë më si një kërcënim. Përkundrazi, pasiviteti i…

Mbi 300 mijë ukrainas u kthyen në atdhe për ta Iuftuar ushtrinë e Rusisë

Rreth 320 mijë ukrainas nga e mbarë bota janë kthyer në atdheun e tyre për të luftuar kundër agresionit të tmerrshëm rus mbi këtë vend. Lajmin e bëri të ditur Roja Kufitare Shtetërore e këtij vendi, ndërsa javëve të fundit…

“Miss Polonia” shpallet më e bukura e botës

Karolina Bielawska e Polonisë u kurorëzua “Miss World”, teksa garueset dhe organizatorët shprehën solidaritetin me ukrainasit gjatë një nderimi në skenë në finalen televizive. Bielawska, e cila punon si modele dhe po studion për një diplomë master, pranoi titullin në…

Kremlini ia kthen Uashingtonit, e quan Bidenin krimineI (VIDEO)

Bombardimet, vrasjet dhe të bëmat e tjera ruse në Ukrainë e nxitën presidentin amerikan, Joe Biden, ta quajë krimineI homologun e tij, Vladimir Putin. I menjëhershëm ishte reagimi i Moskës, që vlerësoi se kjo deklaratë e amerikanit është e papranueshme…

Martesa e Putin me Lyudmilan, e fejoi në mënyrë bizare, e braktisi në mënyrë poshtëruese

Njeriu për të cilën tash flet e tërë bota, e kishte fejuar në mënyrë bizare partneren e tij Lyuudmila, ndërsa edhe në mënyrë më bizare e kishte braktisur, pas një martese që kishte zgajtur 30 vjet. Lyudmila, në një rast…

Rizgjimi i gjigantit të Europës, fakte dhe shifra: Çfarë na pret tani

Nga The Economist Pacifizmi i Gjermanisë pas luftës ishte dikur ngushëllues për fqinjët e saj dhe për vetë gjermanët. Megjithatë, me kalimin e brezave, qëndrimet kanë ndryshuar. Evropianët e ndjeshëm prej kohësh nuk e shohin Gjermaninë më si një kërcënim.…

Amerika i reagon ambasadorit rus në Sarajevë pasi e kërcënoi Bosnjën nëse ia mësyn NATO-s

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Sarajevë, i ka reaguar ambasadorit rus në Bosnjë pasi ai e kërcënoi shtetin ku shërben në rast se tenton të anëtarësohet në NATO. “Kërcënimet e fundit të ambasadorit rus ndaj Bosnje dhe Hercegovinës janë…

Tërheqja e 30% të Trustit/ Haxhiu: Më mbështesin edhe deputetë të “Vetëvendosjes”

Katër ditë më parë dorëzoi në Kuvend një nismë ligjore. Bëhet fjalë për tërheqjen e 30% të mjeteve të Trustit nga kontribuuesit e këtij të fundit. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i cili edhe ishte nismëtar i kësaj çështjeje, thotë…

Çartet Putin: Arreston gjeneralin pas humbjeve të mëdha në Ukrainë

Humbjet e mëdha që rusët kanë pësuar në Ukrainë që nga fillimi i luftës tre javë më parë, nuk po kalojnë pa pasoja edhe për ata që janë përgjegjës për ofensivat e ushtrisë ruse. Diktatori i Rusisë, Vladimir Putin, nuk…

Donaldi po “vuan”, por për kë?

Donald Veshaj ishte njëri nga finalistët e këtij sezoni të Big Brother Vip, ai ishte shumë i komentuar lidhur me jetën e tij private, ku pas puthjes së famshme që shkëmbeu me moderatoren Bora Zemani gjatë qëndrimit të tij në…

Milaim Zeka: 1000 herë me e burgos, Elsa Lila mbetet artiste brilante

Arrestimi i këngëtares, Elsa Lila, në mesin e 13 personave, të cilët trafikonin drogë midis provincave të Viterbos dhe asaj të Romës ka sjellë reagime të shumta. Në mesin e tyre së fundi ka reaguar edhe gazetari i mirënjohur, Milaim…

Pasi u nda me Alvisen, Bashkimi tregon hapur a është në lidhje

Bashkim Saiti është ish konkurrenti i Përputhen që nga aty doli i dashuruar në Alvisen. Të dy u deklaruan për njëri tjetrin ku vazhduan lidhjen për pak javë, kjo pasi ata u ndanë menjëherë duke treguar se e provuan por…

“Me Arjolen s’jam takuar, jemi ftohur” Monika Lubonja flet rreth raportit me aktorën

Fillimisht e mohuan, por tashmë është e dukshme, marrëdhënia mes Arjola Demirit dhe Monika Lubonjës është ftohur dhe nuk është e njëjta si në ‘Big Brother VIP”. Kjo është bërë e ditur nga vet Monika, mëngjesin e sotëm ku ishte e…

“Është vetëm për një natë”, Samiu shokoi mbrëmë me deklaratën për Adën

Në takimin e Efit me Samiun gjithçka po shkonte siç duhej por një citim i Samiut për Adën agravoi gjendjen në studion e Për’puthen. “Ada më tërheq seksualisht, mendoj një natë, dy ”, u shpreh Samiu në takim. Kjo fjali…

Beniada dhe Bashkimi krah njëri-tjetrit, çfarë i bëri bashkë?

Beniada është ish banorja e edicionit të parë të “Big Brother VIP”, që mori vëmendjen dhe pëlqimin e publikut. Përveç “Big Brother VIP”, edhe “Për’puthen”, është programi që secilin konkurrentë e nxjerr të famshëm. E ish konkurrenti i “Për’puthen”, që morri vëmendje të madhe ishte Bashkim Saiti nga…

Bora ekspozon këmbët e gjata në fustanin e shkurtër, duket për mrekulli

Bora Zemani merrë vëmendje në çdo paraqitje ku shfaqet plotë stil. Kështu edhe kësaj radhe ka marrë vëmendje me dukjen e saj në fustanin e veçantë. Moderatorja e “Për’puthen”, ka ndarë me një milion ndjekëseit e saj në Instagram një…

U largua nga “Përputhen”, reagon Arjan Konomi

Ditën e hënë në puntatën e “Për’puthen”, u dha lajmi që opinionisti Arjan Konomi është pezulluar për një kohë nga programi, ndërsa, dje patëm rastin të shohim se në vendin e tij erdhi opinionisti i “Për’puthen Prime”, Arjon Muça. Deri më sot…

Situata është shumë e vështirë/ Raportohet se Presidenti Amerikan do të udhëtojë me urgjencë drejt Europës

“Presidenti amerikan Joe Biden pritet të bashkohet me liderët e Bashkimit Europian dhe NATO-s në Bruksel javën e ardhshme”, thotë Shtëpia e Bardhë. Takimi i liderëve të BE-së dhe NATO-s ka do të fokusohet në pu shtimin rus të Ukrainës.…

”Më morën 14 orë në pyetje”/ Dorëzohet Putin, raportohet se është liruar gazetarja që tha ndaloni lüftën në Ukrainë

Është liruar gazetarja ruse, Marina Ovsyannikova, një ditë pasi protestoi në transmetim live, kundër lu ftës në Ukrainë. Ajo është gjo bitur me 30,000 rubla (280 dollarë) nga një gjykatë ruse. Marina Ovsyannikova, redaktore në televizionin rus Channel One, protestoi…

Ëmbëlsirë me çokollatë në një mënyrë krejtësisht të re

Duhen gjithsej rreth 60 minuta për t’u përgatitur. Përbërësit për brumë: – 100 g çokollatë të zezë; – 100 g gjalpë të ëmbël; – 1/3 e filxhanit sheqer; – 1,5 e filxhanit miell; – 2 lugë kakao pluhur; – 1…

Biskota pa gluten, me mollë

Një filxhan çaji të ngrohtë dhe këto biskota – pushimi perfekt për t’u kënaqur! Përbërësit:  150 g miell i përzier, pa gluten  60 g sheqer  gjysmë pako sheqer vanilje  2 vezë  100 g margarinë  gjysmë pako pluhur pjekje  2 molla…

Rolatë frutash pa pjekje: Nuk piqet, është e ëmbël si mjalti dhe nuk ka asnjë gram sheqer! VIDEO

Është jashtëzakonisht dekorative, gjë që e bën ëmbëlsirën perfekt për festa dhe tryeza festive Përbërësit: – 2 banane, – 100 g biskota të “zakonshme”, – 1 lugë kakao, – 120g banane të qëruara, – 200 g krem djathi, – 1…

Çfarë kuptimi ka nëse shihni ëmbëlsira në ëndërr?

Ëndërrat mund të jenë shumë të çuditshme nganjëherë, por zakonisht kanjë një kuptim pas tyre… Ne të gjithë jemi pak të varur nga ëmbëlsirat (ose shumë) dhe ëndrrat më ëmbëlsira janë një prej më të zakonshmeve. Ëndrrat, në përgjithësi janë…

Kaq shumë i do Engjëllusha nipërit dhe mbesat

Engjëllush Salihu është njëra ndër këngëtaret e cila i do në mbesë të madhe mbesat dhe nipërit e saj. Këtë mund ta dëshmoni duke i parë edhe postimet e saj në rrjetet sociale, kaq e kujdesshme është ajo, shkruan”Kosovarja”. View…

Morena Taraku tregon muskujt me pozën para pasqyres

Morena Taraku është njëra ndër personazhet më të komentuara të shoë bizit shqiptar. Ajo njihet për jetën e saj luksoze që bën dhe padyshim kjo merr vëmendjen e të gjithëve. Çdo postim i saj komentohet shumë dhe kjo ka ndodhur…

Rolata me vanilje është gjëja më e shijshme që mund ta imagjinoni

Ju kurrë nuk keni provuar një ëmbëlsirë kaq të mirë më parë Përbërësit për kore: – 6 të bardha vezësh; – 6 lugë sheqer; – 6 të verdha vezësh; – 3 lugë kakao; – 3 lugë miell. Përgatitja e kores:…

Një shoqe si e Arbana Osmanit

Arbana është shumë me fat që ka një shoqe si Xhemi, shkruan/Kosovarja/ Ajo kujdeset shumë mirë për Arbanen sikur ta kishte motër, dhe këtë mund ta vërejmë shumë mirë nga mënyra se si sillen ato me njëra tjetrën. Arbana sot…

Morena Taraku unike në imazhet e fundit derisa thekson linjat në fustanin e shkurtër

Modelja e njohur shqiptare, Morena Taraku, dallohet për stilin dhe elegancën e saj Në çdo paraqitje kujdeset të shfaqet sa më e kuruar sa që edhe merë vëmendje, shkruan “Kosovarja”. Duke parë se lluksi i saj arrinë majat, bukuroshja gjithnjë…

21-vjeçarja nga Vitia që punon si striptiste në Amerikë

Një 21-vjeçare nga Vitia, ka katër vjet që jeton dhe punon në Amerikë. Është kjo Albina Islami, e cila punon si kërcimtare në lokalet e natës në Los Angeles. Për punën që bën, thotë se merr shumë kritika, por që…

FLET 21-VJEÇARI NGA KOSOVA QË IA GRABITËN VETURËN LUKSOZE NË SHQIPËRI (VIDEO)

Meriton Ahmetaj ishte duke u kthyer nga pushimet në Budva me shokun e tij, kur gjatë rrugës transit në Shqipëri atij ia grabitën veturën dhe gjërat e tjera disa persona nën k ërcënimin e a rmëve. 21-vjeçari tregon se gjatë…

Arta Nitaj ju heq trurin me bikine të zeza

Arta Nitaj merrë shumë shpesh vëmendjen e të gjithëve, për jetën e saj luksoze dhe për fotografitë mjaftë provokative që ndanë me ndjeksit e saj në Instagram, shkruan “Kosovarja”. Linjat e saj trupore janë super tërheqëse, çka e bënë Artsn…

Kek me lëkurë limoni

Ka një shije dhe aromë aq të lehtë sa mund të themi se është i preferuari i të gjithëve. Kekun me lëkurë limoni mund ta përgatisni për çdo rast, nëse keni të ftuar në shtëpi, nëse ju hahet diçka e…

Si ndryshuan në mënyrë drastike vajzat e “Për’puthen”?

Vajzat e “Për’puthen” kanë qenë ndër personazhet publike më të komentuar, sidomos për ndryshimet në pamjen e tyre. Ndryshimet vijnë si rrjedhojë e perfeksionimit të grimit, ndryshimit të veshjeve apo qoftë këndit të fotos. Por, nuk kanë munguar as ndërhyrjet…

Torte mozaiku

Përbërësit 2 biskota petit beuro 1 gotë çaji sheqer pluhur 1,5 gotë çaji qumësht 1 gotë çaji lajthi 2 lugë kakao 50 gr gjalpë Hapat Në një enë të thellë e derdhni qumështin, sheqer pluhurin, kakaon, gjalpin e shkrini dhe…

Torte me banane

Perberesit: 4 banane cokollate e zeze per gatim 200 g gjalp ose margarine 100 g sheqer pluhur 120 g sheqer 3 veze 500-700 ml shtalp ose qumesht pana per embelsire Per pandespnajen: 4 veze 4 luge miell 8 luge sheqer…

Tortё grizi me luleshtrydhe

Përbërësit: 5 decilitra qumësht, 1 shkop vanilje, 100 gr grizë, pak kanellë, 150 gr sheqer, 50 gr gjalpë, 2 vezë, 4 lugё bajame tё grimcuara. PЁR SALCЁ 200 gr luleshtrydhe, 50 gr sheqer, 1 filxhan ujë. Hapat Nё enё ngrohet…

Tiramisu pa vezë

Perbersit: 250 ml ajkë e embel 500 gr Krem djathi-mascarpone 100 gr sheqer pluhur 1 sheqer vanilje 250 ml kafe e ftohet 40 ml liker amareto 60 pishkote 60 kakao. Pergatitja: Ne kafen e zier te ftohur shtojme likerin amareto(per…

Revani me kadaif

Perberist: 4 vezë 1 gotë uji qumësht 1 gotë uji sheqer 1 gotë uji vaj 1/2 gotë uji grizë/ermik/semolina 1 gotë uji miell 200 gr kadaif 1 pluhur pjekurinash lëvorja e një portokalli Sherbeti: 3 gota ujë 3 gota sheqer…

Biskota të shpejtë

Perbersit: 1 pako biskota 1 gotë qumësht 1 shllag krem 1 gotë të çajit kokos çokollatë sheqereza me ngjyre. Pergatitja: Biskotat i zhytim në qumësht dhe në midis ia vendosim krem shllagun, me një biskotë tjetër përmbi e mbyllim. Biskotat…

Tortë me lajthi e çokollatë

Perbersit: 150 gr gjalpë 100 gr kakao 5 lugë gjelle sheqer 4 lugë gjelle lajthi të bluara 3 lugë gjelle miell 1 pluhur pjekurinash Dressing: 100 ml qumësht 100 ml lëng portokalli Kremi: 700 ml ajkë për gatim 200 gr…

Revani me griz

Perbersit: 1 filgjan sheqer (filgjani 250ml) 1 filgjan miell 1 filgjan kokos 1 filgjan vaj 1 filgjan qumësht ose kos 1 filgjan grizë 1 pluhur për pjekje 1 sheqer vanilje 3 vezë SHERBETI: 2 filgjan sheqer 1 filgjan ujë 2…