Hana
8008 Articles0 Comments

Bukë me erëza

Përbërësit 350 g miell 50 g domate te thata 5 gjethe brozilok nje luge trung rozmarine te fresket sheqer 0.5 l uje te nxehet nje qeske tharm buke te thate nje luge supe kripë 1.5 dl vaj ulliri PER DEKOR:…

Përbërësi që e bën çdo gatim më të shijshëm

Do të ngremë në piedestal qepët e kuqe për një minutë. Shija pikante dhe pak aciditoze njëkohësisht vështirë se mund të injorohet. Parapërgatitja e tyre mund të bëhet me vetëm 3 përbërës: Qepë të kuqe, uthull nga vera e kuqe dhe…

Si t’a qërosh siç duhet xhenxhefilin

Xhenxhefili është një nga to bimët që ne e duam gjatë gjithë vitit, por sidomos në në shumë pjata dimërore me freskinë dhe shijen e tij djegëse. Sjell një aromë pranvere në kuzhinë atëherë kur kemi më së shumti nevojë…

Bukë me jogurt

Përbërësit Nje filxhan miell nje filxhan jogurt nje luge tharm buke te thate nje luge sheqer 0,5 l uje te nxehet 50 g gjalpë 4 kokrra qepë nje luge supe tharm buke te that kater filxhane uje te nxehet nje…

Pogaçe e shpejtë

Përbërësit 1 kg miell 50 gr tharm buke 4 luge sheqer 2 luge Krip 2 gota vaj Hapat Ne nje ene te thell perzihen 5 dl uje te ngrohte, tharmi i bukes, 2 luge miell, Kripe dhe sheqer. Kur tharmi…

Si t’a pastroni lavatriçen

Kur makina larëse prishet, e gjithë familja çoroditet. Aq më shumë nëse ka fëmijë të vegjël në shtëpi. Prandaj, mbajeni të pastër dhe të shmangni ndonjë dëm të mundshëm, me aq sa keni në dorë. Çfarë e kërcënon një makinë…

Si të hiqni lehtësisht yndyrën nga çelësat e sobës

Pastrimi i sipërfaqeve që kanë yndyrë mund të jetë një detyrë sa e vështirë aq edhe e bezdisshme. Nëse ju keni përgatitur proshutë apo vezë të skuqura në tigan me vaj, yndyrnat sigurisht kanë spërkatur gjithë sipërfaqen e sobës dhe…

Pogaçe me miell soje

Përbërësit 100 g miell soje 400 g miell i bardhe 20 g tharm buke 1,5 dl ujë të vakët Krip 3 luge vaj Hapat Tharmi i bukes hidhet ne uje te vaket qe te fryhet. Perzihet mielli i sojes me…

Sekretet e turshive me perimet e stinës së verës

Vera është periudha më e mirë për të shfrytëzuar perimet. Një mënyrë për ta bërë është edhe konservimi i tyre gjatë kësaj stine, për t’i konsumuar gjatë dimrit. Të gjithë e dimë dhe e kemi provuar që me bishtajoret, kryesisht…

Gështenjat mund t’i piqni edhe në furrë, një alternativë e shijshme

Vjeshta ka sjellë një shportë të bollshme me fruta të sezonale, mes tyre dhe frutin e dashur të gështenjës. Por kur ju shkon mendja te gështenjat e pjekura, do të donit të dilnit në rrugë dhe të blini një kaush.…

Bukë hikrre

Përbërësit 500 g miell hikrre 5 dl qumësht 1 kg miell gruri 1 tharm buke nje luge Krip 60 g gjalpë nje luge vaj Hapat Qumeshti te vlohet, e pastaj te ndalet temperatura, te shtohet mielli hikrre duke e perzier…

Bukë shtëpie spanjolle

Përbërësit 250 g miell nje luge Krip 2 luge arra te coptuara nje luge fara luledielli 5 dl ujë nje pako tharm buke Hapat Hidhet mielli ne nje ene, shtohet kripa, arrat e copetuara, farat e lulediellit dhe te gjitha…

Udhëzues për shkrirje të suksesshme të frigoriferit

Shpejt dhe sigurt: Lecka me alkool dhe uji i nxehtë e shpejtojnë shkrirjen, ndërsa tharëset e flokëve janë rreptësisht të ndaluara. Për ta përshpejtuar shkrirjen vërini në frigorifer një enë me ujë të nxehtë. Për t’u siguruar që frigoriferi juaj…

Tortë çokollatë dhe kokosi

Përbërësit 200 gr miell 150 gr sheqer 200 gr çokollatë 60 gr margarinë 2 veze vezë 1 luge e vogle pluhur për pjekje (bakin) 1 sheqer vanilje KREMI: 500 ml qumësht 150 gr sheqer 100 gr kokos 50 gr nisheste…

Këto janë vetitë shëruese të lëngut të thanave

Thana, në sajë të përbërësve të saj ka gjetur një përdorim të gjerë në mjekësinë alternative. Për qëllime mjekësore përdoren kokrrat e thanës, gjethet, lëvorja e degëve dhe bërthamat e frutave. Kokrrat e thanës kanë një shije paksa të hidhur,…

A është ky çaji që e shkatërron kancerin?

Në luftën kundër kancerit, njerëzit çdo ditë japin miliona dollarë. Specialistët dhe mjekët në të gjithë botën punojnë për të gjetur ilaçin në ilaçe dhe teori komplekse. Por kërkimet e fundit vërejnë se ilaaçi për sëmundjet më të vështira mund…

Çaji taheebo

Rezultatet pozitive të pirjes së çajit taheebo, janë dëshmuar para së gjithash në shërimin e disa llojeve të kancerit, përfshirë leukeminë dhe shumë sëmundje tjera serioze. Konsiderohet se ky çaj, duke iu falënderuar një numri substancash vitale, nxit punën e…

Largoni dhimbjet e nyjeve me lëvoren e limonit

Nuk ka dyshim se limoni është një nga frutat më të shëndetshëm në planet. Kjo agrume është jashtëzakonisht e dobishme për trajtimin e problemeve të shumta shëndetësore duke përfshirë infeksionet e fytit, kapsllëku, problemet me dhëmbë, gjakderdhjet e brendshme, reumatizmin,…

Preferencat për ushqime të yndyrshme të programuara gjenetikisht

Disa persona janë të programuar gjenetikisht të pëlqejnë ushqime të yndyrshme, kështu duke qenë të rrezikuar nga obeziteti, kjo sipas disa studiuesve britanik, shkruan BBC. Universiteti Cambridge ka zhvilluar një studim ku pjesëmarrës kanë qenë 54 persona. Këtyre u janë…

Farat e kungullit luftojnë qelizat e kancerit

Studimi i shkencëtarëve spanjollë ka zbuluar se farat e kungullit përmbajnë komponentë, të cilët me sukses luftojnë kundër qelizave të kancerit. Një studim i shkencëtarëve gjermanë ka arritur në përfundimin se konsumimi për çdo ditë të farave të kungullit, ul…

A është më mirë të hamë rrush të bardhë apo të zi

Rrushi ndikon si tonik natyral i organizmit, ngadalëson plakjen, përkatësisht pengon demencinë dhe sëmundjet degjenerative të syve… edhe rrushi i zi edhe ai i bardhë janë eliksir i rinimit, mirëpo për gjumë të rehatshëm është i mirë vetëm njëri nga…

Si të kuroni ulçerën me lëng lakre turshi

E keni pyetur veten se lëngu i lakrave turshi që ju e hidhni poshtë, sapo të mbaroni së konsumuari atë, ka veti të shumta ushqyese në shëndetin tuaj? Nëse jo, mësojeni tani se ky lëng ka aftësinë të shndërrohet në…

Pini më shumë çaj

Në vende të ndryshme të botës, çaji është pija më e zakonshme pas ujit , sipas hulumtimeve të specialistëve të shëndetit. Çaji dhe mbijetesa – Sipas specialistëve të shëndetit, çaji luan rol të rëndësishëm në shëndetin e njeriut e në…

Ky është lëngu magjik që po konsiderohet më i mirë se ilaçet

Shafrani i Indisë, dikur konsiderohej si një erëz që mund të hidhej me raste tek gatimet, ndërsa tani cilësohet si një super ushqim që mund të kurojë gjithçka, që nga problemet në zemër deri tek helmimi. Shafrani i Indisë mund…

Do të shokoheni nga rezultatet nëse e pini këtë pije një orë para se të shkoni në krevat

Pos që do të djegë yndyrat shpejt, nga trupi do të eliminoni gjithë atë që keni futur atë ditë. Trupi juaj do të ketë dobi të mëdha nga kjo përzierje. Po ju japim recetën për laksativ natyral. Në të vërtetë, kjo përzierje…

Dieta e vjeshtës

Supa është ideale për këtë periudhë të vitit. Sidomos ato me perime, bathë dhe drithëra të cilët janë ushqime të çmuara për të ri ekuilibruar kripërat minerale pas verës dhe për ardhjen e dimrit. Gjatë kësaj periudhe është mirë të…

Si të dalloni nëse mjalti është natyral dhe i përzier?!

1. Merrni pak mjaltë dhe fërkojeni atë në mes të gishtit tregues dhe gishtit të madh derisa të shpërbëhet. Mjalti i pastër është i mirë për lëkurën dhe nuk është ngjitës. Nëse ai që e keni fërkuar ngjitet, kjo do…

5 këshilla për një hekurosje pa lodhje

*Mos e kaloni kurrë hekurin e nxehtë mbi kopsat që gjenden nëpër rroba. *Këmishat i ktheni në anën e kundërt sa herë që hekurosni. Të njëjtën gjë bëni dhe me bluzat me stampa ose me dekoracione plastike pra të gjitha rrobat…

Mënyra më e mirë për të shkrirë ushqimet (Absolutisht jo në mikrovalë!)

Shkencëtarët suedezë kanë zbuluar mënyrën më të mirë për të shkrirë ushqimet që i kemi mbajtur në ngrirje dhe që duam t’i gatuajmë. Pasi t’i nxirrni nga frigoriferi, mos i lini të shkrihen vetë në temperaturën e dhomës, por futini…

18 gjërat e jashtëzakonshme që mund të bëni me fëmijët në kuzhinë

Fëmijët janë kuriozë dhe kanë shumë dëshirë të mësojnë gjëra të reja ndaj përfshirja e tyre në kuzhinë, ndërsa përgatisim drekën ose darkën, do të jetë një nga gjërat më argëtuese dhe më edukative që mund të bëjmë me to.…

Si të shmangni erën e lulelakrës gjatë gatimit

Të gatuani një lulelakër mund të jetë një veprim “mbytës”. Shpesh, ju duhet të mbyllni hundën vetëm për të shijuar këto ushqime të shijshme që natyra na ofron. Si brokoli dhe lakra, edhe pse lëshojnë këtë aromë, nuk mund të…

6 perimet që i blini njëherë dhe që rriten gjithmonë. Si t’i rrisni në shtëpi

Perimet e pagatuara janë shumë të mirë për shëndetin dhe ata të rriturit në shtëpi përmbajnë më shumë lëndë ushqyese se ato që blini në dyqane. E gjithë procedura kërkon pak kohë, por shija dhe pwrfitimet e tyre janë pa…

Një truk i thjeshtë për ta bërë biftekun më të butë

Do ju tregojmë një sekret: të ngrish dhe të shkrish biftekun përpara se ta gatuash atë, është mënyra më e mirë për ta bërë më të butë. Një studim i Universitetit të Kansas Sitit thotë se ngrirja bën që fibrat…

7 këshilla për të kuptuar etiketat ushqimore

Duke nisur nga data 13 dhjetor INCO (informacioni i konsumatorit) udhëzuesi i ri europian, do të jetë i detyrueshëm të përcaktohet në ambalazhin e produktit, duke u shfaqur në paketën ushqyesve të detajuar nga 100 g ose 100 ml. Pra…

Ushqimet që ndikojnë në gjatësinë e fëmijës suaj

Zhvillimi i fëmijëve në fëmijëri është më i ngadalshëm se sa gjatë foshnjërisë  (sidomos në vitin e parë të jetës). Në mënyrë të veçantë, pesha e fëmijës deri në moshën 7 vjeç rritet nga 2-2.5 kg në vit, ndërsa gjatësia…

Lëngu ideal për t’u konsumuar pas palestrës

Lëngu i turshive është pija e re që po përdoret së fundmi duke dhënë rezultate mahnitëse. Zakonisht pas stërvitjes ndodh të konsumojmë ujë apo qumësht me çokollatë. Por, kompania e lëngjeve Pickle, ka prezantuar një pije tjetër duke pretenduar se…

5 gabimet që bëni kur përgatisni pica në shtëpi

Pica që përgatitet në shtëpi kërkon shumë pak përbërës: salcë, domate, djathë, brumë. Ndaj picën e ëndrrave tuaja mund t’a përgatisni sipas dëshirës, sepse asgjë nuk ju pengon. Por, ju meritoni më të mirën ndaj sigurohuni që nuk po bëni…

Si t’i lani frutat që t’u hiqni pesticidet

Janë pjesë e dietës tonë, të pasura me vitamina dhe shumë vlera të tjera ushqyese. Por, duke qenë në kontakt me pesticidet, ata janë më të ekspozuara ndaj baktereve të ndryshmet. Ndaj, për t’u ushqyer shëndetshëm me fruta, ne ju…

Pse nuk duhet të pini kurrë kafe pas orës 3 të pasdites

Është ora tre e pasdites  dhe ju ndodheni në punë ose në shtëpi dhe ju kap dembelizmi, ndoshta dreka ishte më e rëndë seç duhet… gjëja e parë që ju shkon në mendje është të pini një kafe. Por mos…

Këshilla praktike për kuzhinën tuaj

• Për ta ruajtur bukën të freskët, mbajeni në ngrirje të frigoriferit. Kur ta nxirrni, do të shikoni se ka mbetur e freskët, sikur ta keni blerë atë ditë. • Që të mos ju forcohen bërxollat gjatë skuqjes, veproni në…

Këshilla se si të hani më pak pa mbajtur dietë

Nuk rrini dot pa përtypur diçka çdo moment? Jeni gjithnjë të uritur, saqë nuk e kontrolloni dot çfarë hani? Ne nuk mund t’ua heqim nga dora ushqimin, as nuk mund t’ju detyrojmë të mbani dieta të forta, por mund t’u…

Si të hiqni mykun nga frigoriferi

Pijet dhe ushqimet e lëna në frigorifer për një kohë të gjatë mund të bëhen habitati ideal për lulëzimin dhe përhapjen e mykut dhe baktereve të rrezikshme për shëndetin tonë. Mbajtja pastër e pajisjeve elektro-shtëpiake është thelbësore, por edhe më…

4 truke të thjeshtë për të tretur shpejt ushqimin

Tretja është një nga gjërat më të rëndësishme për të pasur një shëndet të mirë. Por jo gjithmonë e arrijmë këtë gjë, qoftë për shkak të një ushqimi që kemi ngrënë apo nga ndonjë shkaktar tjetër i jashtëm. Nëse gjendeni…

10 këshilla për të paketuar dhe transportuar drekën

Çanta juaj mban akoma erë nga supa që iu është derdhur dje ndërsa kishit marrë me vete ushqimin në punë, ndërsa makaronat janë derdhur në çantën tuaj! Ndodh shpesh që të mos e paketojmë siç duhet ushqimin, por këshillat e…

Ja çfarë nuk duhet të ruani në frigorifer

Është e vërtetë se shumë produkte ushqimore duhet të ruhen në frigorifer, për të ruajtur integritetin dhe për t’i bërë ata të zgjasin më gjatë, por ju duhet të dini se jo të gjitha mbahen në frigorifer, pasi ata humbasin…

Tortë me arra

Përbërësit 12 të bardha të vesë 20 luge sheqer 2 luge uthull molle 250 gr arra te grira KREMI: 12 te verdha te vezes 1 l qumësht 150 gr niseshte (ose 100 gr nisheste dhe nje pudinge vanilje) 150 gr…

Role me mermelatë, luleshtrydhe dhe çokollatë

Përbërësit PËR PANDESPANIN NEVOJITEN: 5 vezë 3/4 filxhan çaji sheqer 1 filxhan çaji miell që fryhet vetë (farina) 1 vanilje pak Krip 100 gr kakao 1 lug gjelle koniak PËR MBUSHJEN NEVOJITEN: 1 1/2 filxhan çaj marmelate luleshtrydhe (ose çfarëdo…

Torta e tezes

Përbërësit 210 gram sheqer 200 ml ujë 80 gram gjalpë 6 vezë 160 gram qumësht 180 gram miell 2 1/2 lugë të cajit sode buke Hapat Shkrihet sheqeri ne nje tenxhere, pastaj shtoni uje dhe perzieni deri sa sheqeri te…

Tortë e shpejt me akullore

Përbërësit PËRBËRËSIT PER 16 COPË: 2 petë të gatshme me kakao 750 gr akullore me shije vanille 750 gr akullore me shije luleshtrydhe 150 gr marmelatë (luleshtrydhe) dredheze kakao për dekor Hapat Petet e gatshme i vendosim ne tavolinen e…

Ëmbëlsirë me mjaltë

Përbërësit 500 gr miell 1 gote uji sheqer 2-3 luge gjelle mjalte 2 kokrra vezë nje luge kafeje sode buke 1-2 filxhane kafeje arra 2 filxhan kafeje gjalpë (i shkrire) nje luge gjelle plot vanilje nje luge gjelle plot kakao…

Revani berati me miell misri

Përbërësit 2 kokrra vezë 100 gr sheqer 100 gr kos 200 gr gjalpë 2 gr sode buke 125 gr miell misri 125 gr miell gruri 2 gr lëkure portokalli 300 gr sheqer 150 ml ujë pak vanilje Hapat Për përgatitjen…

Tortë me gjalp kikiriku dhe çokollatë

Përbërësit 250 gr biskota me cokollate 100 gr gjalpë 1+1/2 filxhan gjalpë kikirikësh 300 gr krem djathi 1/2 filxhan sheqer 100 gr pana PËR PJESËN SIPËR: 3 lugë çokollatë e shkrirë 3 lugë gjalpë kikirikësh Hapat Marrim biskotat me çokollatë…

Sushi me banane

Përbërësit 60 gr sheqer pluhur 1 vezë 165 ml qumësht (i freskët) 75 gr miell 20 gr gjalpë 12 gr Pluhur kakako (e hidhur) gjysmë shkop vanilje 20 gr bajame (të prera hollë) 3 lugë kokos (i thatë) 6 banane…

Ëmbëlsirë me dredhëza (luleshtrydhe)

Përbërësit 300 gr dredhëza 2 lugë mjalte 250 ml shtalp 100 gr arra te grira 50 gr cokollate e bardhe 31 lugë sheqer 1 vezë 1 pako sheqer vanilije 100 gr keksa Hapat E thyejmë vezën dhe e ndajmë të…

Schnitte me krem banane

Përbërësit 4 vezë 250 gr sheqer 200 ml vaj 200 ml Leng bananesh 3 Luge gjelle kakao 300 gr miell 1 Pako bakin 1 L qumësht 2 Pako puding me shije ajke ose vanille 250 gr gjalpë 200 gr sheqer…

Bakllava shtëpie

Përbërësit 2 vezë 1/2 filxhan çaji vaj 2 Lugë gjelle kos 1/2 filxhan çaji qumësht 1 Lugë ëmbëlsire sodë për ëmbëlsira 1 Lugë çaji Krip 1 Lugë ëmbëlsire lëng limoni miell 1 Tas arra të shtypura 200 gr margarinë 1…

Luleshtrydhe me krem çokollatë

Përbërësit PËRBËRËSIT PËR 2 PERSONA 10 luleshtrydhe te medha 200 gr çokollatë e zezë 100ml pana per embelsira 2 lugë rum rum 2 lugë rum koniak 2 lugë rum amoreto Hapat Për përgatitjen e kësaj recete, ndajmë çokollaten në copëza…

Tiramisu dietike

Përbërësit 100 gr savoiardi (biskota të gjata) 250 gr gjizë lope 2 te bardha te vezes 60 gr ëmbëlsues ose sheqer diabetik kafe nje bustine shafran kakao pluhur pasheqer Krip Hapat Rrihni të bardhat e vezëve me pak kripë. Në…

Ëmbëlsirë kungulli

Përbërësit 500 gr përzierje keku (të verdhë) 1/3 filxhan gjalpë 1 vezë 800 gr kungull 1/2 filxhan sheqer ngjyrë kafe 2/3 filxhan qumësht 3 vezë 2 lugë gjelle erëza 1/4 filxhan gjalpë (i ftohtë) 1/2 filxhan sheqer (të bardhë) 3/4…

Embëlsirë me qershi

Përbërësit 1 kompot nga qershitë 13 lugë sheqer 8 lugë griz 2 puding vanilje 1l lugë qumësht 1 margarinë 0.5 l shllag biskota Pettit Hapat Qershitë i kullosni. Lëngut të fituar nga qershitë i’a shtoni ujin, që në total të…

Mousse me luleshtrydhe

Përbërësit 250 gr luleshtrydhe 230 gr sheqer 1 të bardhë veze të madhe Hapat Lani në fillim luleshtrydhet, thajini dhe pritini në kubike të vegjël.(4 kokrra lini mënjanë se do të përdoren për zbukurim) Do të fruloni në mikser së…

Tortë me çokollatë

Përbërësit 50 gr kakao pluhur 100 gr sheqer ngjyrë kafe 250 ml ujë të vakët 125 gr gjalpë (dhe pak për vajosjen e tiganit) 150 gr sheqer pluhur 225 gr miell 5 gr pluhur për pjekje 5 gr sodë bikarbone…

Kube me qumësht

Përbërësit PËRBËRËSIT PËR BRUMIN: 6 vezë 6 Luge gjelle sheqer 6 Luge gjelle miell Nje pako pluhur paste(pecive) 4 Luge gjelle kakao 6 Luge gjelle uje i vakur PËRBËRËSIT PËR KREMIN E BARDHË: 1 Liter qumësht 100 gr nisheste 4…

Tortë me boronica

Përbërësit PËRBËRËSIT PËR PANDISPANJEN: 3 vezë 1 të verdhë të vezës 4 lugë supe sheqer Gjysmë filxhani kafeje vaj 1 qese sheqer vanilije PËR MBUSHJE: 1 kg boronica 1 të bardhë të vezës PËR ZBUKURIM: 2 qese Shllag me shije…

Çokollata ime

Përbërësit 150 ml ujë sheqer 200 gr margarinë 500 gr qumesht pluhur 50 gr kakao 150 gr lajthia Hapat Ne nje ene hedhim ujin te vloj me sheqerin. Ziejme per 3 minuta pastaj shtojme kakaon dhe e ziejme edhe per…

Torta e bananeve me biskota

Përbërësit 3 banana 300 gramë biskota 1 dl qumësht margarinë kakao 150 gramë çokollatë Hapat Çdo biskotë duhet zhytur në qumësht të nxehtë dhe duhet renditur në enë Pastaj, duhet t’i renditni bananet e grira shumë hollë dhe përmbi duhet…

Kek me qumësht të kondensuar

Përbërësit PËRBËRËSIT PËR KREMIN: 500 gr krem qumeshti (hopla ose pana) 1 kuti qumesht te kondensuar 2 luge mjalte 2 luge puding PËR PANDISPANJEN: 9 vezë 10 luge sheqer 10 luge miell (farina qe fryeht vete) Hapat Ndajme te verdhat…

Ëmbëlsirë monte

Përbërësit 1 lt qumësht 12 lugë nisheste 8 lugë sheqer 200 gr margarinë 500 ml ajkë e ëmbël 300 gr çokollatë për zierje 250 gr biskota Hapat Perziejme 200 ml qumesht te ftohet me sheqerin dhe nishetene,kurse pjesen tjeter te…

Tiramisu dolce vita

Përbërësit PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA: 2.5 luge gjelle çokokrem te shkrire 300 ml nesskafe e ftohte 8 biskota rrumbullake 3 vezë 300 gr mascarpone 80 gr sheqer pluhur kakao pluhur Hapat Përzieni te verdhat e vezëve dhe sheqerin derisa te…

Kofshë pule me salcë! (VIDEO Recetë)

“Kofshë pule me salcë.” 😍 PËRBËRËSIT 140 gram kornfleksa drithëra ½ lugë çaji pluhur hudhër ¼ lugë çaji piper i kuq 1 lugë çaji kripë ½ lugë çaji piper 2 gjokse pule 100 gram miell 1 të verdhë të vezës…

Pemë apo Perime? (KUIZ)

A mund t’i identifikoni se cilat nga këto produkte janë pemë dhe cilat perime? Sipas botanistëve, fruti zhvillohet nga lulet. Gjithashtu, kjo është pjesë që përmban vetë fara e frutit. Lloje të tjera të bimëve konsiderohen perime. Ato përfshijnë kërcellin,…

Fiq të mbushura me kokos

Përbërësit 500 gr fiq të thatë 200 gr kokos 1 luge sheqer pluhur 250 gr margarinë 500 gr biskota të bluara 20 luge ujë 20 luge sheqer Hapat Fiqet e mbajme ne uje te vlaket per 30 minuta. Me pas…

Tortë krepash me proshutë pule

Përbërësit PËR BRUMIN: miell vezë qumësht Krip PËR MBUSHJEN: Proshutë pule në feta të holla sipas dëshirës djathë që shkrin piper (borzilok etj) Erëza të njoma Mund të shtoni edhe speca të kuqe të pjekura. Hapat Përzjeni mirë përbërësit e…

Krepa për mëngjesin francez

Përbërësit 200 g miell 2 vezë 40 g sheqer 500 ml qumësht 1 majë thike kripë Gjithashtu na duhet: pak gjalpë për skuqjen e tyre reçelra të ndryshëm për t’i servirur Hapat Përziejmë të gjithë përbërësit për brumin në një…

Qofte me barbunja dhe proshutë

Përbërësit 200 gr barbunja 100 gr proshutë 300 gr gjizë të ëmbël 1 vezë 50 gr buke 50 gr djath parmixhan Bukë të grirë Hapat Pastroni barbunjat nga fijet dhe kalojini në një zierje të shkurtër në avull. I prisni…

Pufka me proshutë Hako dhe djathë

Përbërësit 1/2 gotë ujë 3 lugë gjalpë Pak Krip ¾ gotë miell Pak Piper te zi 4 vezë ½ gotë djathë që shkrin 6 feta proshutë të coptuar Hapat Ndezim furrën në 180 gradë. Në një enë të madhe, hedhim…

Proshutë pule e mbushur me perime

Përbërësit Bukë të bardhë për antipasta Proshutë pule në feta karota të ziera Djathë grana të grirë Shparguj Krip, piper pak vaj ulliri Hapat Zieni shpargujt dhe karotat dhe rregullojuni shijen me pak kripë, piper dhe vaj ulliri. Në fetat…

Sallatë me mish pule

Përbërësit 2 copa mish të bardhë pule 1 qepe e vogel Krip ose vegetë 200 ml ujë 50 ml majonez 150 gram djath 3 lugë susam majdanoz 300 gram pasta te ziera 4 – 5 kokrra pomodorini Hapat Në fillim…

Tortë me tri shtresa

Përbërësit 1l qumësht 3 pudinga vanilje 15 luge sheqer 250 gr margarinë 300 gr keksa 300 gr arra 300 gr kokos Hapat Nxejm qumeshtin dhe ne te e ziejm pudingun si qdo puding tjeter. E lejm te ftohet dhe i…

Sfoliat me kunguj dhe sallam

Përbërësit 1 petë të gatshme brumi sfoliat 2 kunguj të vegjël 1 djath mocarela Disa feta sallam Krip, piper Hapat Prisni të gjithë përbërësit në feta të holla dhe shtrojini në mes të petës së brumit sfoliat. Rregulloni shijen me…

Shkopinj të rrotulluar

Përbërësit 800 g miell 3 dl qumësht 50 g tharm buke i freskët një lugë sheqer 200 g susam 2 lugë Krip 2 dl vaj Hapat Në qumesht të vakët hidhet tharmi i bukës, shtohet sheqeri, përzihet mirë dhe lihet…

Bukë me lëng trëndaifili

Përbërësit PËR BRUMIN: 3 deri 4 banane të pjekura 2 lugë gjalpë1 filxhan sheqer 2 vezë ½ gota miell 1 pluhur paste(pecive) 1 vanillë ½ lugë Krip Brumit mundë t’i shtojmë arra apo rrush të thatë opcionale PËR SIRUPIN: 1…

Pogaçe Lule Dielli

Përbërësit 200 gr kos 200 gr qumësht 2 luge maja (kvasac), 200 gr djathe trosha Krip 125 gr margarin e shkrire miell 3 vezë (nje kuq te vezes e ndane per te lyer permbi pogaçen) susam Hapat Te gjitha keto…

Paçe Presheve

Përbërësit 2 vezë 1 gote e çajit vaj 1 gote e çajit qumësht Pak Krip Miell deri sa te formohet brumi. Hapat Pergatisim brumin, patasj e ndajme ne 25 kulaç. I bejme kulaçat dhe i leme te pushojne 30 min…

Kek vetëm me 3 përbërës

Përbërësit 250 gr nutella 2 vezë 10 luge miell per embelsira (ose miell te zakonshem me 1 luge te vogel pluhur per pjekje) Hapat Ne nje tas hedhim vezet dhe nutellen dhe i rrahim per 10 min, me pas shtojme…

Si të përgatisim ëmbëlsirë për 10 minuta?

Përbërësit 250 gr biskota sipas dëshirës suaj(sipas mundësisë te kualitetit me te mire) 100 gr gjalpë 400 gr çokollatë për zierje 200 ml ajkë e ëmbël Hapat Së pari zbutet margarina në zjarrë jo shumë të lartë dhe i shtohet…

Tespishte

Përbërësit 1 margarinë ose buter e shkrin ne avull 1 got vaj 1 got kos 2 te verdha te vezes 1 pluhur pasta PËR SHERBETIN: 5 gota te ujit sheqer tezpishtja e ftohet sherbeti i valë 4 gota ujë 2…

Receta për iftar: Qofte me salcë në furrë

Përbërësit 12 qofte 400 ml Salce domate 2 thelpinj hudhër vaj ulliri 1 lugë çaji sheqer 100 ml ujë Krip Rigon Hapat Në një tavë të thellë shtoni vaj ulliri dhe salcë domatesh. Më pas hidhni 2 hudhra të grira,…

Pitalka ramazani

Përbërësit 1 kg miell 0.5 l ujë 1 gotë qumësht 1 lugë gjelle tharm buke 1 lugë gjelle Krip Hapat Në një gotë me qumësht hedhim një lugë tharm buke, pak kripë, pak sheqer dhe e lëmë ashtu afër 15…

Receta për iftar: Gjyveç i shëndetshëm dhe i shijshëm me oriz dhe spinaq

Përbërësit 2 lugë gjalpë një qepë e vogël e grirë imët piper djegës sa mund të kapet me një gisht 400 gr spinaq një gotë qumësht vezë 1 filxhan Djathi i forte plus pak djathë për t’i hedhur sipër 4…

Patate të pjekura me qumësht në tavë

Përbërësit 2 gota qumësht i paskremuar (krem, ose përzierje) 1 gjethe dafine 1 lugë çaji Krip piper i zi 1.2 kg patate 1 lugë çaji trumzë (i mundshëm) Hapat Para ngroheni furrën në 190 gradë celsius, lyejeni tavën për pjekje…

Petulla për iftar

Përbërësit 400 gr miell 200 gr djath Feta 75 ml jogurt 100 gr djath i fresket 1 pluhur për pjekje 3 vezë o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Tortë me dredhëza pa pjekje

Përbërësit 200 gr biskota të bluara 120 gr sheqer 75 gr margarinë FILLI: 500 gr dredhëza 500 ml ajkë e ëmbël 2 puding me shije dredheze 5-6 luge sheqer 300 ml ujë Hapat Margarinen e shkrire e perziejme me sheqerin…

Biskota me mjaltë

Përbërësit 6 lugë mjalte 1 vezë 1 filxhan kafeje sheqer 1 filxhan kafeje vaj 1 vanilje 1 pluhur paste(pecive) aq sa nevojitet miell Hapat Përziejmë të gjithë produktet së bashku, i përziejmë mirë derisa masa të trashet, pastaj e bëjmë…

Tortë ‘’Parfe’’ me lajthi

Përbërësit 5 te bardha te vezes 120 gr sheqer 120 gr lajthi të bluara KREMI ÇOKOLLATË: 3 vezë 80 gr sheqer 200 gr çokollatë KREMI VANILJE: 5 te verdha te vezes 5 lugë sheqer 1 puding vanilje 500 ml qumësht…

Bollgur i zier në mënyren time

Përbërësit 200 gr bollgur 15 gr buter ose margarinë 1 lugë vaj ulliri 1 thelp hudhër 1 luge e vogel Krip 350 ml uje vale 1 lugë magdanoz I grire imet Hapat Se pari vlojme ujin ne nje ene vecmas.…

Biskota me kornflex

Përbërësit 100 gr kornflex 2 banana Hapat Shtypim bananet e qeruara ne forme pureje,ne te shtojme fjollat kornflexit dhe perziejme derisa te behet nje mase e qullet e ngjitur. Kallepin e mbulojme me leter per pjekje,marim nga masa me dore…

Bukë më ndryshe

Përbërësit 500 gr buke bajate (nga dita e djeshme ose me shume) 400 ml qumësht 3 vezë 50 gr sallam të grire ne katrorka te vogla 1 spec i grirë imet 1 Magdanoz dhe melemsa(krip,piper,vegete) Hapat Buken e grijme ne…

Bukë e shpejtë shtepie

Përbërësit 675 gr miell 550 ml ujë të vakët 7 gr tharm buke (maja birre,kvasac) 2 luge te vogla Krip 1 luge e vogel sheqer Hapat o i o i o i o i o i o i o i…

Bukë për sendvich

Përbërësit 500 gr miell 200 m ujë të vakët 80 gr margarinë 50 ml qumësht 2 lugë kvasaç kokerrza 2 lugë sheqer 1 lugë Krip 1 vezë të kuqën e vesë 1 luge qumësht susam Hapat Perziejme ujin e vaket,…