Hana
8008 Articles0 Comments

Mjekët: Ja pse duhet t’u jepuni fëmijëve kikirikë që 4 muajsh

Mathew Greehawt doktor në spitalin e Kolorados rekomandon që nënat duhet të nisin t’u japin kikirikë fëmijëve të tyre që nga mosha 4 muajshe, sipas tij në mënyrë që të reduktohet numri i fëmijëve të cilët janë alergjik ndaj kikirikëve.…

I keni hedhur shumë kripë gjellës? Ja si t’ia riktheni shijen

Të gjithëve na ka ndodhur që të gabojmë me sasinë e kripës gjatë gatimit. Por janë disa mënyra të thjeshta të cilat do t’u rikthejnë shijen gatimeve tuaja. Nuk keni sepse t’i hidhni në plehra pasi duhet të ndiqni disa…

Ju ka zënë gripi? Ja çfarë duhet të hani

Jemi në sezonin e virozave dhe ndoshta juve, apo ndonjë nga të afërmit tashmë është ftohur dhe duhet të marrë antibiotikë. Ajo që ju duhet është ushqim i bollshëm dhe me shumë vitamina, për t’u shëruar më shpejt. Ushqimi është…

10 gabimet që bëni me roston

Përgatitja e rostos së përsosur, nuk është aspak një detyrë e lehtë, me të vërtetë. Ju mund të bëni shumë gabime dhe rezultati do të jetë mish i pagatuar mirë. Duhet të jeni shumë të durueshëm, gjeni një kasap të…

Si ta pastroni lehtë xhezvenë e mokës

Sa herë ju është dashur të përgatisni një kafe moka dhe shija e saj ka qenë e keqe, për shkak se ka qëndruar disa javë në raft. Ky fat i keq i papritur ju ndodh kur keni miq në shtëpi…

Hani 6 hudhra të pjekura dhe shihni çfarë do të ndodhë

Hudhra është një nga perimet me një efekt të pabesueshëm në trupin dhe shëndetin tonë . Ndihmon në uljen e tensionit si edhe është mjaft e pasur me antioksidantë. Provoni të konsumoni 6 hudhra të pjekura dhe shikoni se çfarë…

4 truke për të larë enët më shpejt

Larja e enëve është puna që gjithë gratë e kanë bezdi. Duket sikur e gjithë dita të kalon mbi lavaman, duke larë pirgje me enë. Sa më shumë shtohen enët për të larë, aq më shumë bëhemi dembele. Por ja…

Si të qëroni shegën vetëm për 2 minuta

Ky frut magjik i njohur pothuajse për të gjithë ne për vetitë shëruese që posedon, vazhdimisht po vjen duke na befasuar me shumë të mira të tjera. Por shumica përtojnë t’a konsumojnë për shkak të qërimit të saj. Prandaj ne…

Kifle me kunugll

Përbërësit 700 g miell 500 g kungull 2 dl qumësht nje tharm buke i freskët 2 luge sheqer nje pako pluhur për pjekje Krip 2 vezë 250 g gjalpë te prere ne feta Hapat Pa hequr lekuren pastrohet kungulli nga…

Gurabija me bajame

Përbërësit 300 g miell 100 g bajame te bluara nje pako buke te fresket 1, 25 dl qumësht 75 g sheqer 80 g gjalpë pak Krip 1 vezë 4 pika aromë bajame 1 l vaj 250 g sheqer pluhur Hapat…

Kifle furre

Përbërësit 600 g miell 20 g tharm buke 4 dl qumësht 180 g sheqer 200 g gjalpë 2 te verdha te vezes 30 g kakao 1 vezë 50 g sheqer pluhur per sperkatje Hapat Tharmi i bukes perzihet me 100…

Kifëlza të akullta

Përbërësit 500 g miell 250 g gjalpë 3 te verdha te vezes 20 g tharm buke sheqer nje gote qumësht pak Krip 1 vezë Hapat Tundet gjalpi dhe te verdhat e vese, shtohet tharmi i bukes i shkrire ne qumesht…

Vendet e ndaluara ku nuk mund ta përdorni uthullën si pastrues

Mund të jenë të pakta ato nuk mbajnë të paktën një shishe uthull në arsenalin e tyre të pastrimit. Ideale për heqjen e njollave, për pastrimin e dritareve dhe për shumë pastrime të tjera në shtëpi. Përpos kësaj, nuk kushton…

Si të shkëlqeni lugët, pirunjtë dhe mjetet e kuzhinës me këta 2 përbërës

Kjo recetë është një shpëtim për të gjithë ju që keni në shtëpi lugë, pirunë apo mjete të tjera gatimi të cilat nuk pastrohen kurrë si duhet. Ju nevojitet vetëm… Përbërësit: Letër alumin 1 filxhan çaji ujë 1 lugë gjelle…

Ja me çfarë mund t’i kombinoni dardhat në kuzhinë

Dardha është një frut me shumë varietete. Ka kaq shumë mënyra për ta përdorur atë në kuzhinë, në receta të panumërta të shijshme. Ky frut i ëmbël dhe me lëng, është gjithmonë në gjendje të na japë diçka ekstra, si…

Një truk i thjeshtë që qumështi të mos ngjitë

Mund t’u ketë ndodhur me dhjetëra herë që të harroni qumështin në zjarr. Nëse keni pasur fat dhe temperatura ka qenë e ulët, ai mund të mos jetë derdhur, në të kundërt mund të ketë mbuluar të gjithë sobën tuaj.…

Mushmulla

Përbërësit 350 g miell nje pako tharm buke pak Krip 50 g sheqer 250 g gjalpë nje molle e prere ne rende 50 g arra te bluara 100 g sheqer pluhur Hapat Hidhet tharmi i bukes ne uje te vaket…

Ëmbëlsirë me fik

Përbërësit 200 g miell 2 dl vaj ulliri 50 g miell 100 g fish te thate 50 g arra te copetuara 3 vezë 2 dl jogurt 100 g sheqer pak Krip nje pako tharm buke Hapat Ena e ngushte lyhet…

Ëmbëlsirë me qumësht

Përbërësit 1 liter qumësht 2 filxhana te kafes miell 2 filxhana e gjysme sheqer (filxhan i vogel) Hapat Te gjithe perberesit i ziejme ne nje ene dhe presim deri sa te behet nje mase e trash, pastaj ja hedhim nje…

Sa herë dhe si ta pastroni siç duhet furrën

Pastrimi i furrës është një punë që askujt nuk i pëlqen, por për fat të keq është i nevojshëm. Në furrë mbeten shumë gjurmë yndyrnash ushqimore, të djegura që ndonjëherë mund të jenë jo vetëm toksike, por edhe të prishin…

Ëmbëlsirë Zherbo

Përbërësit 400 g miell 180 g gjalpë 3 luge sheqer 1 dl qumësht 25 g tharm buke marmalate 300 g arra te grimcuara 200 g sheqer nje qeske sheqer vanilje 100 g çokollatë Hapat Tundet gjalpi me sheqer dhe shtohet…

Krepëza

Përbërësit 500 g miell 3,5 l qumësht nje pako tharm buke i freskët 50 g gjalpë 2 vezë 60 g sheqer pak Krip 2 feta ananas nga kavanozi 1 l vaj (per fergim ) 150 g pekmez 150 g sheqer…

Krepa ( Krofne )

Përbërësit 250 g miell i paperpunuar 250 g miell i bute 150 g gjalpë 50 g sheqer 2 te verdha te vezes 1 vezë 30 g buke 2 luge rum 1 dl qumësht 1 lëvore limoni vaj Krip marmalate per…

Krepa në mënyrën e tjetër

Përbërësit 500 g miell 3 dl qumësht i vakët nje pako tharm buke 8 luge sheqer 4 te verdha te vezes pak Krip 7 luge vaj Vaj per fergim çokokrem apo pekmez per sperkatje te krepave sheqer Hapat Në qumështin…

4 mënyra të thjeshta sesi të pini sa më shumë ujë

Pirja e ujit për shumë njerëz është diçka jo fort e këndshme. Por të gjithë biem dakord se pirja e ujit është diçka e mirë për ne. Uji ndihmon të mbani nën kontroll kaloritë dhe pastron të gjithë organizmin. Por…

Lëngu i kastravecit turshi është çudibërës

Pas konsumimit të kastravecit turshi, na ndodh shpesh që ta hedhim lëngun e saj, por që në fakt ne veprojmë gabim, pasi ai lëng është çudibërës për organizmin tonë. Për të vërtetuar faktin se na bën mirë për shëndetin tonë,…

Kuglof

Përbërësit 1 kg miell 250 g tharmë 4 dl qumësht nje luge Krip nje luge kakao 150 g sheqer 3 vezë 300 g gjalpë pak vaj Hapat Hidhet tharmi bukës në pak qumësht të vakët, shtohet kripa, pak miell dhe…

Ja pse duhet të lini një monedhë në frigorifer kur jeni në udhëtim apo me pushime

Me siguri që pas pushimeve të verës, do të donit sërish pushime të tjera po kaq të bukura edhe në dimër. Vende malore me dëborë dhe ski, sigurisht që do të ishin ideale. Pra, mund ta lini sërish shtëpinë vetëm…

Gërsheti i pashkëve

Përbërësit 400 g miell 25 g tharm buke i freskët 0,5 dl qumësht 70 g sheqer pak Krip 50 g rrush i thatë Levore limoni ne rende nje qeske sheqer vanilje 80 g gjalpë 4 vezë Hapat Thami i bukës…

Pse duhet të shtoni kripë në kafenë tuaj

Tingëllon paksa e çuditshme, por në fakt e ka një shpjegim të vlefshëm. Kripa nuk do të shtojë kaloritë, siç e bën sheqeri, apo kremi në kafe, por do të zbusë shijen e hidhur të kafesë. Nuk po flasim për të hedhur…

7 gjëra që duhet t’i pastroni urgjentisht gjatë sezonit të gripit

Janë disa vende ku mikrobet shtohen, të cilat duhet të pastrohen më mirë gjatë sezonit të gripit. Specialistët e higjienës specifikojnë çfarë kujdesi të tregoni me to. Rubinetatw Rubinetat janë pjesët më të pista, në kuzhinë dhe në banjo, sepse…

Jastëk me djathë

Përbërësit 1 kg miell 1 tharm buke 7,5 dl qumësht 50 g sheqer 60 g gjalpë 4 te verdha te vezes pak Krip 350 gjize 50 g rrush i thatë 1 dl ajkë 50 g gjalpë 100 g sheqer 1…

5 gabimet që duhen shmangur kur skuqni qepë

Nëse i keni provuar ndonjëherë qepët e karamelizuara, atëherë ju e dini se sa magjike janë ato në të vërtetë. Gatim i ngadaltë, feta të holla dhe kaq mjaftojnë për t’i transformuar ato tërësisht. Nëse i keni gatuar ose thjesht…

Ëmbëlsirë me rum ( ponç )

Përbërësit 350 g miell 40 g sheqer 2 luge tharm buke i thate 1,5 dl qumesht te vaket nje maja thike Krip 100 g gjalpë 1 vezë 75 g rrush i thatë 30 g Lajthi te grira 40 g Levore…

Mësoni si t’i ngrini frutat sezonalë siç duhet

Për të ruajtur të gjitha cilësitë e frutave, në mënyrë që ju të gëzoni shijen e tyre në dimër, është e nevojshme t’i ngrini në mënyrën e duhur. Nëse fruti është zgjedhur gjatë blerjes dhe është i pjekur mirë, është…

6 ushqimet që mund t’i ripërdorni para se t’i hidhni

Mendoni se disa produkte që gjenden në kuzhinë dhe frigorifer duhet t’i hidhni sepse nuk dini se çfarë të bëni më me to. Sipas jush, nuk ju hyjnë më në punë dhe e vetmja zgjidhje ëshë ti hidhni poshtë. Por,…

Kifle të vogla

Përbërësit 1 kg miell 0,5 l qumësht nje pako tharm buke gjysme luge uthull nje luge Krip 250 g gjalpë nje luge sheqer 250 g gjalpë 50 g Krip te trashe deti qimnon ose susam 1 te verdha te vezes…

Shtrudle me mak

Përbërësit BRUMI: 1 kg miell 20 g tharm buke 5 dl qumësht Krip 250 g gjalpë 100 g sheqer 5 te te verdha te vezes Levorja e 1 limoni e grire ne rende per lyerje gjalpë MBUSHJA ME MAK: 150…

Gjevrek i zier

Përbërësit 3 filxhane miell te bardhe 15 g tharm buke i freskët nje filxhan uje te nxehet nje luge supe sheqer 1,5 lugë Krip nje luge vaj 2 l ujë me 2 luge sheqer 100 g susam Hapat Ne enen…

Largoni aromën e qepës me këtë përbërës

Qepa është një ndër perimet më të përdorshme në kuzhinë, e cila përmban vlera të larta ushqyese. Preferencat për të janë të ndryshme, sepse një pjesë e fëmijëve apo edhe të rriturve nuk dëshirojnë ta konsumojnë atë në asnjë lloj…

Si t’i riktheni shkëlqimin rubinetit të lavamanit me 1 përbërës

Dëshira është që i gjithë lavamani i kuzhinës të jetë gjithmonë me shkëlqim pa njolla apo pika, por duke e përdorur atë vazhdimisht, bëhet një mision i pamundur. Nganjëherë problemi qëndron edhe tek mungesa e kohës për ta pastruar lavamanin…

Pite e shtrirë me djathë

Përbërësit 500 g miell 80 g gjalpë nje pako tharm buke 2 dl qumësht pak sheqer 1 të verdhë të vezës Krip 600 g djath 1 ajkë 3 vezë Hapat Mielli perzihet me gjalpe, shtohet tharmi i bukes i fryre…

Hiqni njollat e ndryshkut nga enët e kuzhinës me një patate

Ndodh shpesh që pavarësisht se përpiqeni të kujdeseni mirë për enët e kuzhinës, veçanërisht për tiganët dhe tenxheret, ata sërish mund të preken nga njollat e ndryshkut. Janë njollat më të zakonshme që ndonjëherë bëhen shumë të bezdisshme, aq më…

Pite siciliane

Përbërësit 300 g miell 4 patellxhan te zinje vaj 10 g tharm buke 600 g domate 200 g sallame 100 g djath piper Hapat Patellxahnet priten ne katrore, kriposen dhe lihen qe te qendrojne per 1 ore per te leshuar…

Pite zvicerane

Përbërësit Gjysem filxhani miell nje luge tharm buke i thate me maja te gishterinjve sheqer 0,5 dl ujë të vakët me maje te thikes Krip 1 vezë 3 luge supe ajke 20 g gjalpë pak miell per pune MBUSHJA: Nje…

Këshilla se si t’i kurseni paratë kur hyni në supermarket

Vjen mesi i muajit dhe ju përsëri nuk keni para mjaftueshëm për të kaluar muajin? Duhet të ndiqni këto këshilla kursimi, sepse me siguri “armiku” jeni ju. 1. Bëni një listë javore të nevojave që keni Bisedoni me familjarët tuaj…

Si të qëroni vezë perfekte në vetëm 10 sekonda

Në shtëpinë tuaj keni një rast festiv dhe ju duhet të qëroni një numër të madh vezësh. Sigurisht, mund të jetë pjesa më e bezdisshme dhe e ndërlikuar njëkohësisht. Pavarësisht të gjithave, ju jeni të detyruar në njëfarë mënyre që…

Pite me djathë

Përbërësit 250 g miell 2 luge tharm buke te thate 1 dl qumësht nje luge sheqer 1 të verdhë të vezës me maje te thikes Krip 50 g gjalpë nje luge gjalpë e shkrirë nje koker qepë 2 vezë 2,5…

Shkopinj të njelmët

Përbërësit 300 g miell 10 g tharm buke i freskët 1 dl qumësht nje luge e rrafshuar Krip 200 g gjalpë 3 vezë 3 luge ajkë pak qimnon Hapat Tharmi i bukes hidhet ne pak qumesht me nje luge krip.…

Mos e hidhni lëkurën e mollës, ja 7 përdorime fantastike të saj

Mollën mund ta konsumoni si frut dhe në mënyra të tjera. Për lëkurët e saj, mbase nuk e keni vrarë aq shumë mendjen. Por, ka disa mënyra ku ju mund t’i përdorni lëkurët e tyre. Kështu që, bëni mirë të…

Si të zgjidhni mandarinat më të ëmbla

Mandarinat janë frutat më të vlerësuara të kësaj kohe të vitit: të ëmbla dhe me lëng, ato janë të përsosura për t’u konsumuar si një mëngjes i lehtë, për t’ua dhënë fëmijëve me vete ose si ëmbëlsira. Ato janë agrumet…

Shkopinje me kaçkavall (me susam)

Përbërësit 350 g miell 150 g gjalpë 0,5 dl qumësht nje luge sheqer 25 g tharm buke i freskët nje luge Krip 100 g djath i forte, kackavall ne rende 2 te verdha te vezes nje luge ajkë kosi 1…

Vendoseni hudhrën poshtë jastëkut ose në xhep, ja pse…

E përdorur gjerësisht në gatime, si aromatizuese apo edhe në forma të tjera. Në këtë rast, vjen me dy përdorime të veçanta dhe shumë efikase. Është fjala për hudhrën, e cila është një nga ushqimet më të shëndetshme Ajo duhet…

Kifle të oxhakfshirësit

Përbërësit 800 g miell 2,5 dl qumësht nje luge sheqer 50 g tharm buke i freskët 1,5 luge Krip 1,5 flixhane vaj 2,5 dl ujë të vakët 25 g gjalpë 1 vezë 20 g fara susami te thekur Hapat Ne…

Si të shtojmë peshë në mënyrë të shëndetshme

Shëndoshja, ashtu sikurse dobësimi duhet të bëhet vetëm në mënyrë të shëndetshme! Edhe pse shumica e njerëzve sot do të ndjenin “zili” po të dëgjonin dikë të shprehet se ka nevojë të shëndoshet, egzistojnë njerëz që e kanë këtë “problem”.…

Kifle te ziera

Përbërësit 1 kg miell 4 dl ujë të vakët nje luge sheqer 50 g tharm buke i freskët 2 luge Krip 2 dl vaj + nje luge vaj, 1 luge Krip Hapat Ne uje te vaket hidhen sheqeri dhe tharmi…

Soja në vend të ilaçit!

Një porcion djathë apo hamburger bimor, pak qumësht soje apo një tufë mugulli soje, do të eliminojë shumë telashe. Vetëm 50 g sojë apo përpunime të saj janë kontribut për shëndet të mirë! Soja është artikull i potë dhe ilaç…

Kifle me djathë feta

Përbërësit 3 filxhane miell + miell per pune, 20 g tharm buke i freskët gjysem filxhani ujë të vakët nje filxhan qumësht gjysme filxhani vaj ulliri nje luge sheqer nje luge Krip 1 vezë 75 g gjalpë 100 g djath…

Pse duhet të konsumoni dredhëza!

Dredhëzat janë fruta verore dhe shumë të shijshme që shumica prej nesh i preferojnë, por në shumicën e rasteve i duam në sallatë frutash, ëmbëlsira apo të zhytura në krem ose çokollatë. Për shkak të faktit se sezoni i tyre…

Ushqeheni me vezë? Ja çfarë të mire i keni sjellë trupit tuaj!

Vezët janë ushqimi më i domosdoshëm, më i lehtë, më i lirë dhe më i mbushur me proteina që mund ta hani.  Përveç se plotësojnë nevojën e përditshme të proteinave, vezët forcojnë gjithashtu edhe shëndetin tuaj. Vezët gjithashtu luajnë një rol…

Pjepri dhe anët e tij pozitive për shëndetin!

Pjepri me tulin e tij plot nuanca verore është shumë i shijshëm dhe i rekomanduar në këtë stinë. Frutin mund ta shijoni të plotë, ta përzieni me fruta ose perime ose të shtrydhni lëngun dhe të përfitoni një sasi të…

Pogaçe të palosura

Përbërësit 1 kg miell nje pako tharm buke 3 dl qumësht nje luge sheqer 2 dl ujë nje luge Krip 1,5 dl vaj 200 g përshutë te copetuar, 100 g djath i forte, kackavall ne rende Salce domate ( ketchup),…

Panceroti

Përbërësit 600 g miell ( i bute), 40 g tharm buke i freskët 4 dl ujë të vakët gjysme luge sheqer 200 g përshutë nje luge Krip Salce domate (ketchup), Rigon 200 g djath i forte, kackavall ne rende 6-7…

Piroshka me mish

Përbërësit 600 g miell ( i bute) 40 g tharm buke i freskët gjysem luge sheqer nje luge Krip 4 dl ujë të vakët rreth 6-7 dl Vaj per fergim MBUSHJA: Nje kokerr e mesme qepë Krip ose ereza i…

Çfarë ëmbëlsirash t’u japim fëmijëve?!

Gjithçka që ha fëmija është mirë të jetë e ushqyeshme. Këtë gjë duhet ta kemi parasysh që kur fëmija është në barkun e nënës dhe më tej kur e ushqeni me gji, kur ai ha ushqimet e familjes dhe kur…

Petulla

Përbërësit 550 g miell 4 dl ujë të vakët gjysme luge sheqer 25 g tharm buke i freskët nje luge Krip rreth 6-7 vaj Hapat Ne uje te vaket hidhet sheqer, perzihet dhe hidhet tharmi i bukes i therrmuar dhe…

Si të hiqni ndryshkun nga pajisjet metalike

Nëse keni enë gatimi apo mjete të tjera të cilat janë prekur nga njolla ndryshku, ka një mënyrë se si mund ta zgjidhni lehtësisht këtë problem. Nevojiten vetëm disa bustina çaji për ta bërë këtë. Përmbajtja e dobët e acidit…

Piroshka

Përbërësit 350 g miell nje pako tharm buke 1,5 dl qumësht nje luge erëza 150 g patate 50 g gjalpë 2 te verdha te vezes Krip Hapat Tharmi i bukes, qumeshti dhe erzat perzihen dhe lihen ne ambiente te ngrohta…

Ja pse nuk duhet t’i lani pulat me ujë para se t’i gatuani

Të gjithë nënat tona e kanë praktikuar gjithmonë si metodë larjen e pulës para gatimit të saj. Por, pasi të lexoni këtë shkrim nuk do t’i lini ta përdorin më këtë metodë të vjetër. Të gjithë e dimë se konsumimi…

Shportëza

Përbërësit 1 kg miell nje pako tharmë buke 2 dl ujë të vakët nje luge sheqer 2 luge Krip 2 dl ajkë për zierje 250 g gjalpë 2 speca të mbushur me ajkë 50 g kikirika 1 vezë Hapat Tharmi…

Ja si t’i “mashtroni” fëmijët tuaj të hanë ushqime të shëndetshme

Gazeta prestigjioze “The Guardian” raporton se adoleshentët mund të jenë duke i krijuar shprehitë e shëndetshme të ushqimit vetëm për t’i zemëruar të tjerët dhe të bëhen rebelë “cool” të cilëve nuk ua ndien për biskotat e mbuluara me çokollatë. Sipas…

Gjysmëhëna të fërguara

Përbërësit 300 g miell 20 g tharmë sheqer Krip 200 g spinaq djath i bardhe nje luge ereza te thata piper vaj Hapat Tharmi i bukes hidhet ne pak uje te nxehte me sheqer. Pergatitet brumi nga mielli, tharmi i…

A duhet ruajtur në frigorifer pjesa e mbetur e picës?

Është vonë dhe ju jeni vetëm në shtëpi. Dëshira për të gatuar vetëm për veten ju mungon. Kështu, i telefononi picerisë dhe porosisni picën tuaj të preferuar. Hani mjaftueshëm sa për tu ngopur dhe pjesët e mbetura mendoni t’i vendosni…

Si t’i konservoni ullinjtë për dimër

Ullijtë janë shumë të shijshëm në sezonin e vjeshtës dhe atë të dimrit. Është momenti kur në treg mund të gjeni ullij të vendit, në mënyrë që t’i konservoni për të shoqëruar pjatat tradicionale të shqiptarëve, fasule dhe thjerrëza, por…

Pogaçe me djathë t fortë (kaçkavall)

Përbërësit 250 g miell 100 g Krem 200 g djath i forte (kackavall), 3 vezë 3 Krip 20 g tharm buke nje filxhan qumësht 1 të verdhë të vezës qimnon djath integral Hapat Mielli i situr hidhet ne enen per…

Ja si t’i ruani gjatë qepët dhe hudhrat që mos të prishen

Shmangni hedhjen e perimeve që kanë lëshuar sythe duke i ruajtur në mënyrë të drejtë. Nëse blini sasi të mëdha të qepës dhe hudhrës me siguri keni qenë në situatë që perimet të fillojnë të nxjerrin sythe apo të vëreni që…

Përbërësi natyral që i ka munguar lavastoviljes tuaj gjithë këtë kohë

Nëse jeni me fat sa të keni një pjatalarëse, ju ndoshta e përdorni këtë pajisje për të pastruar çdo enë gatimi. Megjithatë, edhe pjatalarëset nuk janë perfekte. Ndodh ndonjëherë të dalin me njolla, madje edhe mbetjet e ushqimeve mbi to.…

Kuleçë me erëza

Përbërësit 250 g miell i butë 250 g miell nje pako tharm buke 2,5 dl uje i vakur nje luge sheqer 2 luge Krip 2 luge vaj 2 luge majdanoz te grire 2 luge kopër të grirë 2 luge selinoje…

Pogaçe me fara

Përbërësit 700 g miell 300 g fara susami te bluar 5 dl qumësht gjysem luge sheqer nje pako tharm buke i freskët 2 vezë Krip piper i zi Hapat Farat (susami) te bluhet imet ne makine per bluarjen e mishit.…

Patate me salsiçe

“Patate me salsiçe” 😲 Më besoni se janë shumë të shijshme. Provojeni dhe ju. 😏 #tots #salsice #kuzhinashqiptare #keshilla #receta Recetën e plotë e gjeni në linkun i cili gjendet në BIO të profilit të @kuzhina_shqipe A post shared by…

Ja cili është vaji i duhur për skuqje

Vaji është një komponent thelbësor për pjekjen e ushqimeve. Pa atë, ju nuk do të merrni një pjekje të duhur të perimeve. Ka kaq shumë varietete sa përzgjedhja në supermarket bëhet e vështirë. Nga pikëpamja e sigurisë, është e rëndësishme…

Truku për ushqim pa baktere kur gatuani në skarë

Mishi apo peshku i pjekur në skarë është gjithmonë një vakt i shijshëm, sigurisht kur konsumohet brenda limiteve.Përgjithësisht, mishi dhe pëshku vendosen mbi skarë duke krijuar kontakt të drejtpërdrejtë me të. Në mënyrë që të përgatiten shumë të shijshme dhe…

Pogaçe me fasule

Përbërësit 500 g miell 30 g miell soje 250 g fasule me ngjyra 200 g gjalpë 30 g tharm buke 1 dl ajkë 3 vezë nje luge Krip pak piper i zi i bluar Hapat Fasulja lihet te qendroje ne…

Pica roladë

Përbërësit BRUMI PER PICE: 1 kg miell 10 g tharm buke i freskët 2 luge vaj ulliri 2 luge Krip 1 luge sheqer 0,5 l ujë 200 g spinaq 3-4 flete lakër nje fletez hudhër nje luge e madhe salce…

Të gjitha truket për të mos hekurosur (thuajse) asnjëherë!

Hekurosja e rrobave është një prej punëve më të urryera për shumë femra. Ndiqni këto këshilla hap pas hapi për të mos patur më rroba të zhubrosura edhe pse mund të braktisni një herë e mirë hekurin e hekurosjes. Kjo…

Shtrudle

Përbërësit 1 kg miell i butë nje pako tharm buke 5 dl qumësht 3 luge sheqer pak Krip 5 te te kuq te vezes 250 g gjalpë pak kripë Hapat Tharmi i bukes hidhet ne qumeshtin e vaket te embelsuar.…

Shtrudle me pulë

Përbërësit 600 g miell 25 g tharm buke 3 dl qumësht nje luge qumësht nje luge Krip nje luge vaj 2 kokrra qepë 2 lidhje shpark gjethe majdanoz trumzë 600 g mish i bardhe pule 250 g gjalpë vezë Hapat…

Ushqimet që nuk duhen mbajtur në frigorifer

Nëse mendoni se në frigorifer duhet të futen të gjitha ushqimet për të qëndruar të freskëta e të shijshme e keni gabim. Sigurisht nuk po flasim për produktet e thata si makaronat, orizin apo miellin, por e kemi për frutat,…

Ja strategjitë për të gatuar pa u lodhur!

Nëse bën pjesë në grupin tonë “Po sot çfarë të gatuaj?”, ja strategjitë për të gatuar pa u lodhur. Zgjidh atë që të përshtatet! Kthehesh vonë nga puna dhe nuk ke asgjë gati në frigorifer, atëherë bëj gati diçka të…

Simite greke

Përbërësit 500 g miell nje pako tharm buke nje luge sheqer 100 g ullinjë të gjelbër pa fara thelbë hudhër nje kokerr qepë 50 g drithe tershere nje luge kripë nje luge piper 2,5 dl ujë të vakët 100 g…

Simite integrale

Përbërësit 500 g miell ( i zi) 200 g miell i bardhe 25 g tharm buke Krip Hapat Perzihen mielli i zi dhe i bardhe bashke, shtohet pak kripe. Ne mes te miellit behen nje vrime ne te cilen hidhet…

Disa truke për amvisat

https://www.facebook.com/KuzhinaShqipe/videos/1564858816873561/ Zgjidhja për mosqulljen e kërpudhave Truku qëndron në mbështjelljen e tyre me letër kuzhine përpara se t’i vini ato në frigorifer. Në këtë mënyrë, ato nuk do të qullen. Kekë të vegjël si të sapo bërë (ose të blerë)…

Pogaçe me sardele

Përbërësit 1 kg miell 2,5 dl ujë të vakët nje luge sheqer nje pako tharm buke pak Krip 4 dl vaj ulliri 150 g sardele te njelmeta nje kavanoz te vogel me domate te qeruar nje kokerr qepë Hapat Ne…

Lëngu i turshisë – Zbulohen vlerat për organizmin

Lëngu i turshisë është i preferuari i sportistëve, ndonëse prej kohësh ekspertët nuk i njihnin mirë vlerat e tij. Deri pak kohë më parë, ekspertët supozonin që lëngu i turshisë ndihmonte me ngërçet dhe dhimbjet e muskujve. Rezultoi që ata…

Pogaçe me domate

Përbërësit 500 g miell 1 patate patate me e madhe 4 luge vaj nje luge sheqer 25 g tharm buke 150 g domate te vogla 2 luge Rigon pak krip te trashe pak kripe te trashe deti dhe kripe Hapat…

8 arsyet pse ndiheni gjithmonë të uritur

Ndjesinë e urisë e përjetojmë shumë shpesh gjatë një dite, por kjo nuk do të thotë që vërtet trupi ynë ka nevojë për ushqim. Nëse ndiheni gjithmonë të uritur ky është një sinjal që po ju komunikon diçka tjetër për…

Ja si lani muret dhe kurseni paratë e bojës

Është një prej atyre pastrimeve që nuk i shmangni dot. Ose do t’i lyeni dhe duhet të paguani dikë për ta bërë këtë, ose lajini më mirë, në ditën e pushimit dhe kurseni paratë Është koha kur mund të lini…

Si të mbillni xhenxhefil në shtëpi?

Bima e xhenxhefilit kërkon një klimë të ngrohtë me temperatura që nuk bien më poshtë se 17 gradë celcius. Në tokën shqiptare kjo nuk është e mundur, por xhenxhifili rritet lehtësisht brenda shtëpisë, pasi temperaturat brenda janë të ngrohta edhe…

Pogaçe me kos

Përbërësit 1 kg miell nje pako tharm buke 2.5 dl qumësht nje luge sheqer 1,5 dl vaj 1 kos 3 vezë nje luge Krip 1 të verdhë të vezës Hapat Te perzihet tharmi i bukes me qumesht dhe sheqer. Mielli…

Bukë spanjolle-roladë

Përbërësit 150 g miell ( i zi) 250 g miell tip 600 nje qeske tharme buke te thate nje luge sheqer nje luge Krip 2,5 dl qumesht te vaket 500 g mish i bardhe pule 25 gr gjalpë nje kokerr…