Hana
8008 Articles0 Comments

Si rrallëherë, Edona Llalloshi publikon fotografi me bashkëshortin

Edona Llalloshi është një nga këngëtaret që pëlqehet shumë nga publiku, e cila numëron një karrierë të gjatë muzikore Këngëtarja e hitit “Simpatia” përveç që mban të informuar ndjekësit e saj me projekte dhe koncerte, ajo gjithashtu shpesh publikon edhe…

Kaq e bukur dukej dikur Myrvete Kurtishi – “Drita” e “Familjes

Është zonjë e teatrit, filmit dhe televizionit Aktorja nga Gjakova, Myrvete Kurtishi është emër shumë i njohur, që ia ka falë jetën artit, shkruan “Kosovarja Dihet që karriera e aktores është e gjatë dhe se ajo në pjesën më të…

Mbesa e Vjollcës maturantja më e bukur e këtij viti

Të flasim për Vjollca Haxhiun menjëherë na bie ndërmend sharmi dhe zëri i saj i ëmbël Që nga hera e parë e daljes së saj në skenë rrëmbeu zemrat e publikut e nuk iu desh shumë të bëhet e favorizuara…

Kjo fytyrë publike është kunata e Gilit

“Xixëllonja” e viteve të ’90 është kënga e paharruar e Gilit, e cila kujtohet me shumë nostalgji, shkruan “Kosovarja Këngëtarja shumë e dashur për publikun ka një bagazh të madh në skenën muzikore, duke sjellur projekte me vlera që kanë…

Albatriti: Ky është baba im

Nysret Muçiqi është emër i konfirmuar i muzikës popullore në vend, shumë i famshëm e i kërkuar prej më shumë se 30 vitesh, shkruan “Kosovarja Nysreti dhe bashkëshortja e tij, Merita, gjithashtu këngëtare, kanë sjellë në jetë tre fëmijë, që…

Dasmë së shpejti? – Miriam Cani zbuloi sekretin!

Alban Skenderaj dhe Miriam Cani, janë njëri ndër çiftet më të pëlqyera në trojet shqiptare Ata kanë edhe një vajzë e cila quhet Amelia, e cila erdhi në jetë pak vite më parë.Por, Albani dhe Mirami nuk janë martuar akoma…

Fifi i del në mbrojtje Loredanës: Unë jam me ty

Pas akuzave që po iu bëhen nga një çift zviceran, Fifi i ka dalur në mbrojtje Loredanës Loredana Zefi për disa javë me radhë ka qenë kryetemë e medieve rozë, shkruan lajmi.net Reperja po akuzohet nga një çift zviceran për…

Loredana anulon koncertet, Mozzik paralajmëron këngë të re

Reperi Mozzik nëpërmes llogarisë në Instagram ka paralajmëruar këngën e re, para një supermakine luksoze Ka afër një muaj që gruaja e Mozzik, Loredana Zefi, është duke u akuzuar për zhvatje të një çifti zviceran, ku thuhet se kishte përvetësuar…

Horoskopi ditor, e premte 24 maj 2019

Çfarë thonë yjet për ju Dashi Parashikohet një ditë mjaft pozitive, e cila paralajmëron një fundjavë të bukur. Planetet do të jenë në anën tuaj, veçanërisht Dielli dhe Mërkuri. Në dashuri do të keni shumë fat, por edhe në udhëtime…

Kështu i këndojnë vëllaut Motrat Mustafa

Motrat Mustafa dallohen për zërin që kanë, andaj edhe vazhdojnë të jenë ndër të parat në skenën muzikore Qoftë nëpër ahenge apo mbrëmje festive, zëri i tyre kumbues dallohet gjithmonë, shkruan “Kosovarja Projektet e shumta që kanë realizuar ato, secila…

Nëna lë foshnjën në spitalin e Pejës dhe ikën

Gruaja që para disa ditësh ka sjellur në jetë foshnjën e saj të gjinisë mashkullore, e ka përgatitur terenin për ta braktisur fshehurazi Të hënën kjo nënë ka shkuar në Spitalin e Pejës kinse për ta kontrolluar beben, por gjatë…

Kështu dukeshin Besi dhe Xhensila para se të bëheshin të famshëm

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj janë çift shumë i dashur për publikun Bes Kallaku ka hapur arkivat, duke publikuar kështu foto nga fëmijëria Së fundi, ai ka postuar një imazh të tij dhe Xhensilës kur ata ishin fëmijë, e që…

Leonora na përshendet nga aeroporti i Prishtinës, befason me veshjen e saj

Leonora Jakupi është këngëtarja që u bë e njohur për mediat dhe publikun që në daljen e parë në skenë Që nga fillimi ajo solli për publikun vetëm këngë që u bënë hite të padiskutueshme Leonora tani është larguar pak…

Sinan Vllasaliu më i lumtur se kurrë pranë nipit

Këngëtari Sinan Vllasaliu shfaqet duket u argëtuar me nipin e tij Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Sinan Vllasaliu po e shijon në maksimum epitetin gjysh, shkruan lajmi.net Ai së fundmi e ka publikuar një foto në llogarinë e tij në Instagram,…

Ky është veprimi që kanë bërë për ish të dashurën e Putinit: I gjithë kati ku ka qëndruar kjo është

Ish- gjimnastja Alina Kabaeva, për të cilën thuhet se ka qenë në një lidhje të gjatë me Putinin, ditën e djeshme u bë publike që ka lindur binjakë Alina ende nuk ka dalë me deklaratë publike, ndërsa Kremlini asnjëherë nuk…

Koha kur Learta ishte adoleshente

U bë e njohur fillimisht si reja e Shyhrete Behlulit dhe tani, Learta Jakupi është një prej emrave më të përfolur Janë paraqitjet e saj plot stil ato që e bënë edhe më të komentuar në publik e media rozë,…

Koha kur Learta ishte adoleshente

U bë e njohur fillimisht si reja e Shyhrete Behlulit dhe tani, Learta Jakupi është një prej emrave më të përfolur Janë paraqitjet e saj plot stil ato që e bënë edhe më të komentuar në publik e media rozë,…

Ti je buallicë, i shkruan qikës të Lutfi Hazirit

Të jesh vajzë e një fytyre publike e sidomos e një politikani nuk u ikën dot medieve pa u rënë në sy, shkruan “Kosovarja Ngjashëm po ndodh kohët e fundit me vajzat bukuroshe të politikanit Lutfi Hazirit Njëra prej vajzave…

Andrra e Sinanit vishet për herë të parë në dimi e jelek, bëhet nusja më e bukur që keni parë

Andrra Destani është një personazh shumë i pëlqyer dhe i përfolur nga publiku dhe mediat rozë Ajo u bë e njohur si bashkëshortja e këngëtarit të mirënjohur, Sinan Hoxhës Tani, janë paraqitjet e saj plot stil ato që e bëjnë…

Shkurta, Shyhretja, Remzia me pantollone. Cila duket më bukur?

Të tria janë të dashura për publikun, ku secila në mënyrën e saj i sjell publikut këngë të paharrueshme, shkruan Kosovarja Po ashtu të tria janë ato që kanë një karrierë të begatshme në tregun muzikor, zëri tyre jehon tash…

Geti nuk i harron ushqimet tradicionale

Reperi Getoar Selimi, i njohur si Ghetto Geasy, duket se është rikthyer në Kosovë për një drekë, pas udhëtimit të tij në Venedik Pas udhëtimit të tij romantik me Marina Vjollca, Getoar Selimi i është kthyer pak Kosovës, ku është…

Argjira Spanca, kush është, çfarë bënë

Është ndër blogeret më të suksesshme në Kosovë, e bën punën e vet në mënyrë profesionale Është ajo, e cila nga asgjëja krijon diçka të bukur dhe modeste. Fjala është për Agjira Spancën, shkruan Kosovarja E, kush është Argjira Spanca…

Këto janë dy shqiptaret që morën pjesë në premierën e ‘Once Upon a Time in Hollywood’

Mbrëmë në Festivalin e Filmit në Kanë u shfaq premiera e filmit “Once Upon a Time in Hollywood” me regji të Quentin Tarantinos ku ishin të ftuar emra të njohur në të gjithë botën Në tapetin e kuq morën pjesë…

Gëzimen nuk e njeh kunata e saj. Pse?

Gëzimja si nusja e hasretit në shtëpinë e saj, po vazhdon të jetë qendër e vëmendjes nga të gjithë familjarët Pasi që këto ditë nusja dhe djali i Remzies po shijojnë ditët në pushime, vjehrria mungesën e Gëzimës po e…

Vajzat nga Shqipëria që u martuan në Kosovë, tregojnë historitë e tyre të dashurisë

Shumë vajza nga Shqipëria dashurinë e jetës së tyre e kanë gjetur në Kosovë, duke u bërë kështu nuse kosovare Historitë e tyre të dashurisë janë nga më të ndryshme, dhe secila është me e veçantë se tjetra Dy prej…

Këtë foto të Yllkës publiku e do më së shumti

Është njëra ndër këngëtaret që nuk heziton të bëj ndryshime në dukjen e saj, duke eksperimentuar vazhdimisht me stilin Yllka Kuqi njihet poashtu si një femër e hareshme e cila din ta shijoj jetën, shkruan “Kosovarja Krahas muzikës që bën…

Çifti i famshëm Hamza e Gëzimja e gjejnë arushën e Prizrenit

Arusha problematike e Prizrenit tashmë është bërë e njohur dhe shumë e famshme Të gjithë janë në kërkim për ta gjetur, por ajo po ndërron lokacion, sa andej sa këndej, shkruan “Kosovarja E qytetarët po ankohen se dëmet që po…

Çfarë mbeti kujtim nga miqësia e Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit

Pak e vështirë ti themi këto fjalë që në fillim për bilbilat e Mushtishtit , Motrat Mustafa e Shyhrete Behlulin, shkruan “Kosovarja Përleshja e tyre për vjedhjen e idesë së këngës nga Shyhretja bëri bujë të madhe, pasi që nga…

“Tunës krejt ju ka përzi, nuk po i dhezë hiç, ka mbet si zog pa krahë”

Tre muaj më parë këngëtarja Tuna Sejdi lansoi albumin e saj “Fortuna”, promovimin e të cilit ajo zgjodhi ta bënte në Shkup, duke mbledhur kështu një pjesë të këngëtarëve kolegë “Fortuna” i cili përmban plot 7 këngë, u pëlqye mjaftueshëm…

E duam të gjithë. A mund ta dini kush është kjo grua në foto?

Një personazh shumë i dashur për publikun shqiptarë, kudo në botë Me rolet e saj në projekte të shumta Leze Qena ka arritur ta fitoj simpatinë e dashurinë e njërëzve, shkruan “Kosovarja E me punën e palodhshme që e bëri…

Çiljeta poston video, tregon si është mbuluar për Ramazan

Në fillim të muajit të shenjtë të Ramazanit, këngëtarja shqiptare, Çiljeta befasoi me një rrëfim të saj, teksa u shfaq e mbuluar Ajo ka treguar se si këtë muaj ka vendosur ta agjërojë, madje edhe Çiljeta u ka kërkuar falje…

Gresa Behluli shet të gjitha fustanet për bamirësi

Gresa Behluli ka vendosur t’i shesë të gjitha fustanet dhe paratë e fituara do t’i jap për bamirësi Këngëtarja Gresa Behluli ka njoftuar nëpërmjet Instagramit se ka vendosur t’i shes të gjitha fustanet për bamirësi, shkruan lajmi.net Ajo nëpërmjet një…

Horoskopi ditor, e enjte 23 maj 2019

Çfarë thonë yjet për ju Dashi Nuk mund të mohohet fakti se në këtë moment ka disa çështje profesionale të cilat kërkojnë zgjidhje. Hëna do të ketë ndikim negativ gjatë kësaj dite, por kjo nuk do të thotë se nuk…

Engji vesh ‘miniq’, ky detaj merr gjithë vëmendjen

Engjëllusha Salihu po vazhdon të jetë një ndër emrat më të përfolur Vajza e Shyhrete Behlulit tani është një prej këngëtareve më të pëlqyera të muzikës popullore Engji është tejet aktive edhe me postime të ndryshme nga jeta e saj…

E bukur dhe e thjeshtë sikurse Jonida Vokshi

Prezantuesja dhe aktorja e njohur nga Shqipëria shquhet për bukurinë e saj Në të shumtën e rasteve ajo shfaqet me plotë stil dhe tejet natyrale Edhe në paraqitjen e fundit ajo mbanë veshur një set ngjyrë të kaltër që e…

Shyhrete Behluli na prezanton me hallën e saj

Këngëtarja e njohur po vazhdon të jetë qendër e vëmendjes, jo vetëm personalisht tani po komentohet e gjithë familja e saj Shyhrete Behluli përpos që njihet për zërin e saj të veçantë, shquhet shumë edhe për stilin që ka, shkruan…

Kjo foto, e cytë Shkurtën të thotë: eh, ikën mosha e s’vjen ma

Shkurte Fejza është ikonë shqiptare, mbretëreshë e muzikës dhe artiste shumë e pëlqyer Shumë këngë të mirëfillta, hite e videoklipe kanë dalë nga e madhja Shkurtë, cilësohet për zërin melankolikë dhe interpretimet e saj të veçanta, shkruan Kosovarja Krijimtaria e…

Aida Doçi publikon foto nga vetura

Këngëtarja kosovare Aida Doҫi u bë e njohur fal këndimit ‘live’ që është mjaftë i rrallë kohëve të fundit Tani Aida realizon projekte të shumta të cilat gjithmonë rezultojnë të suksesshme Këngët e saj janë zakonisht disa balada të cilat…

Njomza ia lë Gresës djalin për t’u kujdesur

Njomza Martinaj po vazhdon të jetë shumë e përfolur në publik e në media Ajo u bë fillimisht e njohur si vajza e madhe e Shyhrete Behlulit dhe më vonë si grimere shumë profesioniste Njomza tani është shumë aktive në…

Me këto fjalë të ëmbla Mimoza e uron Gilin

Gili është këngëtarja që për vite është tejet e pranishme në skenën muzikore shqiptare Që në daljen e parë në skenë ajo bëri për vete zemrat e publikut shqipfolës Këngëtarja Gili sot feston ditëlindjen e saj të 53-të Ajo ka…

Big Mama në lidhje dashurie?

Lirshmëria, sinqeriteti dhe sensi i saj i humorit vazhdojnë ta karakterizojnë Big Mamën, këngëtaren e shumë hiteve që solli ndër vite Por, jo vetëm kaq. Dukja e saj e dikurshme ishte shpesh pjesë e shkrimeve rozë, madje pesha ishte ajo…

Zgjedhni një mollë dhe kuptoni të ardhmen tuaj

Në bazë të ngjyrës që zgjedhni, mund të kuptoni shumë gjëra rreth juve dhe të ardhmes Molla e kuqe – Jo vetëm që keni pasur një fëmijëri të mirë, por keni marrë mbështetje të madhe nga familja, keni pasur një…

Me këtë stil a po i lë nën hije këngëtaret tjera Afërdita Demaku?

Të jesh fytyrë publike është e pamundshme të mos përcillesh në çdo hap që bën Çdo lëvizje që bën nuk ka se si të mos shndërrohet në lajm, pasi që publiku është i etur të dijë më shumë , shkruan…

Pushimet luksoze të Leartës, na tregon vendin ‘përrallor’ në të cilin po qëndron

Learta Jakupi tani është një prej personazheve më të përfolura në media e në publikun shqiptar Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behlulit, shkruan ORAinfo Learta vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale…

Ky është emri përkëdhelës me të cilën Fero e thërret Arbenitën

Arbenita së fundi ka publikuar një fotografi, në të cilën vjen joshëse në fustanin e shkurtër Modelja pranoi shumë komente nga ndjekësit, të cilët e komplimentuan për paraqitjen, ndërsa nuk mungoi edhe ai nga Fero “Bubu jem”, ka shkruar Fero,…

Kida: S’kam pasur asnjëherë të dashur!

Ditë më parë Kida performoi në Tiranë në “Color Festival”, shkruan GazetaBlic.Pas performancës, këngëtarja dha një intervistë ku si rrallëherë foli edhe për jetën e saj private Këngëtarja nga Prishtina u shpreh në emisionin “Pop Culture” se nuk ka qenë…

Pas ‘zhurmës’ së madhe, ja çfarë po bëjnë tani Mozzik dhe Loredana

Mozzik dhe Loredana po rikthehen fuqishëm Pas ‘zhurmës’ së madhe lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Zvicër me Loredana Zefin, ajo dhe partneri i saj duket se e kanë ndërmend të rikthehen fuqishëm me një bashkëpunim, shkruan lajmi.net…

Xhesika bëhet kaçurrele, i shkojnë?

E njohur për publikun u bë me rolin e saj në serialin vendor ‘O Sa Mirë’, shkruan “Kosovarja Personazhi i Xhesikës e vuri Arta Nitajn në qendër të vëmendjes, ku u pëlqye mjaftë shumë nga të gjithë Ajo vjen secilen…

Taramelja i famshëm – Aurela Gaçes: Unë do transferohem në Tiranë, po ti u mërzite kur ike nga fshati?

Diva e muzikës shqiptare Aurela Gaçe ka qenë e ftuara e dytë mbrëmjen e kësaj të hëne në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” në Tv Klan. Aurela u është përgjigjur pyetjeve të fëmijëve, të cilët kanë bërë që këngëtarja…

Almeda pranon një dhuratë të ëmbël për djalin

Modelja e njohur shqiptare, Almeda Abazi-Sayışman dhe aktori i njohur turk, Tolgahan Sayışman më 5 maj janë bërë prindër për herë të parë Çifti kanë vendosur që djalin e tyre ta pagëzojnë me emrin, Efehan Në rrjetin social Instagram ku…

Vjollca shkëlqen me pamjen e fundit

Vjollca Haxhiu është një prej këngëtareve më të pëlqyera të muzikës popullore Ajo është një ndër më të ftuarat të këndojë në dasma, mbrëmje e festa të ndryshme, shkruan ORAinfo Përveç që është shumë e angazhuar në profesion, Vjollca është…

A po i shkon Remzie Osmanit stili i kullerkës?

Këngëtarja Remzie Osmani është shquar gjithmonë për muzikën dhe këngët e saja të bukura që i ka dhuruar për vite të tëra publikut kosovar Ku është e pranishme Remzia qofshin mbrëmje të ndryshme muzikore apo ahengje familjare aty nuk mungon…

Ҫfarë ka ndodhur me të? Vajza e Fatmir Limajt në gjendje aspak të mirë

Lala Limaj është vajza e politikanit të njohur kosovar, Fatmir Limajt Lala u bë më e njohur pas dasmës së saj Ajo vazhdon të mbetët shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme Sot ajo ka publikuar një foto…

Çfarë e dallon tash e sa vite Safeten prej Sahides?

Mund të themi lirshëm se janë motrat më të njohura dhe më të dashura të estradës, shkruan Kosovarja Që nga fillimi i karrierës së tyre ato rrëmbyen zemrat e publikut e kështu duke mbetur përherë në zemrat e tyre Muzika…

Çfarë sekretesh fsheh pasaporta e Tunes?

Këngëtarja Altuna Sejdiu-Tuna, që në start të karrierës ka përbërë interes për publikun e gjerë. Ajo, që kur doli në skenë, u shndërruar në senzacion, shkruan “Kosovarja Pasaporta e këngëtares së mirënjohur është interesante, si vetë ajo Në “Kosovare”, mësoni…

A ua merr mendja sa vjeç është bërë Genta Ismajli?

Genta Ismajli sot është 35 vjeç, ndërkaq karrierën e saj muzikore e nisi në moshë të re, si 19 vjeçare, shkruan “Kosovarja Në moshën 19 vjeçare, ajo u kthye në Kosovë për të kënduar këngën me titull “Dridhem Kënga u…

Cilat sëmundje mund ti shëroj Ferki Shala i “TNT”-së?

Pa pikën e dyshimit, Ferki Shala ishte një ndër këngëtarët absolutisht më të mirë në Kosovën e viteve 90-të. Zëri, interpretimi dhe stili i të kënduarit që kishte Shala, nuk kishte krahasim shkruan “Kosovarja I imituar pa fundësisht, por versioni…

Do të habiteni se për çka ka studiuar Mihrije Braha

Ndoshta nuk e dinit, por Mihrije Braha që në fëmijëri është marrë me muzikë. Këngëtarja e mirënjohur ka vijuar shkollën e ulët të muzikës për Piano në qytetin e saj të lindjes, në Mitrovicë, shkruan “Kosovarja Ndoshta ky nuk përbën…

Edhe vjehrra e Elitës ka dalë sonte për iftar

Lirije Gjikolli është nëna e reperit të njohur, Gjiko. Ajo gjithashtu është vjehrra e Elita Rudit. Lirija është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën tregon se…

Horoskopi ditor, e mërkurë 22 maj 2019

Çfarë thonë yjet për ju Dashi Kjo fazë e jetës suaj është e rëndësishme për tu rikthyer në lojë. Edhe nëse keni pësuar një rënie, jeni gati që të ringriheni dhe të luftoni. Historitë të cilat nuk kanë shumë kohë…

Kaltrina publikon pamjen më të bukur të burrit dhe vajzës

Kaltrina Mikushnica është moderatorja që u bë e njohur në publik për një kohë shumë të shkurtër Me thjeshtësinë dhe elegancën e saj, Kaltrina arriti të bëhet një ndër më të pëlqyerat e publikut Ajo është shumë e përfolur edhe…

Njomza ia lë Gresës djalin për t’u kujdesur

Njomza Martinaj po vazhdon të jetë shumë e përfolur në publik e në media Ajo u bë fillimisht e njohur si vajza e madhe e Shyhrete Behlulit dhe më vonë si grimere shumë profesioniste Njomza tani është shumë aktive në…

Ronela vjen me poza të reja, e tepron me grim

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Ronela Hajati ka bërë paraqitjen e radhës në llogarinë e saj në Instagram. Ndonëse e ka tepruar me grim, ajo duket për bukuri- shkruan Indeksonline. Për dallim nga vitet e kaluara, Hajati dukshëm është zbukuruar…

Kjo foto, e cytë Shkurtën të thotë: eh, ikën mosha e s’vjen ma

Shkurte Fejza është ikonë shqiptare, mbretëreshë e muzikës dhe artiste shumë e pëlqyer Shumë këngë të mirëfillta, hite e videoklipe kanë dalë nga e madhja Shkurtë, cilësohet për zërin melankolikë dhe interpretimet e saj të veçanta, shkruan Kosovarja Krijimtaria e…

Komenti i Ermalit tek Ami rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve

Moderatorja, biznesmenia, Amarda Toska është padyshim një nga personazhet më të dashur për publikun shqiptar e ndër më të ndjekurat në rrjete sociale. Ami poston shpesh foto si nga biznesi, koleksionet më të reja të fustaneve në “Ami Event”, por…

Gili sot ka ditëlindjen, mos e pyetni sa

Këngëtarja e mirënjohur sot feston datën e lindjes Për këngëtaren më të mirënjohur Gilin sot është një ditë tejet e veçantë pasi feston vjetorin e 53, shkruan Kosovarja Për këtë ajo ka filluar që të marrë urime dhe mesazhet nga…

Vajza e ish-komandantit Sylejman Selimi, ka disa fjalë për babain e saj!

E bija e Sylejman Selimit, ish- komandantit të UÇK-së është gjatë gjithë kohës aktive në rrjetet sociale. Madje ajo jo rrallë herë provokon me hiret e saj Së fundmi, ajo kishte mbrëmjen e maturës dhe padyshim që nuk është duruar…

Cyrihu në vendin e dytë në botë me pagat më të larta

Kështu San Francisko e ka kaluar qytetin zviceran, që deri më tani ishte në vendin e parë Nëse dëshironi të ardhura të larta dhe një jetesë më të mirë, atëherë duhet të shkoni të jetoni në San Francisko Qyteti amerikan…

Vajza e Blendi Fevziut është bërë një yll

Blendi Fevziu është një nga moderatorët më të sukseshëm. Gjithashtu ai ështq babai i dy vajzave edhe pse preferon të ndajë rrallë foto me to në rrjetet sociale Blendi së fundmi ka shkuar me pushime në Turqi me familjen dhe…

Naim Abazi rrëfen historinë më të sikletshme të jetës së tij

Javën që lamë pas, këngëtari Naim Abazi, ishte protagonist i intervistës “Qitja Pikën” në Prive Gjatë kohës sa po i përfundonte fjalitë, atij iu kërkua të tregonte se cili kishte qenë sikleti më i madh në jetën e tij, ndërsa…

Lulja bën foto profesionale, ky detaj merr gjithë vëmendjen

Luljeta Përgjeqaj u bë e njohur në publik si gruaja e këngëtarit shumë të njohur, Medës Ata janë të martuar prej kohësh dhe tani janë prindër të katër fëmijëve Që të dy nuk mungojnë me postime të ndryshme në rrjete…

Kjo është mbesa bukuroshe e Naser Rafunës

Roli i ‘Xhek Setrës’ në serialin vendor “Çka ka shpija” është ai me të cilin po bën bujë, duke thyer rekordet e shikueshmërisë Naser Rafuna është aktori dhe komediani më i dashur për publikun shqiptarë, shkruan “Kosovarja Rolet e tij…

Gëzimja po e ndriqon New Yorkun

Reja e këngëtares së mirënjohur, Remzies, na doli më e zonja se që e kishim menduar dhe që e kishim pritur Ajo së bashku me bashkëshortin e saj, Hamzën gjenden në pushime, dhe janë duke e shijuar maksimalisht këtë muaj…

Ja çfarë thotë Mihrije Braha për ‘konfliktin’ Shyhrete Behluli dhe motrat Mustafa

Përmasa të mëdha mediale morri konflikti mes këngëtareve Shyhrete Behluli dhe Motrave Mustafa Për javë të tëra u komentua dhe jo vetëm nga ndjekësit e muzikës së tyre E ftuar në emisionin #gjesi në T7, këngëtarja Mihrije Braha ka folur…

Arbana Osmani largohet nga Top Channel

Moderatorja Arbana Osmani largohet nga ekrani ku ka drejtuar një sërë emisionesh për shumë vite Lajmi është bërë i ditur nga vetë moderatorja.Në një postim në Instagram ajo shkruan: Dita e fundit në Top, e lodhur por e lumtur Pas…

Shkurte Fejza edhe njëherë po na dëshmon se është një ‘zonjë e rëndë’

Kur flasim për këngëtaren e mirëfilltë të muzikës popullore Shkurte Fejzën, çdo herë para syve na del imazhi i saj aq e bukur dhe e natyrshme si të ishte thuajse një pikturë në vete, shkruan Kosovarja Zëri i saj i…

Nuk do t”iu besoni syve, ja shumë është plakur Zhade

Ajo gjatë do të jetë në memorien e shikuesve Besoj se e mbani mend serialin “Kloni”, ku si personazh kryesor ishte aktorja e njohur si Zhade Edhe pse kanë kaluar shumë vite që pas transmetimit të këtij seriali në Shqipëri,…

E njihni këngëtaren në foto?

Këngëtarja në foto ka vite që sjell projekte muzikore për publikun shqiptar dhe pëlqehet shumë Ajo publikon këngë në zhanrin popullor dhe ka një zë të veçantë.Bëhet fjalë për Shyhrete Behlulin Shyhretja, në shumë intervista ka treguar se karrierën e…

5 këngëtaret e njohura kosovare kur ishin bërë nuse, veshja e tyre do t’iu habis

Janë ndër këngëtaret me të dashura për publikun shqiptarë Këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, Shkurte Fejza, Shyhrete Behluli, Gili, Remzie Osmani dhe Ganimete Jashanica kanë vite të tëra që janë pjesë e skenës muzikore Bilbilat e muzikës popullore…

A është kjo maturantja më e bukur për këtë vit?

Maturantët në gjithë Kosovën, këto ditë mbajnë mbrëmjet e fundit të gjimnazit Edhe në Drenas, këto ditë është mbajtur mbrëmja e maturës së Gjimnazit “Skenderbeu”, ndërsa ajo që ka rënë në sy më shumë, ka qenë maturantja Laura Kerolli Laura…

Me një fotografi të ëmbël, Elita Rudi tregon sa energjik është Zëri

Moderatorja e njohur, Elita Rudi që nga koha kur është bërë nënë, ajo është tërhequr nga jeta publike duke iu përkushtuar familjes dhe jetës private Por, Elita është mjaft aktive në rrjetet sociale dhe të shumta janë edhe dedikimet që…

Mbesa e Titos – Ja çfarë do të bënte tash gjyshi im me Kosovën

Zlatica Broz, mbesa e ish-presidentit të ish-Jugosllavisë, Josip Broz Tito, ka dhënë një intervistë për Sputnikun serb, ku ka folur për gjyshin e saj, për politikat e tij dhe si arrinte të mbante Ballkanin nën kontroll Mbesa e Titos ka…

Samanta nuk e ka problem të shfaqet pa grim, e bën përsëri

Samanta Karavello është prej këngëtareve më të pëlqyera shqiptare Këngëtarja nga Shqipëria, përveç që ka një zë unik, ajo ka edhe një bukuri tërheqëse dhe në paraqitjet e saj befason çdo herë Samanta bën pjesë në mesin e yjeve të…

Vajza e Aferdites si princeshë, mahnitë me bukurinë

Në shumicën e familjeve të estradës është bërë tashmë e zakonshme që fëmijët të ndjekin hapat e prindërve të tyre Pothuajse i njohim shumicën prej tyre, pasiqë talentin e kanë trashëguar duke e jetësuar në projekte të ndryshme, shkruan “Kosovarja…

Me kë po i shijon pushimet Violeta Kajtazi?

Edhe Violeta Kajtazi hynë në listën e këngëtareve më të popullarizuara kur bëhet fjalë për muzikën e mirëfilltë popullore shqipe, shkruan “Kosovarja Prezenca e saj muzikore tash e sa vite në tregun muzikor nuk po shteron, veç sa po vjen…

Martohet ‘Faruk’, mori gruan 20 vite më të re se ai

Ozcan Deniz është një prej aktorëve më të pëlqyer të kinematografisë turke Suksesi i tij vazhdoi edhe jashtë kufijve turk dhe në atë shqiptar po bëhet gjithnjë e më i njohur me rolin e ‘Farukut’ në serialin ‘Nusja nga Stambolli’,…

Kaq shumë ka ndryshuar më i vogli i “Familjes Moderne”

Një prej serialeve vendore më të shikuara, padyshim ka qenë “Familja Moderne”, i cili mblidhte para vetës shqiptarët kudo në botë, shkruan “Kosovarja Me skeqe interesante, dhe një realizim të mrekullueshëm nga aktorët e saj, ‘Familja Moderne’, mbetet ende e…

Ky aktor i njohur është burri i ‘Faziletes’

Nazan Kesal është një prej aktoreve më të njohura nga kinematografia turke Suksesi i saj depërtoi edhe jashtë kufijve turk dhe në atë shqiptar u bë e njohur me rolin ‘Faziletes’ në serialin ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’, përcjell ORAinfo…

A po i jep fund beqarisë Zanfina Ismaili?

Të gjithë flasin dhe e konsiderojnë “divë” të muzikës motrën e saj Adelinën, por shumë pak flitet për Zanfinën, shkruan Kosovarja Jo vetëm që cilësohet si një femër e bukur dhe me linja trupore bombastike e ngjashme si motra e…

Kur Diellza Kolgeci këndonte këngën “Ku mbetën ëndrrat”

Diellza Kolgeci konsiderohet ikonë e bukurisë, ajo ishte zgjedhur Miss Kosova në vitin 1996, e cilësuar një prej femrave më të bukura shqiptare Bukuroshja shqiptare, vazhdon ende të qëndrojë në top formë ndonëse kanë kaluar më shumë se 20 vjet…

Horoskopi ditor, e martë 21 maj 2019

Dashi Disa projekte të lindura javëve të fundit duhen çuar përpara dhe parashikohet që të sjellin kënaqësi të shumta. Mërkuri do të ketë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj dhe nëse ka propozime të cilat duhet ti bëni, është momenti…

Adelina publikon foton më të bukur me motrën

Adelina Tahiri është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia dhe që mori vëmendjen e publikut që në daljen e parë në skenë Ajo tani është një ndër këngëtaret më të përfolura, dhe kjo për shkak të jetës së saj luksoze Adelina nuk…

Mirani po ‘çmend’ turket me pamjen në realitet

Akin Akinozu po bëhet çdo ditë e më shumë një aktor tejet i pëlqyer Ai që po e bën shumë të njohur është roli i ‘Miranit’ në serialin ‘Hercai’, përcjell ORAinfo Me këtë rol ai po bëhet tejet i njohur…

Bashkë me burrin në pushime, Learta e zbulon se ku kanë shkuar

Learta Jakupi tani është një prej personazheve më të përfolura në media e në publikun shqiptar Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behlulit Learta vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale Sot përmes…

Kaltrina na njofton me vëllaun e saj

Kaltrina Mikushnica është moderatorja që u bë e njohur në publik për një kohë shumë të shkurtër Me thjeshtësinë dhe elegancën e saj, Kaltrina arriti të bëhet një ndër më të pëlqyerat e publikut Ajo është shumë e përfolur edhe…

E kush më mirë me rroshulla se Mimoza Shkodra

Është ndër fytyrat më të dashura dhe më tërheqëse të publikut kosovar Mimoza Shkodra po vazhdon ti falë publikut më të mirën dhe të bëjë përshtypje gjithnjë, duke i bërë ata që të ndjenjë mall githmonë për të, shkruan Kosovarja…

Kështu po e kalon një ditë vikendi Afrona

Afrona Dika është një femër mjaft e komentuar sidomos për lidhjen e saj me këngëtarin Blero Modelja e njohur ka një bukur natyrale dhe njihet për thjeshtësinë e saj Edhe imazhe që ajo publikon në Instagram ku numëron në numër…

Duda Balje shkëlqen nga bukuria në këto foto

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Duda Balje ka publikuar disa imazhe ku shihet në krahët e bashkëshortit të saj Në rrjetin e saj social ‘Instagram‘, ajo i ka publikuar fotografitë.Krahas veshje siç jemi mësuar ta shohim në Kuvend, ajo në…

A është më xheloze ajo apo bashkëshorti, tregon Ryva Kajtazi

Këngëtarja e mirënjohur kosovare, Ryva Kajtazi sot shpalosi gjëra interesante nga jeta e saj private. Në emisionin “1 Kafe prej Shpisë”, Ryva u shpreh se tani që është nënë, aktivitetet e ndryshme i bënë para dite, derisa tha se prej…

Duket shumë më i ri, por s’do të besoni sa vite mbush sot ‘Faruku’

Ozcan Deniz është një prej aktorëve më të pëlqyer të kinematografisë turke Suksesi i tij vazhdoi edhe jashtë kufijve turk dhe në atë shqiptar po bëhet gjithnjë e më i njohur me rolin e ‘Farukut’ në serialin ‘Nusja nga Stambolli…