Hana
8008 Articles0 Comments

Kështu shkon në dasma e ahengje familjare Duda Balje

Emri i saj është mjaftë i njohur e lakuar në media Më shumë se për politikbërje, Duda Balje është folur e përfolur për paraqitjen e jashtme, shkruan “Kosovarja Deputetja boshnjake e Kuvendit të Kosovës, nuk është nga ato politikanë që…

Meda fluturon në qiell, Lulja kënaqet me shiun që bie në trupin e saj

Meda dhe Lulja tani më janë çifti që po komentohet më shumë në mediat rozë Dyshja shfaqen gjithmonë të lumtur pranë njëri tjetrit, janë veprimet e tyre që shumicën e herave bien në sy, shkruan “Kosovarja E gjithë jeta e…

Kush ia kishte dhuruar Yllka Kuqit fustanin e mbrëmjes së matures?

Gjakovarja Yllka Kuqi i ka ngjitur hap pas hapi shkallët e karrieres Ajo, e nisi duke kënduar në festivale, për ta vazhduar tutje rrugën e përshtatjes me tregun komercial, shkruan “Kosovarja Nëse dikur Yllka këndonte muzikë të mirefilltë, sot është…

Nëna e Afërdita Dreshajt e gatshme për sfilatë të manekeneve

Nuk kalon ditë të vetme pa e dëshmuar se është ndër femrat më të bukura shqiptare Është fjala për këngëtaren dhe modelen më të njohur Afërdita Dreshaj e cila po vazhdon të komentohet jashtëzakonisht shumë për linjat dhe sharmin e…

Shyhrete Behluli nuk ua lëshon rrugën vajzave të saj

Shyhrete Behluli ndodhet në Turqi së bashku me dy vajzat e saj Këngëtarja Shyhrete Behluli është ndër këngëtaret shumë aktive në muzikë Përkundër angazhimeve të shumta ajo ka gjetur disa ditë të lira për të shkuar në pushimeve me dy…

Horoskopi ditor, e mërkurë 29 maj 2019

Dashi Dashuria: Një përmirësim në sferën sentimentale, por ju ende duhet të prisni për të marrë dashurinë tuaj mbrapa Kini besim, çdo gjë do të zgjidhet së shpejti. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të shpresojnë për surpriza…

Një muaj pas lindjes, kështu duket trupi i Diellza Kolgecit

Diellza Kolgeci ka arritur t’i rikthej linjat e saj pas lindjes Modelja e njohur kosovare, Diellza Kolgeci në fund të muajit prill u bë nënë për herë të parë. Ajo dhe basketbollisti Fisnik Rugova u bënë prindër të një vajze…

Gili shfaqet duke vallëzuar me burrin e saj

Me zërin e saj, ajo vazhdon të jetë një prej këngëtareve më të pëlqyera ndër vite në Kosovë Gili që nga fillimet e para ajo bëri për vete zemrat e publikut dhe e tillë vazhdon të jetë edhe në ditët…

Kështu dukej gruaja e Medës 12 vjet më parë

Lulja, një grua e bukur dhe e njohur për publikun shqiptar, shkruan “Kosovarja Bashkëshortja e këngëtarit të njohur Meda, u bë pjesë e mediave roze fal famës së burrit të saj E tani ajo komentohet aq shumë për secilën dalje…

Fiona Gllavica po martohet, kanë nisur përgatitjet e dasmës

Aktorja Fiona Gllavica ka nisur përgaditjet e dasmës Aktorja e njohur shqiptare, Fiona Gllavica, do t’i jap fund beqarisë Ajo do ta kurorëzojë dashurinë me martesë më datën 12 të muajit korrik dhe përgatitjet e dasmës veçse kanë filluar Fiona…

Nera shfaqet duke vallëzuar me Sabrin, mahnit me dukjen

Nera Fejzullahu është gruaja e ikonës së këngës shqipe, Sabri Fejzullahut Ata së bashku me familjen e tyre, përbëjnë një ndër familjet më të përfolura shqiptare Pavarësisht moshës, Nera është tejet aktive në rrjete sociale dhe vazhdimisht poston fotografi nga…

Gruaja e Kemailit bën ndryshim në fytyrën e saj, shokohen fansat

Ajo është femra më e komentuar e momentit Postimi i fundit i Fahriye Evcen është bërë shkak që në portalet turke të shkruhet keq për të. Në fakt, janë fansat e aktores të cilët nuk e pranojnë imazhin e saj…

Vajza e Barack Obamas, maturante: Shikoni fustanin e thjeshtë që ka veshur milionerja e Amerikës

Sasha, vajza e vogël e ish-presidentit Barack Obama, ka përfunduar gjatë kësaj jave shkollimin e mesëm, me ç’rast ka mbajtur edhe mbrëmjen e maturës Në disa fotografi të publikuara në rrjete sociale, 17 vjeçarja shihet me një fustan dhe grim…

Kaq shumë ka kushtuar çaforja ‘Chanel’ e Norës

Nora Istrefi ka marrë vëmendjen e gjithë internetit me disa fotografi që ka publikuar gjatë vikendit Në fustan të zi dhe me dukje perfekte, Nora tregon trupin dhe fytyrën e bukur E ajo që bie në sy është edhe çaforja…

Shkurte Fejza dhe dy vajzat e saj më të bukurat në “Ballon Pranverore 2019”

Mbrëmja solemne e ashtu quajtura “Ballo Pranverore”, e organizuar në kuadër të radio televizionit 21 tash e sa vite mbledhë fytyra të shumta të sferës publike Këngëtarë, artistë, politikan e njerëz me profesione të ndryshme festojnë së bashku çdo pranverë…

Më e bukura nga të gjitha, motra e Fjollës ‘shkëlqeu’ në mbrëmjen e maturës

Fjolla Svirca Mehmeti është një emër shumë i përfolur në publik e medie rozë U bë e njohur fillimisht si gruaja e Alban Mehmetit dhe më vonë bujë të madhe bëri me paraqitjet e saj përherë plot stil Fjolla tani…

Dasma po afrohet, Afrona po zbukurohet

Modelja bukuroshe Afrona Dika jo rrallë herë bëhet temë e mediave rozë, e kjo për shkak të ngjarjeve që kanë të bëjnë me të dhe të fejuarin e saj këngëtarin e njohur, Bleron Afrona është modelja shqiptare e cila në…

Na ardhtë pleqëria si prindërit e Medës

Meda është ndër këngëtarët më të mirënjohur në estradë, i cili mbrapa vetes bart një bagazh të madh në karrierë Është ai i cili sa herë vjen me projekte të reja mirëpriten çdo herë nga fansat e tij e që…

Kështu po relaksohet Remzia në Turqi

E bën të veçantë fillimisht zëri unik e i mrekullueshëm, që e sjellë përmes këngëve të saj Remzie Osmani është ndër artistet me sukses të jashtëzakonshëm në karrierën e saj, si këngëtare e muzikës popullore, shkruan “Kosovarja Përveç në mbrëmje…

Kjo është e dashura bukuroshe e ‘Miranit’, ajo i shkon pas edhe në xhirime

Akin Akinozu po bëhet çdo ditë e më shumë një aktor tejet i pëlqyer Ai që po e bën shumë të njohur është roli i ‘Miranit’ në serialin ‘Hercai Me këtë rol ai po bëhet tejet i njohur si nuk…

Kush po e bën të buzëqeshë Besianen?

E trashëgoi talentin nga familja, dhe po e promovon mjaftë mirë, shkruan “Kosovarja Tanimë është bërë emër i dashur, dhe shumë i pëlqyer nga publiku Ndonëse jo me zhanrin e njëjtë të muzikës si të nënës e motrës, Besiana po…

Kaq e bukur familja e Edonës, vështirë të dallohet nëna prej vajzave

Një zë i ëmbël dhe i dëshmuar në skenën muzikore është edhe tanimë e njohura nga të gjithë Edona Llalloshi Që në fëmijëri filloi të këndonte duke tërhequr pas vetes një audiencë të gjerë, shkruan “Kosovarja Tanimë ajo është përshtatur…

Gresa feston ditëlindjen në këtë ambient romatik

Sugarica e Shyhretës sot feston ditëlindjen Një femër e bukur dhe me mjaft stil, pa dyshim që nuk i mungon edhe ambienti përallorë në ditën e saj të veçantë, shkruan “Kosovarja Gresa Salihu dita ditës po bëhet edhe më e…

Remzia na prezanton për herë të parë me motrën, shfaqen plot stil nga pushimet

Remzie Osmani është për momentin një ndër këngëtaret më të përfolura për publikun Ajo që po e bën edhe më të komentuar këtë kohë ëshët martesa e djalit të saj të vetëm që u finalizua me një dasmë madhështore Pas…

Një teze si Elita, shikoni ҫfarë ka bërë për mbesat e saj

Gjiko dhe Elita Rudi janë një prej çifteve më të dashura nga publiku Ata janë martuar para pak muajsh dhe tani janë prindër të një djali që e kanë quajtur Zëri Elita pas lindjes është kthyer në formën e saj…

Nëna e Afërdita Dreshaj feston ditëlindje, modelja e uron me këto fjalë

Pas martesës së vëllait, sot në familjen e modeles Afërdita Dresha ka qenë edhe një tjetër ditë feste Nëna e modeles ka festuar ditëlindjen dhe nënë e bijë kanë vendosur që ta kalonin sës bashku Afërdita përmes rrjeteve sociale ka…

Ëndrra ndodhi! Jo një, por dy shtëpi për Xheisonin në Tiranë

Gjithçka u finalizua në natën finale Xheisoni nuk ka një shtëpi, por dy shtëpi në Tiranë Gjithçka që nisi nga një kontribut vullnetar online e u pasua me shuma të mëdha, me njerëz që u identifikuan e shumë të tjerë…

Horoskopi ditor, e martë 28 maj 2019

Çfarë thonë yjet për ju Dashi Jeni bërë më të fortë në raport me të kaluarën. Qielli do të shënojë përmirësime të ndjeshme, edhe në sferën sentimentale. Në këtë momenti keni më shumë mundësi për të guxuar dhe për të…

Po edhe kjo qenka motra e Leartës

Vajza e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behlulit sot feston ditëlindjen Për Gresa Salihun sot është një ditë shumë e veçantë andaj tërë familja e saj e ngushtë ka uruar për të, shkruan Kosovarja Deri më tani kanë uruar të gjithë…

Big Mama vishet si ushtare, kaq joshëse po duket ajo

Big Mama është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia e që për publikun u bë e njohur që në daljen e parë në skenë Ajo u komentua përherë në publik e sidomos në këto vitet e fundit pasi u operua dhe hoqi…

Mozzik me orë në vlerë prej afro 32 mijë euro

Është publikuar çmimi i lartë i orës së reperit Mozzik Mozzik është një prej reperëve më të komentuar të momentit, shkruan lajmi.net Me sukseset që ka pasur në muzikë arriti të bëhet shumë i dashur për publikun shqiptar dhe jo…

Zaimina Vasjari provokon rënde, pozon në bikine

Kur bëhet fjalë për linjat trupore Zaimina Vasjari nuk zë vend për kritika Ajo arrin t’i ketë tejet në formë dhe nuk heziton t’i ekspozojë Së fundi, ka publikuar një imazh veshur vetëm në bikine e cila po duket shumë…

Almeda ka marrë një dhuratë nga Agnesa Vuthaj sot

Almeda Abazi është modelja shumë e njohur shqiptare dhe që karrierën e saj pasi u shpall Miss Albania e vazhdoi Turqi Ajo atje tani është martuar me aktorin shumë të njohur Tolgahan Saisman, përcjell ORAinfo Para pak javëve çifti janë…

E mohuan lidhjen, Butrint Imeri konfirmon romancën me moderatoren e njohur?

Lidhja e tyre ka qenë lajm në mediat rozë, por ata asnjëherë nuk e pranuan publikisht Këngëtari i ri por shumë i suksesshëm, Butrin Imeri ka ngjallur përsëri dyshimet për një lidhje me moderatoren nga Shqipëria, Kiara Tito, shkruan Indeksonline…

Adelina Ismaili ndihet e bekuar, kjo është arsyeja

Është emër që nuk harrohet lehtë, madje kujtohet sa herë që flitet për muzikën, shkruan “Kosovarja Adelina Ismaili ishte ndër këngëtaret e para që i theu të gjitha tabutë, duke sjellur vazhdimisht risi, si në muzikë ashtu edhe në veshje…

Elvana Gjata me fotosesion përrallor në Romë

Elvana Gjata e ka realizuar një fotosesion përrallor në Romë të Italisë Këngëtarja Elvana Gjata në Instagram i ka publikuar disa foto të reja të realizuara në mënyrë shumë profesionale, shkruan lajmi.net Derisa ndodhej në Itali ajo ka vendosur që…

Adelina e ka ftuar gjithë familjen e saj për iftar

Këngëtarja shqiptare nga Maqedonia, Adelina Tahiri po vazhdon të jëtë një ndër më të përfolurat nga publiku Është jeta e saj tejet luksoze krahas asaj muzikore që e bën tejet të komentuar Ajo është shumë aktive në rrjete sociale ku…

Kush po ia kënaqë zemrën Teuta Krasniqit?

Nënë e dy vajzave, e cila po përjeton kënaqësi dhe po merr dashuri çdo ditë e më shumë, këtë ndjesi Teuta Krasniqi shumë shpesh po e shpreh edhe në rrjete sociale për ndjekësit e saj Aktorja e njohur dhe shumë…

Dani me 1000 mysafirë në dasmën e djalit, tregon pse nuk do të ketë alkohol

Ramadan Krasniqi në një intervistë të bërë në emisionin Sevenbizz tregoi për organizimin e dasmës së djalit të tij Dasma e tij do të ketë 1000 mysafirë dhe nuk do te ketë alkohol ne dasëm E për këtë Dani ka…

Gili tregon se kush është armikja më e madhe e saj

Gili: Kësaj radhe kam zbuluar shumë të pathëna Këngëtarja sot ishte e ftuar në emisionin “1 Kafe prej Shpisë” ku gjatë intervistës tregoi detaje të pa thëna më parë si për jetën private, ashtu edhe për atë profesionale Gili tregoi…

Dalin pamjet nga festa për ditëlindjen e tretë të djalit të Sinanit dhe Andrrës

Dje, djali i Andrrës dhe Sinanit, Ansi festoi ditëlindjen Bukuroshi u bë tre vjeç teksa për ditën e veçantë nuk kishte se si të mos mungonte një festë e organizuar nga prindërit Ansi e ka festuar ditëlindjen në Gjermani teksa…

Këtë vogëlushe e keni parë shpesh në ekran, por e gjeni dot se kush është

Ajo ka luajtur në shumë projekte të cilat dominojnë edhe sot në kanalet tona televizive dhe e duan mbarë adhuruesit e serialeve Turke në veçanti Bëhet fjalë për aktoren Beren Saat, e cila për ne është e njohur në rolin…

Edhe Cima në maturë, madje bën edhe grim e rregullon flokët

Rrjetet sociale po vërshojnë nga fotosesione të maturantëve, ndërsa si gjithmonë janë femrat ato që bien në sy me dukjen e tyre, e disa nga to edhe duke e tepruar Duke ironizuar me maturantet e reja, humoristi kosovar, Rasim Thaçi…

Nora si një ‘damë’, vjen me imazhe madhështore

Nora Istrefi merr vëmendje në secilin prezentim para publikut Është këngëtarja që me linjat e përsosura trupore, lë pa fjalë nëimazhet që vetëm ajo di ti realizoj, shkruan “Kosovarja Ndonëse është bërë nënë ajo vazhdon të kujdeset mjaftë mirë për…

‘Rejan’ në lidhje me këtë aktor të njohur

Ebru Sahin po bëhet çdo ditë e më shumë një ndër aktoret më të pëlqyera nga kinematografia turke Është roli i ‘Rejanit’ në serialin ‘Hercai’ ai që po e bën tejet të njohur si në publikun turk ashtu edhe në…

Meda këmbëkryq në sheshin e Milanos. Gjithë pëllumbat te ai

Me siguri e mbani mend këngën “Ah dashni e vjetër” ishte pikërisht kjo e cila e futi Medën fuqishëm në tregun muzikor edhe pse nuk është kjo kënga e tij e parë pasi që ai ka filluar muzikën që në…

Eskalon situata n’Kosovë Show, plaku i cili mbyti arushën për pak sa nuk u bë kërrsh në emision

Këtë javë i ftuar në emision i ftuar është Ramadan Isufi, i moshuari i cili e mbyti arushën Gjatë emisionit ai ka treguar shumë gjëra nga jeta e tij e deri tek vendimi për mbytjen e arushës Por në fund…

Harroni të gjitha maturantet, vajza e ambasadorit të Kosovës i ka ‘çmendur’ të gjithë

Avni Arifi, është Ambasador i Kosovës në Emiratet e Bashkuar Arabe Arifi ishte edhe pjesë e Ekipit Negociator të Kosovës si dhe këshilltari i kryeministrit, Ramush Haradinaj Ndërkohë, sot vajza e tij Vesa e kishte mbrëmjen e maturës Me një…

Horoskopi ditor, e hënë 27 maj 2019

Çfarë thonë yjet për ju Dashi Neptuni do influencoje se tepermi tek jeta juaj sentimentale dot. Do merrni disa vendime ne cift te cilat do i japin nje tjeter drejtim jetes suaj. Disa mund te kalojne ndonje moment te tensionuar.…

Mirsa Kërçeli ka ndryshuar plotësisht, duket më shumë si “mami”

Këngëtarja nga Gjilani, Mirsa Kërçeli, për publikun shqiptar u bë e njohur me këngën “Djaloshi im”, këngë kjo që e afroj Mirsen me publikun e gjerë, shkruan “Kosovarja Mirsa, kishte një karrierë të bujshme muzikore derisa vendosi që të fejohej…

Besa Gashi edhe vjehrrën e paska “miss”

Ish “Miss Kosova”, Besa Gashi, është ndër ato vajza të konkurseve të bukurisë që e kanë fituar kurorën me plotë meritë, shkruan “Kosovarja Besa, ndonëse nuk ka qenë shpesh pjesë e botës së spektaklit ose e organizimeve të ndryshme, është…

Ky është vëllai i madh i Medes

E kemi njohur një pjesë të mirë të familjes së këngëtarit Meda. Gruaja dhe fëmijët e tij shpesh gjejnë vend edhe në media, shkruan “Kosovarja Edhe nëna e babai i këngëtarit të njohur shpesh kanë gjetur vend në media. Me…

Ja ku e mbanë Learten kunata e saj Njomza

Vajzat e Shyhrete Behlulit janë mjaftë të njohura e të dëshmuara, secila në drejtimin e vet, shkruan “Kosovarja Njomza, është vajza e madhe e këngëtares së mirënjohur e muzikës popullore, e cila është frizere dhe grimere e njohur Është Njomza…

Publikohen pamje nga festa e ditëlindjes të vajzës së Besart Halimit

Vajza e këngëtarit Besart Halimi sot feston ditëlindjen Dita e sotme ka një rëndësi të veçantë në jetën e këngëtarit Besart Halimi Sot vajza e tij dhe e Jana Podrimaj-t ka gëzuar dy vjetorin e lindjes E si mund të…

Nuk fshihen më, Eduardi flet hapur për Arbanën

Sonte është duke u zhvilluar puntata e fundit e sezonit të dytë të emisionit ‘Dua të të bëj të lumtur’, i cili pritet të rikthehet në janar me sezonin e ardhshëm Regjisori Eduart Grishaj ka publikuar në ‘Instagram’ një foto…

Dasmë shqiptare në mes të Amerikës, martohet vëllai i Afërdita Dreshajt!

Dita e djeshme ka qenë mjaft e veçantë për familjen Dreshaj pasi vëllai i Afërditës i ka dhënë fund beqarisë Këngëtarja ka publikuar në Instagram disa prej momenteve më të bukura gjatë celebrimit të vëllait të saj dhe festës së…

Martohen Alban Skenderaj dhe Miriam Cani

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë martuar Propozimi pas 12 viteve ka ndodhur përgjatë pushimeve të çiftit në Maldive me vajzën e tyre Ameli Lajmin e ka bërë të ditur këngëtarja Cani përmes një postimi të gjatë në Instagram të…

Gruaja e Milotit shkëlqen në dimi e dallam, për dasmën e kunatit

E bukur, e zonja një nuse e kompletuar Këtë fat që ta ketë për grua një femër si Erxhina e ka këngëtari i njohur, Milot Llalloshi, shkruan “Kosovarja Sot, ai përmes Instagramit njofton që po marton vëllaun e tij, Shpetimin…

Violeta Kajtazi do të bëjë botox

Violeta Kajtazi tregoi se po i pelqejnë që femrat po bëjnë ndërhyrje në pjesët që s’po iu pëlqejnë Këngëtarja thotë se edhe vet mendon të bëjë ndërhyrje kirurgjike, po pse nuk ka bërë ende, arsyet e saj i tregon në…

E pa besueshme çka i ndodhi Loredana Zefit pas skandalit të shumë përfolur

Loredana Zefi është shndërruar në një personazh shumë të diskutuar të shoubizit në Kosovë, Shqipëri e Zvicër. Emri i saj për shumë ditë ishte në krye të lajmeve, shkruan “Kosovarja Arsyeja që e aktualizoj reperen nga Ferizaji me banim në…

A është biondina më tërheqëse Engjëllusha Salihu?

Tanimë të gjithë e njohim vajzën e famshme të Shyhretes, Engjëllushen të cilën publiku e do shumë që kur hyri në skenën muzikore, shkruan “Kosovarja Nuk iu nevojit kohë e gjatë dhe të bëhet e njohur dhe e dashur për…

Kjo është Ija e Edi Furres

Këngëtari gjakovar i muzikës popullore, Edi Furra, disa herë ka treguar se është natyrë mjaftë familjare, shkruan “Kosovarja Edi, që është një nga emrat më të angazhuar, në faqen e tij në “Facebook”, shpesh poston portrete familjare Publiku tashmë është…

Festë në familjen e Lutfi Hazirit

Kur je fytyrë publike është e natyrshme që lëvizjet e tua dhe të familjes tënde të jenë në fokus të medieve, shkruan “Kosovarja Ngjashëm po ndodh edhe me familjen e kryetarit të Gjilanit dhe nënkryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës…

Djali i Sinan Hoxhës mbush 3 vjet, këngëtari bën urim emocional

Sot ka qenë një ditë e veçantë dhe feste në familjen e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha Djali i tij Ansi ka mbushur 3 vite jetë dhe nuk kishte si të mungonte urimi dhe fjalë të zgjedhura nga këngëtari “Ti…

Lori Hoxha me shumë stil, pozon nga makina luksoze

Trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha bën një jetë luksoze dhe këtë e tregon edhe në postimet që bën Udhëtimet e shumta dhe të shpeshta jashtë vendit, veshjet firmato dhe makinat luksoze e karakterizojnë jetën e biondes seksi, shkruan Indeksonline…

Horoskopi ditor, e dielë 26 maj 2019

Çfarë thonë yjet për ju Dashi Venusi do jete shume i favorshem per ju sot. Marredhenia qe keni krijuar do jete me e qarte dhe do kuptoheni mjaft mire me njeri-tjetrin. Te gjitha keto do iu ndihmojne te merrni vendime…

“Martohet” Jagizi, nusja shkëlqen në vello të bardhë

Ai është aktori që i ka rrëmbyer zemrat e shumë vajzave Aktori i njohur turk, Caglar Ertugrul i cili tek ne u bë i njohur si “Jagizi” në serialin ‘Zonja Fazilet” është njëri prej aktorëve më të kërkuar në Turqi…

Gruaja e Getoar Selimit bënë diçka shumë të ngjashme me Loredanen

Marina Vjollca është prezantuese e njohur në Shqipëri. Karrierën e nisi si velin në “Fiks Fare”, por vit pas viti ajo u shndërrua në një nga prezantueset më të pëlqyera atje, shkruan “Kosovarja Marina, ja ka dalë që të prezantoj…

Kur Leonora Jakupi ishte një kaçurrelse natyrale

Një artiste e suksesshme që dha shumë për muzikën e mirëfilltë shqipe Për vite të tëra në skenën muzikore, Leonora Jakupi ka arritur të jetë nga këngëtarët më të pëlqyera të estradës, shkruan “Kosovarja Kjo falë projekteve muzikore të realizuara…

Kaq “cool” duket rrugëve të Prishtinës “Dini” i “Familjes Moderne”

Gjithë jetën beqar. Po, siç duket kështu ka vendosur të mbetet aktori Dibran Tahiri, për publikun e gjerë i njohur si “Dini” i “Familjes Moderne”, shkruan “Kosovarja Dibran Tahiri, gjithë jetën është marrë me artin skenik, ku ka luajtur një…

Fjolla Morina vjen me disa këshilla për jetën

Këngëtarja Fjolla Morina ka ardhur me disa këshilla për jetën Ajo është njëra prej këngëtarëve që gjatë jetës së saj ka pasur edhe sfida por që asnjëherë nuk është dorëzuar Fjolla Morina, e cila ka dy vajza, ka postuar një…

Mimoza Mustafa habitet me atë se çka po i ndodh fytyrës së saj

Është këngëtare e popullarizuar, por jo nga ato që bëjnë këngë e videoklipe gjatë gjithë kohës. Mimoza Mustafa, ndryshon nga koleget në këtë pikë, shkruan “Kosovarja Ndonëse nuk po bënë shumë këngë e klipe, Mimoza ende njihet e pëlqehet nga…

Blerona e ka në dorë liberalizimin e vizave

Të gjithë e njohim moderatoren zeshkane Blerona Zeqirin, thuajse jemi rritur me pranin e saj në ekranet televizive, shkruan “Kosovarja E natyrisht kjo duke u nisur nga fakti e ajo filloi moderimin qysh në adoleshencë Ajo cilësohet ndër moderatoret jo…

Mirsa Kërqeli e lumtur pranë burrit dhe fëmijëve

Mirsa Kërqeli këngëtarja e hitit “Djaloshi im”, tani prej se ka shkuar të jetoj në Kanada nuk është dhe aq aktive në muzikë sikurse përpara Vitin që lamë pas ajo u rikthye me një kolazh këngësh të ripërpunuara dhe me…

Horoskopi ditor, e shtunë 25 maj 2019

Çfarë thonë yjet për ju Dashi Do të keni një dëshirë të madhe për ndryshim, sidomos nëse nuk jeni të kënaqur në dashuri. Nga ana tjetër mund të mërziteni shumë shpejtë, pasi nuk do të gjeni stimuj frymëzues. Lidhjet me…

Albërie Hadërgjonaj gati për një kapitull të ri në jetën e saj

Albërie Hadërgjonaj ka parajamëruar diçka të re Albërie Hadërgjonaj ka ndarë me ndjekësit disa imazhe, përmes së cilave tregon se diçka e re po vjen nga ajo Përmes disa postimeve që bëri së fundi në rrjete sociale, këngëtarja ka njoftuar…

Ermal Mamaqi tregon sa para ka fituar me ‘2 gisht mjaltë’ deri tani

Producenti dhe aktori kryesor i filmit Ermal Mamaqi së fundmi ka folur se cili do të jetë destinacioni i radhës për shfaqjen e filmi i tij i fundit “2 gisht mjaltë Ai tha se “Dy gisht mjaltë” do të transmetohet…

Shabani maturant, fotografohet pranë varrezave të familjarëve

Shaban Jashari, i riu është djali i Muratit, i biri i heroit kombëtar Hamzait nga Prekazi Shabani këto ditë ka përfunduar shkollën e mesme, dhe pikërisht nga kompleksi memorial ka vendosur të bëj fotografitë e maturë I riu i familjes…

Engjëllusha Salihu nis xhirimet për këngën e re

Engjëllusha Salihu ka bërë të ditur se po xhiron videoklip të ri Engjëllusha Salihu gjatë ditës së djeshme publikoi imazhe nga pushimet bashkë me familjen Por, duket se këto pushime ajo i ka shfrytëzuar edhe për të punuar këngën e…

Lum Shkurtja për rejën e saj, ja çfarë bën ajo për të

Tashmë është bërë trend që të gjitha nuset e estradës të përmenden nga të gjithë Edhe sikur mos të bëjnë asgjë ato janë në qendër të vëmendjes dhe përcillen me shumë etje dhe dëshirë, shkruan Kosovarja Sikur edhe që pritej…

Edhe këtë fustan ka vendosur ta shesë Gresa

Një muaj pasi u martua Gresa ka marrë një vendim se çka të bëjë me fustanet e nusërisë Ajo ka vendosur që të gjitha fustanet e nusërisë t’i shesë dhe paratë e fituara t’i dërgojë për bamirësi I kemi parë…

Vajza e ‘Sasës’ befason me dukjen në mbrëmjen e maturës

Është aktorja që çdo ditë e më shumë po bëhet tejet e pëlqyer në publik Roli i ‘Sasës’në serialin ‘O sa mirë’ po e bën çdo ditë e më të popullarizuar, shkruan “Kosovarja Përveç karrierës, Sasa komentohet shumë edhe rreth…

Shyhretja e lumtur, mori këtë lajm të madh sot

Shyhrete Behluli po vazhdon të jetë këngëtarja më e pëlqyer e muzikës popullore Duke qenë e pëlqyer ajo është shumë e përfolur në publik dhe gjithmonë në qendër të mediave rozë Ajo nuk mungon me postime të ndryshme në rrjete…

Befason Fjolla, shikoni çka bën në ditë Ramazani

Fjolla Svirca po vazhdon të jetë një emër shumë i njohur për publikun Ajo u bë e njohur si bashkëshortja e këngëtarit të mirënjohur, Alban Mehmetit, por janë paraqitjet e saj plot stil ato që po e bëjnë edhe më…

Derisa Hamza po e shkrep fotografinë, ja çfarë po e pengon Gëzimen

Hamza dhe Gëzimja që kur bërën lidhjen e tyre publike dolën hapur dhe asnjëherë nuk i fshehën ndjenjat e tyre Tani, ata janë martuar dhe dasma e tyre ende ka gjurmë në mediat rozë duke u përfolur për mënyrën e…

Granit Xhaka publikon imazhin më të bukur të bashkëshortes shtatzënë

Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij Leonita janë në pritje të fëmijës së tyre të parë Nëpërmjet një fotografie të publikuar ditë më parë në Instagram, Granit Xhaka ka njoftuar ndjekësit se ai dhe Leonita, shumë shpejtë do të bëhen…

‘Xhansu’ dhe ‘Azra’ janë shoqe të ngushta në realitet

Seriali ‘Mos ma lësho dorën’ po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar në publikun turk dhe atë të huaj Janë rolet e ‘Azrës’ dhe ‘Xhansusë’ dy prej personazheve më kryesore Ato në serial janë motra mirëpo janë përherë në konflikt…

Babai i Albanit zihet ngusht: Pyetet se cilën nuse e ka më të mirë

Mbrëmjen e djeshme në emisioni “Soiree” kanë qenë të ftuar miq dhe familjar të këngëtarit Alban Skënderaj të cilët rrëfyen shumë të pathëna për marrëdhënien e tyre me kantautorin e njohur. Një ndër të ftuarve ka qenë edhe babai i…

E zhytur në luks, kjo jetë për Adelina Tahirin

Kur përmendet jeta e luksit , na shkon mendja te Adelina Tahiri Ajo dhe bashkëshorti i saj nga Maqedonia, Serjoza Markov janë padyshim një nga çiftet më të komentuara, shkruan “Kosovarja E prej kohës që kur u bë publike, është…

Ronela Hajati zgjedh meshkujt më atraktiv të estradës

Është një nga emrat më të komentuar dhe më të dashur për publikun. Ronela Hajati po vazhdon të jetë mjaft aktive si në projekte muzikore e poashtu edhe në intervista të ndryshme Në një nga intervistat e fundit të dhënë…

Ka vizituar Mitrovicën: Lexoni 6 fakte të rralla për Angelina Jolie

Angelina Jolie është shumë më shumë se një fytyrë e bukur. Ajo është një aktore çmim-fituese, një nënë, një humanitare, që ka viztuar fëmijët kosovarë pas luftës dhe kjo është vetëm njëra anë e saj, ndërsa tjetra është arti, po…

Motrat Mustafa sapo morën lajmin e madh, shikoni reagimin e tyre

Motrat Mustafa vazhdojnë të jenë këngëtare shumë të dashura për publikun Këngët e tyre janë shumë të pëlqyera Ato janë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet Sot përmes një postimi ato kanë treguar se kanë…

Vesa Luma publikon imazh me shokët saj më të mirë

Vesa Luma ka një karrierë të suksesshme si këngëtare, por, krahas kësaj asaj i ka ecur mbar edhe në jetën private Vesa prej vitesh është e martuar me reperin nga Shqipëria, Big Basta me të cilin ka një djalë, shkruan…

Edona Lalloshi me “çaj rusi”, kështu i kalon mbrëmjet

Këngëtarja e mirënjohur, Edona Llalloshi është një ndër emrat më të pëlqyer dhe të komentuar të estradës shqiptare Edonasi fytyrë e njohur është mjaft e hapur edhe për publikun. Kjo për faktin se ajo nuk heziton që në rrjetet sociale…

Aktorja shqiptare flet për skenën e masturbimit në shfaqje

Arjola Demiri u bë e njohur për rolin e Xhbanes në serialin “O sa mirë Arjola Demiri së fundi ka marrë pjesë në shfaqjen “Dashuritë e virgjëreshës Madalenë”, shkruan lajmi.net Nga kjo shfaqje, u komentua shumë skena e masturbimit të…

Maturantja nga Peja e dizajnon vetë fustanin e saj me pako të cigareve

Shumica e maturantëve zgjedhin veshje me ndonjë detaj karakterizues për mbrëmjen e maturës. Elita Bajramaj është maturantja e cila ka gjetur një ide të rrallë për tu paraqitur në maturën e saj. E reja nga Peja ka realizuar dizajnin e…

Myrvetja e “RTV 21”-shit e ndryshon komplet stilin

Në “RTV 21” ka shumë prezantues e prezantuese që moderojnë emisione të ndryshme që gjenden në kuadër të skemës programore të këtij televizioni mjaftë të ndjekur në vend, shkruan “Kosovarja Mes personazheve të këtij televizioni, është edhe Myrvete Qerkezi, prezantuese…

Gresa filloi publikimin e imazheve të fustaneve që do t’i shesë

Këngëtarja e mirënjohur, Gresa Behluli mbrëmë bëri të ditur se do t’i shesë të gjitha fustanet e saj dhe paratë e mbledhura nga shitja e tyre do t’i dhurojë për bamirësi E pak më parë, Gresa filloi me publikimin e…

Mbesa e dytë e Shyhretes një tjetër bukuroshe brenda familjes

Thuajse e gjithë familja e këngëtares Shyhrete Behluli janë bërë të famshëm, sigurisht falë popullaritetit të këngëtares, shkruan “Kosovarja Shyhretja, e konsideruar si një nga këngëtaret më të ëmbla të estradës, nuk po ndalet. Ndonëse afër të 60-tave, ajo po…

Kjo është pasuria e Nexhmije Pagarushes

Legjenda e muzikës shqipe, këngëtarja ikonike e te gjitha trojeve shqiptare, gjatë tërë kohës është në vëmendjen e publikut, shkruan “Kosovarja Nexhmija, ka karrierë të gjatë e të bujshme, votë të tëra në skenë e suksese të pa krahasueshme Pavarësisht…