Hana
8008 Articles0 Comments

Problemet e “vogla” në çift, por që në të vërtetë janë probleme serioze!

Është e pamundur të futeni në botën e dashurisë dhe të mos keni probleme të vogla apo serioze Përderisa këto shenja të “vogla” nuk do të thonë që patjetër lidhjes po i vjen fundi, prapëseprapë është mirë t’ju kushtoni vëmendje…

Si të përzgjidhni syzet që ju shkojnë me formën e fytyrës?

Përzgjedhja e syzeve të duhura, duhet bërë në varësi të formës suaj të fytyrës Si ta përcaktoni saktë çfarë fytyre keni dhe si të zgjidhni syzet që ju shkojnë më shumë? Më poshtë keni me foto format tipike të fytyrave…

Sindikatat bëjnë thirrje për hartimin e Projektligjit për Paga: Qeveria të merret seriozisht me kërkesat e punëtorëve

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura (BSPK) i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës që të ndërmarrë hapat e nevojshëm dhe të fillojë hartimin e Projektligjit për Paga. BASPK thotë se një gjë e tillë është e nevojshme, ku sipas tyre,…

Vërshëllyen himnin e Shqipërisë dhe shfaqën parullën “Kosova është Serbi” para ndeshjes – tifozët spanjollë me veprim të shëmtuar në miqësore

Duket krejt e pakuptueshme armiqësia e spanjollëve ndaj shqiptarëve dhe kosovarëve. Ditën e shtunë (dje) u zhvillua miqësorja mes Spanjës dhe Shqipërisë që përfundoi me rezultatin 2-1. Në fillim të takimit tifozët vërshëllyen himnin kombëtar shqiptar dhe nuk lejuan që…

Pse fëmijët duhet të lejohen të bëjnë rrëmujë gjatë ngrënies

Psikologia klinike Rachel Cohen inkurajon prindërit që t’i lejojnë të vegjlit e tyre të jenë të çrregullt gjatë ngrënies Kjo është thelbësore për shkathtësitë zhvillimore. “Kërkimet tregojnë se fëmijët e prindërve që pastrojnë rrëmujën ndërsa hanë kanë më shumë gjasa…

Tayna pozon me këmbë të hapura e me gjoksin mbuluar veç me flokë

Rep artistja Tayna është duke bombarduar kohët e fundit rrjetin me foto atraktive. Linjat që posedon e kanë bërë si një femër mjaft të përfolur për këtë shkas, shkruan “Kosovarja”. Së fundmi, ajo ka pozuar krejt e zhveshur në pjesën…

Speca turshi me ujë, pa vaj

Specat turshi pa vaj mund të qëndrojnë gjatë të freskët dhe të shijshëm! Përbërësit: – 7 kg speca, – 4 l ujë; – 300 g sheqer; – 200 g kripë; – 100 ml uthull; – 1 konzervans. Përgatitja: Specat pastroni…

Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

Ky truk ndihmon që freskia dhe shija e kaçkavallit të ruhen perfekt edhe deri në 14 ditë Kaçkavalli dhe lloje të ndryshme të djathërave janë një ndër artikujt më të shpeshtë në frigoriferin tonë dhe zakonisht i blejmë në paketime…

Kjo është ora e Blerim Destanit që kushton sa qimet e kokës

Blerim Destani është aktori shqiptar që po shënon famë ndërkombëtare Blerim Destani njihet për rolet në projektet filmike bashkë me emrat e njohur të “Hollywoodit Padyshim që këto projekte i sjellin edhe përfitime të mira aktorit, i cili përmes rrjeteve…

Kështu e nisin ditën Fero dhe Arbenita

Fero dhe e dashura e tij, Arbenita, këto ditë po pushojnë në Greqi Fero bashkë me të dashurën e tij, nuk i kanë kursyer fotografitë nga këto pushime, të cilat po i shijojnë në maksimum Reperi ka zgjedhur si destinacion…

Kështu është dukur Pëllumb Hajdari në mbrëmjen e maturës

Pëllumbi ka përfunduar shkollën e mesme Me këngët dhe videoklipet e tij interesante ai është bërë i njohur anë e mbanë trojeve shqiptare Është fjala për këngëtarin mjaft të pëlqyer nga publiku, Pëllumb Hajdarin, i cili ka rrëmbyer zemrat e…

“Tenton të bësh famë me emrin e Kidës”, Genc Prelvukaj e lë me gisht në gojë komentuesen

Genc Prelvukaj është një ndër këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar dhe shpesh ka qenë në vëmendjen e mediave rozë për lidhjen e tij sëbashku me kengetaren e njohur Eni Koçi Këto ditë, këngëtari publikoi këngën “Orhidea”, të cilën…

Pas publikimit të këngës për Bajram, Afërdita ka këtë lutje

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Afërdita Demaku dje ka publikuar projektin “Shume po gezohna erdh Bajrami E sot, përmes një postimi në instagram për 80 mijë e 700 ndjekësit e saj ka publikuar një imazh nga projekti, përmes së…

Tayna: Populli të bën, populli të rrëzon

Tayna ka disa fjalë për suksesin që i solli projekti i parë “Columbiana Tayna një vit më parë ka publikuar këngën “Columbiana”, në duet me Don Phenom, shkruan lajmi.net Ky projekt ia hapi dyert e suksesit rep-artistes, e cila me…

Lidhja nënë-vajzë është unike

Nënat janë afër vajzave të tyre që nga momenti kur ato e bëjnë hapin e parë, gjatë kohës kur janë në fazat e adoleshencës e deri në momentin kur vajzat bëhen vet nëna Dhe pavarësisht se nënat e vajzat mund…

Gili: Gëzimi im i parë, djali im i madh

Me një bagazh të madh në skenën muzikore, ka sjellur projekte me vlera, duke lënë gjurmë të pashlyeshme përgjatë viteve, shkruan “Kosovarja Këngëtarja shumë e dashur për publikun Gili, është ndër artistët që për dekada me radhë i dha publikut…

Moni: Ai që don të martohet me Ganen, dorën duhet ta kërkojë te ne

Këngëtarja e njohur Ganimete Abazi, e njohur ndryshe për publikun si Ganja, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të promovuar klipin më të ri “Martesa” në bashkëpunim me ProBand Si Ganja, ashtu edhe…

Zbulohet hobi i çuditshëm i Dafina Zeqirit

E njohur nga të gjithë për këngët e saj, por edhe për zhvillimet e jetës private, por a dinit ndonjë gjë rreth hobit të këngëtares Dafina Zeiqiri Ndoshta nuk e dinit, por Dafina thotë se e ka një hobi shumë…

Gruaja e Alban Mehmetit dhe Ryva kaq shoqe të mira

Dy profesione të kundërta që nuk kanë fare të bëjnë me njëra tjetrën Njëra në muzikë e tjera në biznes, por që po arrijnë të kalojnë kohë së bashku dhe të dëshmojnë shoqërinë e tyre të pastër dhe të denjë,…

Remzie Osmani flet për xhelozinë e burrit të saj

Me të drejtë, këngëtarja Remzie Osmani thotë se po ta kishte burrin xheloz, nuk do të ishte këtu ku është sot Pra, nëse keni dëgjuar se bashkëshorti i këngëtares së njohur Remzie Osmani e xhelozon atë, ky është vetëm një…

Genta Ismajli flet për sherret me koleget

Ndonëse të gjithë i kanë vrejtur ndryshimet në pamjen e jashtme të Genta Ismajlit, ajo vetë këmbngul se është natyrale. Juve a ju duket e tillë Gjithsesi, me ose pa ndërhyrje, këngëtarja e hitit “Dridhem”, mbetet simpatike dhe e pëlqyer,…

Një zonjushë e rëndë sikur Blerona Zeqiri

Është nga ato moderatoret shqiptare që iu ngjit prezantimit me plot ëndje dhe pasion Blerona Zeqiri tani kryeson në listën më të ngushtë të moderatoreve të dashura, që e adhurojnë nga më i vogli gjer tek më i madhi, shkruan…

I patë të gjitha, por duhet ta shihni edhe renë bukuroshe të Vjollca Buqaj

Vjollca Buqaj është ndër ato këngëtare që nuk e ka shumë në qejf ekspozimin Ani pse me karrierë të gjatë e të bujshme, nuk e shohim tek imponohet, shkruan “Kosovarja Vjollca, këndon prej shumë vitesh, ka zë të mrekullueshëm dhe…

Blin Krasniqi semi-maturanti që shkëlqej sonte

Jemi ende në valen e mbrëmjeve të gjysëm matures dhe matures Tentim i jashtëzakonshëm i të rinjëve për ta bërë këtë matë të pa harrueshme Investim në të gjitha aspektet për tu dukur “top” dhe për të shkëlqyer në një…

Mahmut Ferati thotë dika që askush nuk e dinte për vajzën e tij

Mahmut Ferati edhe më tej këngëtar i kërkuar Ai, ka kohë që është folur për atë se përse më nuk po këndon përkrah Shyhrete Behlulit Këngëtari ka thënë se nuk ka asgjë me Shyhreten, vetëm se nuk I ka ardhur…

Anita edhe në gëzimin e madh të saj e kujton nënën

Është vrulli i maturantëve dhe semimaturantëve dhe këtë e dijmë të gjithë Është ky muaj ku secili nga nxënësit i japin rëndësi qoftë edhe detajeve vetëm e vetëm për të mbizotëruar dhe për tu shfaqur të veçantë, shkruan Kosovarja Ndër…

Lotina e Lutfi Hazirit i mbush 20 dhe duket e jashtëzakonshme

Emri i saj përmendet tek femrat më të bukura Vajza e Lufti Hazirit, shkëlqen në çdo paraqitje të saj, me një bukuri marramendëse, shkruan “Kosovarja Qysh në moshë të re, ajo ka qenë e përmendur në mediat rozë Sot në…

Njomza bëri këtë ndryshim në fytyrën e saj, kaq ndryshe po duket

Njomza Martinaj u bë e njohur në publikut si vajza e madhe e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behlulit Ajo është një grimere shumë e njohur dhe tejet profesioniste Njomza komentohet shumë edhe për jetën e saj private e të cilën…

‘E lodhur por e lumtur’, shikoni si po duket gruaja e ‘Kemalit’ pas lindjes

Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen janë një prej çifteve më të pëlqyera nga kinematografia turke Çifti kurorëzoi dashurinë e tyre më martesë para pak viteve dhe para një muaji u bënë prindër për herë të parë Ata u bënë prindër…

Rashel Kolaneci tregon linjat atraktive

Rashel Kolaneci prej ditësh po shijon pushimet në Greqi nga ku edhe po sjell imazhe të ndryshme provokuese Modelja dhe moderatorja e njohur një të tillë e ka publikuar edhe së fundi në llogarinë e saj në Instagram Rashel tregoj…

Horoskopi ditor, e shtunë 1 qershor 2019

Dashi Kush ka kaluar një gjendje debulese fizike, gjatë fundjavës do të ketë përmirësim. Do të ketë rizgjim ndjenjash dhe emocionesh pozitive për dashurinë Po ashtu periudhë mjaft interesante parashikohet edhe për sferën profesionale, ndaj nuk duhet të izoloheni. Duhet…

Ju kujtohet Hana Cakuli? Kjo është sot familja e saj

Vite më parë, ajo ishte vlerë e shtuar në skenën muzikore shqiptare me stilin e veçantë dhe projektet që mbahen mend edhe sot Por, ka një kohë të gjatë prej kur këngëtarja Hana Cakuli është pasivizuar nga skena muzikore Ajo…

Sa me stil e ka veshur Egzona vajzën e saj

Egzona Muqiqi u bë e njohur si bashkëshortja e këngëtarit të mirënjohur, Albatrit Muqiqit Ajo tani është tejet e përfolur në publik sidomos për paraqitjet e saj plot stil dhe shumë tërheqëse edhe pse është nënë e tre fëmijëve Egzonën…

E dini për këngëtare, por shikoni për çka është diplomuar Gresa

Gresa Behluli është këngëtarja që këtë kohë është tejet e përfolur Para një muaji ajo i dha fund beqarisë me një dasmë që bëri bujë të madhe në publik e media rozë Gresa po vazhon të jetë ende një këngëtare…

Gëzimja rregullohet e vishet të dal për iftar. Kush po e shoqëron?

Nusja e këngëtares së njohur po vazhdon të jetë një ndër emrat më të përmendur në mediat rozë. Gëzimja për shtëpinë e burrit të saj po dëshmon çdo ditë e më shumë që është një nuse e kompletuar, shkruan “Kosovarja”.…

Adelina poston foto e veshur me shumë stil

Adelina Tahiri ka publikuar imazhe të reja në rrjete sociale, në të cilat si çdo herë vjen e veshur nga markat e njohura Adelina Tahiri publikoi dy fotografi të reja, në të cilat u shfaq e veshur e tëra në…

Shih shih, Remzija në çfarë muzike live shkon të dëgjojë në Turqi

Zakonisht jemi mësuar që vetëm këngëtarët tanë të këndojnë kudo, si në vend ashtu edhe në diasporë Janë ata të cilët gjithmonë krijojnë atmosferë për këdo, dhe për të argëtuar veten e tyre gjejnë fare pak kohë, kjo si shkak…

Vështirë ta njihni Marina Vjollcën në fotografinë e fundit

Marina Vjollca është shfaqur krejt ndryshe në fotografinë e fundit Marina Vjollca ka publikuar në llogarinë e saj në Instagram një fotografi, në të cilën u shfaq tejet elegante Moderatorja ka postuar një fotografi, në të cilën shfaqet e veshur…

Gruaja e Shkëlzen Jetishit flet për fatin e të bijës

Shkëlzen Jetishi-Xeni është këngëtar i njohur i muzikës popullore, emër i dëshmuar prej më shumë se 30 vitesh dhe mjaftë i kërkuar kudo, shkruan “Kosovarja Xeni nga Gjakova i suksesshëm në jetën profesionale, por edhe atë private Bashkëshortja e tij…

Siç nuk e keni parë kurrë, Aida Doçi ndryshon komplet pamjen

Aida Doçi është këngëtarja e njohur kosovare dhe që vlerësohet shumë sidomos për performancat e saj live Paraqitja e saj në X Factor Albania është ajo që e bëri të njohur për publikun, mirëpo, bujë të madhe bëri me këngët…

A e ka Rifadije Grajqevci burrin më të bukur në estradë?

Është nga ata që zëra që publiku i do e dëgjon me ëndje. Rifadije Grajqevci këndon prej shumë vitesh dhe numëron disa këngë hite, shkruan “Kosovarja Ajo nuk është nga ata emra që bëjnë këngë e videoklipe përditë, por përkundër…

Albërie Hadërgjonaj e ftuar në ndejën e organizuar nga Kylie Jenner

Albërie Hadërgjonaj dhe vajza e saj Anxhelina, mbrëmë kanë festuar pranë emrave të njohur Albërie Hadërgjonaj ka ndarë me ndjekësit një fotografi nga ndeja e mbrëmshme që u organizua për ditëlindjen e grimerit, Ariel Tejada Kjo ndejë ishte organizuar nga…

Ju njohim me motrën poete të Shkurte Fejzës

A e dinit që këngëtarja Shkurte Fejza e ka edhe një motër të quajtur Drita, e cila është poete e shkrimtare e talentuar dhe shumë interesante Jeton larg Kosovës dhe aktiviteti i saj si shkrimtare është mjaftë i ngjeshur e…

Po reja e Shkurtes na qenka edhe kullerk

Në fillim askush nuk e njohu, që më pas menjëherë mori titullin e të famshmes dhe më nuk iu nda emri nga faqet rozë Është fjala për rejën e Shkurte Fejzës, Erzën, e cila me tu përballur me mediat për…

Dafina Rexhepi para se të bëhej e famshme dukej si kukull

U largua si pa zhurmë nga muzika, por asesi nga vëmendja e njerëzve. Dafina Rexhepi po që ka lënë gjurmë me këngët e saj, me të cilat edhe u bë e famshme, shkruan “Kosovarja E talentuar dhe e bukur, kështu…

Fjollës, mërzia për nënën po i shtohet çdo ditë e më shumë

Gruaja e këngëtarit të njohur, Alban Mehmetit është emër i njohur në mediat rozë Fokusi i saj është gjithmonë tek jeta lukzose që bënë, po ashtu edhe për angazhimet në jetën e përditshme për udhëheqejen e biznesit që ka Mirëpo,…

Tuna i dedikon fjalë zemre djalit

Tuna Sejdiu ka ndarë me ndjekësit një fotografi të re në Instagram, në të cilën shfaqet pranë Tianit. Tuna Sejdiu ka publikuar një fotografi të re në Instagram, përmes së cilës i dedikoi fjalë zemre Tianit. “Por, të dua më…

E tepron Dafina, shfaqet gjysmëlakuriq në fotot e fundit

Dafina Zeqiri ka provokuar fansat me disa foto në rrjetet sociale Këngëtarja, e cila vikendin e fundit dha premierë këngën e saj “La Reina”, një këngë që po përflitet për një paraqitje të veçantë të saj në këtë klip Kënga…

Gjiko u thotë ‘lamtumirë’ kileve të tepërta, kaq ka humbur peshë

Gjiko ka treguar për fansat se sa ka humbur peshë gjatë kësaj periudhe Gjiko përmes rrjeteve sociale ka postuar një fotografi, ku tregoi se ka humbur goxha peshë brenda kësaj periudhe Ai bëri të ditur se ka humbur dhjetë kilogram,…

Engji publikon foton më të ‘zjarrtë’ nga pushimet

Engjëllusha Salihu është këngëtarja që po bën shumë bujë në muzikën popullore shqiptare Ajo fillimisht u bë e njohur si vajza e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behlulit e më vonë si këngëtare shumë e pëlqyer Engji nuk mungon as me…

Nuk ndalet Kejvina, kësaj radhe pozon vetëm në të brendshme

Kejvina Kthella është shfaqur e ‘zjarrtë’ në fotografinë e fundit Kejvina Kthella ka ndarë me ndjekësit një fotografi tejet atraktive në Instagram Modelja ka pozuar vetëm në të brendshme, duke treguar edhe një herë format perfekte trupore, ndërsa pranoi shumë…

Kaltrina del në qytet, befason me stilin e veshjes

Kaltrina Mikushnica është moderatorja që u bë e njohur në publik për një kohë shumë të shkurtër Me thjeshtësinë dhe elegancën e saj, Kaltrina arriti të bëhet një ndër më të pëlqyerat e publikut Ajo është shumë e përfolur edhe…

Djalin ende të vogël, por Adelina Tahiri sapo dha lajmin e madh

Adelina Tahiri është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia dhe që mori vëmendjen e publikut që në daljen e parë në skenë Ajo tani është një ndër këngëtaret më të përfolura, dhe kjo për shkak të jetës së saj luksoze Adelina nuk…

Horoskopi ditor, e premte 31 maj 2019

Dashi Gjatë kësaj dite nuk do të mungojnë kënaqësitë për shumë çifte. Dikush do të kurorëzojë një ëndërr dashurie, ndërsa të tjerë do të marrin lajme për zgjerimin e familjes Për ata që janë vetëm, nuk do të mungojnë argëtimet,…

Ermali e Ariana, “Dashnorët e Venedikut”!

Janë ndër çiftet më të komentuara dhe më të dashura për publikun shqiptar, shkruan “Kosovarja Me dashurinë ndaj njëri-tjetrit dhe përkushtimin e tyre, Ermal dhe Ariana Fejzullahu, kanë arritur të kenë një familje të shëndoshë dhe të lumtur Ata kanë…

Marina Vjollca në pushime, kaq i kushtuan bikinit

Marina Vjollca para disa kohësh është shfaqur nga Bahamet në një palë bikini të bardhë që i tregonin për mrekulli trupin Por, a e keni ditur se Marina ka shpenzuar për këtë pjesë të veshjes për pushime hiç më pak…

‘Asu’ po i jep fund beqarisë

Ajo është një aktore dhe modele shumë e njohur turke Rolet e Melisa Pamuk u bënë tejet të njohura brenda dhe jashtë kufijve turk Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Asusë’ në serialin…

Ky është çmimi marramendës i syzeve të Elvana Gjatës

Syzet e Elvana Gjatës kushtojnë shumë Këngëtarja Elvana Gjata së fundmi e ka realizuar një fotosesion në Romë të Italisë, shkruan lajmi.net E veshur me shumë stil, nuk kanë pasur se si të mos binin në sy syzet që e…

Mozzik i mërzitur për babain e Loredanës, prek me fjalët

Ka ndërruar jetë babai i Loredana Zefit Loredana Zefi e ka humbur personin e saj më të shtrenjtë, shkruan lajmi.net Reperja i ka njoftuar ndjekësit që babai i saj ka ndërruar jetë, nëpërmjet një postimi të fundit në Instastory ku…

Arsyet pse gratë 30 vjeçare duken më mirë se ato në moshën 20 vjeçare

Gratë 30-vjeçare shpesh duken aq mahnitëse saqë është e lehtë t’i ngatërrojmë ato për 20 vjeçare Ato duken bukur dhe të reja përkundër moshes Dhe kjo nuk është vetëm për pamjen, por është edhe për sjelljen e tyre, zërin e…

Lolës jo vetëm fustanet i rrin bukur, ja sa me stil është veshur sot

Lola Haradinaj është bashkëshortja e politikanit të mirënjohur, Daut Haradinajt Ata janë martuar që një kohë të gjatë dhe kanë dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë Është Lola ajo që është tejet aktive në rrjete sociale e sidomos në…

Ku mbeti aktorja dhe këngëtarja Emine Toska?

E njohur si këngëtare dhe aktore, Emine Toska ka qenë shumë aktive në skenën tonë në vitet e 90-ta Një aktore e famshme e cila numëron role të shumta në skenën teatrale, si dhe në filma të ndryshëm, shkruan “Kosovarja…

Vera i komenton në gjuhën shqipe Ritës

Artistja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora së fundmi është tejet e angazhuar me turneun e saj muzikor të albumit shumë të suksesshëm, “Phoenix Ajo mbrëmë në rrjetin social, Instagram ku numëron mbi 14 milionë ndjekës ka shpërndarë…

Lola është bërë gati me dal, kaq bukur është grimosur

Lola Haradinaj është bashkëshortja e politikanit të mirënjohur, Daut Haradinajt Ata janë martuar që një kohë të gjatë dhe kanë dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë Është Lola ajo që është tejet aktive në rrjete sociale e sidomos në…

Halil Kastrati: Sot nis ndërtimi i shtatë shtëpive të reja në Dragash

Humanisti dhe kryetari i shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, ka njoftuar në Dragash në bashkëpunim me Komunën do të ndërtojnë shtatë shtëpi Kjo është bërë e ditur nga vet Kastrati në një postim në Facebook, ku ka njoftuar se…

“Hapësira e Një Ëndrre” në Kosovë, Alban Skenderaj koncert në Prishtinë

Këngëtari shqiptar, Alban Skenderaj do të mbajë koncert në Prishtinë Këtë e ka bërë të ditur vet artisti përmes një postimi në llogarinë e tij Facebook Ky është njoftimi i tij: Një ënderr që bëhet realitet. Kemi shumë kohe që…

Majlinda po bëhet gati për festën e Bajramit

U bë e njohur që nga lidhja e saj e shkurtër me reperin e njohur, Majk dhe tani Majlinda Zeka është një emër shumë i përfolur në publik Ajo dhe këngëtari tani janë prindër të një djali që e kanë…

Çika e gjeneralit, pas maturës me kaq ndryshime

Është e bija e ish komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimit, dhe vazhdon të bie në sy përherë Donika Selimi është duke i ushqyer fansat me aktivitetet e saj dhe duke i bërë çdo herë e më të etur për të…

Diellza Kolgeci : Po kaloj momentet më të rënda të jetës time

Vetëm pak javë më parë Diellza Kolgeci u bë nënë për herë të parë e një vogëlushjeje që bashkë me partnerin e saj Fisnik Rugova vendosën ta pagëzojnë me emrin e veçantë, Helena Mirëpo si çdo nënë e re, edhe…

A është fshirë Blero komplet nga jeta e Teuta Krasniqit?

Lidhja e tyre dhe më pas martesa e prindërimi, bënë mjaftë bujë, u folen e përfolën sa të duash për një kohë të gjatë, shkruan “Kosovarja Aktorja e njohur Teuta Krasniqi dhe këngëtari Blerim Muharremi-Blero, kishin një lidhje dhe martesë…

Kunata e Egzonës bëhet bionde, lë nën ‘hije’ të gjitha me këtë pamje

Biona Muqiqi është motra e këngëtarit të mirënjohur, Albatrit Muqiqit Me pamjen e saj, Biona arriti të jetë shumë e pëlqyer dhe e komentuar nga publiku Duke qenë e tillë ajo posedon shumë ndjekës në rrjete sociale e sidomos në…

Reja e Remzie Osmanit ka vendosur ta nxehë atmosferën

Gëzime Krasniqi, u bë e njohur që kur lidhja e saj me Hamin, djalin e Remzie Osmanit, u bë publike, shkruan “Kosovarja U tha se ishte modele, por kur nuk e kishte parë më herët kaqurelasen bukuroshe, që megjithatë duket…

Po Lulja paska edhe një motër. E keni parë?

Tashmë, të gjithë e njohim Lulen, e cila gjithmonë po merr vëmendje jashtëzakonisht të madhe Ani pse u bë e njohur kryesisht si gruaja e këngëtarit të mirënjohur, Medës, tani po njihet si gruja më e bukur dhe tërheqëse në…

Fjolla Morina e Big Mama bëhen si motra binjake

Prej shumë vitesh janë mike të mira, madje një kohë ishin bash të pa ndara, i shihnim gjatë gjithë kohës bashkë, shkruan “Kosovarja Fjolla dhe Big Mama ndonëse kaq të afërta mes vete, ato deri më tani nuk kanë pasur…

Po, edhe këtë fustan do ta shesë Gresa Behluli

Këngëtarja Gresa Behluli u martua vetëm pak muaj me parë, për çka u vendos plotësisht në qendër të vëmendjes, shkruan “Kosovarja Lajmet për të nuk u ndalen as pas martese dhe edhe më tej Gresa përflitej për jetën e saj…

Këngëtarët shqiptarë që po duken çdo herë e më mirë me moshën

Vitet kanë qenë në favor të disa këngëtarëve shqiptarë të cilët po bëhen edhe më tërheqës me kalimin e viteve Kemi prova se edhe një qiri më tepër në tortën e ditëlindjes nuk është gjë edhe aq e keqe Jo…

Lori falënderon për urimet e ditëlindjes me këtë foto me prindërit

Lori Kaçka na ka njoftuar me prindërit a saj Këngëtarja Loreta Kaçka e njohur për publikun si Lori, e ka festuar së fundmi ditëlindjen Me rastin e datës së veçantë për të, ajo ka pranuar urime të shumta. Të gjithë…

Leonita shtatzënë me fanellë të Arsenalit: Suksese babi, unë dhe mami të duam

Leonita Xhaka e ka veshur fanellën e Arsenalit për t’i dëshiruar sukses në ndeshje bashkëshortit të saj Granitit Bashkëshortja e Granit Xhakës, Leonita, e ka veshur fanellën e Arsenalit për t’i dëshiruar atij sukses në ndeshjen kundrejt Chelseat “Suksese babi,…

Nusja e Shpëtimit shfaqet pa grim

Arta Desku u bë e njohur në publik si gruaja e moderatorit shumë të njohur, Shpëtim Deskut Me paraqitjet e saj plot stil arriti të bëhet tejet e përfolur dhe përherë në vëmendje të medieve rozë Artën e gjejmë tejet…

Aktori turk me prejardhje shqiptare shpallet një ndër më të bukurit në botë

Baris Arduç është aktori turk me prejardhje shqiptare Me rolet e tij arriti të merr famë të madhe si në Turqi ashtu edhe jashtë saj Paraqitjet e tij në secilin film që ka luajtur e ka bërë atë të jetë…

Horoskopi ditor, e enjte 30 maj 2019

Dashi Gjatë këtyre ditëve po merrni sinjale të mira nga yjet, por problemi është se çdo gjë që bëni, mund të mos ketë të ardhme. Për një kohë të gjatë keni qëndruar në vend dhe keni jetuar me frikë. Pikërisht…

Ermal Fejzullahu dhe Kida së bashku në pushime

Kida këto ditë ka lënë pas angazhimet në muzikë, për të pushuar në bregdet Kida përmes rrjeteve sociale ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale nga vendi ku po pushon Këngëtarja mënegjesin e sotëm e nisi ditën me…

Tuna kapet mat, por zhgënjen me pamjen e saj

Ajo ka realizuar një set të fotografive ditë më parë ku është dukur mjaft e bukur Por, këto foto janë kritikuar për shkak të përdorimit të madh të fotoshopit Syri.net Kosova ka siguruar një fotografi të këngëtares Sejdi ku shihet…

Shtatëzënia e ka zbukuruar Arianën

Moda, trendi, risitë, janë ato që e karakterizojnë Arianen, bashkëshortën e këngëtarit të njohur Ermal Fejzullaut Ajo dallohet për stilin e veçant dhe unik që e sjellë përmes imazheve të shumta në rrjetet sociale, shkruan “Kosovarja E bukur dhe plotë…

Jonida Vokshi me një dedikim special: Dashuria ime e përjetshme gëzuar

“Ditëlindja e mbretit tim…” Aktorja, moderatorja e njohur shqiptare, Jonida Vokshi është një nga femrat më të komentuara të showbizit Në rrjetin social Instagram, ku numëron mbi 270 mijë ndjekës, aktorja tregohet mjaft aktive me publikimin e fotografive të ndryshme…

Meda ëndërronte të takohej me këtë person, e realizoi

Këngëtari i mirënjohur Meda, ka arritur mjaftë mirë t’a mbajë afër vetës publikun me këngët e tij Është ndër këngëtarët më të dëgjuar dhe më të pëlqyer, shkruan “Kosovarja Suksesi i tij ndër vite ka qenë i jashtëzakonshëm, të cilin…

Engjellusha në të bardhë duket si një ‘zanë’

Engjellusha Salihu, për një kohë të shkurtër ka arritur të jetë mjaftë e pëlqyer dhe e dashur për publikun Karrieren e nisur si këngëtare po vazhdon mjaftë mirë, me këngë të cilat po vlerësohen e pëlqehen shumë, shkruan “Kosovarja E…

Ronela e pranon ndarjen nga Young Zerka – kjo është deklarata e saj

Këngëtarja e famshme shqiptare Ronela Hajati, prej vitesh përflitet për një romancë me reperin Young Zerkla, megjithatë, çifti asnjëherë nuk pranuan ta konfirmojnë publikisht bashkë Por, që nga momenti kur ata të dy shkëputën kontaktet në Instagram, të paktën nuk…

Edhe vajza e kunatit të Remzies një maturante bukuroshe

“Mbrëmja e maturës” po konsiderohet si nata më madhështore e nxënësve që përfundojnë shkollën e mesme, shkruan “Kosovarja Secili në mënyrën e tij i kushton rëndësi të madhe paraqitjes së jashtme, shpesh madje mundohen të bëhen sa më interesant Tani…

Elita i bën një surprizë të këndshme Gjikos

Gjiko dhe Elita Rudi janë ndër çiftet më të pëlqyera dhe më të komentuarit në mediat ‘roze’, shkruan “Kosovarja Se janë të lumtur bashkë e kanë dëshmuar shpesh, madje dashurinë e tyre e kanë shfaqur në publik disa herë Kurse…

E papritur, gjyshja bëhet shkak që Arbenita dhe Fero të ndahen!

Dyshja tashmë të lidhur në një romancë dashurie, reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli, kanë marrë vëmendjen e publikut duke u ndjekur në çdo hap që ata e publikojnë nëpër rrjetet sociale Së fundmi çifti duket se janë nisur për…

Edona dhe burri i saj një çift për ‘mashallah’

Që nga paraqitja e saj e parë Edona po vazhdon të mbes këngëtarja më e dashur për një audiencë të gjerë, shkruan “Kosovarja Zëri i saj i artë dhe paraqitjet e saj çdo herë elegante e kanë bërë një rrëmbyese…

5 arsye pse studimet thotë se femrat vozitin më mirë se burrat

Disa studime konfirmojnë atë që shumë prej nesh mund të besojmë: Gratë janë më të mirat në timon Mos u verboni djema, ne do t’ju japim 5 arsye të provuara për të përfunduar pranimin e këtij konstadimi Vajzat duhet të…

Ne mërdhihemi e Remzia ecën zbathur

E madhja e muzikës popullore këto ditë po shijon pushimet në Turqi Këngëtarja e njohur Remzie Osmani, është njëra ndër emrat më të përmendur në skenën muzikore, po ashtu po përfolet mjaft shumë edhe rreth jetës lukzose që bën, shkruan…

Mbi kali në Turqi, Arbnora diçka është “tu zi”

rbnora Ademaj ka disa ditë që ndodhet në Turqi. Bukuroshja kosovare ka paralajmëruar diçka të re nga atje, por pa dhënë detaje Krah aktorit të njohur turk, Kazim Carman, ish Miss Kosova i ka lënë fansat e saj enigmatikë për…

Ariana në pushime, publikon pamje të reja nga atje

Ariana Fejzullahu u bë e njohur në publik si gruaja e këngëtarit shumë të njohur, Ermal Fejzullahut Ajo tani famën e madhe po e arrin vetë me paraqitjet e saj plot stil dhe gjithmonë tërheqëse Ariana tani është shtatzënë në…

Pse motrat Mustafa shfaqen vetëm me fustane të gjatë?

I njohim prej shumë vitesh, gjithmonë si këngëtare të mira, me një formë mjaftë unike të të kënduarit Motrat Mustafa, arrijnë të këndojnë plotësisht një zëri dhe kjo i bënë mjaftë interesante ato Mes motrash, Safetja e Sahidja janë më…

Gruaja e Nexhat Osmanit nuk njihet nga dasmat në përditshmëri

Grimi i rëndë, flokët e rregulluar me shumë kujdes, fustani glamuroz, arrijnë ta ndryshojnë çdo femër, e po asntu edhe gruan e këngëtarit Nexhat Osmani, shkruan “Kosovarja Bashkëshortja e këngëtarit nuk është nga ato gra që e duan shumë ekspzimin,…

Bashkëshorti i Diellza Kolgecit bënë gjestin më të ëmbël me të bijen

Fisnik Rugova është bashkëshorti i bukuroshes Diellza Kolgeci, që njihet si një nga femrat më të bukura në Kosovë e Shqipëri, shkruan “Kosovarja Diellza dhe basketbollisti i njohur, së fundi janë bërë prindër për herë të parë Nga fotot, duket…

Albërije Hadërgjonaj provokon në rrjete sociale

Albërije Hadërgjonaj ka provokuar me robdishan Këngëtarja Albërije Hadërgjonaj e ka publikuar një foto të re në Instagram dhe duket joshëse Ajo shihet e veshur me robishan dhe gjoksin e ka zbuluar po ashtu “Mirëmëngjesi” ka shkruar ajo në foton…