Blerta Spahiu
28078 Articles0 Comments

Komentuesi: Arbnorë të lumtë, je si Emel Sayin n’vakt t’vetin

Arbnora Ademajn bukuroshen kosovare së shpejti do ta shohim në një seria truk, xhirimet e të cilit veç se i ka filluar. Missi, moderatorja, modelja e tani edhe aktorja e njohur po komentohet çdo ditë në mediat rozë, e sidomos…

Me cilat komplete duket më mirë Mihrija?

Mihrije Braha njihet për stilin e veçantë që ka. Ajo në shumë situata është pjesë e lajmeve rozë, duke tërhequr vëmendje të madhe tek publiku, shkruan “Kosovarja”. Me një përkushtim të madh që ka për ndjekësit e saj, këngëtarja shumë…

Kek i lëngshëm dhe i butë

Përbërësit: 1 filxhan sheqer 50 gr gjalpë të zbutur 50 gr mollë të grirë imët 1 banane e grirë imët 2 vezë 1 lugëz kafe instante 1 sheqer vanilje 1 filxhan miell ½ filxhan kakao ½ lugëz sodë bikarbonë pak…

Ëmbëlsirë me lajthi: Recetë e shpejtë në çastin e fundit!

Ëmbëlsira kremoze e cila do t’i kënaqë të gjitha shqisat tuaja. Përbërësit: – 5 vezë, – 100 g sheqer, – 40 g kakao pluhur, – 2 lugë miell, – pak kripë, – erëza (kanellë, arra muskati), – gjalpë për lyerje…

Kush i bën flijat më të mira se Ryva Kajtazi?

Këngëtarja kosovare edhe kur s’është aktive në muzikë arrin të marrë vëmendje me postimet që bën në rrjete sociale, shkruan “Kosovarja”. Fjala është për Ryva Kajtazin, këngëtarja e dashur nga publiku për zërin dhe stilin e saj, e cila kohët…

Vajza e Lutës femra me gjoksin më të madh

Vajzat e Lutfi Hazirit janë tejet të komentuara në mediat rozë. Me postime të shumta në rrjete sociale, ato shumicën e kohës rrëmbejnë vëmendje me veprimet që bëjnë, shkruan “Kosovarja”. Sidomos Lotina është ajo e cila gjithmonë godet në forma…

Ku ndodhet sot ish burri i parë i Jehona Sopit- Agroni?

Kush ka thënë që dielli i dytë nuk ngrohë njëjtë sikur i pari e sidomos kur është fjala tek martesa, gabohet. Janë artistët tanë të cilët e kanë dëshmuar se kjo frazë e famshme nga populli nuk qëndron njëjët tek…

Ishte në lidhje me Robertin, Jesika Kadiu nuk shpëton as nga pëlqimet e Patrisit

Pas ndarjes nga Nora Istrefi, këngëtari dhe tani moderatori i njohur Robert Berisha nisi një lidhje me modelen nga Shqipëria, Jessika Kadiun. Por lidhja nuk zgjati shumë, ose mbase ne nuk e dinim saktë se kur ka filluar lidhja e…

A i ka hije fshesa duke pastruar skenën Elvanës

Këngëtarja Elvana Gjata, pas tri viteve ka qenë mysafire në një televizion. Ajo të shtunën ishte e ftuar në emisionin “Soiree” në ABC nes, ku foli për albumin e saj të ri “Çelu”. Elvana ka kënduar këngët e albumit të…

Vajza e Danit ndan momentin më të lumtur me burrin e saj

Fëmijët e Danit janë persona aktiv në mediat rozë, fal babait të tyre, shkruan “Kosovarja”. Edhe pse nuk njihen për ndonjë profesion, me imazhe të shumta gjithmonë qëndrojnë aktiv në mediat rozë. Është vajza e tij Fjolina ajo e cila…

Xhensila ndan disa momente të lumtura pranë familjes

Xhensila u paraqit mjaft joshëse në rrjete sociale. Këngëtarja e dashur për publikun, Xhensila Myrtezaj, është mjaft aktive në rrjete sociale. Ajo ka publikuar së fundmi disa foto në Instagram ku shihet e veshur me shumë stil teksa shijon motin…

Mihrija sonte kujton 29 vjetorin e martesës. Ja çfarë nuse dukej

Mihrija dhe Naimi janë ndër çiftet më të dalluar në showbizin kosovar, ku duket se vetëm po rinohen. Duke qenë emra të njohur, shumicën e kohës qëndrojnë në krye të mediave rozë, shkruan “Kosovarja”. Sot, për ata ka qenë një…

Agnesa tregon çfarë do të bëj pas pandemisë

Agnesa Vuthaj është një emër i njohur në mediat rozë. Ajo me përkushtimin që ka tek vetja, gjithmonë mbetët një femër shembull dhe e dalluar në shumë aspekte, shkruan “Kosovarja”. Si gjithë të tjerët edhe Agnesa është bajatizuar me situatën…

Majlinda Zeka provokon keq me të pasmet

Majlinda Zeka është një ndër femrat që njihet për linjat trupore të veçanta. Ajo në shumë aspekte kalon në lajm, duke u komentuar për paraqitjet që bën, shkruan “Kosovarja”. Pasi që ka një përkujdesje të madhe për vetën, në shumë…

Reagon vajza e Bill Gates pas lajmeve se prindërit e saj u ndanë

Çifti i njohur Bill dhe Melinda Gates po divorcohen, pas martesës prej 27 vitesh. Lidhur me këtë ka reaguar vajza e tyre e madhe, Jennifer Gates. Pas lajmit, Jennifer lëshoi ​​një deklaratë në Instastory. “Deri më tani, shumë prej jush…

Horoskopi ditor e martë 4 maj 2021

Dashi Ky do të jetë një muaj i rëndësishëm për dashurinë, madje edhe ata që janë përballur me një krizë tani do të kenë shanse të reja. Në punë, nëse keni të bëni me një shef të rreptë, mund të…

Djali dhe nusja Afrimit ndajnë momentin duke darkuar së bashku

Albioni bashkë me gruan e tij Albertinën janë emra të njohur në mediat rozë. Dyshja duke qenë të afërt me ndjekësit që kanë, në shumë aspekte qëndrojnë në krye të lajmeve rozë, shkruan “Kosovarja”. Këtë herë, në imazhin e postuar…

Kjo veshje Afronën e bën nuse madhështore

Afrona Dika shumë herë e dëshmon që është meraklike e veshjeve të nuseve. Pasi që ka një përkushtim të madh në këtë drejtim, ajo shumë herë shfaqet me veshje të ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Këtë herë, me një rregullim perfekt në…

Kaq bukur e ka veshë sot Elita vajzën për dy mujorin e lindjes

Sot janë bërë fiks dy muaj që moderatorja Elita Rudi u bë nënë për herë të dytë. Pas djalit ajo dhe Gjiko u bënë prindër të një vajze, për të cilën zgjodhën një emër tejet të veçantë, shkruan “Kosovarja”. Bota…

Almeda Abazi ndan fotografinë më të bukur me ndjekësit e saj

Modelja me prejardhje nga Shqipëria është në muajin e fundit të shtatzënisë dhe po duket çdo ditë e më e ëmbël. Almeda e martuar me aktorin e mirënjohur turk, Tolgahan Sayisman janë në pritje të një vajze dhe lajmin e…

Rovena na prezanton me motrën e saj bukuroshe në këtë mënyrë interesante

Ka vite që është prezente në skenën muzikore. Kënga ‘Burrë të martuar dashurova’ është hitit i pavdekshëm i këngëtares Stefa nga Shqipëria, shkruan “Kosovarja”. Ani pse tanimë krijon më pak këngë të reja, këngëtarja vazhdon të mbetet mjaft e pëlqyer…

Në Instagram duken gjithmonë për bukuri, por shikoni si duken në realitet Adrola e Kristina

Adrola Dushi dhe Kristina Baki për momentin janë ndër emrat më të kërkuar në fushën e modelingut. Të dyja janë shumë të bukura, shumë pozitive, shumë të dashura nga publiku dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja ato…

Safete Mustafa sjellë një foto me vajzën e motrën në Mushtisht

Janë 8 motra e dy vëllezër. Tetë motrat janë të njohur tek publiku pasiqë të gjitha posedojnë zë të mirë e këndojnë prej vitesh, shkruan “Kosovarja”. Fillimisht në publik u shfaqën të parat Safetja me Sahiden ndryshe të njohura si…

Fifit me këtë veshje i shihen gjysma e sytjenave

Fifi që nga ndryshimi drastik që ka bërë në trupin e saj, nuk po ndalet me poza të shumta. Ajo pasi që është një këngëtare e dalluar, në shumë aspekte kalon në lajm dhe tërheqë vëmendje të madhe, shkruan “Kosovarja”.…

Ermali i ka surprizuar prindërit me këtë dhuratë të veçantë

Këngëtari Ermal Fejzullahu në një intervistë një orëshe me Alaudin Hamitin shpalosi shumë detaje nga karriera dhe jeta private. Ermali mes tjerash zbuloi edhe befasinë e madhe që zgjodhi për prindërit e tij. Këngëtari i njohur i ka befasuar Sabriun…

Për Lori Kaçkën vitet janë thjesht numra- shikojeni si vishet

Këngëtarja nga Shqipëria ka kohë që është zhvendosë për të jetuar në Prishtinë. Ajo tanimë është ambientuar me jetesën kosovare, gjë të cilën e ka treguar edhe vet Lori, shkruan “Kosovarja”. Muzika tek ajo nuk është diçka e rastësishme, pasi…

Zanfina Ismaili i mban syzet në mënyrë interesante

Zanfina Ismaili është një emër i njohur në mediat rozë. Pasi që është tejet aktive në rrjete sociale, ajo në shumë raste kalon në lajm, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja në fjalë në shumë aspekte e dëshmon që ka një stil të…

Learta Jakupi e vesh Matinën si princeshë

Learta Jakupi ka gati 4 muaj që është bërë nënë për herë të dytë. Familja Salihu janë bërë edhe me një mbesë, pas nipit të parë të tyre Matinit, shkruan “Kosovarja”. Kohë pas kohe edhe familjarët tjerë ndajnë imazhe të…

Arilena Ara nuk do fjalë për këtë paraqitje me grim

Arilena Ara veçohet si femra më e bukur shqiptare. E gjithë kjo pasi çdo paraqitje e bën natyrale duke mahnitur të gjithë me bukurinë e saj. Sot si rrallëherë ajo ka pozuar me grim të lehtë në fytyrë teksa lë…

Bleta mbledh nektar në trupin e Morenës

Morena Taraku nuk po di të ndalet me postimet provokuese në rrjete sociale. Tashmë jemi mësuar ta shohim, se ajo shumicën e kohës ndodhet në Dubai e nga atje nuk mungojnë as postimet e shumta, shumica prej tyre mjaft provokuese,…

Edhe Enea Muqiqi qenka mjaft bombë për nga trupi

Enea Muqiqi është motra e këngëtarit të njohur Albatriti, e njëherish edhe vajza e Nysretit dhe Meritës. Nysreti dhe Merita janë prindër të tre fëmijëve, por i vetmi Albatriti është ai që ndoqi rrugën e prindërve për tu bërë këngëtar,…

Arjanin po duan ta shohin bashkë me këtë konkurrente të ‘Për’puthen’

Emisioni “Për’puthen +40” arriti shpejtë të jetë ndër emisionet më të ndjekura. Në bazë të takimeve dhe debateve që krijojnë në studio, ata kanë arritur të kenë ndjekës të shumtë. Për të fituar simpatinë e tyre, ata tregohen edhe të…

A ka pasur ndonjëhërë femër Yll Limani?

Është në skenë prej shumë vitesh, gjithmonë në ndjekje të suksesit. Qysh në moshë shumë të re, i riu tentij skenat muzikore, fillimisht duke marrë pjesë në talent shou në Shqipëri. Ylli më në fund ia doli të jetë ai…

A jeton Dafina tek i dashuri, apo i dashuri tek ajo?

Lidhja mes Dafina Zeqirit dhe Dj Geek është një prej më të mediatizuarave dhe jo pa arsye. Dafina Zeqiri është këngëtarja që nuk lëshon fron, mbetet shumë aktive dhe e dashur për publikun e gjera. Dafina dhe Dj Geek prej…

Genta Ismailit i shkruhet në sy emri i turkut

Ylli i muzikës, këngëtarja e famshme Genta Ismaili, po përpuqet ta pozicionoj më mirë vetën në skenën muzikore. Genta, në projektet e fundit po duket mjaftë bukur, e gjithashtu shumë shtrenjtë. Siç dihet, Genta është në lidhje me miliarderin turk,…

Kylie tregon se me çfarë ushqimi të shijshëm e fillon ditën

Kylie Jenner njihet si një ndër vipat që e duan ushqimin. Kur përmendet emri i Kylie Jenner, mendja jonë përqendrohet menjëherë në grim apo në familjen e saj të famshme. Ndonëse ushqimi do të ishte gjëja e fundit që mund…

Jo vetëm këngëtare, Usta tregon edhe një talent të Genta Ismailit

Usta ka zbuluar se këngëtarja ka zbuluar një talent që nuk e kemi ditur dhe se ka bërë publik në media. Përveç që njihet si këngëtare, Genta Ismajli qenka e ditur edhe në përdorimin e mjeteve muzikore. Në storie në…

Learta tregon që COVID-19 e ka kaluar në periudhën e shtatzënisë

Learta fatkeqësisht në periudhën e shtatzënisë është përballur me virusin COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur përmes një pyetësori që ka bërë ne Instagramin e saj, shkruan “Kosovarja”. Derisa ndjekësit ju kanë drejtuar se a e ke kaluar virusin,…

Ju pëlqen Dafina me flokë të gjelbërta?

Dafina Zeqiri lirshëm mund të themi që është femra që guxon të rrezikojë më shumë se kushdo tjetër. Ajo në të shumtën e kohës bën ndërhyrje të shumta tek vetja, duke bërë ndryshime drastike, shkruan “Kosovarja”. Këtë herë, ajo ka…

Atdheu dhe Sindi vazhdojnë romancën jashtë programit

Ndër protagonistët që komentohen mjaftë për paraqitjet e tyre janë edhe Atdheu dhe Sindi. Mes dyshes kemi parë mjaftë afërsi, por që çdo gjë o kanë dhënë fund duke deklaruar se e shohin njëri tjetrin vetëm si miq. E gjithë…

Edhe lidhja martesore me Tunës me Patrisin u bë – Na ishte dikur…

Dje ka festuar ditëlindjen e katërt djali i Altuna Sejdiut dhe Patris Berishës, Tiani. Tashmë ka një kohë prej kur Tuna dhe Patrisi janë ndarë, lajm ky që bëri bujë në mediat gjithandej, shkruan “Kosovarja”. Pas ndarjes, Tuna vendosi ta…

Luana Vjollca rikthehet me ‘1 mijë vjet’

Luana Vjollca është një ndër femrat më tërheqëse të televizionit shqiptar. Moderatorja dhe këngëtarja e dashur është mjaft aktive në rrjete sociale ku edhe grumbullon 2 milionë ndjekës. Këngëtarja ka tash e disa muaj që nuk ka qenë aktive me…

Yllka Kuqi: Lakmia i prish njerëzit

Është një nga këngëtaret më të dashura të skenës muzikore dhe e dalluar në shumë aspekte. Fjalën e kemi për Yllka Kuqin, e cila përveç profesionit të saj si këngëtare, ushtron edhe profesionin e psikologes, shkruan “Kosovarja”. Yllkën e kemi…

Tani Andi i shpreh dashurinë hapur Melisës

Tani që Andi dhe Melisa e konfirmuan lidhjen, në rrjete sociale nuk mungojnë pozat e ëmbla dhe dedikimet Vetëm së fundmi Andi ka publikuar një foto krah partneres, duke shkruar se me të ndihet i plotësuar. “Me ty ndihem kaq…

Edhe pse nuse, Gëzimja merr këtë pozitë në shtëpinë e burrit

Gëzime Hamzaj është tashmë emër i njohur në mediat rozë. Me postime të ndryshme, ajo nuk kalon ditë pa u bërë lajm, shkruan “Kosovarja”. Në çdo situatë duket bukur dhe e dëshmon që është një femër me stil të dalluar.…

Ku përfunduan Don Gjoni e Enca pas xhirimeve të videoklipit?

Don Gjoni është shndërruar në senzacionin e fundit të skenës muzikore në vend. Industria produktive muzikore shqiptare, tashmë e ka edhe një emër premtues, që është reperi shpërthyes nga Drenica Don Gjoni e ka edhe një bashkëpunim me Encen, këngën…

Mbesa e Shyhretës kryekëput si gjyshja

Shyhrete Behluli ndjehet si gjyshja më e mirë, duke reflektuar çdo ditë me pozitivitet. Me imazhe të shumta në rrjete sociale, ajo shihet që po përjeton ditët më të mira në mesin e familjes, shkruan “Kosovarja”. Muaj më parë, ajo…

Ana e “Për’puthen” thotë se vjehrrive do ia lante edhe këmbët

Ana Lleshi, një nga ish konkurrentet e “Për’puthen” ka folur në rubrikën “Trotuar” në E diell për mënyrën se si kanë ndryshuar kohët. E ulur në dysheme, Ana tha se në ditët e sotme ka vajza që nuk duan të…

Seldi nuk po rehatohet me nuse, ndahet nga e fejuara e tretë

Në shtator të vitit që lam pas Seldi bëri publike lidhjen me bukuroshen Sindi Cela, në ditelindjen e saj nëpermjet nje fotoje ku shkëmbenin puthje. Çifti menjëherë pushtoi rrjetin me foto të ëmbla dhe nuk munguan në një pjesë të…

Kështu dukej Nora para se të bëhej e famshme

Nora Istrefi është një ndër personazhet më të dashur të ekranit shqiptar. Këngëtarja ka ndërtuar një karrierë të suksesshme dhe numëron një sërë hitesh në repertorin e saj. Përpos kësaj, Nora ka rënë gjithmonë në sy për linjat e saj…

Arta Elezaj paraqitet nga Dubai me këtë pozë, kërkon të thuani “MashAllah”!

Aktorja nga Klina, Arta Elezaj po qëndron në Dubai. Elezaj ka publikuar një fotografi të re në llogarinë e saj në rrjetin social “Instagram”. Gjersa, në fokus ka vënë linjat e trupit, ajo ka një kërkesë për ndjekësit e saj.…

Nuk jemi mësuar ta shohim, Duda Balje mbulohet dhe duket për bukuri

Përfaqësuesja e Unionit Socialdemokrat, Duda Balje arriti që ta fitojë edhe një mandat si deputete në Kuvendin e Kosovës Jo vetëm që është një grua e zgjuar dhe e zonja, ajo gjithashtu komentohet mjaft edhe për fizionominë e saj, si…

Violetë Kukaj plot stil rrugëve të Stambollit

Që nga ritkhimi në muzikë me një stil mjaft ndryshe, Violeta Kukaj po qëndron në krye të lajmeve rozë. Këngëtarja e muzikës popullore ka arritur që për dekada t’i rezistojë kohës e të mbetet një nga zërat e veçantë që…

Tayna mezi njihet në këto fotografi nga koha e gjimnazit

Reperja Doruntina Shala e njohur si ‘Tayna’, u bë pjesë e show-bizit rreth tri vite më parë me këngën ‘Columbiana’, e cila sot numëron mbi 65 milionë klikime. Tayna për një kohë të shkurtër arriti të ketë sukses në skenën…

Elita përdorë stil unik edhe tek vajza e vogël

Elita Rudi është një ndër moderatoret më të njohura në ekranin televiziv. Kohëve të fundit ajo është tejet e përkushtuar në familje, saqë ka munguar që një kohë të gjatë në lajmet rozë, shkruan “Kosovarja”. Në imazhin e fundit, e…

Zbulohet arsyeja e ndarjes së Bora Zemanit me Donald Veshaj

Moderatorja e emisionit “Për’puthen”, Bora Zemani dhe aktori Donald Veshaj janë ndarë përfundimisht, së fundmi dyshja kanë fshirë njëri-tjetrin në rrjete sociale. Xhelozia është bërë shkak që ata t’i japin fund bashkëjetesës disamujore. Sipas disa raportimeve, thuhet se ky vendim…

Interesant / Arilena e quan të dashurin e saj baba

Asnjëherë nuk e ka deklaruar publiksht, por Arilena Ara që një kohë të gjatë është në lidhje me menaxherin e saj dhe koordinatorin e spektakleve të ndryshme në Shqipëri, Popi Kola. Fotografitë, daljet publike e deri te pushimet e përbashkëta,…

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” dyshohet për vrasjen e ish-gruas

Emisioni “Për’puthen”, pas popullaritetit që ka marrë me sezonin e dytë, para disa muajsh ka vendosur që të krijojë edhe një format të ri me konkurrentë mbi moshën 40-vjeçare. Një ndër konkurrentët e formatit “40+” ishte edhe Naumi, i cili…

Ëmbëlsirë shumë e shijshme me arra dhe lajthi!

Përbërësit: – 10 vezë, – 150 gr gjalpë, – 160 gr sheqer, – 120 gr arra, – 80 gr çokollatë, – Pak kanellë. Për fill: – 10 të verdhë të vezëve, – 10 lugë sheqer, – 200 gr gjalpë, –…

Recetë: Kadaif me arra

Një nga ëmbëlsirat që nuk duhet të mungojë në tavolinën tuaj është kadaifi. Kjo është një ëmbëlsirë turke, e cila kërkon shumë pak kohë për t’u përgatitur. Përzieni sheqerin me ujin. Vendoseni tenxheren në zjarr dhe lëreni të marrë një…

Historia e bakllavasë

Atmosfera e festave do të ishte shumë çalamane nëse do të mungonte më e pa munguara, simboli e miti i festimeve, bakllavaja. Fjala bakllava e ka prejardhjen nga rrënjët mongole “bayla”, mblidh ose lidh, duke u përzier me fundoren foljore…

Renee drejt hapave të prindërve, Robertit e Norës

Robert Berisha dhe Nora Istrefi tashmë ka një kohë që janë ndarë, por vazhdojnë të kenë raporte të mira dhe të jenë prindër të shkëlqyeshëm për vajzën e tyre, Renne. Kur është fjala për vajzën e tij, Robertin e kemi…

Rina Balajn e “tradhton” fustani, zbulon më shumë se që duhet

Reperja, Rina Balaj, ka filluar pushimet e saj derisa gjatë ditës së djeshme ka postuar disa foto ku duket tepër seksi. Krijuesja e hitit “Rosita” është shfaqur në bikine me shoqërinë e saj derisa nuk ka hezituar të tregon asetet…

I thanë “po dukesh si plakë”, Blerona ia kthen komentin ndjekëses

Moderatorja, Blerona Zeqiri qysh se nga humbja e madhe e peshës ka ndryshuar edhe në pamje. Që nga humbja e kilogramëve të tepërt, ajo po merr komente nga më të ndryshmet në fotografitë që i publikon në rrjete sociale. Së…

I thanë je si bletë punëtore, Luana Vjollca del për ta festuar 1 Majin

Luana Vjollca është një nga moderatoret më të njohur e më të suksesshme shqiptare  Jo vetëm moderatore, ajo gjithashtu është këngëtare dhe një vajzë mjaft e angazhuar, e për këtë shumë njerëz e duan dhe e vlerësojnë. Sot ishte Dita…

A ka Yllka Gashi operacione plastike në fytyrë?

Aktorja me tipare të veçanta, për vite me radhë ka pushtuar edhe ballinat e ka qenë imazh promocional i shumë brendeve. Pos që është një aktore e talentuar, është edhe një imazh perfekt. Yllka është totalisht origjinale, pa ndërhyrje. Ajo…

Dafina Zeqiri befason me stilin e ri

Këngëtarja e njohur dhe shumë e talentuar, Dafina Zeqiri njihet jo vetëm për zërin e jashtëzakonshëm, por edhe për stilin unik që ka. Dafina kujdeset që gjithmonë të vijë unike dhe më ndryshe se të gjithë me paraqitjet e saj,…

A e qoi në vend Dani amanetin e gruas që nuk jeton më?VIDEO

Dani prej më shumë se 30 vitesh i këndon ndjenjës më të bukur në botë, dashurisë, por edhe vuajtjes e dhimbjes që di të lë ajo. Këngëtari i mirënjohur ka kënduar kryesisht muzikë popullore, por edhe të lehtë, pa lënë…

Engjëllusha uron gjyshen: “Jetofsh sa bjeshkët e Mushtishtit”

Engjëllusha e ka uruar gjyshen e saj për ditëlindje me një urim shumë special, shkruan “Kosovarja”. Jo vetëm Shyhretja, por edhe vajzat e saj kanë një raport shumë të afërt me nënën e këngëtares së mirënjohur, ato shumë shpesh i…

Teuta Selimi hap arkivat, kujton një moment nga e kaluara

Këngëtarja njihet për zërin e veçantë që ka dhe hitet e shumta që ka sjellë ndër vite,   Teuta është gjithashtu mjaft akitve në rrjete sociale, ku shpesh ndan me ndjekësit e saj imazhe e fotografi të ndryshme, ndër to edhe…

Historia që fshihet pas këngës “Vendi im” e Elvana Gjatës

Nëse do të duhej të përmendnim një dyshe shumë të mirë dhe të suksesshme në industrinë e muzikës, padyshim që do thoshnim Elvana Gjata dhe Pirro Çako. Pas albumit të parë ata erdhën me albumin tjetër “Çelu” i cili mban…

‘Ngeli duke vajtuar e shkreta’, Elvana i kthen përgjigje komentuesit

Elvana Gjata është e ftuar këtë të shtunë në “Soiree” me Jonida Shehun për të folur për albumin e saj më të fundit “Çelu”, që ka patur shumë sukses. Gjatë emisionit, Elvana u gjend edhe përballë disa komenteve pikante që…

Horoskopi ditor, e diel 2 maj 2021

Dashi Dita do të jetë e suksesshme për blerje dhe për të filluar më herët lëvizjet me pasuri të patundshme, të cilat do të përfundojnë me sukses. Lehtësia e komunikimit dhe e të bërit biznes, do të bëjë që ta…

Kush e shëmtoj kështu Gjyste Vulajn?

Gjyste Vulaj nuk bën assesi të anshkalohet nga lista e këngëtareve që e teprojnë me grim. Ajo, lyhet shumë dhe në mënyrë ekstravagante. Me sa dimë, këngëtarja nga Mali i Zi kërkon vetë nga grimerët që ta bëjnë të tillë,…

Vjollca Buqaj nënë me fat, djemtë i dedikojnë fjalë të bukura për ditëlindje

Sot feston ditëlindjen këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Vjollca Buqaj. Ajo padyshim është një nga emrat më të dalluar të skenës muzikore, e cila herë pas here sjell për publikun këngë të bukura me tekst të zgjedhur, shkruan “Kosovarja”.…

Vjen super projekti “Ta fala” nga David Dreshaj (Video)

Një super këngë ritmike vjen nga këngëtari i talentuar David Dreshaj i cili ka pak orë që e ka lançuar por është pritur shumë mirë nga publiku. Producent ekzekutiv i projektit është vet këngëtari Dreshaj i cili në klip shfaqet…

RITA vendos të “Godasi” zemrat me projektin e ri (Foto-Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Rita quhet këngëtarja e cila ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare. Rita sapo ka publikuar projektin e saj “Albanian Mashup”…

Ariana një ditë kënaqet me vjehrrën e tjetrën ditë më vjehrrin

Ariana Fejzullahu është një nga rejat më të përfolura të estradës. Ajo është e martuar me Ermalin, djalin e Sabriut dhe Nerës, shkruan “Kosovarja”. Ermali dhe Ariana janë prindër të katër fëmijëve 3 vajzave dhe një djali, ani pse dëshirën…

Melisa i thotë Andit: Je bota ime

Dje këngëtarja nga Shqipëria ka lansuar projektin e saj të dytë “Leje”, ku arriti të marrë 1 milionë klikime në yotube. Këngën e klipin e saj të veçantë e bëntë prezenca e të dashurit të saj Andit me të cilin…

Ana Lleshi i kthehet keq Arsimit: Kujt i plasi, ndoshta

Pas dy muajsh bashkë, Ana dhe Arsimi i dhanë fund lidhjes. I ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, Arsimi tha se arsyeja e ndarjes ishte Ana, e cila kërkonte vëmendje gjatë gjithë kohës, pa marrë parasysh se ai kishte punë. “Unë…

Elita Rudi përjeton edhe një lumturi- bëhet teze për të tretën herë

Moderatorja kosovare ende nuk i ka bërë dy muaj që është bërë nënë për here të dytë. Ajo solli në jetë vajzën e saj Botën, të cilën shpesh po e poston në instagram, shkruan “Kosovarja”. E pas saj edhe motra…

Noizy i bën babait një veturë luksoze për ditëlindje

Noizy i bleu veturë babait. Reperi Noizy është një ndër emrat më të suksesshëm të estradës shqiptare, i cili numëron shumë hite në karrierë. Artisti, së fundi me anë të një postimi bëri të ditur se babai i tij sot…

Tayna: Qysh bre n’10 mu mshel?

Tayna mërzitet nga masat anti-COVID. Rep-artistja Tayna mbrëmë u argëtua në shoqëri deri pak kohë para orës policore, që është nga ora 22:30. Në postimin e fundit, ajo u shpreh e trishtuar që duhet herët të kthehet në shtëpi, për…

Oriola Marashi tërheq vëmendjen e ish-të dashurës së Neymar dhe Malumas

Oriola Marashi është një nga vajzat më tërheqëse të showbizit në vendin tonë, si dhe një modele e kërkuar nga shumë kompani veshjesh. Bukuroshja momentalisht është në një lidhje me futbollistin Eros Grezda, pjesë e kombëtares shqiptare më parë, dhe…

Majlinda Zeka tregon trupin peshk, e kombinuar perfekt

Modelja dhe blogerja kosovare Majlinda Zeka ka befasuar me imazhet e fundit. Ani pse është nënë e një djali, falë linjave trupore të perfeksionuara ajo duket përherë në top formë, shkruan “Kosovarja”. Ngjashëm ka pozuar edhe në fotot e radhës…

Elvisi zbulon mesazhet me Sindin e Antonelën: “Më falni që po e bëj” VIDEO

Pas kërcënimeve, debateve e largimit nga “Përputhen”, Elvisi nxori mesazhet me Antonelën e Sindin. Elvisi javë më parë ishte emër shumë i komentuar në rrjet, për shkak të mënyrës se si u largua nga “Përputhen”. Largimi i konkurrentit ishte pas…

Luana Vjollca drejt kurorëzimit me Krenar Çoçajn

Pas një sezoni të suksesshëm televiziv në ‘Shiko kush luan’, Luana Vjollca duket sikur po mban të njëjtin ritëm edhe për jetën sentimentale. Prej disa vitesh në një marrëdhënie me Krenar Çoçajn, dyshja duket se më në fund ka gjetur…

Kunatat më të mira në Kosovë dalin me një sqarim publik: S’e krijuam lidhjen tonë për famë

Në një bisedë virtuale në emisionin e mëngjesit Alarm në ATV, Valentina dhe Donika Hoti të martuara për dy vëllezër që jetojnë në Gjermani kanë folur për raportet që kanë njëra me tjetrën. Kjo intervistë e tyre u shpërnda mjaft…

Në ‘Përputhen’ u zinë, por jashtë emisionit Ola, Jasmina dhe Sara filmohen së bashku

Jasmina, Ola dhe Sara janë tre nga vajzat më të komentuara në “Përputhen” e sidomos për sherret e tyre me njëra-tjetrën. Fillimisht ishte Jasmina e Sara që patën një debat të ashpër mes tyre e treguan se dikur kishin qenë…

Blero poston këtë foto të Afronës dhe Tarës

Këngëtari Blero ka raporte të mira edhe me bashkëshorten edhe me ish bashkëshorten. Dikur ishte i martuar me Teuta Kransiqin aktoren kosovare me të cilën edhe ka një vajzë, por që pas krizave në martesë i dhanë fund asaj, shkruan…

Andi dhe Jasmina largohen nga Për’puthen me kërcim romantik dhe puthje pasionante

Andi dhe Jasmina e kanë mbyllur rrugëtimin e tyre në Për’puthen me një kërcim romantik. Në përfundim të kërcimit me këngën e tyre të preferuar, fjalët “u zhdukën”. Më pas, të gjithë kërkuan një puthje dhe Andi nuk hezitoi që…

Elvana Gjata e humbi njeriun që ishte gjithçka për të

Elvana Gjata pa dyshim që di të këndoj, por jo më mirë se këngëtare të tjera me të cilat kë garuar tek shou i talentëve “Ethet e së Premtes mbrëma”. Konkurrentët e kishin lënë prapa në garë Elvanen, por që…

Fero sjellë foton e parë më vajzën në krahë

Fero dhe Arbenita janë bërë prindër për herë të parë. Ata u gëzuan me ardhjen në jetë të vajzës se tyrë të cilës i vunë emrin Nina, shkruan “Kosovarja”. Ndonëse Arbenitës iu nda gëzimi në dysh për shkak se në…

Sa burra i kishte Tuna?

Tunes nuk ia ndien për asgjë…Këtë e thonë shumë njerëz që e njohin këngëtaren e famshme, shkruan “Kosovarja”. E talentuar, me stil, por edhe eksplicite. Kjo është Tuna. Gjuha e saj e mprehtë ka bërë që Tuna të pikaset. Ajo,…

A e njohu Naim Abazi Mihrijen kur u bë si Marlyn Monroe?

Energjia e saj është e rrallë dhe pa krahasim. Mihrije Braha, kudo ku shfaqet, shkëlqen dhe çelësi i suksesit duket të jetë, të bërit e gjërave me zemër Mihrija, është këngëtarja e qindra këngëve të bukura, shumë albumeve muzikore dhe…

Me këtë korset Morena po e bën belin ‘një grusht’

Këngëtarja, Morena Taraku, ka publikuar fotografit të reja në llogarinë e saj personale në rrjetin social “Instagram”, në të cilat sërish ka marr vëmendjen e ndjekësve me fizikun e saj. Morena, së fundi ndau me ndjekësit një fotografi ku u…

Ku e dërguan prindërit në moshën 10 vjeçare Gonxhe Gërxhaliun?

Gonxhe Gërxhaliu është prezantuesja e “Klan Kosovës”, që dikur ishte e njohur si modele. Kur ishte vetëm 10 vjeçare, prindërit e saj e regjistruan në një kurs modelimi, ndërkaq vetëm në moshën 17 vjeçare sfilojë për herë të parë, shkruan…

Kida ka një kërkesë të veçantë për ndjekësit

Kida shfaqi linjat në fotot e fundit. Orhidea Latifi, e njohur për publikun si Kida, është emër shumë i dashur për publikun. Këngëtarja, së fundi ka ndarë me ndjekësit disa fotografi, në të cilat u shfaq e veshur me kostum…

Selvija për Shpatin: Më dhe dashuri si në përralla

Shpati dhe Selvija janë çifti më i ri i shoubizit. Ata janë duke përjetuar një romancë të zjarrtë dashurie, ku kohë pas kohë e tregojnë edhe me postime në internet, shkruan “Kosovarja”. Pas shumë kohësh si beqar, Selvija është ajo…

Horoskopi ditor e shtunë 1 maj 2021

Dashi Duke filluar nga 9 maji Venusi do të jetë në shenjën tuaj, me pak fjalë, mund të ketë shumë takime pozitive këtë muaj. Në punë përpiquni të shmangni polemikat, mund të merrni përgjigje nëse keni bërë kërkesa në të…