Blerta Spahiu
28078 Articles0 Comments

Tortë obllanda

Përbërësit 30 lugë qumësht 400 gr sheqer 250 gr margarinë 150 gr keksa të bluar 150 gr arra të bluara 50 gr cokollate te zeze 50 gr çokollatë të bardhe 1 komplet obllande prej pese fletave Hapat Vlohet qumështi me…

Pica në muffins

Përbërësit 300 gr proshutë 300 gr kaqkavall 200 gr kërpudha 1 spec i kuq babure 5 vezë 4 luge miell Një lugë e vogël pluhur për pjekje Një lugë origano kripë sipas shijes piper sipas shijes Hapat Coptohen së pari…

Omleti spanjoll

Përbërësit 2 vezë 1 qepë ½ spec i kuq babure kripë 3luge vaj Hapat Grihet speci dhe qepa dhe zbutet në tigan me vaj. Pastaj shtohen vezët e tundura dhe të kriposura sipas shijes dhe një gatim shumë i shpejtë…

Roladë me arra dhe banane

Përbërësit 8 vezë 8luge sheqer 10 arra të bluara 1luge miell lëvore limoni 300gr xhem pemësh 2-3 banane 100gr çokollatë Hapat Tunden vezët me sheqer në marengë të dendur. Shtohen arrat,mielli dhe lëvorja e limonitduke i përzier me lugë. Masa…

Strudel me afion, arra dhe mollë

Përbërësit 1kg miell 20gr maja 100gr sheqer 4 të verdha veze 1/2L qumësht PËR LYERJE: 250gr afion të bluar 2decilitra qumësht 100gr sheqer kanellë 250gr arra të bluara 2decilitra qumësht 1 sheqer vanilije 1/2kg molle Hapat Tunden të verdhat e…

Tortë Marcipan

Përbërësit 4 vezë 12luge sheqer 12luge vaj 12luge qumësht 12luge miell 4luge kakao 1 pluhur paste(pecive) SHERBETI: 1/2L qumësht 10luge sheqer 1 shmant 2luge eurokrem Hapat Perzihen te gjith perbersit dhe piqet ne temperature 200 grade per 15 minuta Pastaj…

Sallatë me aromë grejpfruti

Përbërësit 2 grejpfrutë 2 rrepa të bardha rrepka të kuqe disa thelpinj hudhre vaj ulliri majdanoz Hapat Grejpfrutët priten përgjysmë ose, nëse shërbehen një për person,priten lart në formë kapaku. Pastrohen me kujdes nga fryti i brendshëm duke e ruajtur…

EMBELSIRE E SHPEJTE

Përbërësit BRUMI I PARE: 2 vezë 1filxhan sheqer 1filxhan kos 1filxhan vaj ½ pluhur paste(pecive) 1 sheqer vanilje miell BRUMI I DYTE: 2 vezë 1filxhan sheqer 1filxhan kos 1filxhan vaj ½ pluhur paste(pecive) 1 sheqer vanilje miell 1luge kakao SHERBETI:…

Sallam çokollate

Përbërësit 150gr sheqer 3 të verdha veze 80gr gjalpë 4luge kakao e hidhur 200gr biskota “digestive” Hapat Hedhim në gotën e mikserit sheqerin, të verdhat e vezëve, gjalpin e shkrirë e kakaon dhe i përziejmë. Shtojmë biskotat dhe vazhdojmë përzierjen…

Bombica me fiq të thatë

Përbërësit 30 fiq të thatë 30 arra të ndara në gjysmë BRUMI: 200ml ujë 150gr sheqer 200gr plazma të bluara 200gr arra të bluara 1 vanille sheqer PËR DEKORIM: 200gr badema të bluar Hapat Ujin, sheqerin dhe vanille sheqerin i…

Embelsire me vishnje

Përbërësit PER PANDISPANJA: 15 vezë 15luge sheqer 15luge miell 3 pluhur për pjekje 3decilitra qumësht PER KREM: 8 të verdhë të vezëve 300gr sheqer 3 pudingë vanilje 9decilitra qumësht 150gr çokollatë 250gr margarinë 3 banane 1 therrime cokollate PER DEKORIM:…

Pispili me dhalle

Përbërësit 500gr miell misri 1kg presh 200gr djathë 2-3 vezë 2-3luge kos 3-4luge vaj ulliri Hapat Lyejme tepsine me vaj dhe shtrojme nje shtrese mesatare me miell misri,hedhim perberjen presh-gjize-veze-kos,pastaj shtrojme nje shtrese tjeter miell misri,me pas kosin ne te…

Musaka me patate

Përbërësit 1/2 kg mish i bluar 2 qepë 2 decilitra vaj ulliri 1/2 tube majdanoz 1 kg patate 2 decilitra qumësht kripë piper Hapat Qepa pastrohet dhe pritet imët Fërgohet në yndyrë gjersa të zverdhet Hidhet specall dhe mishi i…

Krofne me çokollatë

Përbërësit PËR BRUMË: 6 vezë 150gr gjalpë 200gr miell i butë 2.5decilitra ujë 1luge kakao kripë PËR KREM: 1L qumësht 100gr niseshte 1luge xhelatinë 4 të verdhë të vezëve 200gr sheqer 100gr çokollatë për zierje 2 pudingë vanilje 200gr margarinë…

Fërgesë e Tiranës

Përbërësit 3-4 qepë 2 domate 5 speca 3 vezë 200gr djath i bardhe vaj ulliri kripë piper i zi Hapat Pasi i kemi lare te gjithe perbersit i grijme holle me rradhe, qepet, specat, domatet Hedhim ne tigan qepet me…

Kacamak me këpurdha të pjekura

Përbërësit 0.5kg këpurdha 2luge vaj ulliri 1luge uthul balsamike 1luge hudhër e grirë imët ¼ majdanoz PËR KAÇAMAKUN NEVOJITEN: 2gota qumësht 1 ½gota ujë ½ kripë ¾ miell i misrit për kaçamak 2luge gjalpë ¾ djath parmesan i grirë në…

QOFTE SHTEPIE

Përbërësit 1 qepë 1 thelbë hudhër 1 patate 2 vezë 2 feta buke 500-700gr mish Hapat Ne nje tenxhere hedhim mishin e grire dhe shtojme me rradhe qepen e grire, nje hudher te shtypur, pataten e qeruar dhe prere imet,…

Tiramisu klasike

Përbërësit 400gr biskota Savoiardi 500gr krem maskarpone 6 vezë 120gr sheqer kakao pluhur kafe expres Hapat Si fillim, pregatisim kafen ekspres (ose moka) e cila do te na nevojitet per te lagur biskotat (rreth nje filxhan caji), e hedhim ne…

Tavë dheu tiranse

Përbërësit 300gr gjize 250gr mish viçi 3 domate 2 speca 150gr vaj ulliri 3 thelbë hudhër 2 qepë kripë Hapat Marim nje tigan hedhim vajin, hedhim mbrenda ne tigan mishin qepen trazohen,,me pas hedhim domatet e grira, hudrat, specin e…

Krem pite

Përbërësit BRUMI: 250gr brum i ngrirë i fletëzuar KREMA: 2L qumësht 2x150gr sheqer 2 sheqer vanilije 2luge miell 200gr nisheste 7 vezë Hapat Brumin e ngrirë e lëmë të shkrihet pak, sa për ta t’holluar, e ndajmë në dy pjesë…

Kavurme

Përbërësit 500 gr mish viçi 2 kg qepë 200 gr gjalpë ose 1dl. Vaj 1 lug gjelle kripë 5 – 6 krerë hudhër 1 lug gjelle piper i kuq 1 lugë reçel Piper te zi 1-2 lugë gjelle uthull Hapat…

Byrek me kungull

Përbërësit 15 peta byreku te gatshme 1kg tul kungulli 300ml qumësht 300gr gjalpë 3 vezë 1luge miell kripë sipas deshires copeza djathi Hapat Grijme tulin e kungullit ne rende me pjesen me te trashe te saj. Ne nje tenxhere, shkrijme…

Smorgastata

Përbërësit BAZA: buke per tramezzini PER LYERJEN MIDIS FETAVE TE BUKES: djath filadelfia PER MBUSHJE: feta proshute te pjekur PER ZBUKURIM: feta limoni Hapat Lyejme çdo fete buke per tramezzini me perberesin qe kemi zgjedhur, vendosim midis fetave mbushjen dhe…

Gjel deti i pjekur për Vitin e Ri

Përbërësit PËR 8 PERSONA NEVOJITEN 4kg Gjel deti 125gr gjalpë 1 limon 1 thelbë hudhër 3 qepë vaj ulliri kripë Hapat Nxeheni furrën në 180 gradë C. Thajeni gjithë gjelin e detit me peceta ose letra kuzhine Përzieni mirë gjalpin…

Patate te pjekura dhe te mbushura

Përbërësit Gjalpë i shkrirë Patate te pjekura kripë piperë i zi i bluar djathë i copëtuar MBUSHJA perime presh, proshutë speca te grira Hapat Furrën e ngrohim paraprakisht në 250 gradë. Prejmë në fetë një shtresë nga pjesa e sipërme…

Sallatë me domate dhe qepë të kuqe

Përbërësit 1 qepë të kuqe të madhe 1/2 e filxhanit uthullë e mollës 1/4 e filxhani sheqer 8 filxhana domatote, të prerë Hapat Në një enë të thellë kombinoji 4 filxhana ujë të ftohët akull dhe 2 lugë caji kripë;…

Çorbë me pulë dhe misër

Përbërësit 1filxhan karrota të ngrira, të paketuara 1/2 qepë të prerë 2luge gjalpë 2luge miell 200-300gr misër me kremë 1 kockë për supë pule 2 kanace me copa pule 1 kanace speca të kuq të ëmbël 1/8 – 1/4 lugë…

Embelsire me vishnje

Përbërësit 5 vezë 2 kavanoza me komposto vishnjash 2decilitra jogurt 2lug miell 10luge sheqer 1 pluhur për pjekje 2luge kakao 500gr gjize 5decilitra shtalpe e embel 3 sheqer vanilje 2 glazura te kuqe per embelsira Hapat Te bardhet e vezeve…

Resana

Përbërësit 4 vezë 4filxhana sheqer 8filxhana miell 2luge kakao 1 pluhur për pjekje marmelate apo eurokrem Hapat Perzihen vezet me sheqer, pastaj shtohet vaji dhe mielli i perzier me pluhur per pjekje. Nga kjo mase behet nje brume i holle.…

Kek me molla

Përbërësit 350gr miell 200gr gjalpë 200gr sheqer 3 vezë 3 molle 1 maja per embelsira me arome vanilje 1 lekuren dhe lengun e limonit pak kripë sheqer pluhur per sperkatje Hapat Qerojme mollet, i presim ne feta te holla dhe…

Mafins me copëza çokollate

Përbërësit PERBERESIT PER 12 MAFINS 400gr miell 200gr sheqer 150gr gjalpë 100gr cokollate te zeze 3 vezë 1 bustine vanilje 1 bustine pluhur pjekes 1/2luge sode buke pak kripë Hapat Rrahim per disa minuta me ndihmen e nje mikseri gjalpin…

Tako e djegëst vegjetariane

Përbërësit 1lug vaj ulliri 1 qepë 1 thelbë hudhër 3 kërcella celer 200gr kërpudha 2 speca të vegjël shumë të djegës 100gr pure të domateve 1luge cocoa pluhur 100ml verë të kuqe 150ml lëng perimesh të përziera 150gr fasule zeza…

Kumbulla të thata me proshutë

Përbërësit PERBERESIT PER 5 PERSONA: 10 kumbulla te thata pa berthame 4 feta proshute te pjekur (mundesisht katrore) 60gr gjalpë Hapat Vendosim kumbullat e thata ne nje ene me uje te ngrohte dhe i leme ne kete menyre te zbuten…

Bajadere e akullt

Përbërësit PER KORE ME KEKSE: 100gr gjalpë 3luge sheqer 2luge kakao 100gr çokollatë për zierje 300gr kekse te bluar 50gr arra të bluara 50gr arra te grimcuara 2decilitra qumësht PER KREM: 4decilitra qumësht 1 puding vanilje 100gr gjalpë 3luge sheqer…

Embelsire pemesh me ajke

Përbërësit 300gr mjedra te ngrira 1kg banane 8 decilitra ajkë 1 konserve e vogel ananas 14luge sheqer 1 paketim i madh kekse “petit beurre” 3qeska krem pana 1paketim sheqerka per dekorim 4decilitra qumësht Hapat Bananet qerohen dhe priten ne rrathe,…

Katrore “Amoretto”

Përbërësit 300gr cokollate qumeshti 100gr gjalpë 1 puding vanilje 4decilitra qumësht 4luge sheqer 3luge liker “Amoretto” 150gr gjalpë Hapat Cokollata copetohet, b pudingu me 1 deciliter qumesht. Perzierja e pergatitur derdhet ne qumeshtin e vluar dhe zihet ne temperature mesatare,…

Kek me arra kokosi dhe krem nutella

Përbërësit 300gr miell 100gr arra kokosi pluhur 200gr sheqer 200ml qumesht arra kokosi 100ml vaj luledielli 4 vezë 1 pako te vogel pluhur pjekes 200gr krem nutella Hapat Rrahim fillimisht vezet me sheqerin derisa e gjithe masa ta dyfishoj vellimin…

Torta e pavarësisë

Përbërësit 10 të bardha të vesë 300gr sheqer 300gr arra të bluara 2 lugë miell KREMI 10 të verdhë të vezëve 180-200gr sheqer 100gr çokollatë 250gr gjalpë 3 lugë kafe Hapat Tunden të bardhat e vezëve dhe sheqeri në shkumë…

Piroshka me mish

Përbërësit 400 gr miell i butë 2 dl ajkë 200 gr gjalpë 1 tharmë i freskët 1 dl qumësht 500 gr mish viçi i bluar 100 gr djath kaçkavall 1 kokë qepë 3 dl vaj 1 lugë e vogël sheqer…

Ravioli me djathe e kerpudha

Përbërësit 500 gr ravioli me djathë 1 presh 250 gr kërpudha 1 brokoli 200 gr djathë mocarela 250 gr domate te konservuara 200 gr tomatina 1 pako salcice pule 2 dl supë viqi 5 lugë vaj borzilok melmesa të përziera…

Torta me çokollatë

Përbërësit 16 vezë 500 gr sheqer pluhur 500 gr gjalpë 200 gr biskota të bluara 600 gr çokollatë për zierje 300 gr krem pana Hapat Te bardhe ndahet nga te verdhet e vezeve dhe tundet derisa te behet nji shkume…

Torte ”Dite e nate”

Përbërësit PANDISPANJA 5 vezë 200 gr gjalpë 250 gr sheqer 1 dl qumësht 250 gr miell 1 pluhur për pjekje 1 luge kakao KREMI 180 gr çokollatë për zierje 1 dl qumësht 2 të verdhë të vezëve 140 gr sheqer…

Kifle pa veze

Përbërësit 1L qumësht 4filxhana vaj 4luge kripë 8luge sheqer 1.5luge maja miell Hapat Te gjitha perzihen deri sa te formohet brumi. Lihet te qendroj deri sa te dyfishohet (afro 40-50 minuta). Pastaj ndahet ne kuleq te mdhej. Cdo kuleq shtrihet…

Ashure

Përbërësit PER 4 PERSONA 300gr grurë për ashure (grurë të rrahur) 100gr sheqer të bardhë ose kane 100gr arra 100gr bajame 100gr lajthia 50gr Rrush te thate 3-4 fiq të thatë 3-4 karafil disa kokrra shegë për zbukurim (sipas dëshires)…

SUPË ME AVOKADO

Përbërësit 1 avokado 2 lugë lëng limoni 1/2 litër jogurt 2 lugë ajkë kosi 1/2 lugëz salcë tabasko kripë piper majdanoz Hapat Avokadoja pastrohet, pritet në katrorë dhe vendoset në enë ku do të bluhet. Shtohen të gjithë përbërësit dhe…

Krepe me shpageta

Përbërësit 150gr miell 2.5decilitra qumësht 1 vezë 50gr kackavall te grire sipas deshires erza,vaj ,krip,dhe piper te zi 175gr shpageta te ziera 40gr gjalpë PER MBUSHJEN; 1 kozerev peshku ton 20gr kackavall parmigjan te grire 1deciliter salce kosi 15gr mustardë…

PERZIERJA BAZE PER KREPE

Përbërësit 600gr miell te bute 1L qumësht 4 vezë 1deciliter vaj 1luge kripë Hapat Perzihet mielli,qumshti,vezet dhe kripa dhe behet nje perzierje e lehte dhe lihet te qendroje 30 minuta. Krepat piqen ne tigan te nxehte me vaj paraprakisht dher…

Krepa me oriz

Përbërësit 12 krepa 100gr oriz 2 qepë 100gr gjalpë 2 vezë të ziera 100gr proshute e grire erza,vaj ,krip,dhe piper te zi Hapat epet i grijme holle dhe i skuqim nr gjalpe,pastaj shtojme vezet e ziera dhe te grira ne…

Krepa te mbushura me djathe dhe proshute

Përbërësit 12 krepa 100gr proshute e tymosur 150gr djathë 1decilter salce kosi pak gjalpë krip,piper, ereza 50gr kackavall te grire Hapat Proshuten e grijme holle dhe e bashkojme me djathin dhe e shtojme ngadale salcen e kosit duke krijuar keshtu…

Gjizë e bërë në shtëpi

Përbërësit 1L qumësht 2luge uthull molle 100ml krem pana Hapat Vendosim qumeshtin ne nje tenxhere ne zjarr te ulet dhe e nxehim derisa te arrije temperaturen 80°C duke e kontrolluar me termometer gatimi, ose nese nuk e keni mund te…

Tortë e thjeshtë për diabetikë

Përbërësit 260gr miell 40gr kakao 50gr fructan 1luge sode buke 10gr uthull e bardhë 200gr ujë i ftohtë 1 bustinë me vanilje 30gr vaj luledielli PËR TA DEKORUAR: 50gr çokollate fondente lajthia të pjekura Hapat Në fillim do të ndezim…

Mjedra ne alkool

Përbërësit 1kg mjedra 400gr sheqer 4 gjethe mjedre 1L raki mjedrash Hapat Sterilizojini 6 kavanozë. Futini në kavanozë në radhë mjedrat, sheqerin dhe 2 gjethe mjedre. Hidhni përsipër raki, duke lënë një hapësirë bosh 1 cm. Mbyllini hermetikisht vazot duke…

Ajvar

Përbërësit 10kg speca 2decilitra vaj 50gr kripë Hapat Specat i lajmë, i pastrojmë, i pjekim, i qërojmë , i bluajmë dhe i vejmë në enë të thellë të pershtatshme për zierje. Ajvarin e zijmë 4- 6 orë nvarësishtë nga sasia…

Role buke me proshute dhe djath filadelfia

Përbërësit 5 buke tosti 10 feta proshute te pjekur 10 djathë 1/2kuti djathi filadelfia Hapat Vendosim nje fete buke tramezzini ne nje leter celofoni dhe e hapim me okllai derisa te ngjeshet. E lyejme me djath filadelfia, vendosim dy feta…

Torte pa ve

Përbërësit 5 molle 2filxhan vaj 2gota sheqer 1luge sodë bikarbone 1gote griz 3gota miell Hapat Mollet e grira ne rende ,vajin,sheqerin dhe soden bikarbone i perzine mire dhe i len deri 30 minuta duke i perzier kohe pas kohe.Pastaj ia…

TATAR BYREK

Përbërësit 250gr miell 800gr petë të gatshme 700gr mish i bluar 1L kos 3 vezë 250gr gjalpë 4-5 thelbë hudhër 3-4decilitra supë mishi Hapat Gatuhet brumi për katmer, ngjeshet mirë, ndahen 10 kuleç dhe mbulohen me pecetë të lagur ose…

PITE ME KUNGULL

Përbërësit 700gr miell 1kg tul kungulli 1/4kg gjalpë qumësht 1 sheqer vanilje 2-3luge sheqer kripë Hapat Zinet brumi i butë me miell të situr, sikurse për çdo pite. Pasi të pushoj pak, brumi ndahet në toptha të vegjël të cilët…

Petulla

Përbërësit 0.5L qumësht 400gr miell 1luge kripë 1luge pluhur paste(pecive) Hapat Qumështit ja shtojmë vezët, miellin, kripën dhe pecivën. Brumin që e fitojmë duke i përzier gjithë kta përbërës me lugë të madhe e hedhim në vaj të nxehtë dhe…

Torte me molla (stili amerikan)

Përbërësit PERBERESIT PER BRUMIN: 300gr miell 150gr gjalpë 50ml ujë pak kripë PERBERESIT PER MBUSHJEN: 1kg molle te verdha 100gr sheqer 1luge miell 1luge kanellë pak arre moskat pak kripë 1 lekuren dhe lengun e limonit PER LYERJE: pak qumësht…

Kifle të vogla me çokollatë

Përbërësit 3 vezë 3luge sheqer 1gote qumësht 700gr miell 1luge maja birre Hapat Per mbushje mund te perdorni Nutella ose sipas deshires mund te zgjedhni edhe ndonje recel te preferuar Nje luge sheqer e perzien me gjysme gote uje te…

HITHENIK

Përbërësit 300gr hithra të pastruara 300gr miell misri 50gr miell gruri 2 vezë 1/2L qumësht 1gote mazë të vjetër 200ml vaj 1maje e thikes sode buke 200gr djathë pak kripë Hapat Hithrat duhet të përdoren të njoma dhe atë mundësisht…

Pica tradicionale me perime

Përbërësit PERBERESIT PER BRUMIN: 1kg miell 6-7luge vaj ulliri 50gr maja birre 2luge sheqer 10-15gr kripë 1gote ujë PERBERESIT PER MBUSHJEN: 300gr salcice 2-3 domate 300gr djath mocarela kripë Rigon gjethe borzilok te fresket vaj ulliri Hapat Ndërkohë që presim…

Brumi per buken

Përbërësit 500gr miell 250ml ujë 25gr maja birre 5luge vaj 15gr kripë 2luge sheqer Hapat Gjeja e pare qe duhet te bejme, eshte te copetojme imet me duar majane e birres te cilen e vendosim ne nje tas te vogel,…

Kompoti nga kumbullat

Përbërësit 2kg kumbulla 500gr sheqer 1L ujë Hapat Kumbullat i pastrojme dhe ua heqom fara dhe i terim me lecke secilen veq e veq. Pastaj i mbushim kavanozet mire deri sa te mos mbushen me kumbulla deri 2 centimetra pa…

Lenge prej molle, kajsie dhe karrote

Përbërësit 1kg molle 1kg kajsi 1kg karrota 8L ujë 800gr sheqer 2 limontos 1 konzervans Hapat Te gjitha frutat pasi ti pastrojme i vendosim ne pak uje (nga masa e ujit)dhe i ziejme. Pasi ti ziejme i kullojme mire dhe…

Leng prej portokalli, limoni dhe karrota

Përbërësit 2kg portokall 0.5kg limon 0.5kg karrota 3L ujë sipas nevojes sheqer Hapat Portokallet dhe limonet i qerojme e i baluajme ne makinen per bluarjen e mishit. Karrotat i bluajme ne rendeKrejt kete perzierje e veme ne ujin qe e…

Lenge vishnje

Përbërësit 6kg vishnje 2kg sheqer 5 limontoz 1/2 konzervans 10L ujë Hapat Vishnjet i pastrojme dhe ia heqim fara dhe shkurt i ziejme me pak uje.Kur vishnjet zbuten ia shtojem sheqerin ujin tjeter qe ka mbet ,limontozin dhe i ziejme…

Lenge dredheze (luleshtrydhe)

Përbërësit 5kg dredhëza 1.2kg sheqer 4 limontoz 1/2 konzervans 8L ujë Hapat Dredhezat i pastrojme mire nga bishtat dhe i vendosim ne nji ene dhe i mbulojme me uje. Dredhezat i ziejme dhe i kullojme ne nje site te shpeshe…

Lëngë mollë

Përbërësit 1kg molle 1.25kg sheqer 4 limontoz 1/2 konzervans 12L ujë Hapat Mollet i pastrojme mire nga farat por nuk i qerojme. .Mollet i vejem ne tengjere ,,i qesimi ujin deri sa te mbulohne me uje dhe i veme te…

Reçeli prej mjedrave

Përbërësit 3kg mjedra 3kg sheqer 3 limontoz Hapat Marim mjedra te forta dhe i pastrojme dhe i vendosim ne nji tengjere nji rend mjedra nji rend sheqer duke i sterpikim ne cdo rend me limonoz te shkrire paraprakisht ne pak…

Reçel prej manaferrave

Përbërësit 1kg manaferra 1.3kg sheqer Hapat Manaferrat me kujdes i pasrojme mire.Ne tengjere do te vendosim nje rend manaferra nje rend sheqer dhe keshtu do te bejme deri sa te hargjhet masa krejtesisht vetem ne rendin e fundit duhet te…

Reçeli prej rrushit

Përbërësit 2kg rrushe 1kg sheqer Hapat Rrushin e pastrojme mire dhe e qesim ne nje tengjere ku do ta ziejme dhe i shtojme sheqerin dhe e ziejme per rreth nji ore dhe kur dalin faran ne siperfaqe i largojme ato.…

Reçel prej ftonjeve

Përbërësit 1kg ftonje 1.25kg sheqer 2gota ujë Hapat Kur te zihet embelsira nga ftoni ,duhet provuar a eshte ftoni i mire per embelsire ftoi apo jo ku ajo provohet ne kete menyre;ne ujin qee vlon e qesim ftonin te pastruar…

Reçeli prej qershive

Përbërësit 1kg qershija te pastruara 1kg sheqer 1 limon 1 sheqer vanilje Hapat Qershite i pastrojme, ia heqim bishtat dhe e pastrojme nga berthama (farat). Ne tenxheren per embelsira e ziejm shurupin prej sheqerit me 2 gota uje, ia heqim…

SALLATË ME TUNË

Përbërësit disa rukola 5 domate 1 speca disa qepë të kuqe djath parmezan 1konzerv ton kripë vaj ulliri uthullë ballsamiko Hapat Të gjithë përbërësit,përpos konzervës përzihen. Sipër aty këtu vendoset mishi,qoftë ai ton,ose mish i bardh pule i skuqur më…

POGAÇE LULE

Përbërësit 1kg miell 1/2L qumësht 2 vezë 125ml vaj 1-2luge sheqer 1luge kripë 1 sheqer vanilije 2 tharme buke 100gr gjalpë Hapat Ulet tharmi në ½ gotë qumësht të vakët (merret nga masa e qumështit) me 1 lugë miell dhe…

POGAÇE ME SUXHUK

Përbërësit 4 vezë 2gota kos 1gote vaj 3gota miell 1 pluhur paste pak kripë Suxhuk Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

PITE ME PRESH

Përbërësit 1kg presh 1/2gote ajkë 1/2kg petë për pite 4 vezë 1luge gjalpë 150gr margarinë 1gote uje mineral kripë Hapat Preshtë pastrohen nga gjethet e gjelbra. Pjesët e bardha të preshve priten imët dhe fërgohen me një lugë yndyrë, në…

Speca në furrë me kaperi

Përbërësit 4 speca 2 thelbë hudhër 2luge Kaperi pak galetë pak borzilok vaj ulliri kripë Hapat Pastrojme specat duke i hequr si fillim bishtin dhe duke i ndare ne dy pjese nga ana gjatesore. Me majen e thikes eleminojme farat…

TORTË TUNELI I KALIMASHIT

Përbërësit PATISHPANI I BARDHË 6 te bardha te vezes 6 lugë sheqer 5 lugë miell 1/2 filxhsn kafeje vaj lëvore limoni PATISHPANI I KAFTË 5 vezë 5 lugë sheqer 5 lugë arra të bluara 2 lugë miell FILLI I VERDHË…

Bakllava

Përbërësit 5 vezë 1 e plotë dhe 4 të kuqtë 1 gotë vaj 1 gotë qumësht 1 lugë të mesme sheqer 1 maje thike kripë Rreth 500 gr miell Rreth 400 gr arra të qëruara e të coptuara 200 –…

Supë pule me misër

Përbërësit 450gr miell misri 1 presh 1 karotë 1 shpinë pule 1 kofshë me këmbë pule kripë spec djegës 1luge gjalpë Hapat Shpinën e pulës, kofshën dhe këmbën, vëjini në një litër e gjysmë ujë të ftohtë. Shto karotën e…

TORTË MARGARITA

Përbërësit 8 vezë 8luge sheqer 8luge arra të bluara 3luge miell 1 sheqer vanilije FILLI ME ARRA:  200gr arra të bluara 1/2gote qumësht 5luge sheqer 150gr gjalpë KREMI:  1/2L qumësht 5 vezë 5luge sheqer 5luge miell 2 ekstrakt…

Kremi ganash

Përbërësit PERBERESIT PER KREMIN GANACHE JANE NE VARESI TE MADHESISE SE TORTES, POR PERGJITHESISHT 250ml krem pana 250gr cokollate te zeze 20gr gjalpë Hapat Vendosim ne zjarr te ulet panen e lengshme bashke me gjalpin e prere ne copeza te…

Krem gjalpi

Përbërësit PER TE MBUSHUR NJE TORTE ME DIAMETER 26-28CM 250gr gjalpë 4 të bardha të vesë 150gr sheqer pluhur 1 bustine vanilje Hapat Gjalpi qe do te perdoret per kete krem duhet te jete i cilesise me te mire, shume…

Krem marengë

Përbërësit 1 të bardha të vesë 4 sheqer pluhur disa pika lëng limoni Hapat Persa i perket perberesve, eshte e domosdoshme te ruhet raporti 1:4, psh nqs 1 e bardhe veze mesatare peshon afersishte 80gr duhen 320gr sheqer pluhur. I…

Makarons (ëmbëlsira franceze)

Përbërësit PERBERESIT PER RRETH 40 MAKARONS 150gr të bardha të vesë 200gr miell 220gr sheqer 200gr sheqer pluhur 50gr ujë 1luge ngjyrues ushqimor pluhur PER MBUSHJEN (NJE NGA TE MEPOSHTMET) krem gjalpi marmalate krem ganash Hapat Ndajme ne dy ene…

Tortë kinder buono

Përbërësit 200gr lajthi të coptuara 10 të bardha të vesë 15luge sheqer 1luge uthull molle 100gr nutella PËRBËRËSIT PËR FILLIN: 1.5L qumësht 10luge miell 10 të kuqën e vesë 10luge sheqer 1 puding vanilje 250gr margarinë 3 vanil sheqer 100gr…

Role me arra dhe krem kafe

Përbërësit PER PANDISPANJEN 100gr miell 100gr arra te qeruara 100gr sheqer 4 vezë 1luge pako te vogel pluhur pjekes pak vanilje 30gr vaj ulliri pak rum PER KREMIN ME KAFE 250ml krem pana 1luge kafe e tretshme ne uje disa…

Pulë me balsamik dhe e zier ngadalë

Përbërësit 6 gjoks pule piper i zi 1luge hudhër të kripur 2luge vaj ulliri 1 qepë 1/2filxhanit uthullë balsamik 1kanace domate 1luge baziliko të thatë 1luge rosmarinë të thatë 1/2luge ‘thyme’ e thatë Hapat Gjoksi i pulës i marinuar me…

Penne Arabiata

Përbërësit 1/2filxhan vaj ulliri 6 thelbë hudhër 1luge biber të kuq 1 domate 1/2filxhanit salce domatesh 1tuf baziliku 1 makarona pene 2 vezë 2filxhana prezlla 1luge hudhër pluhur 1luge kripë 1luge piper 450gr gjoks pule të prerë Hapat Ngrohni ¼…

Makarona me pesto siciljane

Përbërësit 400gr makarona 400gr domate te vogla 400gr arra 400gr arra pishe 100gr gjize borzilok kripë

Rulet mishi i lehtë

Përbërësit 700gr mish i bluar 1 vezë 1 qepë 1filxhan qumësht 1filxhan prezlla kripë piper 2luge sheqer i kaftë. 2luge mustardë 1/3filxhan ketchup Hapat Të ngrohet furra në 175 gradë C. Në një enë të madhe kombinoji mishin, vezën, qepën,…

Pite Tako

Përbërësit 225gr petëve gjysëmhënë të ngrira 450gr mish të grirë 30gr tako përzierje sezonale 450gr krem të tharët 225gr djathë të coptuar 400gr nacho Hapat Të nxehet furra në 175 gradë C. Shtroji petët gjysëmhëne drejtë në tepsinë katrore dhe…

Lazanja ala bolonjeze

Përbërësit 12 peta lazanjash 200gr Parmigiano Reggiano i grirë 1kg krem beshamel PËR KIMËN: 1 karotë 1 qepë 4luge vaj ulliri 1gote qumësht 50gr gjalpë 1gote verë e kuqe kripë piper 100gr pançetë mish i grirë viçi 250gr lëng mishi…

Pop Kek i bere ne shtepi

Përbërësit 2 vezë 8luge sheqer 8luge vaj 1gote kos 15luge miell 1 pluhur paste(pecive) 1 sheqer vanilije FILLI PER LYERJE 1 çokollatë për zierje 1/2 margarinë Hapat Te gjithe perberesit perzihen ne nje ene dhe behet brume paksa i trashe…

TORTË ME VISHNJA

Përbërësit 6 vezë 5luge miell 6luge sheqer 1deciliter qumësht 1luge niseshte 1 pluhur për pjekje PER KREM 4decilitra vlshnjash 6luge sheqer 1/2luge kanetle 3luge niseshte 650gr vishnja pa berthame 5decilitra qumësht 1 puding vanilje 6decilitra shtalpe e embel Hapat PANDISPANJA:…

Role me kanellë (cimet,cinnamon)

Përbërësit 300ml ujë 50gr margarinë 600gr miell 50gr sheqer pak kripë 10gr tharm buke PËR FILLIN: 50gr margarin e shkrire 100gr sheqer i kaftë. 10gr kanellë PËR GLAZURËN: 250gr sheqer pluhur 2luge lëng limoni 2luge qumësht Hapat Nga përbërësit e…

Mish viçi me tre salca

Përbërësit 800-1000gr tul viçi 1 qepë 1 karrote 1 dege selino kripë PER SALCAT 9luge majoneze 1luge salce pesto 1 thelbë hudhër pak kerri Hapat Vendosim ne zjarr nje tenxhere me 2 liter uje te ftohte, 1 luge te vogel…

Torte me kokos

Përbërësit 5 vezë 1gote sheqer 150gr kokos 200gr çokollatë 1luge ujë 250ml ajkë e ëmbël Hapat Ndajmë të bardhat e vezëve dhe i rrahim me sheqer deri te formohet shkumë e fortë.I shtojme kokosin dhe e pjekim 20 minuta në…