Blerta Spahiu
38576 Articles0 Comments

E mërzitur, Shkenda Dubova e uron babin e ndjerë për “Ditën e babit”

Shkenda Dubova po e kalon një ditë mjaft me dhembje. Duke qenë se sot (19 qershor), festohet “Dita e babait”, dhe i saj është në botën tjetër pasi në vitin e kaluar ndërroi jetë. <img class="alignnone size-full wp-image-340469" src="https://i0.wp.com/www.kosovarja-ks.com/wp-content/uploads/2022/06/Screenshot-33-1.png?resize=493%2C684&ssl=1" sizes="(max-width:…

Nga pushimet, Bearti zbulon vajzën perfekte për të

Fotot janë shtuar nëpër rrjete sociale me të madhe këto ditë Ngritja e temperaturave dhe dyndja drejt plazheve e kanë bërë të veten. E kur jemi tek postimet, kush më shumë se Beart Rexhepi mund të postojë? Me linja perfekte…

Ky është vendi ku u njohën e u dashuruan Rita e Fidani?

Rita dhe Fidani janë çifti simpatik i skenës muzikore, që tashmë kanë një mori këngësh të shoqëruara me videoklipe. Çift në jetë e në skenë, dyshja po ja dalin mjaftë mirë në çdo aspekt, Dyshja kanë zbuluar se janë njoftuar…

Çun Lajçi: Mbramë zemra deshti me m’lanë

Zemra t’len e s’pyet mjek si mbret! Shah n’veti ishte prej se e krijon Zoti, e rrak-taket ia kurdisi si deshti Ai e kësaj si iu tek! Të ngadalshme të shpejta e jo herë herë edhe të thyeme! Këto t’fundit…

Ishte me shikim të parë: Një dashuri si e Miriamit dhe Albanit

Këngëtarët Alban Skenderaj dhe Miriam Cani janë padyshim një ndër çiftet me të dashura të showbizzit shqiptar. Në një intervistë ndryshe sonte për “A Live Night”, Albani ka treguar sesi nisi dashuria e tyre, e cila ishte me shikim të…

Organizatori: Tentojmë t’i kemi dy edicione të “Sunny Hillit”, në Prishtinë dhe në Tiranë

Alban Kastrati nga Festivali “Sunny Hill” ka njoftuar se po planifikohet që ky festival në të ardhmen të mbahet në të dyja kryeqytetet shqiptare Kastrati në një intervistë për KTV-së, ka thënë se po tentohet që të mbahen dy edicione…

Arbëri s’i ka harruar rrënjët, foto sesionin e martesës me Dafinën i realizon në Kullën e Isa Boletinit

Mbrëmë kurorëzoi dashurinë futbollisti i njohur i përfaqësues së Kosovës, Arbër Zeneli. Në moshën 27 vjeçare ai i dha fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë me të dashurën e tij, Dafinën. Çifti organizuan një ceremoni madhështore, e para mbrëmjes së madhe,…

Xhensila dhe Klajdi po sjellin duetin e parë bashkë

>Në kuadër të projekteve verore, një ‘bombë’ po vjen nga Xhensila Myrtezaj dhe Klajdi Haruni. Dy artistët e njohur do t’i bashkojnë forcat për këngën e cila pritet fiks nga fundi i vitit të kaluar. Kënga e mbaruar prej kohësh…

DJ PM feston ditëlindjen, Sarah Berisha i bën urimin romantik

Sarah Berisha dhe DJ PM janë një nga çiftet më të pëlqyera që u krijua në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Derisa sot DJ -i nga Kosova feston ditëlindjen, Berisha nuk ka munguar me urimin romantik, “Faleminderit që je pjesë…

Gresa Behluli më në fund e tregon bashkëshortin e saj me foto

>Këngëtarja Gresa Behluli po jeton ca ditë të bukura pushimi në Kemer të Turqisë. Gresa në pushim është bashkë me të shoqin dhe djalin e tyre Diellin, të cilin publiku kishte rast ta shihte në videoklipin e këngës “Si dy…

Alban Skënderaj tregon tre momentet më të vështira të jetës së tij

Alban Skënderaj ka rrëfyer si rrallëherë disa nga momentet më të vështira të jetës së tij, jashtë kornizës ku ne e shohim si një artist të suksesshëm. Në një intervistë ndryshe sonte në “A Live Night”, Alban Skënderaj tha se…

Austria prezanton pako prej 6 miliardë eurosh ndihmë për qytetarët: 500 euro për secilin

Qeveria austriake ka prezantuar një paketë masash me vlerë gjashtë miliardë euro, e cila synon të ndihmojë qytetarët që përballen me rritjen e çmimeve. Paketa parashikon të zbatohet gjatë muajve të ardhshëm, ku do të këtë një bonus prej 500…

Pas pushimeve në Zanzibar, Arta Nitaj shtatzën?

Modelja Arta Nitaj për disa ditë ishte për pushime në Ishullin privat të Bill Gates. Në bazë të lokacionit të etiketuar, ajo ka treguar se ndodhet në ‘Gabi Beach Zanzi’ që ndodhet në Kiëengëa (një fshat në ishullin tanzanian, Unguja,…

Veç nafakë, nusja e Emalit reklamon shtëpinë luksoze

Të kesh katër fëmijë, dhe ta mbash trupin në formë, sigurisht së Ermali është njeriu më me fat në botë. Gardëroba, makinat, aksesorët dhe shtëpia luksoze janë vetëm disa që nusja bukuroshe e Ermal Fejzullaut, Ariana, pothuajse i poston cdo…

Kjo është pika e përbashkët që Bora ka me Donaldin

> Me kris nuk e pranojnë ribashkimin, ani pse Bora Zemani e Donald Veshaj u fotografuan disa herë në shoqërinë e njëri-tjetrit. Çifti i cili është mjaftë i dashur për publikun duket se nuk e ka ndërmend të pranojnë publikisht…

Lola duket bukur me këtë fustan nusërie

Lola Haradinaj gjithmonë ka një përkujdesje maximale për paraqitjet fizike. Ajo për ndjekësit e saj pozon në mënyra të ndryshme, e që gjithmonë tërheqë vëmendje, Këtë herë, me një stil më ndryshe, Lola duket perfekte në fustan nusërie teksa ka…

Sara merr një urim të ëmbël nga vjehrra e saj

Sara Hoxha feston sot ditëlindjen. Në mesin e urimeve të shumta, nuk ka munguar edhe një nga vjehrra e saj Xheri. Ajo ka zgjedhur që urimin ta bëjë përmes një fotografie në InstaStory ku shprehet: “Gëzuar ditëlindjen pashule, qofsh gjithmonë…

Ilir Shaqiri tregon planet që ka me Emanuelen

Në fund të majit, Ilir Shaqiri dhe Emanuela Morini i dhanë fund beqarisë së tyre, duke bërë dasmë madheshtore në Shqipëri. Çifti kanë vite së bashku, teksa fryt i dashurisë së tyre ka qenë e bija, Emily. Por a kanë…

Bleona Qerreti, tregon Emrin e politikanit që e ‘shastrisë’: E Dua…

Këngëtarja Bleona Qerreti ka treguar në një intervistë për ABC arsyen se përse mbështeti Presidentin Donald Trump. Bleona gjithashtu zbuloi edhe se ka një afeksion të veçantë për diplomatin amerikan Richard Grenell. Këngëtarja u shpreh se është zyrtarisht në dashuri…

Mozzik në lidhje dashurie?

Reperi nga Ferizaj, Gramoz Aliu i njohur ndryshe me nofkën “Mozzik” është mjaft aktiv sa i përket rrjeteve sociale, ku i mban aktiv ndjekësit me fotografi e video nga jeta e tij e përditshme. Së fundmi, reperi ka publikuar një…

VIDEO/ Meda dhe Lulja i kallin ‘fitilat e llampës’

Meda dhe Lulja njihen si një çift që mirëkuptohen dhe kanë respekt për njëri-tjetrin, ku kjo tregohet më së miri përmes viteve jo të pakta martese. Dashuria e tyre vihet në pah edhe më shumë kur ndonjëri ka ditë të…

Adelina Tahiri, me dorë në zemër këndon himnin e Maqedonisë së Veriut

Sonte në protestën e organizuar nga VMRO-DPMNE në Shkup, kundër qeverisë me moton “Boll më”, pjesëmarrëse ka qenë edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Tahiri Këngëtarja shqiptare Adelina Tahiri, sonte i është bashkuar interpretimit të himnit maqedonas. Madje, në momentet…

Dafinës nuk i duhen bikinit, ja se me çfarë mbulon ‘zogun’!

>Gjithmone komentohet me cdo paraqitje te saj. Këngëtarja e njohur dhe mjaftë e pëlqyer Dafina Zeqiri arrin të befasojë me ndryshimet që i bën në trup, duke u shfaqur gjithmonë unike. Ajo po e tregon se është meraklike e tatuazheve,…

Elvana Gjata ka festë, qenka bërë yll fare

Këngëtarja e njohur, Elvana Gjata është një ndër artistet më të spikatura të skenës muzikore shqiptare. Ajo është në fokus të mediave gjithëmonë dhe lëvizjet e saja menjëherë kthehen në lajme në mediat rozë, shkruan Kosovarja. Këtë herë artistja ka…

“Më e mira” – publikohet dueti i Ermal Fejzullahut dhe Romeo Veshajt

Këngëtari i mirënjohur, Ermal Fejzullahu ka lansuar këngën e re në bashkëpunim me Romeo Veshajn. Të dy prej ditësh kanë paralajmëruar këngën e re, e cila është publikuar sot (e shtunë) e shoqëruar bashkë me videoklip Kënga mban titullin “Më…

Miss Universe Kosova qenka aq tradicionale, shfaqet me plis

“Miss Universe Kosova 2022”, Roksana Ibrahimi ditë më parë e ka rrëmbyer kurorën dhe mban këtë titulll të së bukurës E bukura e vitit, ka treguar se e do tradicionalen dhe se i pëlqen edhe të vishet me rroba që…

Arbër Zeneli martohet me Dafina Hisenin

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, i ka dhënë fund beqarisë sot. Ai është martuar me Dafina Hisenin. Në fotografitë e publikuar nga Zeneli në rrjetet sociale, shihet se ka bërë një dasmë sipas traditave shqiptare.

Melaqe: Tuna dhe Fifi sot sjellin bashkëpunimin e shumë pritur

Artistet Tuna dhe Fifi paralajmëruan duetin e tyre bashkë dhe sapo e kanë gati. Projekti muzikor tashmë është finalizuar dhe do të lansohet sonte në ora 18:00 në Youtube. “Melaqe” mban titullin bashkëpunimi i këngëtareve të realizuar edhe me videoklip,…

“Jam me fat”, Capital T flet për Adrola Dushin

Capital T në intervistë tek binjakkët Veshaj në “Më lërë të flas”, ka folur edhe për Adrola Dushin, me të cilën është përfolur për një lidhje dashurie Teksa hodhi poshtë fjalët, Capital T tha se së bashku janë vetëm shokë…

Adriana Matoshi ia kalon edhe vajzës së saj me dukjen dhe stilin e veçantë

Është një nga aktoret që zë vend unik në artin e kinematografisë. Me stilin e veçantë dhe asnjëherë të njejtë Adriana Matoshi merr gjithnjë vëmendje në rrjetet sociale. Së fundi, ajo ka postuar një fotografi ku nuk duket fare si…

Kërkon nuse për shtëpi”, Semi na prezanton me shokun e saj single

Teksa së fundmi vetë Semi po përflitet për një lidhje me këngëtarin Ron Zaiti, me të cilin kreu një bashkëpunim, Semi i ka habitur të gjithë me postimin e fundit në ‘Instastory’. Ajo në formë shakaje ka prezantuar një prej…

Në këtë gjendje ka përfunduar mbrëm Bora Zemani

Bora Zemani ka përmbyllur sezonin e saj të fundit Përputhën. Ajo kohëve të fundit po përflitet ta prezantoj emisionin “Dance With Star”, shkruan InfoKosova. Bora sigurohet që gjithmonë ta paraqes vetën të rregulluar tepër bukur. Por një fotografi e postuar…

Donaldi rikrijon një skenë të “Përputhen” ku një shprehje e Borës u bë virale mes situatës me Beatrix Ramosajn

Vëllezërit Veshaj, Donald dhe Romeo, prej disa javësh kanë nisur me emisionin e tyre “Më lër të flas”. Mes shumë ngjarjeve e të ftuarve në program, ai shpesh merr vëmendje me veprimet që bën për ish-partneren e tij, Bora Zemanin,…

Ka një ‘përplasje’ pasive-agresive mes Noizy-Loredana dhe Mozzik-Tayna-Butrint

Heart attack” dhe “Pare”, përkatësisht bashkëpunimi i Noizy-t dhe Loredanës dhe bashkëpunimi i Mozzik, Tayna-s dhe Butrint Imerit duket se janë “kokë më kokë” me klikime në YouTube. Tërthorazi, këngëtarët sikur po “thumbojnë” njëri-tjetrin. Këngët u publikuan në të njëjtën…

Gëzimja ndan momentin më të mirë me vjehrrën dhe nënën

Gëzimje Hamzaj tashmë është një ndër emrat që qëndron në krye të medieve rozë. Ajo me postimet e shumta më rrjete sociale, mundohet që të qëndrojë gjithmonë afër ndjekësve të saj, shkruan “Kosovarja”. Sot, në një imazh të publikuar, ajo…

Gruaja e Sinan Hoxhës prej majës së gishtave e deri në maje të kresë, krejt zi

Sinan Hoxha është i martuar prej vitesh me bukuroshen Andrra Destani nga Tetova, por që ka jetuar për shumë kohë në Gjermani. Çifti janë prindër të dy fëmijëve dhe portreti familjar i tyre duket mjaftë i bukur e i lumtur.…

Pas thumbave të Noizy-t, vjen kundërpërgjigja nga Tayna

“Heart Attack” është bashkëpunimi më i ri i Noizy-t dhe Loredanës, që në fakt ka arritur të grumbullojë shumë klikime. Vetë reperi bëri me dije se vetëm në 15 orë, kënga ka arritur të grumbullojë plot 1 milionë klikime në…

Capital T ‘kapet keq’ me Donaldin: Ku janë 4 shtëpitë që premtove

Donald Veshaj, kur ishte konkurrent në “Big Brother VIP”, u shpreh se nëse fiton çmimin e madh, paratë do t’i shpenzojë për bamirësi. Ndonëse nuk fitoi, ai it ha ndjekësve të tij në rrjetet sociale se do të ndërtojë katër…

Në mes Trixes dhe Borës, nuk do ta besoni se kë zgjedh Andi?

Andi Artani ishte pjesë e emisionit “Mirage” këtë episod. Ai në rubrikën “Kë Zgjedh” bëri zgjedhjen e tij për disa nga personazhet publike. Njëra nga zgjedhjet që duhej të bënte Andi ishte ajo në mes Beatrixës dhe Borës. Ish-protagonisti i…

“Se di kush e ka bërë!”Capital T flet për Adrola Dushin

Mbrëmjen e sotme Capital T ka qenë i ftuar në M’ler të flas, ku veç projekteve është ngacmuar paksa edhe për Adrola Dushin, me të cilën është përfolur për një lidhje dashurie. “Me duket version i dëgjuar, qenka bashkepunim i…

Ana Kabashi përvëluese në fustanin e hapur

Ajo konsiderohet si njëra ndër fëmra më tërheqëse në shoëbiz. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur Ana Kabashin. Së fundi ajo ka sjellur disa imazhe të reja Si gjithmonë linjat e saj trupore marrin gjithë vëmendjen dhe mund të themi…

E kemi parë gjithmonë me minifunde, kështu duket Festa Qoqaj në fustan të gjatë

Festa Qoqaj është blogerja e njohur nga të gjithë. Ajo për një kohë e provoi vetën edhe në moderim ku pati një sukses tjetër të jashtëzakonshëm. Festën zakonisht e kemi parë të veshur më minifunde. Por nësë ju intereson se…

Melisa Lleshit ndarja nuk i’a ka lënë shenjë, po bën dritë në këto imazhe

Melisa është njëra ndër këngëtaret e reja por mjaftë të suksesshmë në Shqipëri. Ajo u bë e njohur për publikun nga emisioni Përputhen dhe më pas edhe nga lidhja e saj me Andi Shehun poashtu ish konkurrent i Përputhen. Së…

Në veshje të ngushtë, Bora nuk arrin t’i mbulojë “tulat”

Bora Zemani, është personazhi i vitit, ajo bëri bujë të madhe që ku nisi të prezantojë emisionin e dashurisë, Përputhen. Me talentin dhe bukurinë e saj ajo bëri për vete një numë të madh adhuruesish të cilët vazhdimisht e përcjellin…

Kë zgjedh Andi për një natë, Jasminën apo Diona Fonën?

Emisioni “Mirage”, si gjithmonë edhe këtë javë erdhi me materiale të shumta dhe ekskluzive. Spektakli “Për’Puthen”, në episodet e fundit të këtij sezoni riktheu disa nga ish-protagonistët e mëhershëm, ku një ndër të rikthyerit ishte edhe Andi Artani. Andi për…

Kida ‘i ka bo renet’ ky është mjeti superluksoz me të cilin po shetitet

Kida është këngëtarja ndër më të suksesshmët në skenën muzikore. Ajo së fundi ka sjell bashkëpunimin e saj me Dafina Zeqirin i cili u prit mirë nga fansat e dyshes. Këngëtarja shpësh ndanë imazhe të ndryshme nga përditshmëria e saj…

Edhe vajza tjetër e Shkurte Fejzës i futet muzikës

Këngëtarja unike Besiana Behluli, sapo i ka dhënë dritën e gjelbërt projektit të saj më të ri me titull “Crush a love”. Pas një sesioni këngësh live të prezantuara pak kohë më parë, ku edhe një herë u dëshmua fuqishëm…

Tayna shfaqet me thonjtë më interesant

Tayna gjithmonë pozon në mënyra interesante. Duke qenë perfekte me linjat e saj, në çdo imazh që publikon duket perfekte, shkruan “Kosovarja”. Pasi që mundohet të eksperimentojë me dukjen, këtë herë befason me thonjtë duke zgjedhur modelin më unik. Po…

Prishet miqësia e Atdheut dhe Arjolës pas Big Brother? Kjo është e vërteta

Aktorja shqiptare, Arjola Demiri, gjatë qëndrimit të saj në “BBV”, tregoi për raportin që ka me ish-protagonistin e sezones së dytë të “Për’Puthen”, Atdhe Xheravina. Sa ishte pjesë e këtij reality-show, aktorja u takua me Atdheun, i cili edhe shprehu…

Adelina në “qiellin e shtatë”, zbulon dhuratën milionëshe që i ka blerë burri i saj

Ajo njihet për jetën luksoze që e jeton, Adelina Tahiri, po vazhdon të jetë njëra nga artistet më të dashura për publikun. Ani pse ka dalë disi nga bota e muzikës, ajo vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale. Shpesh…

Rrengu që Ermal Mamaqi i punoi Ilir Shaqirit

Ermal Mamaqi dhe Ilir Shaqiri janë miq të vjetër, jo më kot komediani i njohur së bashku me bashkëshorten e tij Amarda Toska, ishin dy nga mbështetësit kryesor të balerinit në Big Brother Vip. Ermal Mamaqi dhe Iliri duket se…

Gruaja e Sinan Hoxhës prej majës së gishtave e deri në maje të kresë, krejt zi

Sinan Hoxha është i martuar prej vitesh me bukuroshen Andrra Destani nga Tetova, por që ka jetuar për shumë kohë në Gjermani. Çifti janë prindër të dy fëmijëve dhe portreti familjar i tyre duket mjaftë i bukur e i lumtur.…

Semi Jaupaj po kërkon një ‘nuse’ për mikun e saj

Këngëtarja Semi Jaupaj mori një vëmendje të madhe në publik pas eksperiencës së saj në “BBVIP” dhe miqësisë së ngushtë që pati me Donald Veshajn dhe Bora Zemanin, së fundmi ajo duket se po i përkushtohet tashmë karrierës muzikore. Artistja…

Ramush Haradinaj takohet me Loredanën dhe Noizyn: Me miq të veçantë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është takuar me dy artistët e njohur, Loredana dhe Noizyn, Haradinaj ka shpërndarë një fotografi në llogarinë e tij në Instagram dhe Facebook ku shihet me dy reperët dhe fëmijët e tij. “Me miq të…

Gëzimja ia huq në veshje, me këtë fustan shkon në Milano

Gëzime Hamzaj, është njëra nga personazhet më të përfolura. Ajo merr vemendje dhe komentohet ne secilen paraqitje te saj. Së fundmi së bashku me bashkëshortin e saj ka udhëtuar drejtë Milanos, qytetit të modës, ajo ka ndarë disa imazhe, ku…

Gëzimja ndan momentin më të mirë me vjehrrën dhe nënën, ja si duken ato sonte

Gëzimje Hamzaj tashmë është një ndër emrat që qëndron në krye të medieve rozë. Ajo me postimet e shumta më rrjete sociale, mundohet që të qëndrojë gjithmonë afër ndjekësve të saj. Sot, në një imazh të publikuar, ajo shihet që…

Melisa Lleshit ndarja nuk i’a ka lënë shenjë, po bën dritë në këto imazhe

Melisa është njëra ndër këngëtaret e reja por mjaftë të suksesshmë në Shqipëri. Ajo u bë e njohur për publikun nga emisioni Përputhen dhe më pas edhe nga lidhja e saj me Andi Shehun poashtu ish konkurrent i Përputhen. Së…

Bora Zemani arsyeja pse Atdheu nuk u rikthye në “Përputhen”? Kjo është e vërteta

Në episodet e fundit të sezones së tretë të “Për’Puthen”, u rikthyen disa nga ish-protagonistët e këtij spektakli. Mirëpo, Atdhe Xheravina, njëri nga ish-konkurrentët e këtij spektakli nuk u pa në këto episode. Në emisionin “Mirage”, ishte i ftuar Atdheu,…

Arbana Osmani darkon me këtë mashkull, dhe nuk është Eduarti

Arbana Osmani është ndër moderatoret më të suksesshmë shqiptare. Pas një pushimi të gjatë që nga përfundimi i BBV-së ajo tani ka filluar sërish punën intensive në Top Channel. Moderatorja është mjaft aktive në rrjetet sociale ku herë pas here…

Learta poston foton më të bukur familjare, trupi i saj merr gjithë vëmendjen

Learta Jakupi, është emri më i përfolur në mediat rozë, ajo ka kohë që është martuar me djalin e këngëtares së njohur, Shyhrete Behluli Duke qenë se është bërë pjesë e një familje të njohur, ajo vazhdimisht është në qendër…

Adelina Tahiri: E mora burrin maqedonas sepse shqiptarët janë të prapambetur

Adelina Tahiri, këngëtarja e njohur nga Shkupi prej vitesh tashmë nuk merret me muzikë dhe ka vendosur t’i dedikohet familjes së saj. Këngëtarja prej kohësh është martuar me avokatin më të pasur në Maqedoni, Serjoza Markov me të cilin ka…

Edhe Lule Mustafa zbulon kofshët, e ka për klip apo për t’i treguar këmbët?

Lule Mustafa është një nga artistet që me veprimet e saj zë vend në mediat online. Vëmendje merr edhe këtë herë me imazhet e fundit që solli në Instagram, shkruan Kosovarja. Por, ajo që bie në sy është se Lulja shfaqet…

Pse njerëzit duan të dijnë për virxhërinë e Einxhel Shkires?

Moderatorja Einxhel Shkira gjithmonë është cilësuar si një nga vajzat më “hot” të ekranit në Shqipëri. Ajo, u cilësua edhe si një nga konkurrentet më të forta të “Big Brother VIP”, ndërkaq jashtë mureve të asaj shtëpie, Einxhel shpesh është…

Si e dinte Diplo që ‘Sunny Hill’ nuk do mbahej në Prishtinë? Ja çfarë shkroi ai disa javë më parë

“Kush do vijë me mua në Shqipëri”- shkroi Dj i njohur me famë botërore, Diplo, më 25 maj në një status në Instagram, e nëse atëherë të gjithë u entuziazmuam nga pjesëmarrja dhe reagimi i tij, sot ky status mund…

Numër i madh i fansave dolën mbrëmë në rrugët e Prishtinës për ta pritur Noizyn

Gjatë ditë së djeshme rep-artisti Noizy ka paralajmëruar një takim me fansat. E në këtë takim Noizy ka ftuar edhe reperen Loredana e cila ka pranuar të shkojë, takimi ishte paraparë të mbahej në ora 21:00 në Prishtinë. Noizy në…

Monika Lubonja mbeti shtatzëne kur ishte në shkollë

Aktorja e njohur shqiptare Monika Lubonja u bë pjesë e “Big Brother VIP” dhe në rrugëtimin e saj në këtë spektakël ka pasur ulje-ngritje të shpeshta. Ajo, në shtëpinë e vëzgjuar nga telekamerat nuk e ka treguar një histori që…

Në Instagram motivuese në realitet bullizuese”- Pse ndjekësit po i kundërvihen Beniada Nishanit?

“Në fytyrën apo trupin tonë ka defekte që mendojmë se janë aq të mëdha sa na bëjnë të sh.ëmtuar, por femrat e famshme na tregojnë se e kundërta është gjithmonë e vërtetë”, kështu shprehej Beniada Nishani para pak ditësh në një…

Më në fund, Dhurata dhe Elvana bëjnë bashkë Sellmën dhe Arbër Bytyqin

Arbër Bytyqi dhe Sellma Kasumoviq në dekadën e fundit kanë qenë kryefjala në artin e grimit, shumë artistë shqiptarë grimin ia besojnë dyshes në fjalë. Sellma dhe Arbëri edhe pse i përkasin të njëjtës fushë nuk janë parë asnjëherë nën…

Rastësia që bëri prapë bashkë Mozzik dhe Loredanën…

Ata kanë qenë një nga çiftet më të komentuar të showbizit shqiptar për bashkimet dhe ndarjet e tyre. E kemi fjalën për Mozzik dhe Loredanën të cilët jo vetëm që nuk janë më bashkë por nuk e ndjekin njëri-tjetrin as…

Rita Haziri të lë ‘gojë hapur’ me paraqitjen e fundit

Rita Haziri është njëra nga këngëtarët më të dashurua për publikun, edhe pse është e re në tregun muzikor. Të veçantë e bënë fakti se në tregun muzikor ajo është paraqitur krah të dashurit të saj, Fidan Gashi. Aritstja e…

“Po i humb fansat do humbësh dhe Dagzin!”/ Einxhel Shkira i përgjigjet ndjekëses, publikon mesazhet me Dj

Pas një tërheqjeje nga rrjetet sociale, Einxhel Shkira është rikthyer me shumë energji dhe nuk po ngurron të merret me personat që i shkruajnë komente negative, por edhe mediat. Shumë mbështetës i kanë kërkuar moderatores mos të merret me gjithsecilin,…

Alban Ramosaj në “Big Brother Vip Kosova”?

Alban Ramosaj nuk heziton të përgjigjet me nota ironie kur e pyesin nëse do të bëhej pjesë e një formati si “Big Brother Vip.” Ai ka realizuar një intervistë virtuale me ndjekësit në Instagram ku mes të tjerash dikush e…

Ana vijon “thumbat” ndaj Brunos

Ish-konkurrentja e Për’puthen, Ana Gjini vijon me mesazhet thumbuese më rrjetet sociale. E gjithe kjo pas ndarjes nga partneri i saj, Bruno Shemsho. Së fundmi ajo ka publikuar një video në rrjetin social TikTok, teksa duke qeshur e këndon fragmentin…

Kaq bukur e uroi Semi babain e saj për ditëlindje

Ndonëse nuk bëri asnjë urim për Ron Zaitin, personin me të cilin aludohet se është në një lidhje, Semi padiskutim nuk harron të urojë atë që ajo e quan “njeriu i preferuar”. Gjatë ditës së sotme ajo ka bërë një…

Sarah zbulon si po shkon marrëdhënia me Dj PM: Më mirë kur jemi në distancë, nuk zihemi

Sarah Berisha dhe Pajtim Krasniqi ose ndryshe i njohur si Dj Pm janë një nga çiftet më të dashur të showbizit shqiptar, ata janë njohur brenda “Big Brother Vip”, ku dhe krijuan lidhjen e tyre të dashurisë. Aktualisht, çifti po…

U tha se është shtatzënë për të pestën herë, Ariana publikon foto me barkun e fryrë

Ariana Fejzullahu është bashkëshortja e këngëtarit të mirënjohur shqiptar, Ermal Fejzullahut Ata të dy janë martuar para disa vitesh dhe tani kanë katër fëmijë, tri vajza dhe një djalë. Ariana është shumë aktive në rrjetet sociale ku bën postime nga…

Djemtë e Gilit i kanë ngjarë totalisht nënës së tyre

Gili, është këngëtarja që i ka qëndruar gjatë skenës muzikore. Ajo, vazhdimisht ka qenë aktive me projektet e saj, ani pse pandemia disi e bllokoi aktivitetin e artistëve në përgjithësi. Ajo shpesh ndanë edhe imazhe te ndryshme nga jeta e…

Kaq elegante nuk është shfaqur asnjëher më parë Big Mama

Big Mama, është njëra nga artistet më të dashura për publikun. Ndonëse ka kohë që nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri, ajo vazhdimisht është në qendër të vëmendjes. Ajo njihet si një tip shumë aktive, e shpesh herë për…

Leonora shfaqet me stilin perfekt në Gjermani

Leonora Jakupi gjithmonë shihet që ka një stil superior në paraqitjet fizike. Ajo me ndjekësit që ka, nuk ndalet me poza të ndryshme, ku gjithmonë shkëlqen me veshjet që bën, Sot, në ambientin e Gjermanisë këngëtarja duket perfektë dhe pozon…

Kështu e fsheh barkun Sara

Sara Hoxha ka treguar publikisht mënyrën se si të pozojë në mënyrë perfektë. Ajo në imazhin që ka publikuar, ka bërë një mbishkrim interesant, Me ushqimin përpara, Sara shkruan “Ma bej shpejt nje foto para se tme fryhet barku”. Kjo…

Sarah ndryshon lukun, DJ PM do të dashurohet për të dytën herë në të

Sarah Berisha, është njëra nga blogeret më të njohur shqiptare, mirëpo, ajo bëri famë më të madhe me pjesëmarrjen e saj në Big Brother Vip. Ani pse në fillim ishte një vajzë e ndrojtur nga kamerat dhe opinioni, me kalimin…

Elita Rudi dështon keq me fotoshopin, ndjekësit shpërthejnë në kritika ndaj moderatores

Moderatorja e njohur kosovare, Elita Rudi i ka mahnitur si gjithmonë ndjekësit e saj në rrjetet sociale me format perfekte trupore me fotot e fundit teksa po shijon disa ditë relaksuese në bregdet. Ajo duket në super formë e veshur…

Learta kështu e shpreh dashurinë ndaj vjehrrës

Learta Jakupi në shumë raste është pjesë e lajmeve rozë. Duke qenë e zonja në shumë aspekte, gjithmonë merr vëmendje me pozat që publikon. Në çdo kohë është aktive me momente nga përditshmëria, ku tregohet e dashur me gjithë personat…

Shtatëzania po bënë mrekulli tek Eni Koçi

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj prej vitesh janë bashkë dhe tashmë janë martuar, e gjithashtu po presin fëmijën e parë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë çifti i njohur, duke shprehur gjithë gëzimin për faktin se do të bëhen…

Loredana e bën këtë veprim pas kërkesës së Noizyt

Para disa ditësh dy artistët shqiptarë Loredana dhe Noizy kanë paralajmëruar bashkëpunimin e ri. Dyshja mbrëmë kanë treguar edhe datën e lansimit të “Heart Attack”. Ndërsa së fundmi Noizy në rrjetin social Instagram ka ndarë më fansat një bisedë më…

Kaq e bukur duket Çiljeta Xhilaga me flokë të kuqe

Çiljeta Xhilaga ani se jo aktive në skenën muzikore kohëve të fundit, ajo është në objektiv të mediave online për unikalitetin e saj, dhe jo vetëm. Së fundmi ajo postoi imazhe ku duketj tejet e thjeshtë, por me stil dhe…

Nuk do ta besoni, kështu duket Adrola pa grim

Adrola Dushi, është njëra nga personazhet më të komentuar në mediat rozë, që kur i shpall më e bukura e Shqipërisë, asaj iu hapën dyert që suksesin e saj ta shtrijë përtej kufijve shqiptar. Tani , jeta e saj profesionale…

Këngëtarët serbë kopjojnë klipin e Kidës, Butrintit dhe Ledrit

>Kënga “Blef” në bashkëpunim mes tre këngëtarëve serbë Mc Stojan, Teodora dhe Edita është publikuar mbrëmë, krahas klikime që mori kjo këngë ajo që ka rënë në sy është klipi i njejtë me atë të artistëve shqiptarë Kida, Ledri dhe…

Yll Limani e thotë me zë të lartë: Në fillim isha skandal…

Yll Limani është nga ata personazhe që i thotë gjithnjë gjërat me zë të lartë dhe është tejet realist.  Në një intervistë për programin “Rudina” këngëtari i njohur nga Prishtina ka thënë se në fillimet e karrierës së tij vishej…

Robert Berisha ndanë mesazhin e veçantë të marr nga Renee

Robert Berisha është mjaft aktivë në rrjetet sociale ku ndanë imazhe të ndryshme nga përditshmëria si dhe jeta profesionale. Artisti tregon se ka një lidhje mjaftë të ngushtë me vajzën e tij, Renee, të cilën e ka me këngëtaren Nora…

DJ Dagz e prezanton familjen e tij, mungon Einxhel

Ai është njëri nga Dj më të njohur Kosovar, mirëpo, pjesëmarrja e tij në Big Brother Albania Vip, bëri bujë të madhe, kjo për faktin se DJ Dagz gjeti dashurinë e jetës në atë shtëpi, në atë izolim. Lidhja e…

Shkurte Gashi shpërndan fotografi nga pushimet me partnerin dhe djalin e saj

Derisa po i shijon pushimet me partnerin e saj, Albert Limani dhe djalin e tyre, Shkurte Gashi i ka shpërndarë disa fotografi edhe në rrjetet sociale. Gjatë të enjtes, në profilin e saj në Instagram ka publikuar imazhe nga plazhi,…

Samantën e ka hijeshuar fejesa, kaq atraktive duket në keto imazhe

Samanta Karavella ka lansuar projektin e ri muzikor. Kënga titullohet “Margarita” e për tekstin është përkujdesur vet artistja. Ky projekt muzikor është i kompletuar edhe në aspektin vizual, nën drejtimin e Arbër Dyrmishit janë bërë xhirimet e videoklipit të kësaj…

Ma hajr ish kanë me vizitu Preshevën se at që se din prej nga jeni: Gold AG reagon ndaj kryeministrit Rama dhe Abazovic që vizituan Kievin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi para dy ditësh, 14 qershor, se është nisur drejt Ukrainës së bashku me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq me ftesë të Presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskyy. Më pas edhe presidenti ukrainas ka publikuar…

“Sunny Hill” pritet të mbahet te Parku i Liqenit, Veliaj: Tirana do t’i përfitojë 50 milionë euro në ditë gjatë festivalit

Të martën (14 qershor) u bë e ditur se “Sunny Hill” do të zhvendoset nga Prishtinë në Tiranë për shkak të disa mosmarrëveshjeve që kishin në vend për dhënien e pronës në Bërnicë. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, në një…

Mozzik, Tayna dhe Butrint Imeri sonte (e enjte) në mesnatë do të sjellin projektin e ri muzikor. Treshja e famshme e estradës kanë bashkuar forcat për herë të parë për një projekt, të cilin do ta sjellin të kompletuar edhe…

E dashura e re e Robertit mahnit rrjetin me veshje lëkure

Laureta ditë më parë konfirmoi lidhjen me Robert Berishen. Këtë bëri përmes një foto së bashku derisa kanë vazhduar me dedikime për njëri tjetrin. Së fundmi ajo postoi një foto veshur komplet në të zeza. Me pantollona lëkure e bluzë…

Nuk do besoni numrin që vendosi Alvisa në tortën e ditëlindjes

Alvisa Qarri ka festuar dtëlindjen para disa dite. Ajo shkëlqeu veshur me fustan plot gurë e kuruar deri në detaje. Por vëmendje mori numri që ka vendosur vetë apo shpqëria e saj në tortën e ditëlindjen. Numri 6 ishte vendosur,…

Pas lajmit se është në lidhje, Arta vjen me një set të mahnitshëm fotosh

Aktorja dhe modelja Arta Elezaj ka postuar një set fotografik të mahnitshëm në rrjetet sociale. Bukuroshja kosovare, e cila është e njohur për udhëtimet e saj të shtrenjta dhe veshjen po ashtu, mbrëmë ka treguar pak nga i dashuri i…

Oriola poza provokative nga karrigia

Modelja dhe bukuroshja shqiptare Oriola Marashi di si të ndezë fansat e saj. Oriola Marashi ka provokuar përsëri. Bukuroshja shqiptare është shfaqur me një set fotografik në një karrige, teksa ka bërë foto provokative që i ka postuar në Instagram.…