Blerta Spahiu
32462 Articles0 Comments

Përjashtohen Edi e Ada nga “Për’puthen”

Në puntatën e sotme është diskutuar për takimin mes Edit dhe Adës jashtë programit. Fotoja e tyre ka qarkulluar në rrjet, duke shtyrë produksionin të marr vendimin e papritur. Dyshja janë ftuar të thonë versionin e tyre, por të njëjtit…

Argjendi i lëshon duart ‘poshtë’ gjatë vallëzimit me Ritvanën

Argjendi dhe Ritvana kanë vallëzuar në episodin e sotëm. Ritvana dhe Argjendi shprehin pëlqimin e tyre për njëri-tjetrin jo rrallë herë. Në episodin e sotëm ata u panë tejet të afërt teksa edhe bënë një vallëzim romantik para konkurrentëve tjerë…

Arbenita e grimos edhe vajzën qysh në vegjëli

Arbenita Ismajli në çdo kohë mbetët person që tërheqë vëmendje. Ajo pasi që ka linja perfekte, gjithmonë është pjesë e lajmeve rozë duke u komentuar për paraqitjet fizike, shkruan “Kosovarja”. Kohëve të fundit, momentet e shumta ajo i ndan pranë…

Ju pëlqen ky ndryshim i Mimozës

Mimoza Mustafa është një këngëtare e njohur në skenën muzikore. Në shumë raste kalon në lajm, duke u komentuar për paraqitjet fizike, shkruan “Kosovarja”. Këtë herë, në fotografinë që ka publikuar vërehet ndryshimi i madh që ka bërë dhe nuk…

Rrëfimi prekës i Granitit në BBV: Kam qenë tetë vjeçar kur janë ndarë prindërit

Big Brother mbrëmë (e martë) ka dënuar disa nga banorët për të qëndruar në të ashtuquajturën, ‘Dhoma e dënimeve’. Në mesin e tyre kanë qenë edhe ish-futbollisti Granit Cana e këngëtarja Semi Jaupaj, të cilët po përjetojnë një ditë krejtësisht…

“Mendoja se Graniti është njeri i shtirur dhe po përdor Fifin”, Semi flet për ngjarjet e ditëve të fundit

Derisa po qëndrojnë në dhomën e improvizuar nga koha e komunizmit, si dënim nga “Big Brother”, Semi dhe Arditi po komentojnë ngjarjet që kanë ndodhur gjatë ditëve të kaluara brenda shtëpisë. Semi tha se kishte menduar është njeri i shtirur…

“Babi është martuar me tjetrën, jam rritë veç me mamin e motrën” – Graniti flet për familjen

Graniti, Semi, Monika dhe Sabiani janë banorët e dënuar për këtë javë. Ndërkohë, Semi dhe Graniti pasi janë zgjuar nga gjumi kanë diskutuar për familjen derisa Graniti ka treguar se prindërit e tij janë ndarë kohë më parë. Tutje, ai…

“Edhe unë vuaj nga ankthi”- Monika e Big Brother flet për fëmijërinë e saj

Pesë prej banorëve janë të dënuar nga ‘’Vëllai i Madh’’ për shkak të thyerjes së rregullave kryesore të lojës. Monika, Semi, Sabiani, Arditi dhe Graniti do duhet të jetojnë për një afat të pacaktuar në Shtëpinë e Dënimit. Shëndeti mendor…

Shkëndije Mujaj tregon çfarë pune bën në Zvicër

Shkëndije Mujaj, ish-këngëtare dhe vajzë shumë e përfolur në mediat rozë, prej kohësh ka filluar një kapitull të ri të jetës duke iu përkushtuar fesë islame. Ajo ndan copëza në rrjetet sociale nga përditshmëria e saj si e përkushtuar ndaj…

“Ça gallate kemi për të pas tani…”, Semi dhe Arditi bëjnë thashetheme për banoret e reja

Pesë banorë të shtëpisë së “Big Brother VIP” janë dënuar për të qëndruar në dhomën e improvizuar nga koha e komunizmit Mbrëmjen e së martës, Aemi, Graniti, Monika, Sabiani dhe Arditi u dënuan nga “Vëllai i Madh”. Duket se qëndrimi…

Videoja e rrallë e Bora Zemanit duke i dhënë puthje pasionante ish të dashurit të saj

Bora Zemani për vite të tëra ka qenë në lidhje dashurie me Vin Velin, me të cilin kanë edhe një djalë të quajtur Arbor. Javën e kaluar moderatorja e Për’puthen, gjatë surprizës për Donaldin, u shpreh se kurrë nuk kishte…

Konkurrentja acarohet keq pas asaj që i tha Bruno: ‘Të jetë hera e fundit që ma thotë dikush këtë’

Mikela dhe Bruno kanë shprehur pëlqim për njëri-tjetrin në program, por së fundi janë përfshirë në debate të forta. Këtë të martë, Bruno e akuzoi Mikelën se kërkon të marrë vëmendje nga ai dhe kjo gjë e acaroi më tepër…

E revoltuar Tuna Sejdi kërkon shkarkimin e gjyqtares shqiptare që e dënoi me 8 muaj personin që dhunoi një 15-vjeçare

Gjatë 25 tetorit, opinioni u trondit me lajmin se një person është dënuar me 8 muaj e 8 ditë nën akuzën e dhunimit të një 15-vjeçareje nga Gjykata Themelore e Pejës. Gjykatëse e këtij rasti ishte Florije Zatriqi, e për…

“Jom shku të hoxha, m’ka këndu Kuran”, Fifi tregon si e kaloi depresionin

Këngëtarja vazhdimisht po rrëfen për vështirësitë që ka kaluar në jetë. Ndërkohë, sot Fifi ka treguar se si e ka kaluar depresionin, shkruan lajmi.net. Derisa fliste me Arditin, Monikën, Sabianin dhe Palomën ajo tha se ka vizituar një imam i…

Kallashi shkon në shtrat e lyer dhe me këtë veshje

Vallëtarja që u shndërrua në seks simbol dhe u bë emër i përfolur kudo, aktualisht po jeton dhe vepron në Zvicër, shkruan “Kosovarja”. Kallashi, duket se ka gjetur rehat në vendin e bukur dhe të pasur evropian, shkruan “Kosovarja”. Sigurisht,…

“Bëri shenjën e shqiponjës”, Miss Serbia largohet nga gara

Kjo foto ka “shpërthyer” në rrjetet sociale duke shkaktuar reagime të shumta nga serbët, shkruajnë mediat atje. “Vajza në të majtë, Valentina Petroviq. Përfaqësuese e Serbisë? Jo përfaqësuese pa mend në kokë”, – thuhet në mbishkrimin e një faqen të…

E di që jam katunare, por e percjelli modën shumë dhe du një burrë çka nuk më pengon në veshje se si të veshem!

Ne vendin e par ku kam qen e martuar perplot 5 vite ta dini se e vetmja arsye pse jemi nda dhe me nuk jemi bashk ka qen veshja ime dhe asnisesn tjeter krejt ka qen ok por kur jam…

“Kam me të gjetë ku je e ku s’je” – flet gruaja që raportua si e zhdukur me pesë fëmijët e saj

Rrɑhjeve iu iku duke u larguar nga shtëpia, por k ërcënimet thotë se i erdhën pas. M.N nga Gjakova cila para pesë ditësh u raportua e zhdυkur bashkë me 5 fëmijët e saj, thotë se iku nga shtëpia për t’iu…

Vera Oruçaj përmallohet për djalin dhe bënë këtë gjest

Vera Oruçaj gjatë këtij viti ka qenë shumë më e pranishme në ekranet tona televizive ku ka folur për vetën e saj, muzikën dhe jetën private. Bashkë me të shoqin, Sunajin, ajo ka qëndruar për muaj të tërë në Mitrovicë,…

“Ti ke hy n’gjynah”, babai i Fifit shkon në Big Brother

Fifi ka qenë banorja më dinamike e Big Brother VIP. Sot gjatë spekaklit ajo foli për familjen e sesa e lidhur është me ta. “Kanë hequr dhe lekun e bukës që unë të bëhem dikushi. Babi është shoku im më…

“M’u duk vetja si psikopate”, Fifi tregon pse lëvizte me shkop nëpër shtëpi, si u ndje për Semin

Fifi vendosi të përdorte dhe një shkop në lojën e saj me Monikën, ku u hoqën sikur ziheshin me njëra-tjetrën në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Kjo gjë e bëri të ndihet keq Semin, aq sa kaloi kriza ankthi. Ajo…

“Unë kom me flejt me thikë te krevati”, deklarata që nxiti debatin e ashpër mes Semit dhe Fifit

Një debat i ashpër gjatë javës ka ndodhur mes Semit dhe Fifit, e gjithë kjo për një shkop që këngëtarja nga Kosova po e mbante në duar. Por, Fifi ka bërë të ditur se ajo që e ka nervozuar ka…

Para spektaklit, Fifi bën hallvë dhe lutet që gjithçka t’i shkojë mirë sonte

Fifi ka vendosur që para spektaklit të bëjë hallve brenda shtëpisë së Big Brother VIP Albania. Këngëtarja nga Kosova, ani pse ishte veshur e rregulluar për spektaklin, menjëherë është çuar për të përgatitur këtë ushqim, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Madje,…

“E adhuroja, por tani e urrej Fifin”, modelja shqiptare jep deklaratën e fortë për artisten nga Kosova

Të qenurit shumë pranë festës së Halloween bëri që të diskutohej pikërisht për maskat, por ato njerëzore. Të pranishëm në këtë diskutim ishin Olta Sheta, Xhani Demika dhe Silvana Bushati, të tre personazhe që e njohin botën e medias dhe…

Fifi rrëfen rrugëtimin e vështirë me sëmundje: Jom shku të hoxha, m’ka këndu Kuran

Fifi që kur u inkuadrua në BBV, ka rrëfyer momente të sikletshme që ka pasur gjatë jetës. Ajo nuk ka lenë anash as anën emocionale, duke u treguar mjaftë e brishtë. Sot vendosi të tregoi se si e kishte kaluar…

Arbana Osmani ndërpret lidhjen direkte me banorët pasi Semi pëson sulm paniku kur përmendet shkopi që mbante Fifi brenda shtëpis

“Shkopi” që Fifi e përdori ditë më parë brenda shtëpisë së Big Brother ka nxitur reagime të shumta si brenda shtëpisë por edhe jashtë saj. Gjatë spektaklit sonte në Big Brother kjo gjë u diskutua sërish, e Arbana Osmani lexoi…

Publikohet një fotografi e Hysenit dhe Alvisës si çift

Alvisa dhe Hyseni kanë qenë për një të gjatë kryefjala e medieve rozë. Ata ishin në lidhje dashurie për tri vite radhazi dhe më vonë të dy u bënë pjesë e “Për’puthen 3”. Edhe pse dyshja u shprehen se kjo…

Beniada e Big Brother thotë se për 200 mijë euro do të vraponte nudo nëpër Tiranë

Teksa po konsumonin darkën, Beniada ka surprizuar me një deklaratë drejtuar banorëve. Ajo ka treguar se për të përfituar shifrën e 200.000 eurosh është në gjendje të shëtisë nudo nëpër qytetin e Tiranës. “Çfarë do bëje për 200.000 euro?”,- e…

Pro apo kundër plazhit nudo? Ja si përgjigjen banorët e “Big Brother”

Semi dhe Beniada kanë nisur të debatojnë rreth kësaj teme. Dyshja e shumë komentuar e spektaklit Big Brother VIP, nisin debatin ndërsa iu bashkangjiten Donaldi dhe Kledi. Aty ka edhe fëmijë, shkojnë edhe familjarët”, tha Donaldi, tutje Semi tha se…

“Mos prek ku nuk duhet”, Fifi i vendos këmbët në pjesë intime të Granitit (VIDEO)

Fifi dhe Graniti tashmë janë miq përsëri pas zënkës së tyre ku Graniti i tregoi se nuk e sheh më shumë se shoqe. Dyshja po kalojnë kohë të mirë brenda shtëpisë duke treguar se ndonëse Graniti ishte ai i cili…

Miss Serbia “”çmend” serbët, bën shqiponjën së bashku me bukuroshet shqiptare

Gjesti i Miss Intercontinental Serbia ku ajo shfaqet duke bërë shqiponjën, ka ngjallur reagime te serbët. Valentina Petrovic së bashku me Miss Shqipërinë, Miss Malin e Zi dhe Miss Kosovën shfaqen në një fotografi së bashku, duke bërë shqiponjën dy-krenare.…

“Më vjen turp”, artistët shqiptarë shprehin mllefin ndaj personit që rrahu një grua në supermarket

Mbrëmë është shpërndarë gjithandej një video ku shfaqej një burrë duke sulmuar fizikisht një grua në një supermarket në Prishtinë. Nga pamjet e publikuara, ai shfaqet me një karrocë që përplaset me atë të një gruaje e cila kalon në…

‘Nxehet’ Fjolla Morina, e qet gjoksin në fushë

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina, po çmend rrjetin me pozat e saj. Për ndjekësit kujdeset që të shfaqet mjaftë provokuese dhe bombastike. Minuta më parë ndau disa poza ku nga lëvizjet e tepërta, gjoksi i ka dalë në fushë. Ajo…

“Përse nuk u fejuam edhe ne”, Fifi e ngacmonë prap Granitin

Ata janë një dyshe shumë e komentuar në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, Big Brother VIP dhe jo më kot. Bëhet fjalë për këngëtaren Filloreta Raçi – Fifi dhe ish-futbollistin Granit Cana, pasi të njëjtit që nga fillimi kanë…

Luana Vjollca plot stil në rrugët e Milanos

Luana Vjollca është njëra ndër moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. Ajo kohët e fundit ka qëndruar më në hije sa i përket projekteve të saja në televizion, por kjo ka pasur një arsyje të fortë. Luana ka treguar…

Rovena Stefa tregon krejt të pasmet në imazhin e fundit

Rovena Stefa mbetet një emër që në çdo kohë provokon me imazhet e saj. Duke qenë fytyrë e njohur për publikun, shumë herë ajo qëndron pjesë e lajmeve, shkruan “Kosovarja”. Në një imazhtë fundit, derisa shfaqet me një veshje provokuese…

“Se ç’mu dogj kjo zemër shkreta”, Burim Llapqeva e sjell si cover

Këngëtari Burim Llapqeva ka sjellur në një version tjetër këngën shumë të dashur për publikun, ku i këndohet një plage të dhimbshme për shqiptarët, gurbetit. “Se ç’mu dogj kjo zemër shkreta”, êshtë kënga që Llapqeva e sjell si cover. Me…

Hyn sot në Big Brother VIP ish-e dashura e Granitit?

Granit Cana është një ndër më të përfolurit të shtëpisë “Big Brother Vip”, shkak kjo disa deklarata me Fifin. Mirëpo, me sa duket sot në mbrëmje do të ketë të papritura në këtë program. Shtëpisë do t’i bashkohen tre banore…

”Tipa si ata për mua janë vjellje”, banorët komentojnë Semin dhe Donaldin

Iliri ka rikthyer në vëmendje për disa prej banorëve debatin mes tij, Semit dhe Donaldit. Ai është shprehur i shqetësuar për fjalorin dhe akuzat e bëra nga dyshja ndaj disa prej banorëve të tjerë. ‘’Për mua çfarë nuk tha, për…

Zbulon barkun e formësuar, mbesa e Shyhretes ‘çmend’ ndjekësit

Komentohet shumë për bukurinë e saj në rrjet. Mbesa e Shyhrete Behlulit, Elira postoi një fotografi atraktive, shkruan InfoKosova. Veshur me komplete një ngjyrë ajo ka vënë në pah barkun e tonifikuar. Me flokët dredha e grim të lehtë ajo…

Shyhretja shijon bukën bashkë me nënën, rejën, vajzat dhe nënën

Shyhrete Behluli në çdo kohë qëndron aktive me ndjekësit që ka. Ajo me shumë poza kalon në lajm, duke qenë gjithmonë e veçantë, shkruan “Kosovarja. Në këtë imazh të fundit, shihet duke shijuar darkën bashkë me nënën, rejën, vajzat dhe…

“Behar Mjekiqi, kur të shkruani hajmali, shkruaj bile më mirë, e jo kështu si pula!”

“Behar Mjekiqi, kur të shkruani hajmali, shkruaj bile më mirë, e jo kështu si pula! Edhe leri çfarë të thonë vehabitë, sepse hajmalinë e kanë leju katër medhhebet 😅, grahi baci im, se kështu ka para më shumë. Mirëpo e…

Fifi e prek Granitin “aty ku nuk duhet”, kështu ia kthen ai (VIDEO plot)

Fifi dhe Graniti duket se kanë rregulluar raportet edhe pasi, ky i tha këngëtares se e sheh si shoqe dhe motër e jo më tepër sesa aq. Teksa po qëndronin në pjesën ku pijnë cigare, këngëtarja filloi ta ngacmonte me…

Pa pikë grimi, Arbenita në klipin e ri të Feros lë pa fjalë

Reperi Fero mbrëmë publikoi projektin “Bella”. Kënga e paralajmëruar prej kohësh është paralajmëruar si një ndër të fundit të tij përpara se të niset për Amerikë, atje ku e pret një përpjekje për të depërtuar në tregun e huaj të…

“Më sulmuan, nuk e njihja historinë”, Balina tregon si u prit në publik deklarata që bëri për Semin dhe Donaldin

Arbër Hajdari dhe Balina Bodinaku janë opinionistët e këtij edicioni në “Big Brother Vip”. Së fundmi, Bodinaku ka qenë e ftuar në “Abc e Pasdites” ku dhe ka treguar se si po ndihet me këtë rol që i është dhënë.…

Këto janë tri të famshmet që pritet të bëhen pjesë e “Big Brother VIP”

Pas largimit të Elhaid Cufit, që ishte edhe i eleminuari i parë nga “Big Brother VIP”, ka patur shumë aludime për hyrjen e konkurrentëve të rinj në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Dhe në fakt, jo një, por tre vajza super…

E rrethuar me nënën bija e mbesa, Shyhretja sjell foton më të bukur

Shyhrete Behluli postoi një fotografi të bukur familjare. Ajo shihet pranë nënës së saj derisa bashkë me to janë reja e saj Learta vajzat dhe mbesat e Shyhretes, shkruan InfoKosova. Secila duket më e bukur se tjetra të rregulluara e…

Ndodh e papritura në “Big Brother VIP”, dy konkurrentët puthen në buzë

Banorët e “Big Brother Vip” kishin mundësinë mbrëmjen e djeshme që të organizonin një dasmë tradicionale të Shqipërisë së veriut. Yjet kishin për të ndarë rolet, kush do ishte nusja, dhëndri, prindërit e çiftit, kryetarja e baskisë dhe të ftuarit.…

Linda Halimi publikon një imazh tejet provokues

Këngëtarja ka postuar imazhet ku vuri në pah kthesat e trupit. Lindita Halimi, është njëra ndër këngëtaret e dashura të publikut mjaft e talentuar. Ajo është mjaft aktive me postime të ndryshme në rrjete sociale. Këngëtarja me imazhet e fundit…

Miranda e ‘kall’ atmosferen me këngën e bashkëshortit Lumi B

Miranda është gruaja e repeit Lumi B. Ajo është mjaft aktive dhe e përcjellur në rrjete sociale, shkruan InfoKosova. Së fundmi ajo ka postuar një ivdeo duke kënduar këngën e Lumi B. Dhe po e ‘kall’‘ atmosferën duke e shijuar në…

Loredana me ndryshimin drastik duket si person tjetër

Loredana Zefi në çdo kohë mundohet që të pozojë në mënyrë të veçantë. Ajo për ndjekësit është tejet aktive, andaj edhe mbetët në krye të mediave rozë, shkruan “Kosovarja”. Në shumë imazhe që publikon, këngëtarja merr vëmendje me stilin që…

Ana Kabashi ulet e vë në fokus të pasmet e mëdha

Ana Kabashi ‘goditi’ prapë me fotografi atraktive. Këtë herë ajo erdhi me një pozë ulur duke vënë në [ah të pasmet e mëdha, shkruan InfoKosova. Me pantollona të ngushtë ajo thekson format trupore. Zeshkania bukuroshe po i lë pa fjalë fansat me…

Shkopi i Fifit, ish-banorja e famshme REAGON: Mos u tallni, e kam përjetuar vet

Ka qenë në vëmendje debati mes Semit dhe Fifit natën e mbrëmshme i cili është komentuar gjerësisht në rrjet dhe nuk kanë munguar as komentet e një prej ish- banoreve të shtëpisë të famshme. Genta bën thirrje ndjekësit që të…

Kaq vite mbushi reja e Gilit

Herolina, reja e Gilit kishte ditëlindjen. Ajo ka njoftuar vetë përmes një postimi në Instagram se a mbushur 23 vjet, shkruan InfoKosova. Ajo mori urime e dhurata të shumta ku postoi fotot në Insta Story. Nuk mungoi as urimi i…

Bora Zemani tregon të papriturën që ndodhi pas puthjes së saj me Donaldin

Mbrëmë në Për’puthen u diskutua edhe për puthjen mes Bora Zemanit dhe Donald Veshajt në Big Brother VIP, shkruan Express. Ishte analisti Arjan Konomi, i cili filloi të ngacmonte Borën pas puthjes që dhanë në shtëpinë më të famshme në…

Këtë porosi ja la vajza Xhensilës para se të shkonte në kopësht

Të gjithë e dini tashmë se Xhensila është shumë e dhënë mbas vajzës së saj të vetme, të cilën e shohim shpesh se bënë çdo gjë që ajo të jetë e lumtur Së bashku me Besin, ata të dy mundohen…

Më në fund Monika dhe Fifi tregojnë të vërtetën e ‘zënkës’ së tyre

Monika dhe Fifi ditën e djeshme planfikuan të provokojnë banorët duke inskenuar disa debate mes tyre. Dyshja ka patur gjithnjë marrëdhënie tejet të mira dhe për banorët ishte shumë e vështirë të ishin spektatorë të konflikteve të tyre. Ato kanë…

E kush nuk do ta donte një fytyrë kaq të pastër si të Dafina Zeqirit

Shumica prej këngëtareve shpenzojnë mjaftë shumë për lëkuren e në veçanti për fytyrën, edhe Dafina është njëra prej tyre. Dafina ka një fytyrë që secila femër do ta dëshironte, shumë të pastër të kuruar dhe me plot shkëlqim, shkruan”Kosovarja”. Ajo…

Semi përlotet pas debatit me Fifin, Donaldi e qetëson

Mbrëmja e djeshme është mbyllur me një debat të ashpër mes Semit dhe Fifit. Fifi ka mbajtur pranë vetes për më shumë se dy ditësh një shkop druri, në simbol të faktit se do dënonte banorët nëse ata do të…

Frizerka e ka transformuar Mimoza Mustafën, 50 vjeçarja po duket si çikë e re në paraqitjen e fundit

Këngëtarja e njohur kosovare, Mimoza Mustafa duket se nuk e ka ndërmend të plaket. Këngëtarja kosovare e cila është afër viteve 50-ta siç duket vetëm po rinohet. Mimoza ka postuar një video në instagram ku menjëherë u kthye në personazh…

Kështu duket si fëmijë Ariana

Ariana Fejzullahu është njëra ndër personazhet më te komentuara të shoë bizit shqiptar. Çdo postim i saj në rrjete sociale padyshim se merr vëmendje të madhe. Ndërkaq stili i saj unik bën që çdo paraqitje e saj të komentohet. Por…

Arditi dhe Beniada martohen në shtëpinë e Big Brother

“Vëllai i madh” sot iu ka kërkuar banorëve të organizojnë një dasmë tradicionale. Me të ardhur zarfi i bardhë në shtëpinë e Big Brother banorët kanë nisur të diskutojnë për rolet. Ata do duhet të organizojnë një dasëm të Shqipërisë…

Enca e zjarrtë në bikini duke fokusuar gjoksin gjigant

Këngëtarja ka pozuar në bikini duke theksuar linjat e bujshme trupore. Enca Haxhia njihet si një ndër këngëtaret më seksi të estradës shqiptar. Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia, ka publikuar sot një fotografi në Instagram, ku shfaqet shumë tërheqëse. Enca…

Nxehen gjakrat midis Donaldit dhe MonikësNxehen gjakrat midis Donaldit dhe Monikës

Përplasjet mes banorëve të Big Brother s’po kanë të ndalur. Pas sherrit të Fifit me Monikën të cilat më pas e pranuan se ishte thjesht lojë, ka vazhduar një përlasje e Donaldit me Monikën. Donaldit dëgjohet duke i thënë Monikës…

Bora Zemani tregon ndjesitë e puthjes së jashtëzakonshme me Donaldin

Sot “Për’puthen” ka nisur ndryshe. Minutat e parë të emisionit të dashurisë iu dedikuan Bora Zemanit, moderatores më të zëshme në trevat shqiptare, shkruan lajmi.net. Të premtën Bora kishte shkuar në Big Brother për ta këshilluar shoqen e saj të…

Zarf i bardhë në shtëpinë e Big Brother

Një zarf ka mberritur pak çaste më parë në shtepine e “Big Brother Vip”. “Vëllai i Madh” i ka kërkuar atyre të përgatiten për një mbrëmje tepër të këndshme. Ata do duhet të organizojnë një dasëm të Shqipërisë së Veriut.…

Violeta Kukaj po vazhdon të komentohet për ndryshimin që ka bërë në pamje

Ajo është njëra prej këngëtareve shqiptare që ka bërë një transformim të madh në pamje dhe për këtë gjë po vazhdon të komentohet vazhdimisht. Bëhet fjalë për artisten e mirënjohur, Violeta Kukaj, e cila gjatë këtyre ditëve ka vënë më…

Loredana nuk i harron zakonet, e veshë Hanen me kostume kombëtare

Loredana Zefi, është njëra nga artiset më të komentuar në vendin tonë. Që kur e zyrtarizoi lidhjen e saj me reperin e njohur, Mozzik, ajo ishte gjithmonë në qendër të vëmendjes. E jeta e saj u bë edhe më e…

Nga “Mirësevjen në shtëpinë tonë”, te “shpëtove nga ajo psikopate”, pse ndryshoi mendim Genta Cana për Fifin?

10 ditë më parë, Genta Cana u shpreh se raportin e Granitit, vëllait të saj, me Fifin po e sheh si mjaft serioze. E ftuar në emisionin e Bieta Sulës, moderatorja e sportit tha se i uron mirëseardhje në shtëpinë…

Deri kur do të vazhdojë loja me

Dy banoret e shtëpisë së “Big Brother Vip”, Monika dhe Fifi para pak ditësh kanë inskenuar një sherr mes tyre dhe e vetmja që ishte në dijeni për këtë ka qenë Paloma. Dy gocat kanë pasur përherë një marrëdhënie tepër…

Elita Rudi sfidon Sellmën

Elita Rudi është njëra ndër moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. Ajo tashmë është bashkëshortja e reperit të njohur Gjiko. Çifti tanimë janë prindër të një djali me emrin Zëri, dhe së fundmi ata kanë zgjeruar familjen edhe me…

“Xhbanja” ia kris këngës në ‘BB VIP’, banorët i sygjerojnë të bëhet këngëtare

Në BBV kemi pasur rastin të shohim skena nga më të ndryshmet. Banorët kanë provuar veten dhe në fusha të tjera, duke u mësuar të lajnë, gatuajnë e të fshijnë ambientin ku po qëndrojnë. Ishte ‘Xhbanja’ aktorja e “O sa…

Kështu e nisë ditën Sara Hoxha

Sara Hoxha është njëra ndër personazhet më të komentuara. Ajo është në lidhje dashurie me reperin e njohur Ledri Vula dhe kjo padyshim se e kthen atë në personazhin më të përfolur të shoë bizit shqiptar. Ndërkaq çdo postim në…

Pasi debatit të ashpër, Fifi i kërkon falje Semit: “Jam shumë e shqetësuar për ty”

Mbrëmja e djeshme është mbyllur me një debat të ashpër mes Semit dhe Fifit. Fifi ka mbajtur pranë vetes për më shumë se dy ditësh një shkop druri, në simbol të faktit se do dënonte banorët nëse ata do të…

E maskuar, Ada kapet mat me Edin?

Edi dhe Ada në “Përputhen” i dhanë një tjetër kahje raportit të tyre. Pas disa javëve të mërzitur e në distancë, kërkim falja e djaloshit nga Kosova i bëri gjërat më të lehta. Dozat romantike u rikthyen në “Përputhen Prime”…

“Çmendet” Hyrremi, pozon nudo nga vaska në Gjermani

>Aktorja e njohur turke Meryem Uzerli, e cila njihet me rolin e “Hyrremit” të “Sulejmani i madhërishëm” ka çmendur të gjithë ndjekësit e saj. Ajo ka pozuar komplet nudo në një vaskë, duke treguar që gjendet në Gjermani. Në fotografi…

“Je mes meje e Fifit, unë kam deklaruar se me asnjërën nuk lidhem”, Graniti ia thotë në sy Semit

Tanimë Graniti i ka thënë Fifit se nuk e sheh dot si të dashur por vetëm si shoqe, e motër. Kjo ka ngjallur edhe reagime te banorët, ku nuk po mungojnë as provokimet në drejtim të futbollistit, shkruan Gazeta Online…

Elita dhe Gjiko luajnë këtë lojë në shtëpi

Elita dhe Gjiko janë ndër çiftet më të dashur por edhe më të komentuar në show bizin shqiptar. Çdo postim i tyre në rrjete sociale padyshim se bëhet lajmi i ditës dhe merr vëmendjen e të gjithëve, shkruan “Kosovarja”. Dyshja…

Fifi del jashtë kontrollit: Me një ‘llos” në dorë, e britma të mëdha e bën Semin të qaj

Një debat i ashpër ka ndodhur mbrëmë mes Fifit dhe Semit në Big Brother Albania. Këngëtarja nga Kosova shihet se ka dalur krejtësisht jashtë kontrollit, derisa bërtet pa ndalur, teksa Semi në anën tjetër shfaqet shumë e qetë. Kjo gjë…

I ndodh sërish, Arjola Demirit i del gjoksi jashtë bikineve, duke folur me Kledin në BB VIP

Ka raste kur banorët e Big Brother VIP po harrojnë ku ndodhen, e shpesh edhe po bëjnë lëshime. Një rast i njëjtë i ka ndodhur sërish aktores Arjola Demirit. Gjatë një bisede me Sheilën, Kledin dhe Semin, aktorja e cila…

“A do e lije Ledrin të futej në Big Brother VIP”, përgjigja epike e Sarës

Partnerja e Ledri Vulës, Sara Hoxha, është shumë aktive në Instagram dhe shpesh realizon ‘intervista’ virtuale me ndjekësit e saj E pyetur nëse do ta linte Ledrin të bëhej pjesë e “Big Brother VIP”, Sara tha “Me këtë që na…

“Luftë” në BBV / Monika e gjuan Fifin me mandarinë

Debatet në BBV nuk kanë të ndalur. Janë vajzat ato të cilat grindën me njëra-tjetrën shkaku i pastërtisë, shkruan Indeksonline. Mbrëmë Monika dhe Fifi patën një ‘luftë’ mes vete ku nuk munguan as ofendimet ndaj njëra-tjetrës, Monika i ka gjuajtur…

Pas sjelljes së tmerrshme të Fifit, reagon shoqja e saj e ngushtë

Fifi po lë shumë për të dëshiruar me sjelljen e saj brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Këngëtarja nga Kosova po kritikohet ashpër nga ndjekësit në rrjete sociale, për sjelljen e saj me banorët në BB VIP. Blogerja, Argjira…

Kurrë nuk është vonë, Violetë Kukaj si 20-vjeçare me ndërhyrjet që ka bërë në fytyrë

Violetë Kukaj është një nga emrat që është komentuar gjatë në media për pamjen e saj. Ndjekësit e në rrjete sociale e kanë akuzuar këngëtaren 52-vjeçare se ka kryer ndërhyrje të shumta kirurgjike në fytyrën e saj. Tani është publikuar…

Dafina Zeqiri e Arta Nitaj bëhen bashkë dhe të njëjta

Dafina Zeqiri javë më parë ka publikuar albumin e saj, ‘Dafinë moj’. Disa këngë ajo i ka vizualizuar me videoklip, duke qenë tejet e komentuar për paraqitjet e saj. Me anë të disa imazheve që po publikojnë në llogaritë e…

Goldi AG fjalë të veçanta për Rexhep Selimin: M’ka marrë malli me t’pa vëlla, e bashk me ja thanë kangës

Arian Agushi – Gold Ag përmes një postimi në Instagram ka shprehur mallin për Rexhep Selimin, ish – komandanti i Ushtris Çlirimtare të Kosovës, i cili po mbahet në Hagë. Reperi ka postuar një imazh ku shihen dyshja pranë njëri…

Këtë frut duhet ta konsumoni çdo ditë

Një nga frutat absolutisht më të shëndetshme për organizmin është mjedra. Ekspertët thonë se një racion prej 130-150 gramë mjedra ofron përfitimet e mëposhtme •1.5 gramë proteinë, • 8 gramë fibra • 54% të nevojave ditore të vitaminës C, •…

Xhensila tregon belin e hollë dhe linjat bombastike

Xhensila është duke mahnitur ndjeksat e saj me imazhet që po sjell në rrjetet sociale. Duke qenë se profesioni i saj është këngëtare bukuroshja po ndryshon llukun mjaft shumë, shkruan “Kosovarja”. Para disa ditësh u shfaq me flokë të shkurtra…

Fifi i thotë Granitit: Nëse hynë një femër e re dhe të pëlqen, atëherë vazhdo me të

Ngjarjet në “Big Brother VIP” sa po vijnë e po bëhen më interesante. Fifi dhe Graniti pas zënkave që kishin si duket i kanë ndrequr raportet me njëri-tjetrin, shkruan Reporteri.net Këngëtarja kosovare pra pak çastesh në bisedë e sipër me…

Mos ndoshta këto të Luanës ishin thumba drejtuar Arbanës?

Që pasi publiku mësoi se në moderimin e “Big Brother VIP” këtë vit do të ishte Arbana Osmani, ndërsa Luana i dha fund emisionit të saj “Shiko Kush Luan”, mes vajzave nisi tensioni. Herë pas here, postimet e tyre në…

Graniti ka në mendje një vajzë jashtë? Flet shoku i tij i ngushtë: “Ka qenë i dashuruar…”

Romanca mes Fifit dhe Granitit mori fund kur ky i fundit i tha që e shikon si shoqe dhe se mes tyre nuk mund të ndodhë asgjë. Ky moment është komentuar së fundmi në “BBVIP Fan Club”. Në një lidhje…

Penalizohen të gjithë banorët e Big Brodher VIP, kanë thyer rregullat

Edicionet e shtëpisë së famshme të Shaqipëris ka plot tre javë që ka filluar. Pjesë e “Big Brodher VIP” u bënë fytyra të njohura të estradës, shkruan “Kosovarja”. Gjatë këtyre javëve banorët sa e kanë shijuar dhe janë munduar ta…

Me kë po pushon në këtë vend romantik Leonora Jakupi?

Këngëtarja e njohur kosovare, Leonora Jakupi, ka shtëpi në disa vende të Kosovës e Shqipërisë. Por, duket se pëlqen të kaloj më tepër kohë në villën e saj në Brezovicë, ku shkon shpesh. Edhe këtë vikend këngëtarja bukuroshe po e…

Ae bëri me tendencë drejt Fifit? Semi i afrohet sërish Granitit duke e komplimentuar

Semi Jaupaj dhe Granit Cana ishin dy banorët e parë që kishin afrimitet së bashku. Ata u larguan nga njëri-tjetrin pasi Graniti filloi filtrimet me Filloreta Raçin – Fifin, shkruan “Kosovarja”. Graniti filloi të largohet nga të gjitha vajzat shkaku…

Fifi sherr skandaloz me Monikën, i sillet me stupc në dorë

Filloreta Raçi, për publikun e njohur si Fifi, prej tre javësh është bërë pjesë e shout televiziv “Big Brother VIP”. Që në ditët e parë të hyrjes së saj në shtëpinë e vëzhguar nga kamerat televizive dhe ku luhet për…

Çfarë ndjeu Bora kur Donaldi ja vodhi puthjen?

Hyrja e Bora Zemanit në shtëpinë e “Big Brother VIP” për të takuar miken e saj Semi Jaupaj dhe për ti dhënë forcë, ishte gjesti më i bukur që do ta bënte dikush për miken e vetë. Vajzat kanë ndarë…

“Kolegia ime, halla e djemve të mi”, Sinan Vllasaliu me fjalë të veçanta drejtuar Vjolla Haxhiut

Shpesh herë kemi pasur rastin të shohim se si të famshmit tanë krijojnë raporte të afërta me kolegët e tyre, saqë i konsiderojnë si familje. Një shembull të tillë e kemi parë edhe tek Vjollca Haxhiu dhe Sinan Hoxha. Në…

Trejsi Sejdini thekson të pasmet e bujshme me fustanin e ngushtë neon

Trejsi Sejdini publikoi imazhe joshëse të reja. Modelja shqiptare Trejsi Sejdini, vazhdimisht sjell imazhe të reja në rrjete sociale. Modelja shqiptare Trejsi Sejdini, ka ngritur temperaturat në rrjetet sociale së fundmi me poza të ‘nxehta’. Ajo pozoi me një fustan…

Enca sjell imazhe joshëse nga Dubai

Enca ka disa ditë që po gjendet në Dubai, ku po sjellë poza mjaftë atraktive. Këtë vend e ka përzgjedhur për të festuar ditëlindjen si dhe për t’i kaluar disa ditë pushimi Minuta më parë ndau dy poza e veshur…

Bora dhe Donaldi nuk janë ndarë kurr? Detaji që i zbulon dyshen

Bora Zemani u fut brenda shtëpisë së famshme për të shuar njëherë e mirë zërat që se mes Donaldit dhe Semit ka një raport më shumë se sa shoqëror. Ajo takoi Semin, shoqen e saj prej 15 vitesh duke i…